Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsungdomstävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsungdomstävling
Arrangörsorganisation: Tidaholm SOK Sisu
Datum: tisdag 22 maj 2012

Bana 1

1 840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna AlmyrenFalköpings AIK OK16:088:46
2Stina KarlssonTidaholm SOK Sisu16:51+0:439:09
3Simon WesthTibro OK18:10+2:029:52
4Julia WesthTibro OK21:16+5:0811:33
5Irma WesthTibro OK21:59+5:5111:56
6Moa HolmvikTidaholm SOK Sisu22:08+6:0012:01
7Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK22:52+6:4412:25
8John FredrikssonGudhems IF23:10+7:0212:35
9Ida SwärdTidaholm SOK Sisu23:26+7:1812:44
10Otto PaulssonGudhems IF23:28+7:2012:45
11Herman SwärdTidaholm SOK Sisu25:24+9:1613:48
12Maja JohanssonGudhems IF25:27+9:1913:49
13Malva SnällTidaholm SOK Sisu26:35+10:2714:26
14Molly JohanssonTidaholm SOK Sisu27:56+11:4815:10
15Vera FredrikssonGudhems IF29:27+13:1916:00
16Viktoria SparringGudhems IF29:32+13:2416:03
17Elin SparringGudhems IF35:52+19:4419:29
18Judith FredrikssonGudhems IF35:57+19:4919:32
Kristoffer MolinGudhems IFej godkänd
Malva WremerGudhems IFej start
Alice NosslerTidaholm SOK Sisuej start

Bana 2

1 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba JohanssonTidaholm SOK Sisu21:1611:29
2Vera WallinFalköpings AIK OK23:11+1:5512:31
3Julius WiklundFalköpings AIK OK23:16+2:0012:34
4Ella FredrikssonGudhems IF23:26+2:1012:40
5Agnes LymanTidaholm SOK Sisu23:27+2:1112:40
6Elin JohanssonGudhems IF27:13+5:5714:42
7Isabella NiklassonFalköpings AIK OK29:20+8:0415:51
8Märta WallinFalköpings AIK OK38:12+16:5620:38
Birk LundgrenFalköpings AIK OKej start
Knut HammarTidaholm SOK Sisuej start
Hampus WremerGudhems IFej start
Eric ÅstrandFalköpings AIK OKej start
Simon HermanssonGudhems IFej start
Elin SköldGudhems IFej start

Bana 3

2 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes KarlssonTidaholm SOK Sisu24:2110:49
2Tilda WiklundFalköpings AIK OK24:27+0:0610:52
3Felix GladTidaholm SOK Sisu24:47+0:2611:00
4Ebba PaulssonGudhems IF24:51+0:3011:02
5Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK26:54+2:3311:57
6Johanna PetersonFalköpings AIK OK32:05+7:4414:15
7Leo KringlundIK Wilske38:17+13:5617:00
8Vera PetterssonFalköpings AIK OK41:14+16:5318:19
9Klara SvenssonGudhems IF42:34+18:1318:55
10Erik AnderssonFalköpings AIK OK44:53+20:3219:56
11Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu47:05+22:4420:55
Elsa SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Love LundgrenFalköpings AIK OKej start
Ada SnällTidaholm SOK Sisuej start

Bana 4

3 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK25:438:29
2Alva SonessonFalköpings AIK OK31:39+5:5610:26
3Alfred PetterssonFalköpings AIK OK32:37+6:5410:45
4Wilmer ForsgrenTidaholm SOK Sisu33:07+7:2410:55
5Moa AlsiöFalköpings AIK OK35:15+9:3211:38
6Anja KarlssonTidaholm SOK Sisu36:16+10:3311:58
7Hanna AnderssonFalköpings AIK OK40:24+14:4113:20
8Alexander BromanderFalköpings AIK OK40:34+14:5113:23
9Evelina PetersonFalköpings AIK OK41:12+15:2913:35
10Jessica AlmyrenFalköpings AIK OK58:38+32:5519:21

Bana 5

4 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK30:597:25
2Johanna HagströmFalköpings AIK OK32:39+1:407:49
3Simon WiklundFalköpings AIK OK40:05+9:069:36
4Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK41:14+10:159:53
5Albin AlsiöFalköpings AIK OK43:43+12:4410:29
6Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK44:34+13:3510:41
7William LundstedtMullsjö SOK47:06+16:0711:17
8Tor LindströmIK Wilske50:51+19:5212:11
9Clara JacobssonTidaholm SOK Sisu57:54+26:5513:53
10Klara SegerströmIK Wilske1:02:55+31:5615:05
Adelina WremerGudhems IFej start

Vuxen 4

3 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus BlennowFalköpings AIK OK25:458:29
2Mikael PetersonFalköpings AIK OK29:59+4:149:53
3Ann-Louise AlmyrenFalköpings AIK OK35:20+9:3511:39
4Peter BromanderFalköpings AIK OK46:51+21:0615:27
5Kristina MagnerfeltFalköpings AIK OK47:08+21:2315:33

Vuxen 5

4 170 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HagströmFalköpings AIK OK26:466:25
2Richard LundstedtMullsjö SOK29:55+3:097:10
3Jan WiklundFalköpings AIK OK32:11+5:257:43
4Per KlahrTidaholm SOK Sisu32:40+5:547:50
5Oscar KarlssonTidaholm SOK Sisu36:59+10:138:52
6Daniel AlmyrenFalköpings AIK OK39:49+13:039:32
7Åsa AlsiöFalköpings AIK OK43:42+16:5610:28
8Helena SonessonFalköpings AIK OK44:55+18:0910:46
9Bo JungergårdTidaholm SOK Sisu54:47+28:0113:08
Mats KarlssonTidaholm SOK Sisuej start
Amanda BlennowFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser