Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranskubb 15 Maj 2012 OK Grip

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranskubb 15 Maj 2012 OK Grip
Arrangörsorganisation: OK Grip
Datum: tisdag 15 maj 2012

A

4 080 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK36:358:57
2Lennart OlssonIK Standard41:52+5:1710:15
3Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF43:16+6:4110:36
4Ulf SvedestamEskilstuna OL45:03+8:2811:02
5Stig LandstorpOK Tor45:33+8:5811:09
6Krister KarlssonIK Standard45:35+9:0011:10
7Curt ThorénNyköpings OK46:53+10:1811:29
8Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF48:23+11:4811:51
9Börje KarlssonOK Nalle48:33+11:5811:53
10Lars AlmqvistArboga OK48:49+12:1411:57
11Bertil GranbergOK Klemmingen49:12+12:3712:03
12Leif JanssonEskilstuna OL49:14+12:3912:04
13Arne ÅhmanOK Klemmingen50:11+13:3612:17
14Ingemar GreisOK Måsen51:07+14:3212:31
15Ove LarssonEskilstuna OL51:23+14:4812:35
16Erik RundströmOK Tjärnen52:07+15:3212:46
17Stig ThorssonSödertälje IF52:47+16:1212:56
18Gunnar CarlénOK Måsen53:08+16:3313:01
19Lars NordSödertälje IF53:24+16:4913:05
20Kjell FröbergEskilstuna OL55:18+18:4313:33
21Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL55:36+19:0113:37
22Billy JakobssonÅkers IF56:20+19:4513:48
23Erik JohanssonSödertälje-Nykvarn OF56:52+20:1713:56
24Hans LindgrenTrosabygdens OK56:59+20:2413:57
25Ingemar GustafssonOK Tjärnen1:01:16+24:4115:00
26Åke GranstamOK Tor1:01:29+24:5415:04
27Ronny AnderssonIF Rune1:11:18+34:4317:28
28Leif HermundstadSnättringe SK1:16:52+40:1718:50
Hans ErikssonHellas Orienteringej godkänd

B

3 230 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga JohanssonNyköpings OK35:5111:05
2Sören JohanssonOK Norden36:36+0:4511:19
3Kurt NilssonNyköpings OK40:05+4:1412:24
4Kenneth LjungbergNyköpings OK40:55+5:0412:40
5Lennart JohanssonOK Tor41:00+5:0912:41
6Kjell JohanssonNyköpings OK41:01+5:1012:41
7Lennart JohanssonOK Tor41:03+5:1212:42
8Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK42:00+6:0913:00
9Ralf Lju...Stora sun...42:13+6:2213:04
10Inger HellqvistNyköpings OK42:41+6:5013:12
11Göran LarssonSödertälje IF42:42+6:5113:13
12Evy NordSödertälje IF42:46+6:5513:14
13Torbjörn JohanssonOK Norden42:53+7:0213:16
14Esko RaitaÄrla IF43:24+7:3313:26
15Åke SchylanderSträngnäs-Malmby OL44:09+8:1813:40
16Karl-Åke LarssonOK Enen44:33+8:4213:47
17Kjell NilssonOK Klemmingen44:55+9:0413:54
18Nils JohanssonOK Tjärnen45:34+9:4314:06
19Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF45:59+10:0814:14
20Ulf StridhSnättringe SK46:09+10:1814:17
21Gunnar BramstenSundbybergs IK46:42+10:5114:27
22Inge GustavssonSträngnäs-Malmby OL47:33+11:4214:43
23Hans-Erik AdolfssonNyköpings OK47:37+11:4614:44
23Ingvar JanssonSundbybergs IK47:37+11:4614:44
25J FlodinOK Nalle48:39+12:4815:03
26Stig GustavssonSödertälje IF49:41+13:5015:22
27Clas GräggNyköpings OK49:48+13:5715:25
28Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OF50:22+14:3115:35
29Jan LarssonTullinge SK53:23+17:3216:31
30Alf KårefältOK Tor54:12+18:2116:46
31Lars AndreassonOK Tor54:34+18:4316:53
32Srig Hellb...Eskilstuna OL55:45+19:5417:15
33Berit EdengrenNyköpings OK56:07+20:1617:22
34Solveig DillmanHammarby IF OF58:13+22:2218:01
35Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL59:06+23:1518:17
36Berit GustavssonSödertälje IF1:01:43+25:5219:06
37Christer LiwellÄrla IF1:02:18+26:2719:17
38Tor-Leif Stjärnhovs OK 651:03:48+27:5719:45
39Britt E...Strängnäs-Malmby OL1:05:45+29:5420:21
40Stig WesterbergOK Tor1:12:02+36:1122:18
41Nils StenbergStjärnhovs OK 651:12:06+36:1522:19
42Göran Lag...Stjärnhovs OK 651:24:42+48:5126:13
43Sune CarlssonNyköpings OK2:44:50+2:08:5951:01
Lars OlanderSödertälje IFej godkänd
Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Per KarlssonNyköpings OKej godkänd

C

2 770 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Robert MokvistOK Tor39:3214:16
2Lennart LundhÄrla IF42:00+2:2815:09
3Margareta JönssonÅkers IF44:13+4:4115:57
4Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK45:35+6:0316:27
5Rolf BladhNyköpings OK46:24+6:5216:45
6Lennart StenbergStigfinnarna46:45+7:1316:52
7Solveig TjernbergSödertälje IF47:18+7:4617:04
8Anders JohanssonNyköpings OK47:44+8:1217:13
9Wincent LiljekvistIF Rune48:15+8:4317:25
10Olle PetterssonNyköpings OK49:36+10:0417:54
11Robert BohmanSödertälje-Nykvarn OF51:10+11:3818:28
12Tomas AnderssonNyköpings OK51:15+11:4318:30
13Lars-Åke SeranderSträngnäs-Malmby OL53:04+13:3219:09
14Monica AndreassonOK Tor53:24+13:5219:16
15Runo OldbergEskilstuna OL53:37+14:0519:21
16A-B FlodinOK Nalle53:51+14:1919:26
17Gun AnderssonEskilstuna OL54:26+14:5419:39
18Stig LundinEskilstuna OL54:50+15:1819:47
19Lars GSträngnäs-Malmby OL55:20+15:4819:58
20Lars-Olof ....Eskilstuna OL56:15+16:4320:18
21George GrenellSträngnäs-Malmby OL56:34+17:0220:25
22Kjell HanningIK Standard58:07+18:3520:58
23Ing-Maj GrenellSträngnäs-Malmby OL59:31+19:5921:29
24Dagny AnderssonOK Tjärnen1:00:24+20:5221:48
25Hans StenströmEskilstuna OL1:00:27+20:5521:49
26Stig OlbyÅkers IF1:01:11+21:3922:05
27Rolf JohanssonSödertälje IF1:01:38+22:0622:15
28John af SandebergEskilstuna OL1:01:53+22:2122:20
29Bengt Lindg..Åkers IF1:08:18+28:4624:39
30Ingrid LundinEskilstuna OL1:08:38+29:0624:46
31Karin CarlssonNyköpings OK1:12:02+32:3026:00
32Britt-Inger LindbergOK Nalle1:12:08+32:3626:02
33Gunilla BrattIK Standard1:12:40+33:0826:14
34Nils TjernbergSödertälje IF1:14:25+34:5326:51
35Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:18:07+38:3528:12
36Åke JanssonSträngnäs-Malmby OL1:19:58+40:2628:52
37Doris NilssonOK Klemmingen1:36:57+57:2535:00
38Sven-Arne NilssonOK Klemmingen1:36:58+57:2635:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser