Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Göteborg
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: onsdag 9 maj 2012

Öppen motion 1

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin OlofssonKlubblös22:049:35
2Anna-Karin JohanssonKlubblös23:41+1:3710:17
3Eleftherios ZacharakisKlubblös27:22+5:1811:53
4Minna RungKlubblös35:43+13:3915:31
5Emilia RungKlubblös35:50+13:4615:34
6Jenny och Hanna EdlundKlubblös41:33+19:2918:03

Öppen motion 3

3 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LandinKlubblös29:008:47
2Karl PalstamKlubblös33:44+4:4410:13
3Peter MattssonIFK Göteborg37:51+8:5111:28
4Anna LundqvistKlubblös41:51+12:5112:40
5Bengt LindbergIK Stern42:44+13:4412:56
6Karin HasselgrenKlubblös42:51+13:5112:59
7Ludvig SvendsenKlubblös49:42+20:4215:03
8Bodil PernebornKlubblös49:44+20:4415:04
9Monica JarmanKlubblös58:36+29:3617:45
10Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:00:40+31:4018:23
11Jan-Ove KarlssonMölndal Outdoor IF1:16:10+47:1023:04
Carl-Gustav CarlssonUtby IKej godkänd
Lillie de ValKlubblösej godkänd
Maria AndréKlubblösej godkänd

Öppen motion 4

4 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar LarssonVänersborgs SK47:229:40
2Daniel BäckKlubblös51:21+3:5910:28
3Tomas ElmekloKlubblös54:18+6:5611:04
4Ingrid WulcanKlubblös56:14+8:5211:28
5Lars LundqvistKlubblös57:05+9:4311:38
6Albertina HenrikssonKlubblös58:25+11:0311:55
7Martin och DimitriosKlubblös1:10:04+22:4214:17
8Rickard JohannessonGudhems IF1:10:40+23:1814:25
9Maria FranzénKlubblös1:30:51+43:2918:32
10Sara ErlandssonKlubblös1:30:54+43:3218:33

Öppen motion 5

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan PerssonKlubblös24:59
2Jerker AspgårdKlubblös25:35+0:36
3Palle ZetterstrandKlubblös25:41+0:42
4Sofia EbermarkÄlvsbyn29:44+4:45
5Isa HammarlingKlubblös32:17+7:18
6Lennart AnderssonGöteborgs SK32:30+7:31
7Kurt ErikssonKlubblös33:04+8:05
8Robert BengtssonFjärås AIK36:06+11:07
9Janis JanovskisKlubblös38:12+13:13
10Göran WahlstenSävedalens AIK40:47+15:48
11Johan HåkanssonGöteborgs SK41:48+16:49
12Erno BaumerKlubblös42:17+17:18
13Johan BergKlubblös43:49+18:50
14Jonas LarssonDegerfors OK44:02+19:03
15Maria NethGöteborgs SK46:20+21:21
16David KihlströmKlubblös48:01+23:02
17Anders FahlgrenKlubblös50:08+25:09
18Linda SidebyGMOK57:53+32:54
19Barbro AndreassonKlubblös1:20:04+55:05
Bo HolmbergGMOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser