Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint KM för Sjövalla FK och OK Landehof

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint KM för Sjövalla FK och OK Landehof
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: torsdag 24 maj 2012

D10

1 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria LogrenSjövalla FK12:258:30
2Elsa KarlssonOK Landehof15:06+2:4110:20
3Rebecka PihlströmOK Landehof15:25+3:0010:33
4Alexandra PetterssonSjövalla FK17:59+5:3412:19
5Klara SivengårdSjövalla FK20:36+8:1114:06
Andrea WillnerOK Landehofej godkänd

D12

1 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn HimmelmannSjövalla FK12:408:23
2Märta LjungbergSjövalla FK13:47+1:079:07
3Ida ErikssonOK Landehof15:43+3:0310:24
4Ester FreidlitzOK Landehof17:53+5:1311:50
5Fanny NilssonOK Landehof20:07+7:2713:19
6Klara BirringSjövalla FK21:36+8:5614:18
7Rebecka LjungSjövalla FK29:57+17:1719:50

D14

1 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie RoosOK Landehof14:268:23
2Emelie KarlssonOK Landehof16:41+2:159:41
3Emelie LorénOK Landehof17:08+2:429:57
4Sara HeslykOK Landehof26:09+11:4315:12
Emma KarlssonOK Landehofej start

D15-49

2 530 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lilian ForsgrenOK Tisaren17:266:53
2Lotta SaetreOK Landehof18:27+1:017:17
3Pia JohanssonOK Landehof20:05+2:397:56
4Anna WallinSjövalla FK20:28+3:028:05
5Hanna ÅbergOK Landehof20:54+3:288:15
6Linnea WahlgrenSjövalla FK22:07+4:418:44
6Sara LorénOK Landehof22:07+4:418:44
8Anna ErikssonOK Landehof22:57+5:319:04
9Jennifer HallelSjövalla FK26:17+8:5110:23
10Tina HolthoffSjövalla FK26:50+9:2410:36
11Barbara DreselSjövalla FK29:57+12:3111:50
Gunilla HimmelmannSjövalla FKej godkänd
Emma HimmelmannSjövalla FKej start
Clara WallinSjövalla FKej start
Karin OlssonSjövalla FKej start

D50+

1 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa LarssonSjövalla FK17:2811:34

H10

1 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix DrejmoOK Landehof11:428:00
2Nils KörleOK Landehof12:49+1:078:46
3Jacob PihelSjövalla FK13:07+1:258:59
4Melker NordgrenOK Landehof13:34+1:529:17
5Lukas AndbladOK Landehof15:06+3:2410:20
6Albin NyqvistOK Landehof16:41+4:5911:25
7Wilmer HolmqvistSjövalla FK18:22+6:4012:34
8Elias BrattbergOK Landehof20:05+8:2313:45
9Hjalmar GeddaOK Landehof21:04+9:2214:25
10Oliver AnderssonOK Landehof23:59+12:1716:25
11Anton ÖstmanOK Landehof24:32+12:5016:48
Johan KällströmSjövalla FKej godkänd

H12

1 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel PihlströmOK Landehof10:256:53
2Alexander RoosOK Landehof11:28+1:037:35
3Johan HjelmérSjövalla FK15:15+4:5010:05
4Mårten GeddaOK Landehof15:27+5:0210:13
5Oskar PerssonSjövalla FK15:39+5:1410:21
6Martin LindenOK Landehof16:58+6:3311:14
7Rasmus NordgrenOK Landehof18:06+7:4111:59
8Isak WideskottSjövalla FK20:23+9:5813:29
9Joel HellmanSjövalla FK20:50+10:2513:47
10Carl TegOK Landehof21:58+11:3314:32
Adam OlssonSjövalla FKej godkänd
Max HenningssonOK Landehofej start

H14

1 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto StuhlhoferOK Landehof10:486:16
2Joel LeanderOK Landehof11:24+0:366:37
3Lukas WadstenOK Landehof12:13+1:257:06
Anders MagnussonOK Landehofej start

H15-49

2 530 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip WadstenOK Landehof16:116:23
2Victor AxbomOK Landehof17:19+1:086:50
3Lars MagnussonOK Landehof17:30+1:196:55
4Johan LidströmOK Landehof18:03+1:527:08
5Thomas KarlssonSjövalla FK18:08+1:577:10
6Magnus Karlsson 1OK Landehof18:30+2:197:18
7Per-Arne WahlgrenSjövalla FK18:39+2:287:22
8Stefan HolthoffSjövalla FK20:18+4:078:01
9William RexOK Landehof20:39+4:288:09
10Per WillnerOK Landehof21:53+5:428:38
11Jonathan SöderqvistSjövalla FK22:29+6:188:53
12Nils HolthoffSjövalla FK22:34+6:238:55
13Robert LindOK Landehof22:42+6:318:58
14Håkan BjörklundSjövalla FK25:28+9:1710:03
15Lars LjungbergSjövalla FK27:18+11:0710:47
16Edvin LjungbergSjövalla FK27:38+11:2710:55
17Göran StuhlhoferOK Landehof31:41+15:3012:31
Per BrattbergOK Landehofej godkänd
Johan ÅbergOK Landehofej start

H50+

1 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil AxbomOK Landehof14:498:36
2Lars-Olov DahlbergOK Landehof17:07+2:189:57
3Lars LarssonSjövalla FK20:57+6:0812:10

U1

1 460 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda FreidlitzOK Landehof15:0410:19
2Axel ÅhlanderSjövalla FK16:03+0:5910:59
3Eleonora AlinderSjövalla FK16:27+1:2311:16
4Ebbe HolmqvistSjövalla FK17:22+2:1811:53
5Vendela StefanssonSjövalla FK18:05+3:0112:23
6Olivia LundstedtSjövalla FK18:13+3:0912:28
7Anna LindénOK Landehof18:15+3:1112:30
8Emma KarlssonOK Landehof18:28+3:2412:38
9Emma AndbladOK Landehof19:20+4:1613:14
10LInus AlinderSjövalla FK19:25+4:2113:17
11Filip WillnerOK Landehof19:50+4:4613:35
12Emelie BrattbergOK Landehof20:16+5:1213:52
13Elias NyqvistOK Landehof20:18+5:1413:54
14Ida KörleOK Landehof21:07+6:0314:27
15Johanna PihlströmOK Landehof21:13+6:0914:31
16Lisa ErikssonOK Landehof21:21+6:1714:37
17Ida KilnäsSjövalla FK22:40+7:3615:31
18Nathalie AnderssonOK Landehof22:42+7:3815:32
19Moa KärrstedtSjövalla FK22:44+7:4015:34
20Ella CarlströmOK Landehof23:33+8:2916:07
21Sara SaetreOK Landehof24:30+9:2616:46
22Emilia LundstedtSjövalla FK24:35+9:3116:50
23Fabian AlinderSjövalla FK25:52+10:4817:43
24Linn HellmanSjövalla FK26:03+10:5917:50
25Vilhelm ÖstmanOK Landehof30:23+15:1920:48
26Felicia PihelSjövalla FK32:53+17:4922:31
27Emelina HolmqvistSjövalla FK33:44+18:4023:06
Kasper HenningssonOK Landehofej start
Wilma SaetreOK Landehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser