Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silva League med Vallåsen-lången

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League med Vallåsen-lången
Arrangörsorganisation: Hjärnarps OL
Datum: söndag 27 april 2014

W21 Elite 1

10 690 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma JohanssonDomnarvets GOIF1:18:307:20
2Rahel FriederichLeksands OK1:20:04+1:347:29
3Annica GustafssonIFK Lidingö SOK1:20:14+1:447:30
4Alva OlssonLinköpings OK1:20:21+1:517:30
5Lisa RisbyOK Kåre1:20:38+2:087:32
6Helena JanssonLeksands OK1:21:04+2:347:35
7Nadiya VolynskaOK Orion1:21:38+3:087:38
8Bettina AebiOK Tisaren1:22:28+3:587:42
9Lilian ForsgrenOK Tisaren1:23:24+4:547:48
10Riina KuuseloTampereen Pyrintö1:24:05+5:357:51
11Anastasia DenisovaSävedalens AIK1:24:56+6:267:56
12Karolin OhlssonJärla Orientering1:25:03+6:337:57
13Galina VinogradovaAlfta-Ösa OK1:26:03+7:338:02
14Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OF1:26:22+7:528:04
15Olga PanchenkoIFK Moras OK1:26:26+7:568:05
16Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:26:34+8:048:05
17Emily KempOK Linné1:27:18+8:488:09
18Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:28:20+9:508:15
19Monika DeptaOK Pan-Kristianstad1:28:43+10:138:17
20Fredrika VångellLinköpings OK1:29:26+10:568:21
21Adela IndrakovaIFK Lidingö SOK1:29:39+11:098:23
22Josefine EngströmAlfta-Ösa OK1:30:00+11:308:25
23Ellinor TjernlundOK Vilse 871:30:16+11:468:26
24Emma AnderssonSävedalens AIK1:31:25+12:558:33
25Samantha SaegerOK Linné1:31:35+13:058:34
26Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:31:36+13:068:34
27Amanda LeoBredaryds SOK1:31:40+13:108:34
28Jenny ErikssonOK Kåre1:33:53+15:238:46
29Frida AnderssonFalkenbergs OK1:34:14+15:448:48
30Johanna ÖbergOK Hällen1:35:05+16:358:53
31Josefin TjernlundOK Vilse 871:35:07+16:378:53
32Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:35:33+17:038:56
33Sanna KauppilaAngelniemen Ankkuri1:35:49+17:198:57
34Malin Leijon LindOK Kolmården1:35:57+17:278:58
35Rebecka NylinOK Tisaren1:36:26+17:569:01
36Linnéa HolmqvistHagaby GOIF1:36:40+18:109:02
37Kristin LöfgrenVaregg Fleridrett1:36:41+18:119:02
38Rebecka HeinrupTullinge SK1:36:53+18:239:03
39Jennie AnderssonHalden SK1:37:11+18:419:05
40Julia LauriOK Tisaren1:37:22+18:529:06
41Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:38:20+19:509:11
42Sofia SalomonssonLinköpings OK1:39:05+20:359:16
43Malin AnderssonOK Nolaskogsarna1:40:53+22:239:26
43Benita HanssonHagaby GOIF1:40:53+22:239:26
45Anna Maria RoubertVäxjö OK1:41:58+23:289:32
46Lisa RönnolsOK Linné1:42:17+23:479:34
47Therese KlintbergEksjö SOK1:42:21+23:519:34
48Anastasia KrugleniaSävedalens AIK1:42:26+23:569:34
49Louise MarkstedtOK Södertörn1:43:02+24:329:38
50Anastasiia DanylovaOK Denseln1:44:12+25:429:44
51Sofia GrawéÄrla IF1:45:35+27:059:52
52Johanna LindbergDomnarvets GOIF1:45:48+27:189:53
53Lovisa AdolfssonOK Denseln1:46:15+27:459:56
54Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK1:48:08+29:3810:06
55Lovisa PerssonOK Tisaren1:50:08+31:3810:18
56Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:53:00+34:3010:34
57Louise BorgOK Enen1:55:02+36:3210:45
58Annika BjörkOK Kåre1:55:38+37:0810:49
59Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:57:29+38:5910:59
60Sara LundstenOK Linné1:58:30+40:0011:05
61Alicia Cobo CaballeroIstrums SK1:59:37+41:0711:11
62Anne HanssonMarkbygdens OK2:03:42+45:1211:34
63Lovisa MannfolkUlricehamns OK2:04:38+46:0811:39
64Sofie SöderblomFalkenbergs OK2:05:15+46:4511:42
65Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL2:10:46+52:1612:13
66Carin StenbergHelsingborgs SOK2:14:13+55:4312:33
Maja PetterssonOK Kolmårdenej godkänd
Elin WinbladHagaby GOIFej godkänd
Erika LindqvistSävedalens AIKej godkänd
Rebecka OlssonOK Linnéej godkänd
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anna BachmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Sarah-Jane GaffneyOK Ravinenej godkänd
Elin MånssonIFK Göteborgej godkänd
Anna NärhiIFK Göteborgej godkänd
Lena EliassonDomnarvets GOIFej godkänd
Amanda HolmgrenVittjärvs IKej start
Linn BrännebyOK Kolmårdenej start

M21 Elite 1

16 520 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen1:33:435:40
2Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK1:36:42+2:595:51
3Fredrik JohanssonIFK Lidingö SOK1:38:25+4:425:57
4Jerker LysellRehns BK1:41:51+8:086:09
5Martin RegbornHagaby GOIF1:43:42+9:596:16
6Emil SvenskStora Tuna OK1:43:55+10:126:17
7Andreas RüedlingerLeksands OK1:44:07+10:246:18
8Johan HögstrandMarkbygdens OK1:45:16+11:336:22
9Pavlo UshkvarokOK Denseln1:45:57+12:146:24
10Joakim SvenskStora Tuna OK1:46:18+12:356:26
11Yannick MichielsOK Ravinen1:46:57+13:146:28
12Mattias MillingerJärla Orientering1:47:06+13:236:28
13Rassmus AnderssonOK Linné1:47:44+14:016:31
14Marcus MillegårdHalden SK1:47:57+14:146:32
15Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK1:48:01+14:186:32
16Michal KrajcikOK Orion1:48:12+14:296:32
17Olle KaleredOK Denseln1:48:22+14:396:33
18Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:48:27+14:446:33
19Erik PetterssonOK Denseln1:48:54+15:116:35
20Denys ShcherbakovOK Pan-Kristianstad1:48:57+15:146:35
21Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF1:50:26+16:436:41
22Davis DislersIK Hakarpspojkarna1:51:29+17:466:44
23Anton SjökvistStora Tuna OK1:51:44+18:016:45
24Kalle BergmanOK Ravinen1:52:15+18:326:47
24Andrei SalinSävedalens AIK1:52:15+18:326:47
26Jens WängdahlNyköpings OK1:53:03+19:206:50
27Daniel StenlundPaimion Rasti1:53:15+19:326:51
28Josef NordlundOK Linné1:53:29+19:466:52
29Niclas JonassonIFK Göteborg1:53:55+20:126:53
30Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna1:53:56+20:136:53
31Daniel AttåsOK Tisaren1:54:19+20:366:55
31Sergej FedatsenkaSävedalens AIK1:54:19+20:366:55
33Måns SandgrenOK Orion1:55:21+21:386:58
34Mathias HallménAttunda OK1:55:25+21:426:59
35Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:55:28+21:456:59
36Karl WalheimÄrla IF1:55:45+22:027:00
37Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:55:53+22:107:00
38Dmitriy MihalkinSävedalens AIK1:56:24+22:417:02
39Patrik KarlssonVäxjö OK1:56:34+22:517:03
40Ruslan GlebovOK Ravinen1:57:04+23:217:05
41Lukas PetersonIFK Umeå1:57:27+23:447:06
42Oskar DanielsAttunda OK1:57:38+23:557:07
43Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:57:39+23:567:07
44Hugo MattssonSkåneslättens OL1:58:23+24:407:09
45Viktor SilvemarkÄrla IF1:58:27+24:447:10
46Jesper LysellRehns BK1:58:32+24:497:10
47Robbin KantarpÄrla IF1:58:53+25:107:11
48Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna1:59:28+25:457:13
49Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:59:37+25:547:14
50Martin LarssonHestra IF2:01:43+28:007:22
51Andreas PetersonHagaby GOIF2:02:13+28:307:23
52Nick BarrableOK Ravinen2:02:36+28:537:25
53Erik Folkesson BlomIFK Moras OK2:03:40+29:577:29
54Christoph MeierJärla Orientering2:04:33+30:507:32
55Karl LevinSävedalens AIK2:04:46+31:037:33
56Markus AdolfssonTullinge SK2:05:46+32:037:36
57Oscar BjörckJärla Orientering2:06:04+32:217:37
58Erik ClassonOK Orinto2:08:38+34:557:47
59John PerssonIFK Göteborg2:08:47+35:047:47
60Jakob AnderssonBredaryds SOK2:11:04+37:217:56
61Oscar VångellÄrla IF2:11:17+37:347:56
62Simon AnderssonOK Kullingshof2:14:50+41:078:09
63Erik BomanGävle OK2:15:46+42:038:13
64Fredrik NilssonHelsingborgs SOK2:16:38+42:558:16
65Marcus BerggrenNyköpings OK2:16:53+43:108:17
66Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL2:18:35+44:528:23
67Martin AhlbergerHestra IF2:19:28+45:458:26
Jacob LindstamOK Ravinenej godkänd
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKej godkänd
Sebastian MånssonHagaby GOIFej godkänd
Anton TynongGävle OKej godkänd
Fredrik MattssonOK Kåreej godkänd
Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Johan ModigOK Pan-Kristianstadej godkänd
Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Jakob EnmarkGävle OKej godkänd
Ivan NikitinLinköpings OKej godkänd
Fredrik EdénOK Kåreej godkänd
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Andreu Blanes ReigSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Antonio Martínez PérezEksjö SOKej godkänd
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Oleksandr KratovOK Orionej godkänd
Thierry GueorgiouKalevan Rastiej godkänd
Andreas HolmqvistHestra IFej start
Bartosz PawlakSödertälje-Nykvarn OFej start
Doug TullieTurun Metsänkävijätej start
Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D20 Elit 1

8 340 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HagströmFalköpings AIK OK1:07:268:05
2Malin LeanderssonOK Tyr1:10:16+2:508:25
3Frida SandbergSäterbygdens OK1:10:44+3:188:28
4Josefine KlintbergEksjö SOK1:12:22+4:568:40
5Felicia StuhlhoferOK Landehof1:14:11+6:458:53
6Julia OhlssonUddevalla OK1:14:19+6:538:54
7Stina NilssonUmeå OK1:14:44+7:188:57
8Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK1:15:01+7:358:59
9Amelie EkströmOK Kåre1:16:10+8:449:07
10Alice HugossonSundsvalls OK1:16:29+9:039:10
11Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:16:36+9:109:11
12Klara PålssonKungälvs OK1:17:00+9:349:13
13Moa EnmarkGävle OK1:17:26+10:009:17
14Moa Leijon LindHaninge SOK1:18:24+10:589:24
15Agnes LeoBredaryds SOK1:19:16+11:509:30
16Ida KallurOK Ravinen1:20:18+12:529:37
17Filippa JohanssonJönköpings OK1:20:36+13:109:39
18Julia DahlHelsingborgs SOK1:20:50+13:249:41
19Josefine WallenhammarHagaby GOIF1:21:53+14:279:49
19Elin ClassonOK Orinto1:21:53+14:279:49
21Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:22:27+15:019:53
22Junia BirgerssonVisborgs OK1:23:33+16:0710:01
23Tove LagerbergOK Södertörn1:23:55+16:2910:03
24Annika CarlbergSundsvalls OK1:24:02+16:3610:04
25Evelina WickbomVittjärvs IK1:24:15+16:4910:06
26Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:24:37+17:1110:08
27Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna1:25:28+18:0210:14
28Emma BacklundSäterbygdens OK1:25:38+18:1210:16
29Elin HögstrandMarkbygdens OK1:25:42+18:1610:16
30Felicia FeursteinTormestorps IF1:25:47+18:2110:17
31Sofie GustavssonOK Tyr1:26:15+18:4910:20
31Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL1:26:15+18:4910:20
33Malin WidénUddevalla OK1:28:06+20:4010:33
34Erica PetterssonIFK Göteborg1:28:44+21:1810:38
35Linnea MalmbergStora Tuna OK1:29:41+22:1510:45
36Lydia MartinssonOK Tyr1:29:43+22:1710:45
37Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:29:49+22:2310:46
38Julia AdolfssonOK Kåre1:29:58+22:3210:47
39Hanna BerglundOK Kåre1:30:28+23:0210:50
40Rebecka HylanderNyköpings OK1:30:50+23:2410:53
41Linnea AdolfssonTullinge SK1:31:03+23:3710:55
42Channa LönneTullinge SK1:31:41+24:1510:59
43Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF1:32:07+24:4111:02
44Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:32:23+24:5711:04
45Maria AnderssonVästerbergslagens OL1:33:53+26:2711:15
46Caroline LindelöwHärlövs IF1:33:55+26:2911:15
47Tilda KarlssonOK Alehof1:35:49+28:2311:29
48Filippa SpånérSävedalens AIK1:36:41+29:1511:35
49Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:36:52+29:2611:36
50Lovisa LemanGöteborgs SK1:37:20+29:5411:40
51Ulrika TofteredIF Rigor1:37:40+30:1411:42
52Amanda ClaessonSävedalens AIK1:38:13+30:4711:46
53Hanna SahlinOK Kåre1:38:51+31:2511:51
54Linnéa HahneInsjöns IF OK1:40:01+32:3511:59
55Elin BlickOK Alehof1:42:04+34:3812:14
56Josefine TuoremaaVittjärvs IK1:42:58+35:3212:20
57Lisa SundströmOK Renen1:44:27+37:0112:31
58Josefin CarlssonTormestorps IF1:48:15+40:4912:58
59Frida StrömgårdUddevalla OK1:50:48+43:2213:17
60Eva GustafssonHagaby GOIF1:51:24+43:5813:21
61Johanna LindgrenIF Hallby SOK1:53:52+46:2613:39
Josefin AnderssonMarkbygdens OKej godkänd
Akvile PreiksaiteIFK Lidingö SOKej godkänd
Hanna GustafssonOK Kåreej godkänd
Lisa WallinHestra IFej godkänd
Ellen JohnssonOK Nackheej godkänd
Kristin OlovssonRehns BKej godkänd
Anna WallinGöteborg-Majorna OKej start

H20 Elit 1

11 720 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JohanssonOK Orion1:17:426:37
2Assar HellströmOK Ravinen1:18:55+1:136:44
3Oskar LundqvistOK Orion1:20:14+2:326:50
4Jens RönnolsTäby OK1:20:54+3:126:54
5Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:21:41+3:596:58
6Oskar AndrénOK Tisaren1:21:44+4:026:58
7Ivan KuchmenkoJärla Orientering1:21:47+4:056:58
8Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:21:58+4:166:59
9Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OF1:22:03+4:217:00
10Björn CederbergOK Pan-Kristianstad1:24:21+6:397:11
11Erik AnderssonOK Orion1:24:25+6:437:12
12Rudolfs ZernisÄrla IF1:24:36+6:547:13
13William PommerStora Tuna OK1:24:40+6:587:13
14Jonas EggerIK Hakarpspojkarna1:25:02+7:207:15
15Martin HunhammarOK Ravinen1:25:55+8:137:19
16Krzysztof WolowczykOK Denseln1:26:48+9:067:24
17Matthias ReinerOK Hammaren1:27:35+9:537:28
18Emil GranqvistOK Ravinen1:28:19+10:377:32
19Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna1:28:29+10:477:32
20Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:29:16+11:347:36
21Joël BornerOK Ravinen1:29:24+11:427:37
22Carl BomanVästerås SOK1:29:31+11:497:38
23Victor FlingmarkUddevalla OK1:29:39+11:577:38
24Fredrik WigertzLånghundra IF1:29:45+12:037:39
25Niklas GustafssonOK Tisaren1:30:25+12:437:42
26Simon LundinFinspångs SOK1:31:12+13:307:46
27Arvid VågLerums SOK1:31:34+13:527:48
28Vitaliy GichkoSävedalens AIK1:31:40+13:587:49
29Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:32:15+14:337:52
30Martin GelinderAttunda OK1:32:23+14:417:52
31Erik BerzellAttunda OK1:32:39+14:577:54
32Henning OttmerTormestorps IF1:32:40+14:587:54
33Erik KarlssonOK Ravinen1:32:45+15:037:54
34Carl NäslundVästerås SOK1:33:35+15:537:59
35Jefta LangerakJärfälla OK1:33:47+16:058:00
36Max BerggrenOK Denseln1:34:24+16:428:03
37Pontus JanssonOK Orinto1:35:26+17:448:08
38David HectorSnättringe SK1:35:43+18:018:10
39Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK1:35:56+18:148:11
40Erik LenningSkåneslättens OL1:36:05+18:238:11
41Luis Sanchez  SerranoEksjö SOK1:37:13+19:318:17
42Wojciech DudekIFK Göteborg1:37:25+19:438:18
43Jonatan AronssonOK Tisaren1:37:57+20:158:21
44Kevin StåhlOK Hammaren1:38:06+20:248:22
45Rickard NorlinKungälvs OK1:42:32+24:508:44
46Daniel NilssonNyköpings OK1:42:48+25:068:46
47Joakim ByströmJärfälla OK1:45:34+27:529:00
48Sebastian AgerhällOK Tisaren1:47:05+29:239:08
49Anders VedinSundsvalls OK1:53:14+35:329:39
50Joel KristianssonSkåneslättens OL1:53:55+36:139:43
51Erik BengtssonOK Skogsfalken1:57:25+39:4310:01
52Martin Dahlgren RosenJärla Orientering1:57:31+39:4910:01
53Erik PerssonMarkbygdens OK2:05:03+47:2110:40
Albin DetterfeltLinköpings OKej godkänd
Arvid HenrikssonJärla Orienteringej godkänd
Måns HellgrenOK Södertörnej godkänd
David StigsmarkStora Tuna OKej godkänd
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Leif SvenssonOK Tisarenej godkänd
Albin AxelssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Fredrik AhnlénOK Hammarenej godkänd
Gustav HindérOK Tisarenej godkänd
Anton NilssonOK Trananej godkänd

D18 Elit 1

6 590 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergRyda SK57:158:41
2Andrea SvenssonOK Tisaren57:43+0:288:45
3Pim HedbergOK Skogsfalken58:09+0:548:49
4Anna HallménOK Tisaren58:17+1:028:50
5Tilda JohanssonOK Orion58:21+1:068:51
6Elin CarlssonTormestorps IF58:44+1:298:54
7Jenny WegebroUmeå OK1:00:05+2:509:07
8Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:00:41+3:269:12
9Vilma BlennowFalköpings AIK OK1:01:35+4:209:20
10Moa PetterssonOK Dacke1:01:52+4:379:23
11Elin PetterssonIFK Göteborg1:02:28+5:139:28
12Erica EdmanKorsnäs IF OK1:02:37+5:229:30
13Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:02:50+5:359:32
14Linnéa GolsäterEksjö SOK1:03:08+5:539:34
15Louise LundgrenVäxjö OK1:03:09+5:549:34
16Ebba PegestamOK Ravinen1:03:12+5:579:35
17Line CederbergVänersborgs SK1:03:20+6:059:36
18Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:04:04+6:499:43
19Klara DjerfLerums SOK1:04:09+6:549:44
20Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:04:16+7:019:45
21Hanna KorhonenHaninge SOK1:04:40+7:259:48
22Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna1:04:52+7:379:50
23Vanessa FrickerStora Tuna OK1:05:35+8:209:57
24Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:05:36+8:219:57
25Klara AxelssonMarkbygdens OK1:05:47+8:329:58
26Angelika MaciejewskaOK Pan-Kristianstad1:05:56+8:4110:00
27Nelly CarlssonTormestorps IF1:06:19+9:0410:03
28Ellen SarenmarkLeksands OK1:06:30+9:1510:05
29Fanny AsketunOK Roxen1:06:43+9:2810:07
30Amanda BerggrenTullinge SK1:06:59+9:4410:09
31Ebba EkmanOK Tyr1:07:08+9:5310:11
32Isabel SalénOK Renen1:07:14+9:5910:12
33Annie ÖnstenIK Vista1:07:15+10:0010:12
34Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:07:29+10:1410:14
35Hanna ÅbergOK Landehof1:07:31+10:1610:14
36Hanna LindströmOK Tranan1:07:44+10:2910:16
37Sara WadmanIFK Moras OK1:07:47+10:3210:17
38Hanna HänströmTäby OK1:08:01+10:4610:19
39Linnéa AnderssonBredaryds SOK1:08:03+10:4810:19
40Emma HelmerssonVandrarringen1:08:20+11:0510:22
41Sandra NäslundVästerås SOK1:08:42+11:2710:25
42Hanna GustavssonOK Tyr1:09:29+12:1410:32
43Ronja BjörklundBjursås OK1:09:30+12:1510:32
44Melina CarlssonStora Tuna OK1:09:33+12:1810:33
45Emma DjerfLerums SOK1:10:50+13:3510:44
46Elin JohanssonFinspångs SOK1:11:09+13:5410:47
47Märta Ransjö ZanderOK Tyr1:11:25+14:1010:50
48Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:11:34+14:1910:51
49Kajsa HedinHjärnarps GH OL1:12:15+15:0010:57
50Magdalena Van de VoordeTullinge SK1:12:29+15:1410:59
51Julia FrejdOK Ravinen1:12:35+15:2011:00
52Emma NilssonOK Tranan1:13:04+15:4911:05
53Kajsa MattssonOK Kåre1:13:44+16:2911:11
54Ida NordlundPiteå IF1:13:50+16:3511:12
55Sara KindlundOK Tranan1:13:52+16:3711:12
56Freja VredinIFK Umeå1:14:45+17:3011:20
57Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL1:14:57+17:4211:22
58Emma HagrotTäby OK1:17:13+19:5811:43
58Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK1:17:13+19:5811:43
Moa GustafssonUddevalla OKej godkänd
Tove RönnbäckVisborgs OKej godkänd

H18 Elit 1

9 470 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK1:03:076:39
2Oskar LeinonenOK Kolmården1:05:46+2:396:56
3Ville JohanssonOK Kolmården1:05:52+2:456:57
4Filip WadstenOK Landehof1:06:19+3:127:00
5Samuel PlumppuHestra IF1:06:48+3:417:03
6Filip GrahnHestra IF1:06:51+3:447:03
7Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:07:22+4:157:06
8Anton ForsbergLånghundra IF1:07:54+4:477:10
9Markus LarssonHestra IF1:08:13+5:067:12
10Niklas SundqvistTullinge SK1:08:31+5:247:14
11Oskar LindqvistSävedalens AIK1:08:42+5:357:15
12Oskar SandbergSäterbygdens OK1:08:52+5:457:16
13Harald LarssonHagaby GOIF1:09:01+5:547:17
14Jesper SvenskStora Tuna OK1:09:28+6:217:20
15Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:09:48+6:417:22
16Heino OllinSävedalens AIK1:10:54+7:477:29
17Nils GumaeliusWaxholms OK1:11:25+8:187:32
18Olle AnderssonTullinge SK1:12:11+9:047:37
19Albin LillieströmOK Roxen1:12:53+9:467:41
20Per LindmanFinspångs SOK1:13:02+9:557:42
21August MikaelssonVästerås SOK1:13:19+10:127:44
22Amadeus HanssonGotlands Bro OK1:13:28+10:217:45
23Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:13:53+10:467:48
24Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:13:54+10:477:48
25Martin OlssonTibro OK1:14:00+10:537:48
26Jonas GustafssonOK Kåre1:15:04+11:577:55
27Simon WikströmHalmstad OK1:15:26+12:197:57
28Oliwer LundbergOK Bävern1:15:27+12:207:58
29Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK1:15:29+12:227:58
30Ivar SörqvistMarkbygdens OK1:15:59+12:528:01
31Johan LenningSkåneslättens OL1:16:07+13:008:02
32Karl EngesAttunda OK1:17:02+13:558:08
33Albin BergkvistBjursås OK1:17:07+14:008:08
34Linus LandergrenHestra IF1:18:18+15:118:16
35Johannes RidefeltOK Linné1:18:27+15:208:17
36Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:18:30+15:238:17
37Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:18:49+15:428:19
38Samuel HedlundKöping-Kolsva OK1:19:21+16:148:22
39Alexander WiklundFinspångs SOK1:19:26+16:198:23
40Isak LangerakJärfälla OK1:21:24+18:178:35
41Martin SärnbrinkOK Tisaren1:21:48+18:418:38
42Tom CampbellLustens OK1:21:58+18:518:39
43Jonas ErikssonStora Tuna OK1:22:20+19:138:41
44Filip IvarssonOK Hammaren1:22:43+19:368:44
45Henrik JohannessonRonneby OK1:22:50+19:438:44
46Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK1:23:00+19:538:45
47Lucas SundbladEksjö SOK1:23:15+20:088:47
48Sven EngströmLinköpings OK1:23:27+20:208:48
49Mattias JohanssonStångenäs AIS1:23:58+20:518:51
50Philip EdvardssonEksjö SOK1:24:09+21:028:53
51Jonas HammarskiöldLunds OK1:25:17+22:109:00
52David SvenssonSkåneslättens OL1:25:57+22:509:04
53Joel PetterssonTullinge SK1:26:38+23:319:08
54Anton HanssonIK Hakarpspojkarna1:31:25+28:189:39
55Olle SkogTullinge SK1:33:40+30:339:53
Mattis HallbergIK Uvenej godkänd
Andreas HultqvistTullinge SKej godkänd
Emil ThellsénOK Roxenej godkänd
Filip JacobssonDegerfors OKej godkänd
Edvin SmedbergOK Skogsfalkenej godkänd

M21 Elite 2

14 090 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonHalmstad OK1:40:397:08
2Leon KeelySävedalens AIK1:44:32+3:537:25
3Marek SchusterOK Pan-Kristianstad1:44:44+4:057:25
4Emil KaleredOK Denseln1:45:57+5:187:31
5Björn HellrupHelsingborgs SOK1:48:13+7:347:40
6Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:48:24+7:457:41
7Johan LevinSävedalens AIK1:48:52+8:137:43
8Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:49:21+8:427:45
9Mattias AnderssonOK Tisaren1:51:28+10:497:54
10John SvanbergOK Södertörn1:52:33+11:547:59
11Robert GardnerOK Södertörn1:54:11+13:328:06
12Mattias JohanssonIFK Moras OK1:54:31+13:528:07
13Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:55:40+15:018:12
14Ola NybergOK Kåre1:55:44+15:058:12
15Anders HultgrenSundsvalls OK1:57:23+16:448:19
16Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK1:58:25+17:468:24
17Joel Käll-KarlssonLinköpings OK2:00:14+19:358:31
18Patrik LindebergSkåneslättens OL2:00:30+19:518:33
18Niclas TjernlundOK Vilse 872:00:30+19:518:33
20David ArboreliusHelsingborgs SOK2:01:05+20:268:35
21Martin WendtLunds OK2:02:41+22:028:42
22Adam SzmulkowskiIFK Göteborg2:02:54+22:158:43
23Dawid StefanskiRonneby OK2:05:55+25:168:56
24Jonathan AnderssonHagaby GOIF2:06:37+25:588:59
25Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL2:14:36+33:579:33
26Mattias EngströmSkåneslättens OL2:16:07+35:289:39
27Daniel EvaldssonVäxjö OK2:21:50+41:1110:03
28Anders PerssonVäxjö OK2:45:46+1:05:0711:45
Albin SjöhedGävle OKej godkänd
Axel WrådheAttunda OKej godkänd
Anders JohanssonRehns BKej godkänd
Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstadej start

H20 Elit 2

9 580 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SandlundOK Njudung1:14:527:48
2Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstad1:15:31+0:397:52
3Einar JohanssonOK Tyr1:18:30+3:388:11
4Harald OttmerTormestorps IF1:18:45+3:538:13
5Petter JohanssonLinköpings OK1:18:48+3:568:13
6Simon MarteliusAttunda OK1:22:40+7:488:37
7Kasper WestmanVästerås SOK1:22:49+7:578:38
8Emil AnderssonTullinge SK1:24:46+9:548:50
9Karl ModigOK Alehof1:24:55+10:038:51
10Daniel PoschSkåneslättens OL1:27:13+12:219:06
11Didrik HallNyköpings OK1:28:20+13:289:13
12Joakim SvenssonOK Älme1:29:26+14:349:20
13Fredrik RegbornHagaby GOIF1:30:00+15:089:23
14Karl-Johan PerssonTormestorps IF1:31:38+16:469:33
15Oskar Jensen SondénOK Orion1:33:52+19:009:47
16Niklas FriskMarkbygdens OK1:39:46+24:5410:24
17Mattias JacobssonMalmö OK1:43:33+28:4110:48
18Kalle KarlssonGOIF Tjalve1:46:03+31:1111:04
Jesper LundHaninge SOKej godkänd
Daniel BengtssonTullinge SKej godkänd
Anton BlomdahlTullinge SKej godkänd
Anton DanielsAttunda OKej godkänd

D18 Elit 2

6 400 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JunegardTullinge SK1:09:4310:53
2Alice TörnlundOK Södertörn1:13:01+3:1811:24
3Johanna HenrikssonÄrla IF1:13:17+3:3411:27
4Sigrid HolmgrenOK Renen1:15:06+5:2311:44
5Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:15:33+5:5011:48
6Emma BengtssonÅrsunda IF1:15:55+6:1211:51
7Patricia EdgarssonOK Skogsfalken1:16:10+6:2711:54
8Petra GunnarsdotterTenhults SOK1:18:51+9:0812:19
9Josefine AnderssonVittjärvs IK1:19:16+9:3312:23
10Linnea GustafssonOK Gynge1:20:01+10:1812:30
11Jennifer AnderssonHaninge SOK1:21:27+11:4412:43
12Elin LundqvistNybro OK1:21:35+11:5212:44
13Jenny LindbergVandrarringen1:22:06+12:2312:49
14Elisabet AronssonFK Friskus-Varberg1:22:45+13:0212:55
15Sophie NilssonHjärnarps GH OL1:23:31+13:4813:02
16Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK1:24:56+15:1313:16
16Erica ErikssonHjärnarps GH OL1:24:56+15:1313:16
18Josefine HöögHagaby GOIF1:25:13+15:3013:18
19Lina PålssonKungälvs OK1:29:20+19:3713:57
20Clara MannfolkUlricehamns OK1:34:10+24:2714:42
21Karin HagwallLunds OK1:34:45+25:0214:48
22Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:37:51+28:0815:17
23Petra OlejnikSOK Viljan1:39:40+29:5715:34
23Hanna BarkergrenStora Tuna OK1:39:40+29:5715:34
25Klara AndrénOK Skogsfalken1:41:57+32:1415:55
26Ella WallinderGöteborg-Majorna OK1:43:25+33:4216:09
27Frida JohanssonLinköpings OK1:50:01+40:1817:11
28Magdalena SzmulkowskaIFK Göteborg1:55:26+45:4318:02
29Madelene AxelssonHärlövs IF2:05:01+55:1819:32
30Signe Leffler-RosendahlOK Renen2:21:33+1:11:5022:07
Kajsa JohanssonJönköpings OKej godkänd
Kristin BomanGävle OKej godkänd
Cecilia SpångbergLunds OKej godkänd

H18 Elit 2

7 430 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak PrellnerSkåneslättens OL58:237:51
2Emil ÅbergKorsnäs IF OK1:02:18+3:558:23
3Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:03:26+5:038:32
4Fredrik JohanssonOK Nackhe1:03:40+5:178:34
5August MollénOK Denseln1:04:03+5:408:37
6André AnderssonVästerbergslagens OL1:04:10+5:478:38
7Andreas PeterssonBurseryds IF1:05:02+6:398:45
8Lukas EvebornOK Roxen1:05:06+6:438:45
9Loke AgmarkenHalmstad OK1:05:33+7:108:49
10Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL1:06:21+7:588:55
11Carl RämmalLunds OK1:06:42+8:198:58
12Rickard OlssonTibro OK1:06:55+8:329:00
13Hugo DahlbergHaninge SOK1:07:13+8:509:02
14Elias RankkaOK Roxen1:07:29+9:069:04
15Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL1:08:25+10:029:12
16Johan EklundVäxjö OK1:08:46+10:239:15
17Klas UddMarkbygdens OK1:10:17+11:549:27
18Jonathan EnvallTullinge SK1:10:29+12:069:29
19Jakob FranssonOK Milan1:10:42+12:199:30
20August KollbergEksjö SOK1:10:43+12:209:31
21Jesper LindströmIF Hagen1:11:00+12:379:33
22Ludvig HolmbergOK Tranan1:11:25+13:029:36
23Nils HenrikssonSeskarö IF1:13:32+15:099:53
24Olle NilssonOK Linné1:14:05+15:429:58
25Robin SvennbergDegerfors OK1:15:22+16:5910:08
26Martin NorrbomSala OK1:16:21+17:5810:16
27Edvin AnderssonOK Norrvirdarna1:16:45+18:2210:19
28Giacomo PezzéOK Denseln1:17:46+19:2310:27
29Jonathan PerssonKarlsbyhedens IK1:18:45+20:2210:35
30Olle HanssonOK Roxen1:19:27+21:0410:41
31Felix GarmerGöteborg-Majorna OK1:21:19+22:5610:56
32Hampus LarssonFK Göingarna1:21:46+23:2311:00
33Oscar RenbergSävedalens AIK1:23:47+25:2411:16
34Joakim SkärlénHaninge SOK1:27:10+28:4711:43
35Erik ForsHestra IF1:27:40+29:1711:47
36Ludwig BergfalkJärfälla OK1:28:45+30:2211:56
37Simon OlaussonOK Tranan1:32:46+34:2312:29
38Johan StenströmLinköpings OK1:37:55+39:3213:10
Simon RuneforsVäxjö OKej godkänd
Joel EinarssonTormestorps IFej godkänd
Eric DanielssonOK Kåreej godkänd
Johan OlsonIK Uvenej godkänd
Tobias PentonenHestra IFej start

D21

7 590 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amy RankkaLinköpings OK1:04:308:29
2Josefin BengtssonLånghundra IF1:04:40+0:108:31
3Sara Snogerup LinseLunds OK1:05:41+1:118:39
4Olena PitirimovaOK Orion1:06:09+1:398:42
5Petra OlanderLånghundra IF1:10:09+5:399:14
6Jenny BjörkÖrkelljunga FK1:11:12+6:429:22
7Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:11:24+6:549:24
8Anna HellnerLunds OK1:13:25+8:559:40
9Sanna SvenssonFrämmestads IK1:13:46+9:169:43
10Anna HåkanssonLinköpings OK1:19:31+15:0110:28
11Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK1:21:29+16:5910:44
12Hanna ModinLunds OK1:27:14+22:4411:29
13Anna LjungqvistLunds OK1:27:29+22:5911:31
14Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:27:34+23:0411:32
15Karin KarlssonHalmstad OK1:32:23+27:5312:10
16Annie LennartssonSkåneslättens OL1:32:31+28:0112:11
17Maureen Olsson LoLunds OK1:34:40+30:1012:28
18Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:39:44+35:1413:08
19Stina OlanderssonOK Tyringe1:40:52+36:2213:17
20Elin NybergLunds OK1:42:25+37:5513:29
21Lieke van OpstalKOVZ1:53:17+48:4714:55
22Ingela SmedenmarkRonneby OK1:54:10+49:4015:02
Marie GrönlundLunds OKej start

H21

10 350 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SköldLinköpings OK1:20:387:47
2Anders SvenssonLunds OK1:23:17+2:398:02
3Jonas PalmSävedalens AIK1:25:16+4:388:14
4Henrik TostebergLinköpings OK1:26:20+5:428:20
5Johan PerssonHagaby GOIF1:26:28+5:508:21
6Rasmus GrönlundLunds OK1:26:51+6:138:23
7Fredrik JohanssonBredaryds SOK1:28:41+8:038:34
8Håkan GunnarssonFK Göingarna1:30:22+9:448:43
9Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:32:10+11:328:54
10Anders BestermanIK Trenne Ullared1:32:44+12:068:57
11Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:33:25+12:479:01
12Karl DannbringSkåneslättens OL1:34:38+14:009:08
13Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:35:03+14:259:11
14Markus KlevegårdVäxjö OK1:36:58+16:209:22
15Andreas ErikssonLunds OK1:37:01+16:239:22
16Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:38:14+17:369:29
17Håkan AnderssonHalmstad OK1:38:53+18:159:33
18Peter ThelinBredaryds SOK1:39:50+19:129:38
19Filip HolmHalmstad OK1:40:41+20:039:43
20Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK1:42:12+21:349:52
21Peter HedbergLunds OK1:43:22+22:449:59
22Oskar CervinHelsingborgs SOK1:44:26+23:4810:05
23Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:47:33+26:5510:23
24Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF1:48:58+28:2010:31
25Marcus BillOK Pan-Kristianstad1:49:24+28:4610:34
26Linus MalmstenMalmö OK1:56:29+35:5111:15
27André BjärbyFrosta OK2:41:07+1:20:2915:34
Emil JönssonOK Denselnej godkänd
Anton ÖsterbladOK Skogsfalkenej godkänd
Olaf WoertelKOVZej godkänd
Henrik ModigFK Göingarnaej start

D21 Kort

5 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna WisniewskaOK Orion50:589:58
2Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad58:37+7:3911:28
3Maja AnderssonOK Orion58:52+7:5411:31
4Emelie AnderssonHässleholms OK1:03:24+12:2612:24
5Matilda JonssonLinköpings OK1:04:25+13:2712:36
6Susanne De BourgRonneby OK1:07:46+16:4813:15
7Eleonore BjerstedtHässleholms OK1:08:16+17:1813:21
8Katrin NilssonLunds OK1:53:55+1:02:5722:17
Linnea KjellanderGöteborg-Majorna OKej godkänd

H21 Kort

8 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel StridOK Torfinn1:32:4611:01
Kristian OxenstiernaSkåneslättens OLej godkänd

D20

5 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida RydbergFinspångs SOK1:02:1611:02

H20

7 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL1:13:039:12
2Niclas DelinFK Göingarna1:19:52+6:4910:03
3Robin LarssonFK Göingarna1:24:06+11:0310:35

D18

5 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EricssonFalkenbergs OK57:4511:18
2Linnea BorgLinköpings OK1:11:58+14:1314:05
3Isabella AgerhällOK Tisaren1:15:27+17:4214:45
4Emma LindellLinköpings OK1:39:08+41:2319:23

H18

6 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan GustafssonOK Nackhe1:06:0510:04
2August BengtssonOK Nackhe1:10:18+4:1310:42

D17-20 Kort

4 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina ArvidssonSäterbygdens OK1:12:4916:13
2Lisa Jonsson HofbergSäterbygdens OK1:16:58+4:0917:08

D16

4 490 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BredfeltLunds OK39:368:49
2Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL41:27+1:519:13
3Myrra CarlssonOK Orion42:00+2:249:21
4Tova HermodssonLunds OK43:19+3:439:38
5Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK44:48+5:129:58
6Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK46:01+6:2510:14
7Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK47:16+7:4010:31
8Klara AskMarkbygdens OK48:25+8:4910:46
9Clara CoxLerums SOK48:55+9:1910:53
10Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK49:14+9:3810:57
11Klara AnderssonFK Göingarna49:19+9:4310:59
12Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK50:04+10:2811:09
13Emmy HelmerssonHässleholms OK52:03+12:2711:35
14Lisa JohanssonOK Tranan52:45+13:0911:44
15Elin WihlborgOK Gynge53:25+13:4911:53
16Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK54:13+14:3712:04
17Malin ThornemanHelsingborgs SOK55:45+16:0912:24
18Saga BacktemanLerums SOK57:44+18:0812:51
19Nellie HenrikssonTormestorps IF58:14+18:3812:58
20Emelie KarlssonOK Landehof58:15+18:3912:58
21Louise DrenthHelsingborgs SOK1:00:40+21:0413:30
22Linnéa Bengtsson CreaserSävedalens AIK1:04:28+24:5214:21
23Astrid EinarssonTormestorps IF1:04:30+24:5414:21
24Lina SundqvistOK Tranan1:05:53+26:1714:40
25Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK1:06:27+26:5114:47
26Elina AnderssonOK Tyringe1:06:48+27:1214:52
27Märta SkogTullinge SK1:07:45+28:0915:05
28Emelie FeursteinTormestorps IF1:09:28+29:5215:28
29Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK1:09:42+30:0615:31
30Cecilia RämmalLunds OK1:09:59+30:2315:35
31Maja GunnarssonLerums SOK1:13:02+33:2616:15
32Rebecka BrorssonTockarps IK1:13:34+33:5816:23
33Klara IngelströmOK Gynge1:14:47+35:1116:39
34Elinor DelinFK Åsen1:22:11+42:3518:18
35Hanna NorrestamHelsingborgs SOK1:32:11+52:3520:31
36Elin KarlssonGOIF Tjalve2:03:18+1:23:4227:27
Hanna TynongTullinge SKej godkänd
Elsa AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Ebba SöderlundTormestorps IFej godkänd

H16

5 550 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JohanssonOK Dacke41:157:25
2Felix AxelssonMarkbygdens OK41:17+0:027:26
3Johan LammFrölunda OL42:23+1:087:38
4Fritjof AxelssonFK Göingarna46:01+4:468:17
5Alfred LönnVästerås SOK46:24+5:098:21
6Viktor SkoogKils OK47:11+5:568:30
7Adam SegerslättSkåneslättens OL47:27+6:128:32
8Fredrik HamreforsVästerås SOK47:50+6:358:37
9Oscar PrytzGOIF Tjalve48:01+6:468:39
10Johan LindmanFinspångs SOK48:18+7:038:42
11Otto StuhlhoferOK Landehof48:26+7:118:43
12Emil PetterssonOK Dacke48:31+7:168:44
13Olle JosarpFK Friskus-Varberg48:41+7:268:46
14Olle SörqvistMarkbygdens OK52:02+10:479:22
15Viktor BarkegrenStora Tuna OK52:41+11:269:29
16Erik WinbladhLunds OK53:21+12:069:36
17Filip TrofastBredaryds SOK54:36+13:219:50
18Adam BrobergIF Rigor54:41+13:269:51
19Henrik HamreforsVästerås SOK54:52+13:379:53
20Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK55:06+13:519:55
21Wiktor RydlundHässleholms OK57:36+16:2110:22
22Martin SkyggesonOK Nackhe1:00:33+19:1810:54
23Jonatan LarssonSävedalens AIK1:03:37+22:2211:27
24Gustav MalmströmGOIF Tjalve1:05:08+23:5311:44
25Gustav NilssonHelsingborgs SOK1:08:01+26:4612:15
26Erik JönssonLunds OK1:13:51+32:3613:18
27Jonatan ÖsterbladFK Boken1:33:52+52:3716:54
Albin ClaessonSävedalens AIKej godkänd
Rasmus LundbergOK Bävernej start
Anton HåkanssonLunds OKej start

D16 Kort

3 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva MårtenssonSkåneslättens OL58:4214:49

H16 Kort

4 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noa LindvallSkåneslättens OL1:10:0916:44

D14

4 190 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK34:448:17
2Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF35:05+0:218:22
3Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK36:23+1:398:41
4Selma GumaeliusWaxholms OK36:29+1:458:42
5Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK39:22+4:389:23
6Linnea DagsbergOK Orion40:09+5:259:34
7Irmalinn NilssonHärlövs IF40:14+5:309:36
8Elin SvenssonOK Älme40:50+6:069:44
9Sofie OhlssonÄrla IF42:52+8:0810:13
10Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna43:36+8:5210:24
11Hilda AxelssonFK Göingarna44:39+9:5510:39
12Hanna JohannessonRonneby OK44:55+10:1110:43
13Elvira WildheimFK Friskus-Varberg46:19+11:3511:03
14Wilma MarkholmSkåneslättens OL46:51+12:0711:10
15Lovisa JohanssonOK Dacke46:59+12:1511:12
16Ellen WahlbomOK Orion48:28+13:4411:34
17Ebba BerglinOK Dacke51:26+16:4212:16
18Maja TenghagenHärlövs IF52:31+17:4712:32
19Maja KindlundOK Tranan52:38+17:5412:33
20Tina LjungqvistLunds OK53:02+18:1812:39
21Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad56:49+22:0513:33
22Rebecca LekbergSävedalens AIK58:18+23:3413:54
23Matilda SjunnessonHelsingborgs SOK59:47+25:0314:16
24Tilda HenrikssonTormestorps IF1:00:52+26:0814:31
25Ebba JensenSkåneslättens OL1:04:38+29:5415:25
26Alma LeijonHärlövs IF1:06:21+31:3715:50
27Paulina JägstedtHalmstad OK1:06:57+32:1315:58
28Carolin GradinAndrarums IF1:07:19+32:3516:03
29Stina MöllerSkåneslättens OL1:08:46+34:0216:24
30Astrid EricssonLunds OK1:09:43+34:5916:38
31Anna BukorLunds OK1:10:08+35:2416:44
32Frida BjörkÖrkelljunga FK1:12:48+38:0417:22
33Evelina OlssonOK Nackhe1:13:25+38:4117:31
34Linnea BriggnerSkåneslättens OL1:27:47+53:0320:57
Clara DahlHärlövs IFej godkänd
Malin NilssonOK Trananej godkänd
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIKej start

H14

4 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna34:078:07
2Simon HardenFK Boken35:26+1:198:26
3Allan HedbergLunds OK36:14+2:078:37
4Algot NajvikFK Göingarna37:50+3:439:00
5Ludvig HallabroHässleholms OK39:17+5:109:21
6Tim JohanssonFK Friskus-Varberg39:29+5:229:24
7Albin KronkvistÖrkelljunga FK42:12+8:0510:02
8Martin LammFrölunda OL42:43+8:3610:10
9Povel HedbergLunds OK43:41+9:3410:24
10Oscar ModigFK Göingarna43:57+9:5010:27
11Axel NilssonOK Pan-Kristianstad46:08+12:0110:59
12Fabian AnderssonAndrarums IF53:13+19:0612:40
13Axel OrrhedeHelsingborgs SOK56:16+22:0913:23
14Samuel LåstbomHärlövs IF1:01:02+26:5514:31
15Måns PerssonAndrarums IF1:06:19+32:1215:47
16Julius PukeYstads OK1:08:28+34:2116:18
17Oliver SchmidtOK Kontinent1:08:33+34:2616:19
18Oscar EhrnbornAndrarums IF1:18:55+44:4818:47
19Fabian KellerssonAndrarums IF1:35:21+1:01:1422:42
Max PörsckeLunds OKej start

D14 Kort

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petra ErikssonOK Gynge38:3012:25
2Hanna Sunnegårdh RingRonneby OK38:55+0:2512:33
3Cornelia LydinOK Kontinent44:28+5:5814:20
4Mikaela Haglund-RudvallÖrkelljunga FK47:49+9:1915:25
5Maja GelknerSkåneslättens OL1:06:34+28:0421:28
Sara ErlandssonOK Vivillej godkänd

H14 Kort

2 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland ÖstbergSkåneslättens OL33:5011:44
2Simon FlenmanHelsingborgs SOK40:58+7:0814:13
3Andreas GrönvallHelsingborgs SOK44:52+11:0215:34
4Hugo OskarssonHalmstad OK44:53+11:0315:35
5Karl PalmqvistOK Kontinent46:21+12:3116:05
Axel HugossonÖrkelljunga FKej start
Erik KällåkerLunds OKej start
Max KristenssonLunds OKej start

D12

2 880 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie RydlundHässleholms OK23:278:08
2Rebecca HardenFK Boken26:01+2:349:02
3Linn KarlssonOK Vilse 8728:13+4:469:47
4Naomi Van OpstalKOVZ28:47+5:209:59
5Sofia PalmFK Boken28:56+5:2910:02
6Klara PerssonHalmstad OK30:52+7:2510:43
7Thea BökmanHelsingborgs SOK33:53+10:2611:45
8Elsa EricssonLunds OK43:44+20:1715:11
9Embla CinthioSkåneslättens OL45:28+22:0115:47
10Ylva PrellnerSkåneslättens OL48:10+24:4316:43
11Sofia RämmalLunds OK48:25+24:5816:48
12Tyra PeterssonHelsingborgs SOK48:36+25:0916:52
13Tova LevinssonMalmö OK52:21+28:5418:10
14Linnea PerssonFK Boken53:39+30:1218:37
15Linnea LeijonHärlövs IF54:27+31:0018:54
16Alvina AxelssonOK Nackhe1:06:28+43:0123:04
17Malin NorlanderOK Nackhe1:26:28+1:03:0130:01
18Emma ÖstbyMalmö OK1:38:38+1:15:1134:14
Saga StålhandskeSkåneslättens OLej godkänd
Agnes KnutssonÖrkelljunga FKej godkänd
Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 87ej start

H12

3 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Loke HedbergLunds OK22:087:08
2Jesper JohanssonOK Löftan22:34+0:267:16
3Melker AnderssonFK Göingarna23:04+0:567:26
4Arvid BjörkTrollhättans SOK23:55+1:477:42
5Albin PerssonHalmstad OK25:43+3:358:17
6Erik ThoressonAndrarums IF27:15+5:078:47
7Carl ÅsLunds OK27:27+5:198:51
8Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK27:48+5:408:58
9Emil JägstedtHalmstad OK27:58+5:509:01
10Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK27:59+5:519:01
11Johan WinbladhLunds OK28:22+6:149:09
12Ivar HelmerssonHässleholms OK29:17+7:099:26
13Alex JohanssonFK Friskus-Varberg29:46+7:389:36
14Edvin SelinFK Göingarna30:00+7:529:40
15Viggo JohanssonSkåneslättens OL30:19+8:119:46
16Alfred AhltinMalmö OK31:12+9:0410:03
17Victor ModigFK Göingarna32:33+10:2510:30
18William OlofssonFK Boken32:41+10:3310:32
19Andreas OttossonÖrkelljunga FK33:21+11:1310:45
20Oscar JensenSkåneslättens OL34:09+12:0111:00
21Axel FlordalKatrineholms OK36:11+14:0311:40
22Arvid EinarssonTormestorps IF37:37+15:2912:08
23Arvid BacktemanLerums SOK38:02+15:5412:16
24Melvin NilssonHärlövs IF38:29+16:2112:24
25Klas LjungqvistLunds OK39:30+17:2212:44
26Brian AhlmAndrarums IF42:22+20:1413:40
27Goliat OlofssonFK Boken42:53+20:4513:50
28Pontus ThuressonSkåneslättens OL44:13+22:0514:15
29Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK58:26+36:1818:50
30Stellan GradinAndrarums IF1:07:17+45:0921:42
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej godkänd
Erik JohanssonFK Bokenej start

D12 Kort

2 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tess EkstrandHässleholms OK23:0410:17
2Emilia PedersenÖrkelljunga FK27:04+4:0012:04
3Cornelia MöllerOK Kontinent27:43+4:3912:22
4Lovisa KullbergSkåneslättens OL30:52+7:4813:46
5Elvira PerssonOK Kontinent31:42+8:3814:09
6Saga SchmidtOK Kontinent33:41+10:3715:02

H12 Kort

2 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah PernetunHässleholms OK26:3710:46
2Carl PernetunHässleholms OK30:57+4:2012:31
3Gustav NilssonÖrkelljunga FK36:01+9:2414:34

D10

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna19:049:04
2Emmy PalmFK Boken21:35+2:3110:16
3Matilda CederbergVänersborgs SK21:38+2:3410:18
4Linnea RydlundHässleholms OK22:48+3:4410:51
5Tuva SelinFK Göingarna23:36+4:3211:14
6Alice OlvegårdFK Göingarna23:44+4:4011:18
7Erica PedersenÖrkelljunga FK25:12+6:0812:00
8Ellen AnderssonFK Göingarna27:47+8:4313:13
9Alva BjörkTrollhättans SOK28:51+9:4713:44
10Klara FribergHelsingborgs SOK33:43+14:3916:03
11Maja SörensenOK Kontinent1:20:06+1:01:0238:08

H10

2 480 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo CedervallÖrkelljunga FK18:577:38
2Tobias JohanssonOK Löftan19:25+0:287:49
3Svante SelinFK Göingarna20:07+1:108:06
4Johan BjörckOK Älme20:17+1:208:10
5Gustav AnderssonFK Göingarna21:15+2:188:34
6Hjalmar AxelssonFK Göingarna23:24+4:279:26
7Wilmer SelinFK Göingarna23:29+4:329:28
8Adam JohanssonSkåneslättens OL23:35+4:389:30
9Milton BelltoftHelsingborgs SOK26:06+7:0910:31
10Jakob IngelströmOK Gynge26:07+7:1010:31
11Tobias Van OpstalKOVZ26:16+7:1910:35
12Albin HugossonLunds OK27:04+8:0710:54
13Simon BjörckTormestorps IF28:20+9:2311:25
14Victor EricssonHelsingborgs SOK28:42+9:4511:34
15Ludwig AnderssonAndrarums IF28:56+9:5911:40
16Gustav FribergHelsingborgs SOK29:37+10:4011:56
17Atle RystedtLunds OK30:11+11:1412:10
18Melwin WildheimFK Friskus-Varberg30:28+11:3112:17
19Simon LydinOK Kontinent31:25+12:2812:40
20Olle HugossonÖrkelljunga FK34:01+15:0413:42
21Samuel RasmussenOK Kontinent35:17+16:2014:13
22Alfred LeijonHärlövs IF41:34+22:3716:45
Olle BokmarHelsingborgs SOKej start
Erik NilssonOK Pan-Kristianstadej start
Viktor LundqvistNybro OKej start

D35

6 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MickelåkerAndrarums IF1:06:5510:40
2Karin LindqvistFK Finn1:21:44+14:4913:02
Camilla SelinFK Göingarnaej start
Frida PalmFK Bokenej start

H35

8 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK1:16:379:32
2Axel LindénRonneby OK1:51:57+35:2013:56

D40

5 070 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika HermanssonOK Orion45:028:52
2Ulrika KindlundOK Tranan47:35+2:339:23
3Marina AxelssonMarkbygdens OK48:29+3:279:33
4Annika JohanssonOK Tranan48:33+3:319:34
5Camilla SjöstrandFK Snapphanarna53:43+8:4110:35
6Louise AxelssonFK Göingarna54:25+9:2310:43
7Linda WesterlundFrosta OK56:31+11:2911:08
8Carina RydlundHässleholms OK57:31+12:2911:20
9Jessica BjörckOK Älme57:46+12:4411:23
10Susanne CoxLerums SOK1:01:21+16:1912:06
11Jenny WinbladhLunds OK1:02:01+16:5912:13
12Malin LeijonHärlövs IF1:02:13+17:1112:16
13Karin NorlanderOK Nackhe1:02:14+17:1212:16
14Kristina SpångbergLunds OK1:03:18+18:1612:29
15Catarina HardenFK Boken1:04:40+19:3812:45
16Gith ThellsénOK Roxen1:08:08+23:0613:26
17Anna ÅsLunds OK1:10:15+25:1313:51
18Sara HenrikssonTormestorps IF1:14:50+29:4814:45
Susanne AnderssonFK Göingarnaej godkänd
Cecilia HugossonLunds OKej godkänd

H40

8 010 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad58:087:15
2Anders SelinFK Göingarna1:01:28+3:207:40
3Heide PerssonAndrarums IF1:02:19+4:117:46
4Håkan PalmFK Boken1:03:37+5:297:56
5Kenneth JohanssonOK Tranan1:06:22+8:148:17
6Anders ArfwedsonFrölunda OL1:07:46+9:388:27
7Fabian LjungquistLunds OK1:08:53+10:458:35
8Pär FridsellOK Pan-Kristianstad1:08:56+10:488:36
9Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:09:49+11:418:42
10Fredrik HugossonLunds OK1:10:32+12:248:48
11Magnus TenghagenHärlövs IF1:10:39+12:318:49
12Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:13:48+15:409:12
13Mikael NilssonOK Kontinent1:16:13+18:059:30
14Filip SjöforsOK Älme1:16:23+18:159:32
15Anders EricssonLunds OK1:18:06+19:589:45
16Simon SjöforsOK Älme1:19:34+21:269:56
17Magnus NilssonAndrarums IF1:19:56+21:489:58
18Ulrik MagnussonHalmstad OK1:20:24+22:1610:02
19Magnus RydlundHässleholms OK1:20:27+22:1910:02
20Raul HindovLunds OK1:21:13+23:0510:08
21Mats BredfeltLunds OK1:22:17+24:0910:16
22David EkstrandHässleholms OK1:22:37+24:2910:18
23Patrik IngelströmOK Gynge1:26:37+28:2910:48
24Patrik LundqvistNybro OK1:27:03+28:5510:52
25Henrik FlordalKatrineholms OK1:27:36+29:2810:56
26Mattias JägstedtHalmstad OK1:28:00+29:5210:59
27Nils HelmerssonHässleholms OK1:28:41+30:3311:04
28Ola MarkholmSkåneslättens OL1:31:08+33:0011:22
29Fredrik StålhandskeSkåneslättens OL1:32:54+34:4611:35
30Patric MalmströmGOIF Tjalve1:35:57+37:4911:58
31Gert PetterssonLunds OK1:36:26+38:1812:02
32Björn Fredriksson MöllerOK Kontinent1:38:33+40:2512:18
33Peter RasmussenOK Kontinent1:39:15+41:0712:23
34Roland van LoonKOVZ1:40:35+42:2712:33
35Urban SchmidtOK Kontinent1:42:06+43:5812:44
36Jon LindskogOK Älme1:43:56+45:4812:58
37Jan GrahnIK Uven1:49:38+51:3013:41
38Edo DrenthHelsingborgs SOK1:50:28+52:2013:47
Sven-Johan PrytzGOIF Tjalveej godkänd
Fredrik BartholdssonFrölunda OLej start
Malte LennerstedtLunds OKej start

D45

4 500 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna36:108:02
2Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF38:18+2:088:30
3Anette BernhedSävedalens AIK44:22+8:129:51
4Hanne FoghOK Sorø44:47+8:379:57
5Kristina NilssonOK Tranan45:56+9:4610:12
6Anna JohanssonJönköpings OK46:04+9:5410:14
7Eva PetterssonOK Dacke46:44+10:3410:23
8Lena CarlssonSävedalens AIK46:53+10:4310:25
9Josefine AlbinssonOK Skogsfalken47:17+11:0710:30
10Åsa JosarpFK Friskus-Varberg48:01+11:5110:40
11Carina GustafssonOK Gynge48:04+11:5410:40
12Carina SandbergSäterbygdens OK48:12+12:0210:42
13Ingela ThoressonAndrarums IF48:24+12:1410:45
14Catarina BengtssonOK Nackhe48:42+12:3210:49
15Monica BomanGävle OK48:54+12:4410:52
16Helen SkoogKils OK49:57+13:4711:06
17Jeanette SigenstamMarkbygdens OK50:08+13:5811:08
18Magdalena JohanssonHalmstad OK50:46+14:3611:16
19Ingela EkelövSkåneslättens OL51:16+15:0611:23
20Helena KristianssonHässleholms OK52:17+16:0711:37
21Lena LindmanFinspångs SOK53:59+17:4911:59
22Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK54:15+18:0512:03
23Annika EngelHässleholms OK54:30+18:2012:06
24Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK54:39+18:2912:08
25Anneli CarlssonFK Finn55:28+19:1812:19
26Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg55:39+19:2912:22
27Carina Thynell LindelöwHärlövs IF55:46+19:3612:23
28Karin Swärd LindbergVandrarringen56:13+20:0312:29
29Anna NorrbomSala OK56:26+20:1612:32
30Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK57:39+21:2912:48
31Nina DjerfLerums SOK57:54+21:4412:52
32Lotta BerndtssonSkåneslättens OL58:03+21:5312:54
33Malin LammFrölunda OL59:10+23:0013:08
34Ingela LevinssonMalmö OK1:01:12+25:0213:36
35Lena GumaeliusWaxholms OK1:01:52+25:4213:44
36Lena MalmströmGOIF Tjalve1:05:38+29:2814:35
37Susanne W KarlssonHärlövs IF1:08:28+32:1815:12
38Åsa DetterfeltLinköpings OK1:14:22+38:1216:31
39Helena AnderssonMarkbygdens OK1:15:19+39:0916:44
40Masja van de VenKOVZ1:21:45+45:3518:10
Emeli ZeilonSkåneslättens OLej godkänd
Anne JohanssonOK Dackeej start

H45

6 510 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohannessonRonneby OK48:567:30
2Björn ÖbergRyda SK49:03+0:077:32
3Joachim FribergIstrums SK51:38+2:427:55
4Mikael ÖhgrenSävedalens AIK52:52+3:568:07
5Peter AronssonFK Friskus-Varberg52:55+3:598:07
6Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad53:05+4:098:09
7Anders LillieströmOK Roxen53:15+4:198:10
8Mårten WikströmHalmstad OK53:50+4:548:16
9Håkan AxelssonFK Göingarna54:37+5:418:23
10Lars CarlssonOK Orion54:40+5:448:23
11Magnus LarssonFK Göingarna54:52+5:568:25
12Staffan AhltinMalmö OK55:08+6:128:28
13Johan RisbergTormestorps IF55:53+6:578:35
14Niklas NilssonHärlövs IF56:12+7:168:37
15Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna56:53+7:578:44
16Ola WallinderGöteborg-Majorna OK57:21+8:258:48
17Tommy JohanssonStångenäs AIS57:31+8:358:50
18Magnus LarsenFK Boken57:46+8:508:52
19Thomas LåstbomHärlövs IF58:56+10:009:03
20Niklas EdvardssonHästveda OK59:05+10:099:04
21Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg59:50+10:549:11
22Per KällvikÅmåls OK59:59+11:039:12
23Peter DeptaOK Pan-Kristianstad1:00:06+11:109:13
24Peter AgerhällOK Tisaren1:00:16+11:209:15
25Björn NilssonHärlövs IF1:00:43+11:479:19
26Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:02:10+13:149:32
27Fredrik AskMarkbygdens OK1:03:45+14:499:47
28Björn AxelssonTullinge SK1:04:33+15:379:54
29Thomas NajvikFK Göingarna1:04:37+15:419:55
30Anders PetterssonOK Dacke1:04:38+15:429:55
31Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:04:55+15:599:58
32Håkan ErikssonHästveda OK1:05:28+16:3210:03
33Claus JohanssonJönköpings OK1:06:09+17:1310:09
34Magnus TrofastBredaryds SOK1:06:44+17:4810:15
35Torbjörn NilssonStora Tuna OK1:07:25+18:2910:21
36Per JohanssonOK Reftele1:07:26+18:3010:21
37Anders LammFrölunda OL1:07:49+18:5310:25
38Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:09:15+20:1910:38
39Dan JohanssonFK Boken1:10:34+21:3810:50
40Jonas JohanssonOK Nackhe1:12:46+23:5011:10
41Tomas SvennbergDegerfors OK1:13:19+24:2311:15
42Johan BökmanHelsingborgs SOK1:13:49+24:5311:20
43Olof BarrSkåneslättens OL1:15:37+26:4111:36
44Christer LindellLinköpings OK1:17:17+28:2111:52
45Lars JacobssonDegerfors OK1:18:28+29:3212:03
46Johan JensenSkåneslättens OL1:21:21+32:2512:29
47Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:26:09+37:1313:14
48Anders SjöbergOK Reftele1:27:38+38:4213:27
49Bo WesterbergTrollhättans SOK1:29:42+40:4613:46
Magnus JohanssonOK Löftanej godkänd
Stefan AgmarkenHalmstad OKej godkänd
Olle LindmanFinspångs SOKej godkänd
Ola JönssonOK Vilse 87ej godkänd
Ulf JohanssonHalmstad OKej start
Anders WadstenOK Landehofej start

D50

4 140 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK42:1310:11
2Åsa RydellLeksands OK44:17+2:0410:41
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK45:30+3:1710:59
4Anne UddMarkbygdens OK46:46+4:3311:17
5Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK47:11+4:5811:23
6Tone HollowellOK Tyr48:00+5:4711:35
7Åsa NybergGöteborg-Majorna OK48:31+6:1811:43
8Britt-Marie BengtssonFK Åsen49:21+7:0811:55
9Kristin HanssonMarkbygdens OK51:29+9:1612:26
10Wiveka ErnstssonFK Göingarna53:08+10:5512:50
11Gunnel SvenssonOK Tranan53:35+11:2212:56
12Anette ThoressonAndrarums IF53:46+11:3312:59
13Marita PhilipssonMarkaryds FK54:27+12:1413:09
14Marie HögstrandMarkbygdens OK55:31+13:1813:24
15Lena SöderlundTormestorps IF57:46+15:3313:57
16Liselott JohanssonTenhults SOK58:50+16:3714:12
17Mia GustafssonOK Kåre59:41+17:2814:24
18Ann-Kristin SjöströmLunds OK1:00:21+18:0814:34
19Lotta HanssonOK Kontinent1:02:44+20:3115:09
20Britt ClaessonIFK Moras OK1:05:22+23:0915:47
21Yvonne AnderssonHässleholms OK1:09:30+27:1716:47
22Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:10:58+28:4517:08
23Maria LenningSkåneslättens OL1:12:24+30:1117:29
24Kirsten TofteredIF Rigor1:22:31+40:1819:55

H50

6 270 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan ThellsénOK Roxen44:577:10
2Peter Lillen NilssonOK Tranan46:34+1:377:25
3Stefan PålssonSkåneslättens OL47:27+2:307:34
4Torsten BacktemanLerums SOK48:42+3:457:46
5Ulf JungstrandOK Skogsfalken49:53+4:567:57
6Stefan OlofssonOK Gisle50:41+5:448:05
7Mats KristianssonTrollhättans SOK51:12+6:158:09
8Peo SvenskStora Tuna OK52:20+7:238:20
9Per SandbergSäterbygdens OK54:31+9:348:41
10Per SundströmVästerås SOK54:39+9:428:42
11Lars SöderlundTormestorps IF54:56+9:598:45
12Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OL56:18+11:218:58
13Tom HollowellOK Tyr56:31+11:349:00
14Mikael JungbjerGöteborgs SK56:58+12:019:05
15Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb58:11+13:149:16
16Johnny NimvikLunds OK58:24+13:279:18
17Ulf LinderfalkSkåneslättens OL58:28+13:319:19
18Per SundqvistOK Tranan58:33+13:369:20
19Bengt OlssonEslövs FK58:42+13:459:21
20Bengt NorrmanTrollhättans SOK59:18+14:219:27
20Thomas JohanssonÖrkelljunga FK59:18+14:219:27
20Thomas HenmyrOK Vilse 8759:18+14:219:27
23Per GerdleHalmstad OK1:01:56+16:599:52
24Anders NilssonTäby OK1:02:18+17:219:56
25Göran StuhlhoferOK Landehof1:03:05+18:0810:03
26Robert HallbergIK Uven1:03:20+18:2310:06
27Anders SkogTullinge SK1:03:32+18:3510:07
28Jörgen HectorSnättringe SK1:04:43+19:4610:19
29Göran SvenssonFalkenbergs OK1:04:46+19:4910:19 Ladda ner rutt i gpx-format
30Sverker ErikssonOK Gynge1:04:50+19:5310:20
31Christer MannfolkUlricehamns OK1:05:20+20:2310:25
32Andreas OxenstiernaSkåneslättens OL1:06:24+21:2710:35
33Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK1:06:44+21:4710:38
34Tomas NilssonHässleholms OK1:07:44+22:4710:48
35Yngve KihlbergHalmstad OK1:10:18+25:2111:12
36Lars HallabroHässleholms OK1:10:31+25:3411:14
37Jan LenningSkåneslättens OL1:12:23+27:2611:32
38Steven JochemsKOVZ1:13:32+28:3511:43
39Jörgen SköldLinköpings OK1:14:53+29:5611:56
40Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK1:15:07+30:1011:58
41Kjell SvenssonOK Älme1:21:18+36:2112:57
42Krister RosendahlOK Renen1:24:22+39:2513:27
43Håkan JönssonOK Kontinent1:29:28+44:3114:16
44Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:43:53+58:5616:34
Jan-Olof SvenssonHalmstad OKej godkänd
Ulf JohanssonOK Dackeej godkänd
Magnus BacklundSäterbygdens OKej godkänd
Peter CederbergVänersborgs SKej start
Patrick DjerfLerums SOKej start

D55

4 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK42:4510:19
2Ina LindebergSkåneslättens OL45:20+2:3510:57
3Birgitta OlssonOK Skogsfalken47:14+4:2911:24
4Ingrid SvantesdotterFK Göingarna49:44+6:5912:00
5Maria EricsonÅmåls OK49:48+7:0312:01
6My RönnolsTäby OK51:06+8:2112:20
7Lena KarlssonHalmstad OK56:24+13:3913:37
8Maria AnderssonBredaryds SOK57:20+14:3513:50
9Christina OlssonSkåneslättens OL59:53+17:0814:27
10Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK1:00:48+18:0314:41
11Christina SegerslättSkåneslättens OL1:01:41+18:5614:53
12Eva WildmarkFK Boken1:02:01+19:1614:58
13Kristina ErikssonDalaportens OL1:02:49+20:0415:10
14Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:05:12+22:2715:44
Gunilla AxelssonSävedalens AIKej start

H55

5 640 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SkoogKils OK40:097:07
2Ulf PalmérUlricehamns OK41:51+1:427:25
3Sten GustafssonEds SK44:48+4:397:56
4Mats LindqvistSävedalens AIK47:10+7:018:21
5Bengt LarssonFK Göingarna47:22+7:138:23
6Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK47:40+7:318:27
7Lars MattssonOK Kåre48:24+8:158:34
8Mats BrorssonTockarps IK50:24+10:158:56
9Anders SpånérGöteborg-Majorna OK51:08+10:599:03
10Inge JosefssonStångenäs AIS51:24+11:159:06
11Krister GumaeliusWaxholms OK51:51+11:429:11
12Tommy JohnssonOK Nackhe52:07+11:589:14
13Adrie Van OpstalKOVZ53:07+12:589:25
14Per-Olof LarssonHestra IF54:02+13:539:34
15Roger ThörnOK Vilse 8754:03+13:549:35
16Ingmar EkelövSkåneslättens OL55:08+14:599:46
17Gustav ErlandssonOK Vivill56:51+16:4210:04
18Kyrre ThalbergLunds OK57:22+17:1310:10
19Arne PerssonMarkbygdens OK58:13+18:0410:19
20Ingemar MånssonRonneby OK58:35+18:2610:23
21Jan KarlssonVäxjö OK59:59+19:5010:38
22Stig NilssonOskarströms OK1:00:38+20:2910:45
23Lars MagnussonOK Älme1:03:26+23:1711:14
24Lars RunessonOK Vivill1:03:32+23:2311:15
25Lars ErikssonKalmar OK1:04:09+24:0011:22
26Stellan MartinssonOK Tyringe1:04:13+24:0411:23
27Lars EklundVäxjö OK1:06:40+26:3111:49
28Werner KöhlerTullinge SK1:06:44+26:3511:49
29Christer EricsonÅmåls OK1:07:16+27:0711:55
30Per NilssonStigmännen Karlshamns OK1:07:46+27:3712:00
31Tommy RoosFalköpings AIK OK1:09:01+28:5212:14
32Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:09:32+29:2312:19
33Anders BjörklundSävedalens AIK1:09:51+29:4212:23
34Sten SegerslättSkåneslättens OL1:09:59+29:5012:24
35Leif CarlssonOK Kontinent1:10:26+30:1712:29
36Tor UddMarkbygdens OK1:10:31+30:2212:30
37Krister KarlssonOK Nackhe1:12:58+32:4912:56
38Tore TjernlundOK Vilse 871:13:54+33:4513:06
39Stefan NilssonOK Kontinent1:27:31+47:2215:31
40Gunnar A JohanssonTenhults SOK1:32:17+52:0816:21
Håkan ForsmanRonneby OKej start

D60

3 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva TykessonSkåneslättens OL38:509:58
2Ingela NelsénFalkenbergs OK40:27+1:3710:23
3Margareta SvenssonOK Vilse 8742:38+3:4810:57
4Gunnel MånssonOK Vilse 8742:55+4:0511:01
5Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad45:36+6:4611:43
6Mona EnforsTockarps IK1:00:58+22:0815:40
7Christel NilssonOK Älme1:26:43+47:5322:17
Margareta JohanssonHalmstad OKej godkänd

H60

5 380 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kaj HoofAlfta-Ösa OK53:169:54
2Roy FranssonÄrla IF54:28+1:1210:07
3Lars LindborgTormestorps IF54:48+1:3210:11
4Kent KardellLjungskile FK54:53+1:3710:12
5Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe54:56+1:4010:12
6Ragnar OlssonTibro OK57:16+4:0010:38
7Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK58:44+5:2810:55
8Yngve ErnstssonFK Göingarna1:00:31+7:1511:14
9Lennart ErforsOK Torfinn1:01:23+8:0711:24
10Anders WallnerOK Pan-Kristianstad1:03:33+10:1711:48
10Olle EnforsTockarps IK1:03:33+10:1711:48
12Anders PerssonOK Vilse 871:10:00+16:4413:00
13Arne AnderssonBredaryds SOK1:15:20+22:0414:00
14Kim FolanderOK Sorø1:16:43+23:2714:15
15Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:23:12+29:5615:27
Göran JohnssonSkåneslättens OLej godkänd
Göran LiljequistOK Älmeej godkänd

D65

3 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK46:2412:12
2Inger GlansOK Torfinn46:45+0:2112:18
3Britt Forsell PirozziLunds OK48:03+1:3912:38
4Eva AlsinIK Ymer49:02+2:3812:54
5Maj-Britt ByströmSkåneslättens OL49:58+3:3413:08
6Berit SchannongMalmö OK53:00+6:3613:56
7Ulla HåkanssonOK Gynge59:00+12:3615:31
8Karin PerssonOK Tyringe1:00:21+13:5715:52
9Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad1:01:55+15:3116:17
10Lena JönssonLaholms IF OK1:02:15+15:5116:22
11Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:02:39+16:1516:29
12Bodil RutherOK Älme1:05:09+18:4517:08
13Margareta SjöbergLunds OK1:05:42+19:1817:17
14Ellbritt SvenssonFK Finn1:06:29+20:0517:29
15Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad1:06:58+20:3417:37
16Karin BengtssonOK Kompassen1:07:24+21:0017:44
17Britt BülowMalmö OK1:13:20+26:5619:17
Astrid JohannessonHelsingborgs SOKej godkänd
Kristin LindbergLunds OKej start

H65

4 590 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert LundquistGotlands Bro OK37:078:05
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto44:27+7:209:41
3Leif SandgrenFrosta OK45:43+8:369:57
4Ove ThorssonIK Trenne Ullared48:10+11:0310:29
5Stig JohanssonBredaryds SOK48:52+11:4510:38
6Kjell ErlandssonOK Lindéna49:19+12:1210:44
7Håkan NilssonMalmö OK50:17+13:1010:57
8Kenth SundgrenSkåneslättens OL50:22+13:1510:58
9Anders NilssonGotlands Bro OK52:12+15:0511:22
10Ingvar PerssonFK Åsen52:17+15:1011:23
11Håkan WinnbergIK Trenne Ullared52:57+15:5011:32
12Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS54:00+16:5311:45
13Anders AxelssonSävedalens AIK54:12+17:0511:48
14Per-Olof FernbergIS Skanne57:10+20:0312:27
15Göran SvenssonFK Finn58:12+21:0512:40
16Leif AlfredssonVäxjö AIS58:18+21:1112:42
17Stig JohanssonHelsingborgs SOK58:22+21:1512:42
18Kent EkdahlEmmaboda Verda OK58:44+21:3712:47
19Ebbe MalmMarkaryds FK1:00:03+22:5613:04
20Per EngkvistRonneby OK1:00:05+22:5813:05
21Anders ClaessonIFK Moras OK1:00:21+23:1413:08
22Jan PerssonYstads OK1:00:39+23:3213:12
22Kjell JeppsonIF Rigor1:00:39+23:3213:12
24Leif KarlssonFrosta OK1:00:51+23:4413:15
25Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:00:52+23:4513:15
26Lars PerssonOK Kompassen1:01:44+24:3713:26
27Sune AnderssonHalmstad OK1:02:06+24:5913:31
28Leif MalmMarkaryds FK1:03:35+26:2813:51
29Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK1:04:18+27:1114:00
30Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:05:53+28:4614:21
31Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:09:06+31:5915:03
32Bo SenjeHalmstad OK1:13:22+36:1515:59
33Bo BülowMalmö OK1:14:36+37:2916:15
34Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:18:52+41:4517:10
35Tommy HeldFK Åsen1:20:04+42:5717:26
36Nils-Erik BondessonFrosta OK1:20:35+43:2817:33
37Jan HanssonLunds OK1:27:30+50:2319:03
Gert OlssonSkåneslättens OLej start

D70

3 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK40:5611:51
2Gull SvenssonTockarps IK47:21+6:2513:43
3Ann-Charlotte JensenHässleholms OK47:57+7:0113:53
4Birgit PalmFK Boken54:19+13:2315:44
5Gunilla GrönbladHärlövs IF56:15+15:1916:18
6Marianne CarlssonSkåneslättens OL59:32+18:3617:15
7Berit NilssonOK Älme1:02:42+21:4618:10
8Karin LindénOK Gynge1:04:42+23:4618:45
9Brita DahlbergHässleholms OK1:07:51+26:5519:40
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H70

4 190 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent JohanssonÖrkelljunga FK44:2810:36
2Inge PerssonFK Boken44:56+0:2810:43
3Roland OffrellFrosta OK48:23+3:5511:32
4Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad50:34+6:0612:04
5Ingemar AnderssonOK Orion51:14+6:4612:13
6Erling LarssonHässleholms OK52:16+7:4812:28
7Sven RutherOK Älme54:40+10:1213:02
8Erling SamuelssonOK Vilse 8754:59+10:3113:07
9Bo SvenssonTockarps IK56:01+11:3313:22
10Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK56:04+11:3613:22
11Rune BergLunds OK56:47+12:1913:33
12Nils-Åke NilssonFK Göingarna57:49+13:2113:47
13Christer GrönbladHärlövs IF58:20+13:5213:55
14Peeter-Jaan KaskLunds OK1:00:26+15:5814:25
15Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:00:42+16:1414:29
16Hubert HugossonOK Gynge1:00:55+16:2714:32
17Håkan BrostMalmö OK1:02:01+17:3314:48
18Nils-Eric EricssonFK Åsen1:04:50+20:2215:28
19Sven ThelanderssonLunds OK1:05:15+20:4715:34
20Bertil OlofssonAndrarums IF1:05:25+20:5715:36
21Lars LindénOK Gynge1:05:55+21:2715:43
22Tom LindbergLunds OK1:10:15+25:4716:45
23Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:27:51+43:2320:57
24Christer SjöforsOK Älme1:29:47+45:1921:25
25Erling SvenssonIK Trenne Ullared1:33:32+49:0422:19
Lars HenrikssonOK Älmeej start

D75

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8747:1515:14
2Gun HanssonYstads OK1:04:41+17:2620:51
3Barbro HugossonLunds OK1:14:05+26:5023:53
4Karin LexellOK Torfinn1:16:42+29:2724:44
5Gunni EkbergÄtrans IF1:18:03+30:4825:10

H75

3 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ernie BroströmHalmstad OK41:4610:42
2Anders CarlssonSkåneslättens OL46:46+5:0011:59
3Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb47:33+5:4712:11
4Bo UllmanOK Pan-Kristianstad48:10+6:2412:21
5Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad49:58+8:1212:48
6Ingemar SvenssonLunds OK52:21+10:3513:25
7Arne GustafssonMalmö OK54:35+12:4913:59
8Inge NilssonOK Älme55:42+13:5614:16
9Jan-Eric NelkingFK Åsen57:37+15:5114:46
10Torsten ClaessonOK Älme58:17+16:3114:56
11Burne NilssonOK Torfinn1:00:51+19:0515:36
12Klas TykessonSkåneslättens OL1:03:14+21:2816:12
13Stig JohanssonHalmstad OK1:03:15+21:2916:13
14Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK1:03:23+21:3716:15
15Einar SjöströmRävetofta OK1:08:18+26:3217:30
16Gunnar FribergOK Kompassen1:11:50+30:0418:25
17Bengt-Åke BengtssonOK Pan-Kristianstad1:15:54+34:0819:27
18Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL1:23:05+41:1921:18
19Ingemar TuressonMalmö OK1:28:18+46:3222:38
20Sedney HugossonLunds OK1:44:54+1:03:0826:53

D80

2 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunvor GöranssonLaholms IF OK39:1417:45
2Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad49:53+10:3922:34
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H80

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF43:4214:19
2Ingvar PeterssonHässleholms OK47:43+4:0115:38
3Sven-Erik LundAnderstorps OK58:56+15:1419:19
4Bengt EdvardssonOK Torfinn1:05:20+21:3821:25

H85

2 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helmer EkbergÄtrans IF1:07:3524:45
2Curth SvenssonSkåneslättens OL1:32:03+24:2833:43

Inskolning

1 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Henning Adem CullinKlubblösfullföljt
Vanja Adem CullinKlubblösfullföljt
Agnes BestermanIK Trenne Ullaredfullföljt
Max BurströmIFK Moras OKfullföljt
Jakob ErlandssonOK Lindénafullföljt
Ronja KarlssonHärlövs IFfullföljt
Alfred OlssonOK Vilse 87fullföljt
Axel PerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Olivia SvenssonFK Åsenfullföljt
Linn ThuressonSkåneslättens OLfullföljt
Klara PalmFK Bokenej start
Elias PalmertzHelsingborgs SOKej start
Saga PalmertzHelsingborgs SOKej start

U1

2 210 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus LammFrölunda OL20:459:23
2Felicia PerssonHelsingborgs SOK24:33+3:4811:06
3Ville LindskogOK Älme26:38+5:5312:03
4Lova JohanssonFK Friskus-Varberg28:12+7:2712:45
5Elias PerssonHelsingborgs SOK29:48+9:0313:29
6Einar FelixLunds OK34:39+13:5415:40
7Erik WihlborgOK Gynge35:05+14:2015:52
8Ebba RanbroHelsingborgs SOK39:21+18:3617:48
9Viktor StrandOK Kontinent39:35+18:5017:54
10Josef MikaelssonLaholms IF OK42:06+21:2119:02
11Vera NilssonKlubblös55:40+34:5525:11

U2D

2 240 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina ÅsLunds OK23:5310:39
2Sara LjungqvistLunds OK28:48+4:5512:51
3Nellie CedervallÖrkelljunga FK32:51+8:5814:39
4Cassandra CardoneÖrkelljunga FK32:54+9:0114:41
5Alva OlssonÖrkelljunga FK33:48+9:5515:05
6Aprilia CinthioSkåneslättens OL34:03+10:1015:12
7Engla JohanssonÖrkelljunga FK36:02+12:0916:05
8Madison MchÖrkelljunga FK40:36+16:4318:07
9Johanna OttossonÖrkelljunga FK43:30+19:3719:25
10Ida BenattiSkåneslättens OL44:53+21:0020:02
11Anna BenattiSkåneslättens OL45:24+21:3120:16
12Ellen NilssonKlubblös56:03+32:1025:01
Alice JohanssonFK Bokenej start

U2H

2 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GunnarssonOK Lindéna24:5311:06
2Ville EkstrandHässleholms OK27:51+2:5812:25
3Casper TuressonHärlövs IF30:54+6:0113:47
4Isak EdholmÖrkelljunga FK32:31+7:3814:30
5Jonathan EdholmÖrkelljunga FK43:08+18:1519:15
Johan GunnarssonOK Lindénaej godkänd

Öppen motion 1

2 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin JohnsonHelsingborgs SOK24:3511:10
2Caroline VejklintLaholms IF OK26:09+1:3411:53
3Milton VejklintLaholms IF OK26:10+1:3511:53
4Maja LagnanderSkåneslättens OL26:26+1:5112:00
5Erik JohanssonLaholms IF OK27:05+2:3012:18
6Helena BergIS Kullen27:33+2:5812:31
7Emma BergIS Kullen28:24+3:4912:54
8Martin HugosonÖrkelljunga FK31:54+7:1914:30
9Theo GelknerSkåneslättens OL34:32+9:5715:41
10Margareta JohanssonLaholms IF OK37:50+13:1517:11
11Johan PerssonOK Kontinent48:57+24:2222:14
12Ingrid WerlinSimlångsdalens IF49:48+25:1322:38
Edvin NilssonOskarströms OKej godkänd
Gun-Britt CullinKlubblösej godkänd

Öppen motion 2

4 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli WihlborgOK Gynge37:278:47
2Lotta IngelströmOK Gynge56:12+18:4513:11
3Melsker Hesselbom-NilssonOK Tyringe59:30+22:0313:58
4Veronica DahlbomHelsingborgs SOK1:01:39+24:1214:28
5Malte NilssonKlubblös1:35:14+57:4722:21
6Birgitta AndrénOK Tisaren1:36:20+58:5322:36
7My CullinKlubblös2:25:05+1:47:3834:03
Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Öppen motion 3

2 880 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto BergIS Kullen26:399:15
2Malin PerssonHelsingborgs SOK32:12+5:3311:10
3Magnus NilssonLunds OK38:20+11:4113:18
4Carolina ÖnstenIK Vista38:46+12:0713:27
5Helena DiedrichsOK Kåre39:01+12:2213:32
6Elin WulffOK Kompassen39:35+12:5613:44
7Elly van OpstalKOVZ40:29+13:5014:03
8Ingrid BorgkvistIS Kullen40:46+14:0714:09
9Maria PernetunHässleholms OK41:12+14:3314:18
10Magnus KullbergSkåneslättens OL41:30+14:5114:24
11Sune JohanssonLaholms IF OK42:17+15:3814:40
12Viktor SvenssonHelsingborgs SOK42:21+15:4214:42
13Monika LindblomLaholms IF OK42:44+16:0514:50
14Marie JönssonFK Åsen42:48+16:0914:51
15Ulrica CinthioSkåneslättens OL43:26+16:4715:04
16Isak LagnanderSkåneslättens OL43:55+17:1615:14
17Jenny RystedtLunds OK44:12+17:3315:20
18Marita JohanssonMarkbygdens OK44:36+17:5715:29
19Albin BrinkMarkaryds FK44:48+18:0915:33
19Robert LindblomMalmö OK44:48+18:0915:33
21Aneta KiankovaKlubblös46:30+19:5116:08
22Sonja HammarOK Kompassen46:55+20:1616:17
23Christer OskarssonHalmstad OK47:24+20:4516:27
24Nils PalmqvistOK Kontinent47:41+21:0216:33
25Helene JohanssonOK Nackhe48:35+21:5616:52
26Love CarlssonOK Orion49:03+22:2417:01
27Elisabet FränkelFK Snapphanarna54:46+28:0719:00
28Kerstin JönssonVäxjö AIS54:50+28:1119:02
29Lennart MagnussonLaholms IF OK55:36+28:5719:18
30Jan DahlbergHässleholms OK56:43+30:0419:41
31Karin LarssonOK Kompassen57:29+30:5019:57
32Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK59:03+32:2420:30
33Allan HammarOK Kompassen59:38+32:5920:42
34Karin MovertOK Kompassen1:01:26+34:4721:19
35Kerstin FränkelFK Snapphanarna1:05:39+39:0022:47
36Margareta HeldFK Åsen1:09:36+42:5724:10
37Linda JönssonOK Pan-Kristianstad1:16:01+49:2226:23
38Jonna SvenssonOK Pan-Kristianstad1:47:30+1:20:5137:19
38Eva SvenssonOK Pan-Kristianstad1:47:30+1:20:5137:19
40Clara CervinHelsingborgs SOK2:17:27+1:50:4847:43
40nilos-Erik ServinHelsingborgs SOK2:17:27+1:50:4847:43
Lars PedersenÖrkelljunga FKej godkänd
Birgitta NilssonFK Snapphanarnaej godkänd
Sara BainbridgeLaholms IF OKej godkänd
Annika GustafssonOK Nackheej godkänd
Inge van EngelandKOVZej start

Öppen motion 4

4 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina KarlssonOK Vilse 8740:318:25
2Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad45:31+5:009:27
3Per EdénOK Kåre50:25+9:5410:28
4Göran RylanderSkåneslättens OL51:19+10:4810:40
5Maria JohnssonOK Nackhe58:05+17:3412:04
6Yvonne JungbjerGöteborgs SK1:02:03+21:3212:54
7Niklas GelknerSkåneslättens OL1:02:15+21:4412:56
8Hans OlssonÖrkelljunga FK1:05:56+25:2513:42
9Ann-sofie JohanssonLinköpings OK1:08:39+28:0814:16
10Pamela SvenssonKlubblös1:21:12+40:4116:52
11Huifeng YangKlubblös1:22:04+41:3317:03
12Gudrun PetterssonOK Reftele2:17:42+1:37:1128:37
Mats MårtenssonSkåneslättens OLej godkänd

Öppen motion 5

3 960 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EdmanKorsnäs IF OK32:048:05
2Magnus BlennowFalköpings AIK OK33:59+1:558:34
3Mikael PerssonFK Göingarna35:42+3:389:00
4Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK38:32+6:289:43
5Anders ReimertzEksjö SOK39:49+7:4510:03
6Lars-Ivar SvenssonRehns BK40:26+8:2210:12
7Lukas WadstenOK Landehof42:26+10:2210:42
8Rickard CedervallÖrkelljunga FK42:30+10:2610:43
9Pär EricssonHelsingborgs SOK42:31+10:2710:44
10Annika EnvallKlubblös43:57+11:5311:05
11Anna Thorell-JönssonOK Kontinent46:24+14:2011:43
12Almut LutdgeeNacke48:03+15:5912:08
13Klas JohanssonOK Tranan49:53+17:4912:35
14Ingrid ÖhlundUlricehamns OK50:19+18:1512:42
15Karin JohanssonMalmö OK51:54+19:5013:06
16Bengt AnderssonOK Skogsfalken52:16+20:1213:11
17Sture JohanssonOK Kullingshof52:21+20:1713:13
18Ola BengtssonÅmåls OK53:33+21:2913:31
18Ulrica OlovssonLaholms IF OK53:33+21:2913:31
20Christer NelsénFalkenbergs OK54:46+22:4213:49
21Lena DanielssonHärlövs IF55:02+22:5813:53
22Aina JeppssonLunds OK56:09+24:0514:10
23Maria GelinderAttunda OK56:23+24:1914:14
24Kerstin SegerKlubblös56:24+24:2014:14
25Maria PetterssonHalmstad OK56:45+24:4114:19
26Martin JohanssonHalmstad OK56:48+24:4414:20
27Sven-Olof PålssonKungälvs OK56:49+24:4514:20
28Linn ErikssonOK Gynge57:33+25:2914:31
29Sara JohnsonHelsingborgs SOK57:40+25:3614:33
30Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna1:01:00+28:5615:24
31Tomas DagsbergOrion1:01:08+29:0415:26
32Kerstin OlssonEslövs FK1:01:33+29:2915:32
33Eva LarssonÅmåls OK1:01:56+29:5215:38
34Henrik EklundLunds OK1:02:11+30:0715:42
35Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:05:08+33:0416:26
36Folke SjöbergLunds OK1:07:49+35:4517:07
37Niklas LagnanderSkåneslättens OL1:08:26+36:2217:16
38Mia HallabroHässleholms OK1:09:22+37:1817:31
39Siw BerggrenVäxjö AIS1:10:46+38:4217:52
40Hannah PetersonOK Torfinn1:10:58+38:5417:55
41Sara JägstedtHalmstad OK1:12:11+40:0718:13
42Karolina OrrhedeHelsingborgs SOK1:14:33+42:2918:49
43Håkan MalmgrenMalmö OK1:14:48+42:4418:53
44Monica CarlssonÄtrans IF1:15:29+43:2519:03
45Annica KarlssonGOIF Tjalve1:16:39+44:3519:21
46Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:21:16+49:1220:31
47Karl-Erik AnderssonOskarströms OK1:24:21+52:1721:18
48Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:29:15+57:1122:32
49Niclas PetterssonOK Reftele1:31:21+59:1723:04
Elin WelanderÖrkelljunga FKej godkänd
Kerstin LundqvistNybro OKej start

Öppen motion 6

6 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK54:418:49
2Ola AndertoftMarkaryds FK1:03:36+8:5510:15
3Olof SvenssonMalmö OK1:07:30+12:4910:53
4Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:14:40+19:5912:02
5Robert LindellOK Pan-Kristianstad1:15:52+21:1112:14
6Bengt JohnsonHelsingborgs SOK1:20:14+25:3312:56
7Johan WensäterKlubblös1:22:57+28:1613:22
8Anders NilssonMalmö OK1:23:33+28:5213:28
9Björn LinseLunds OK1:27:59+33:1814:11
10Anders LevinssonMalmö OK1:41:39+46:5816:23
11Ernst AbergerFK Snapphanarna2:16:58+1:22:1722:05
12Carina Aberger-HammarstrandFK Snapphanarna2:18:49+1:24:0822:23

Öppen motion 7

3 250 m, 108 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel NilssonSkåneslättens OL27:598:36
2Jonas LindellStigsökarna28:39+0:408:48
3Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK29:19+1:209:01
4Niklas RystedtLunds OK30:35+2:369:24
5Anna perssonFK Göingarna31:05+3:069:33
6Arne KlintbergEksjö SOK31:10+3:119:35
7Lars RönnolsTäby OK32:13+4:149:54
8Malin KihlbergHalmstad OK33:55+5:5610:26
9Greg CampbellLustens OK34:58+6:5910:45
10Josefin BernhedSävedalens AIK35:05+7:0610:47
11Agne KarlssonSimlångsdalens IF35:15+7:1610:50
12Annika LeufveanÅmåls OK35:22+7:2310:52
13Åke DalinLeksands OK35:25+7:2610:53
14Olle JanrikBromma-Vällingby SOK35:28+7:2910:54
15Filip EnforsTockarps IK35:34+7:3510:56
16Carin RosénGustavsbergs OK36:08+8:0911:07
17Susanne JohannessonRonneby OK36:09+8:1011:07
18Fredrik PerssonHalmstad OK36:11+8:1211:08
19Manfred OlejnikSOK Viljan36:59+9:0011:22
20Karin KarlssonHalmstad OK37:05+9:0611:24
21Ronny PalmFK Boken37:52+9:5311:39
22Karin EmanuelssonBredaryds SOK37:54+9:5511:39
23Peter EllmarkLunds OK37:58+9:5911:40
24Helena SandbergIK Hakarpspojkarna38:00+10:0111:41
25Peter HeldFK Åsen38:15+10:1611:46
26Kerstin TjernlundOK Vilse 8739:11+11:1212:03
27Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna39:38+11:3912:11
28Jörgen KarlssonHärlövs IF39:41+11:4212:12
29Torbjörn MovertOK Kompassen39:43+11:4412:13
30Ingrid SvenssonFinspångs SOK39:44+11:4512:13
31Helena ÅhlinHelsingborgs SOK39:56+11:5712:17
32Simon AndénSödertälje-Nykvarn OF40:04+12:0512:19
33Sten Åke KvistIS Kullen40:06+12:0712:20
34Roy OwessonHelsingborgs SOK40:13+12:1412:22
35John OlanderssonÖrkelljunga FK40:23+12:2412:25
36Lena Norrman-NyströmIS Kullen40:29+12:3012:27
37Rolf GustafssonHelsingborgs SOK40:40+12:4112:30
38Jörgen FriskMarkbygdens OK41:20+13:2112:43
38Adrian HardenFK Boken41:20+13:2112:43
40Jez AntonovicKalmar OK41:35+13:3612:47
41Sandra SörensenOK Kontinent41:45+13:4612:50
42Sylvia KarlssonOK Lindéna41:54+13:5512:53
43Lovisa NilssonFK Göingarna41:55+13:5612:53
44Alf JohanssonVäxjö OK42:00+14:0112:55
45Eva OlesenFIF Hillerød42:02+14:0312:56
46Tommy PetersonHelsingborgs SOK42:11+14:1212:58
47Carl Axel NilssonOK Tyringe42:29+14:3013:04
47Kerstin JensenSkåneslättens OL42:29+14:3013:04
49Margareta RylanderSkåneslättens OL42:39+14:4013:07
50Christer SvenssonRonneby OK42:43+14:4413:08
50Klara AndénSödertälje-Nykvarn OF42:43+14:4413:08
52Holger SigboOK Kompassen43:29+15:3013:22
53Anette SundqvistOK Tranan43:43+15:4413:27
54Stefan NilssonYstads OK43:48+15:4913:28
55Gunnar SvärdHässleholms OK43:52+15:5313:29
55John NorrbomSala OK43:52+15:5313:29
57Roger OlssonYstads OK44:29+16:3013:41
58Tommy HallménVingåkers OK44:43+16:4413:45
59Liselotte JohanssonOK Löftan45:28+17:2913:59
60Göran SvenssonHalmstad OK45:32+17:3314:00
61Jan JohanssonSkåneslättens OL45:39+17:4014:02
62Bengt PerssonHalmstad OK45:43+17:4414:04
62Anne-Charlotte KihlbergHalmstad OK45:43+17:4414:04
64Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GOIF45:55+17:5614:07
65Nils PerssonIS Skanne46:04+18:0514:10
66Petra HelmerssonVandrarringen46:06+18:0714:11
67Hans HanssonMarkbygdens OK46:09+18:1014:12
68Krister ÖsterbladFK Boken46:12+18:1314:12
69Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK46:16+18:1714:14
70Anna-Lena JacobssonDegerfors OK46:28+18:2914:17
71Ingvar PerssonOK Tyringe46:36+18:3714:20
72Ulf KristenssonHalmstad OK46:38+18:3914:20
73Ann-Marie HanssonIS Kullen46:44+18:4514:22
74Karin StåhlIS Kullen47:02+19:0314:28
75Barbro MartinssonOK Tyringe47:59+20:0014:45
76Sven Erik JönssonOK Tyringe48:07+20:0814:48
77Pia LarssonFK Göingarna48:37+20:3814:57
78Stein ÖstbyMalmö OK48:47+20:4815:00
79Josefina BerglundFK Boken49:06+21:0715:06
79Anna EllmarkLunds OK49:06+21:0715:06
81Ulrika AnderssonHaninge SOK49:22+21:2315:11
82Lennart MagnussonIS Kullen50:11+22:1215:26
83Nils-Åke EmanuelssonBredaryds SOK50:12+22:1315:26
84Maria TuressonHärlövs IF50:18+22:1915:28
85Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK50:33+22:3415:33
86Anna HenrikssonSävedalens AIK50:36+22:3715:34
87Helen NilssonHärlövs IF50:45+22:4615:36
88Rolf HallbergFK Finn50:49+22:5015:38
89Nina RingRonneby OK51:09+23:1015:44
90Roland ErikssonHästveda OK51:40+23:4115:53
91Matts AnderssonHässleholms OK51:41+23:4215:54
92Lennart BorgkvistIS Kullen52:30+24:3116:09
93Thomas WinbladhLunds OK52:35+24:3616:10
94Göran LarssonOK Kompassen52:38+24:3916:11
95Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOK53:48+25:4916:33
96Torgny ÅstedtHärlövs IF55:01+27:0216:55
97Ruben EdvardssonHästveda OK56:51+28:5217:29
98Kenneth WerlinSimlångsdalens IF57:05+29:0617:33
99Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK57:59+30:0017:50
100Paul SchannongMalmö OK58:54+30:5518:07
101Mats RosénHästveda OK1:02:07+34:0819:06
102Frida MannfolkUlricehamns OK1:02:38+34:3919:16
103Göran HolmbergMarkaryds FK1:07:32+39:3320:46
104Nils JohannessonHelsingborgs SOK1:07:35+39:3620:47
105Laila PerssonIS Skanne1:11:56+43:5722:08
106Eive WounschIS Kullen1:18:28+50:2924:08
107Mauritz BrorssonSimlångsdalens IF1:26:55+58:5626:44
Gert BerggrenVäxjö AISej godkänd

Öppen motion 8

5 140 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ModigOK Pan-Kristianstad36:037:00
2Roine PetterssonIFK Göteborg41:17+5:148:01
3Erik MattssonJärla Orientering42:24+6:218:14
4Maria MagnussonSävedalens AIK42:25+6:228:15
5Henrik EklundVäxjö OK43:41+7:388:29
6Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna43:42+7:398:30
7Björn CarlssonRingsjö OK44:45+8:428:42
8Erik BengtssonFK Åsen46:34+10:319:03
9Mats RanbroHelsingborgs SOK46:42+10:399:05
10Joakim GustavssonHalmstad OK46:54+10:519:07
11Håkan FlingmarkUddevalla OK47:33+11:309:15
12Måns Adem CullinKlubblös49:28+13:259:37
13Jan AsketunOK Roxen49:37+13:349:39
14Harald PerssonAndrarums IF50:09+14:069:45
15Kenneth SvenssonFinspångs SOK50:20+14:179:47
16Christian GlantzAndrarums IF50:54+14:519:54
17Peter AnderssonOK Orion51:00+14:579:55
18Magnus ThuressonSkåneslättens OL51:12+15:099:57
19Anders JohanssonFinspångs SOK51:37+15:3410:02
20Roger NilssonLaholms IF OK53:19+17:1610:22
21Fredrik UllmanOK Pan-Kristianstad53:37+17:3410:25
22Mats OrrhedeHelsingborgs SOK54:29+18:2610:35
23Anders BergIS Kullen54:40+18:3710:38
24Simon EngelHässleholms OK54:48+18:4510:39
25Jonas KarlssonMarkbygdens OK54:58+18:5510:41
26Stefan GunnarssonOK Lindéna55:07+19:0410:43
27Camilla SvenssonÖrkelljunga FK55:37+19:3410:49
28Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK55:54+19:5110:52
29Carolina NilssonOK Kompassen56:14+20:1110:56
30Nils Erik PerssonLaholms IF OK56:25+20:2210:58
31Stefan RosénHästveda OK57:26+21:2311:10
32Ulf MinörLunds OK57:50+21:4711:15
33Paul IvaripOK Gynge59:41+23:3811:36
34Ingela AlvmyrenHalmstad OK59:42+23:3911:36
35Jessica NilssonOK Torfinn59:54+23:5111:39
36Jan KarlssonHalmstad OK1:00:12+24:0911:42
37Björn FränkelFK Snapphanarna1:00:17+24:1411:43
38Bo-Arne StåhlIS Kullen1:00:52+24:4911:50
39Stefan MånssonOK Löftan1:01:09+25:0611:53
40Jan OttmerTormestorps IF1:05:37+29:3412:45
41Oscar GrönvallHelsingborgs SOK1:06:24+30:2112:55
42Mats HolmVäxjö OK1:06:49+30:4612:59
43Göran MattssonSkåneslättens OL1:07:14+31:1113:04
44Carina KaleredOK Denseln1:07:15+31:1213:05
44Johanna MatsdotterLunds OK1:07:15+31:1213:05
46Lennart MartinssonOK Tyringe1:08:02+31:5913:14
47Reino ÖrnMarkaryds FK1:08:30+32:2713:19
48Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad1:08:54+32:5113:24
49Lars DahlHärlövs IF1:09:12+33:0913:27
50Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:09:13+33:1013:27
51Petter ÖstbergSkåneslättens OL1:09:36+33:3313:32
52Hans CullinKlubblös1:11:37+35:3413:55
53Jan GradinAndrarums IF1:12:58+36:5514:11
54Lars SandbladIS Kullen1:13:28+37:2514:17
55Jessica KarlssonOK Torfinn1:14:47+38:4414:32
56Per Arne EvaldssonOK Gynge1:15:03+39:0014:36
57Stefan DahlHelsingborgs SOK1:15:14+39:1114:38
58Göran RosenkvistHelsingborgs SOK1:15:15+39:1214:38
59Lucie KomarkovaMalmö OK1:17:02+40:5914:59
60Anders YngveOK Kontinent1:17:11+41:0815:00
61Emil OlesenFIF Hillerød1:17:31+41:2815:04
62Miklos MolnarLunds OK1:18:15+42:1215:13
63Jens ArboreliusIS Kullen1:19:24+43:2115:26
64Elin SundqvistOK Tranan1:19:59+43:5615:33
65Anna MöllerOK KKontinent1:22:01+45:5815:57
66Ing-Britt SwedenborgLunds OK1:29:27+53:2417:24
67Christer LjungquistLunds OK1:57:03+1:21:0022:46
68Birte LangkildeBallerup OK2:27:28+1:51:2528:41
Göran GustafssonOK Nackheej godkänd

Öppen motion 9

7 620 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WennermarkOK Skogsfalken54:127:06
2Henrik OlofssonHelsingborgs SOK56:15+2:037:22
3Björn LjunggrenOK Hammaren56:25+2:137:24
4Petr MatulaSpartak adamov59:15+5:037:46
5Jerker BomanGävle OK1:05:40+11:288:37
6Mathias PerssonHelsingborgs SOK1:05:41+11:298:37
7Jonas PrellnerSkåneslättens OL1:09:31+15:199:07
8Martin JohanssonOK Orion1:10:38+16:269:16
9Vidar AlbinssonTormestorps IF1:10:56+16:449:18
10Eskil KinnebergIFK Göteborg1:11:53+17:419:26
11Arne NilssonNyköpings OK1:14:45+20:339:48
12Per RudqvistHelsingborgs SOK1:17:51+23:3910:12
13Martin FriskMarkbygdens OK1:17:55+23:4310:13
14Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL1:20:53+26:4110:36
15Johan GustafsonLunds OK1:21:14+27:0210:39
16Willie OhlssonRävetofta OK1:22:15+28:0310:47
17Lotta LinseforsLunds OK1:23:20+29:0810:56
18Tobias PerssonOK Kompassen1:28:51+34:3911:39
19Åsa EricssonLunds OK1:42:34+48:2213:27
Mikael ByströmJärfälla OKej godkänd

Öppen motion 12

1 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns LevinssonMalmö OK19:2712:58
2Matilda HellmarkLunds OK22:43+3:1615:08
3Markus HellmarkLunds OK23:27+4:0015:38
4Linn RystedtLunds OK43:04+23:3728:42
5Vimer HansenFK Boken45:49+26:2230:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser