Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trekvällars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trekvällars
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: måndag 2 juli 2012 - onsdag 4 juli 2012

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Attunda OK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Martin GelinderH1850:097:22
1Lars Håkan SandvikH4047:156:56
2Karl EngesH1651:55+3:5510:26
3Daniel RoosH1856:38+6:298:19
3Mathias HallménH211:02:05+3:086:44
3Kristina Nygren-FriskD6555:05+1:5117:29
5Roger LindénH4057:06+9:518:23
5Oskar DanielsH211:02:54+3:576:50
5Veronica RedtzerD1258:51+26:2720:28
7Susanne HarryssonD4556:34+16:4314:13
8Simon MarteliusH181:28:25+38:1613:00
9Emil RoosH1444:11+14:4910:54
9Göran FriskH601:09:13+19:3813:07
10Kristina MarteliusD451:05:22+25:3116:26
10Ida SpennareÖppen motion 152:55+24:3218:43
14Maria GelinderD501:06:47+32:3318:02
14Alva SpennareÖppen motion 31:00:09+30:1220:55
16Patrik ForsH451:08:30+16:4210:04
21Kennet SpennareÖppen motion 748:39+15:4015:26
26Per-Erik CarleniusÖppen motion 851:44+23:3211:11
33Ulrik IversÖppen motion 91:25:58+33:2911:05
53Claes ElvhammarÖppen motion 81:07:15+39:0314:32
55Sven HedmanÖppen motion 81:07:57+39:4514:41
Erik DanielsH50ej godkänd
Linnea DanielsD20ej godkänd
Jörgen KarlssonH55ej godkänd
Charlotte EngesÖppen motion 3ej godkänd
Anton DanielsH18ej godkänd
Stefan MarteliusH45ej godkänd
Monica RoosD45ej godkänd
Christian RedtzerH14ej godkänd
Andreas FredsikssonH40ej start
Lars GerhardssonH50ej start

Bjursås OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ingvar SvenssonH65ej godkänd

Björkfors GOIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sven-Olof SvenssonÖppen motion 61:00:4810:05
13Christina SvenssonÖppen motion 11:08:56+40:3324:24

Bodens BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Christina NordströmD501:06:51+32:3718:04

Boxholm-Mjölby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mattias HolmbergH4057:34+10:198:27
10Oskar GustafssonH211:11:59+13:027:49

Bromma-Vällingby SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Martin HunhammarH1851:47+1:387:36
3David HunhammarH201:24:35+8:1910:54
4Göran RastborgH751:11:12+17:1917:54
11Mats JonssonÖppen motion 356:33+26:3619:40
11Håkan MelinH401:01:56+14:419:06
20Jan HollbeckH211:22:24+23:278:57
20Martin BjurnerH401:09:35+22:2010:13
21Cia HunhammarÖppen motion 51:04:13+22:2219:01
24Anders StenbackÖppen motion 750:33+17:3416:02
26Mattias BerglundH451:25:05+33:1712:30
Lukas LanttoH14ej godkänd

Centrum OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Johanna DahlinD351:18:33+22:4914:53
5Henrik ErikssonÖppen motion 959:36+7:077:41
9Tekla EleniusÖppen motion 152:13+23:5018:29
10Anna ÅgrenÖppen motion 740:58+7:5913:00
12Henrik HellborgÖppen motion 61:46:09+45:2117:37
12Tobias WahlgrenH211:14:19+15:228:04
15Daniel LennartssonÖppen motion 847:05+18:5310:10
16Olof HedenÖppen motion 744:39+11:4014:10
20Mette PeterssonD211:24:01+30:4512:21
20Kristoffer EdshageH211:22:24+23:278:57
21Christian RotvikerÖppen motion 91:18:15+25:4610:05
23Martin LerjenÖppen motion 91:19:50+27:2110:18
24Magnus GrafströmH401:15:37+28:2211:07
25Pierre SchambergerH211:27:54+28:579:33
27Christina MagnussonÖppen motion 851:56+23:4411:13
27Sara JonassonD211:53:25+1:00:0916:40
28Stuart FellH211:33:03+34:0610:06
34Karin FägerlindÖppen motion 91:26:46+34:1711:11
36Jens WicksénÖppen motion 91:28:57+36:2811:28
38Peter ThorsellÖppen motion 91:31:10+38:4111:45
40Malin AnnegårdÖppen motion 91:34:20+41:5112:10
54Petra SundströmÖppen motion 81:07:16+39:0414:32
60Maja AnderssonÖppen motion 81:09:59+41:4715:07
61Julia DalgrenÖppen motion 81:10:18+42:0615:12
Björn BängtssonH21ej godkänd
Sofia AnderssonD21ej start
Moa KjellstrandD21ej start

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Per NordahlH401:15:17+28:0211:04

Eksport OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Jonas WelanderH451:21:18+29:3011:57

Enebybergs IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Leif LundquistH701:05:59+9:5814:16
44Kurt AnderssonÖppen motion 71:09:43+36:4422:07

FK Boken

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Martin OlssonÖppen motion 544:00+2:0913:02
43Mattias LiljedahlÖppen motion 81:00:28+32:1613:04

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Robert SundströmH211:54:47+55:5012:28

France

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Paul DedeÖppen motion 6ej godkänd

Fredrikshofs IF Skid & OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Riina Larsson-MändD501:22:59+48:4522:25
16Georg LarssonH551:25:37+32:1615:17
18Lars ÖhmanH651:26:30+40:3818:42

Freidig

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Olle MalmringH401:04:02+16:479:25
Janne Fossum MalmringÖppen motion 5ej godkänd

Gustavsbergs OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per WesterH8057:50+6:2118:21
6Thomas WesterH551:05:08+11:4711:37
9Erik KropfÖppen motion 91:03:55+11:268:14
29Robert HagelinÖppen motion 91:23:36+31:0710:47
30Anette HagelinÖppen motion 757:03+24:0418:06
30Jens WernerÖppen motion 91:24:04+31:3510:50
69Åke AndreassonÖppen motion 81:24:27+56:1518:15

Göteborg-Majorna OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sofia LundbergD21ej start
Jonas LundbergH21ej start

Göteborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Caroline WilboisÖppen motion 81:00:08+31:5613:00

Hammarby IF OF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Solveig DillmanD7038:4112:16
3Bjarne ErlandssonH701:04:08+8:0713:52
3Joacim TingstorpH351:12:31+9:179:21
4Bengt ÅhlanderH801:10:33+19:0422:23
5Gun LarssonD701:19:08+40:2725:07
6Eric HuijsersH352:03:15+1:00:0115:54
30Johan KällbäckÖppen motion 852:23+24:1111:19
35Tom SvenssonÖppen motion 91:27:57+35:2811:20
66Olle KällbäckÖppen motion 81:18:25+50:1316:57
Mikael WilhelmssonH21ej godkänd

Haninge SOK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna KorhonenD1641:209:46
2P-O IvarssonH6052:07+2:329:52
2Jennifer AnderssonD201:03:20+2:3712:00
3Helena KorhonenD601:01:38+5:2416:39
4Ola SvärdH4055:50+8:358:12
4Berit LindungerD701:06:49+28:0821:12
4Gabriella ErikssonD1455:17+19:3816:22
5Fredrik NilssonH351:33:56+30:4212:07
6Bror WahlbergH751:28:57+35:0422:22
6Tommy LindbergH601:04:07+14:3212:09
7Emil AnderssonÖppen motion 454:55+9:3212:46
8Karin GreilertD5048:17+14:0313:02
10Rasmus WinbergH1258:58+29:5820:30
10Egil MorastH1444:17+14:5510:56
12Carolin SvenssonD211:11:10+17:5410:27
13Kerstin OhlssonD5053:40+19:2614:30
14Ingemar JohnssonH651:16:18+30:2616:29
16Ronnie PetterssonH401:06:52+19:379:50
16Jesper LundÖppen motion 91:12:39+20:109:22
17Henrik MorastH401:07:01+19:469:51
19Ulf AnderssonÖppen motion 847:56+19:4410:21
20Love OttossonÖppen motion 91:15:24+22:559:43
21Lars GreilertH401:12:39+25:2410:41
21Oskar NerderheimÖppen motion 848:19+20:0710:26
22Fredrik MorastH401:14:50+27:3511:00
26Torbjörn OhlssonH401:21:25+34:1011:58
27Reijo KorhonenH401:23:24+36:0912:15
32Johanna AlmlundÖppen motion 757:21+24:2218:12
34Helene RipaÖppen motion 71:01:47+28:4819:36
37Anders ThimÖppen motion 857:20+29:0812:23
42Susanne LundÖppen motion 71:09:04+36:0521:55
Erik NederheimInskolningfullföljt
Jakob IvarssonH18ej start
Martin Andersson-BjörkH14ej start

Hellas Orientering

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mikael NybergH4052:07+4:527:39
3Margareta AnderssonD5551:24+7:3013:53
4Irina NybergD2158:53+5:378:39
4Eva GustavssonD4546:27+6:3611:41
7Sverker TirénH651:04:38+18:4613:58
14Leonas MockunasH211:16:11+17:148:16
16Hans CarlssonH651:23:32+37:4018:03
27Maria HernodhÖppen motion 51:14:10+32:1921:58
Håkan TärnrotH55ej godkänd
Robin HernodhÖppen motion 3ej godkänd
Anders ThuresonH45ej start

Herrljunga SK Skid o OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lukas FondinÖppen motion 21:08:06+15:5517:01
6Eva LarssonÖppen motion 22:07:58+1:15:4731:59
Patrick FondinÖppen motion 9ej godkänd

IBM-Klubben

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jan-Olof WåhlbergH6559:30+13:3812:51

IFK Enskede

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elin AhlströmD351:00:19+4:3511:26
4Bo HedlundH701:04:15+8:1413:53
5Hugo IsgrenH701:04:43+8:4213:59
6Linn De BoussardU147:07+24:3520:02
7Lucas De BoussardU147:15+24:4320:06
9Nina de BoussardD211:09:52+16:3610:16
10Patric de BoussardH401:00:36+13:218:54
17Fredrik HedinH211:18:49+19:528:34
18Helen KnutesÖppen motion 31:08:21+38:2423:46
25Tomas GlanshedH451:24:11+32:2312:22
38Per KnutesÖppen motion 857:43+29:3112:28
39Anna DahlbergÖppen motion 71:03:10+30:1120:03
41Mikael HallendalÖppen motion 91:34:33+42:0412:12
57Niklas WickanderÖppen motion 81:09:04+40:5214:56
59Caroline SjökvistÖppen motion 81:09:31+41:1915:01
70Christer HedinÖppen motion 81:26:35+58:2318:43
Sara HersgrenInskolningfullföljt
Louise LindellInskolningfullföljt
Sofie LindellInskolningfullföljt
Björn BylundH21ej godkänd
Martin AhlströmH21ej godkänd
Magnus ElwinH40ej start

IFK Lidingös Skid o OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders GärderudH6545:529:55
1Nils MalmH351:03:148:09
2Kjell ObergerH4552:59+1:117:47
2Helena KarlssonD2154:49+1:338:03
4Hans TarandiH5051:26+6:099:11
7Hans Olof AmblieÖppen motion 91:02:46+10:178:05
9Andrew QuinH211:10:12+11:157:37
12Ulric CarlssonH601:15:48+26:1314:22
13Josefin WångdahlÖppen motion 61:54:48+54:0019:03
13Elin StrömÖppen motion 91:10:44+18:159:07
13Sofie SihverD211:12:55+19:3910:43
17Madeleine CasselD502:00:26+1:26:1232:32
17Tapani MattusH501:08:37+23:2012:15
20Håkan IhrforsH551:51:19+57:5819:52
25Johan SällforsÖppen motion 91:22:02+29:3310:35
32Göran R WallénÖppen motion 51:26:11+44:2025:32
33Emma TarandiÖppen motion 853:54+25:4211:39
42Ulf ÖjeboÖppen motion 91:37:58+45:2912:38
46Simon MattusÖppen motion 91:58:39+1:06:1015:18
Björn LovangH40ej godkänd
Johanna SanderiD21ej start
Joel SanderiH21ej start

IFK Umeå

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Lena StenbergÖppen motion 746:12+13:1314:40
Bernt StenbergÖppen motion 8ej godkänd

IK Vikings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mats SandinH351:19:48+16:3410:17

IK Ymer

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Bo AdolfssonÖppen motion 749:48+16:4915:48
Eva AdolfssonÖppen motion 7ej godkänd

Järfälla OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Isak LangerakH1651:55+3:5510:26
3Johan LangerakH1233:20+4:2011:35
4Oskar EdvardssonH1438:26+9:049:29
4Johan LundbäckH1035:04+8:3212:24
4Jonna LundbäckD1257:53+25:2920:08
4Lars PalmqvistÖppen motion 836:53+8:417:58
5Maria EdvardssonD401:19:47+33:4017:15
5Sofia EdvardssonD1040:08+10:5514:12
7Majlis BergqvistD551:08:01+24:0718:22
7Benjamin LangerakH1440:25+11:039:58
7Jefta LangerakH181:06:58+16:499:50
10Björn SvedinH601:09:18+19:4313:08
11Erik NylundH451:04:50+13:029:32
12Mats LundbäckH401:02:31+15:169:11
13Petra LundbäckÖppen motion 358:20+28:2320:17
14Bo WinanderH601:25:44+36:0916:15
15Per NylundH501:05:31+20:1411:41
17Casper SneitzÖppen motion 558:53+17:0217:26
18Ton LangerakH551:30:36+37:1516:10
24Karin LundbergÖppen motion 849:39+21:2710:44
37Magnus SneitzÖppen motion 91:29:14+36:4511:30
Andreas Winander-SchönningH18ej godkänd
Karina LangerakD50ej godkänd
Joakim ByströmH18ej start
Ludwig BergfalkH16ej start
Nils EdvardssonH40ej start
Ulf NilssonH45ej start

Järla Orientering

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Teodor EricsonU251:3818:16
1Olle BoströmÖppen motion 828:126:05
2Gunilla KreissD5037:04+2:5010:01
2Erik AnderssonH2159:02+0:056:25
2Axel MattssonÖppen motion 836:21+8:097:51
3Sofie HöglundD401:17:27+31:2016:44
3Bengt HallH5049:37+4:208:51
3Nora HallD1450:55+15:1615:05
3Anna CurtiusÖppen motion 733:50+0:5110:44
4Petter JönssonH211:02:09+3:126:45
4Sara HektorD401:19:05+32:5817:05
4Daniella ProfirÖppen motion 61:23:50+23:0213:54
4Teea PekolaÖppen motion 349:50+19:5317:20
5Oliver HöglundH1237:49+8:4913:09
6Michael ReforsÖppen motion 91:00:53+8:247:51
6Stina JanssonD211:02:51+9:359:14
7Jenny SöderbergD401:30:52+44:4519:38
7Linda Spjut-AsplundD5046:36+12:2212:35
11Joar SöderbergH121:02:14+33:1421:38
11Lina TorbjörnssonÖppen motion 155:36+27:1319:40
13Rolf KarlssonH501:02:19+17:0211:07
16Stefan LjungdahlÖppen motion 847:07+18:5510:11
20Anna ReforsÖppen motion 748:22+15:2315:21
20Tomas BjörelindH501:19:33+34:1614:12
24Leif LundinH451:22:16+30:2812:05
28Magnus HektorH451:28:31+36:4313:01
32Jan GlevenÖppen motion 91:25:55+33:2611:05
Magnus EricsonH14 Kortej godkänd
Christina HugossonÖppen motion 6ej godkänd
Ludvig DanströmH12ej godkänd
Liina HaldnaD21ej godkänd
Anna BrandhorstD45ej godkänd
Jonas NilssonÖppen motion 8ej godkänd
Martin Dahlgren-RosénH18ej start
Arvid HenrikssonH18ej start

Jönköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Emma LingD1032:29+3:1611:29
3Erik LingH1033:55+7:2312:00
19Ayan LingÖppen motion 31:20:09+50:1227:52
28Anders LingH401:30:34+43:1913:19
Emil LingInskolningfullföljt
Sandra LingInskolningfullföljt

Karlsbyhedens IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Bo SundenH701:05:21+9:2014:07

KFUM Örebro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Annica MagnussonÖppen motion 756:38+23:3917:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Birgitta EngÖppen motion 22:07:58+1:15:4731:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sabrina KrebsÖppen motion 340:26+10:2914:03

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Johan BrodinÖppen motion 4ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Agneta SkohgÖppen motion 550:46+8:5515:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Gunnar LindholmÖppen motion 551:38+9:4715:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Håkan HartzellÖppen motion 553:53+12:0215:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Kerstin JenssenÖppen motion 555:09+13:1816:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Göran RoosÖppen motion 556:27+14:3616:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Lucas NorrmanÖppen motion 51:00:44+18:5317:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Kerstin ForeusÖppen motion 51:15:08+33:1722:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Malin SkohgÖppen motion 5ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Sara SjökvistÖppen motion 61:24:06+23:1813:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Jonas PeterssonÖppen motion 61:26:24+25:3614:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Lotta PerssonÖppen motion 61:27:07+26:1914:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Jan SöderkvistÖppen motion 61:33:41+32:5315:32

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Anders LindgrenÖppen motion 61:42:19+41:3116:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Eva RimnäsÖppen motion 62:04:35+1:03:4720:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Kjell AggeforsÖppen motion 71:02:55+29:5619:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Ulrika StarkÖppen motion 71:03:11+30:1220:03

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Ingvar OskarssonÖppen motion 71:10:51+37:5222:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Caroline StenbergÖppen motion 71:39:39+1:06:4031:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Erik EdgenÖppen motion 849:27+21:1510:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Johan GrafÖppen motion 858:38+30:2612:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Christoffer NorrmanÖppen motion 91:22:30+30:0110:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Mats  AronssonÖppen motion 91:39:47+47:1812:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Lars IlisÖppen motion 92:07:28+1:14:5916:26

Leksands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Fredrik NormanÖppen motion 836:24+8:127:52

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Elisabeth AhlgrenD211:29:15+35:5913:07

Ljungskile FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Gunilla AjdertÖppen motion 353:37+23:4018:38
Stefan LundellÖppen motion 8ej godkänd

Långhundra IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emma BromarkD201:00:4311:30
2Gun Inger SahlbergD6553:50+0:3617:05
3Lars LandströmH551:02:31+9:1011:09
3Sanna ForsbergD201:27:44+27:0116:37
11Conny ForsbergH211:12:08+13:117:50
17Hans SahlbergH651:24:22+38:3018:14
58Ingela AlnessÖppen motion 81:09:27+41:1515:00
65Kenneth AlnessÖppen motion 81:16:43+48:3116:35

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Felicity BrownD211:17:12+23:5611:21

Mälarö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ann LeesmentÖppen motion 451:16+5:5311:55
44Thomas BabtistÖppen motion 91:50:12+57:4314:13

Norbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Emilia NilssonD211:14:39+21:2310:58
Emelie MobergD21ej godkänd
Jan GottfridssonH55ej start

Nyköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hans-Ove ErikssonH6547:27+1:3510:15
2Niklaus ReyÖppen motion 954:03+1:346:58
5Berit EdengrenD651:10:27+17:1322:21
13Olle ArmanH601:18:38+29:0314:54
17Ove EricssonH551:29:37+36:1616:00
18Oscar ArmanH211:19:56+20:598:41
19Tomas ReibringH211:20:36+21:398:45

Nynäshamns OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gunnel GranqvistD701:02:28+23:4719:49
4Inger JanssonD651:05:46+12:3220:52
13Torbjörn TrondsetH551:15:43+22:2213:31
17Jörgen WidlundH601:35:08+45:3318:02

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Olle KaleredÖppen motion 957:31+5:027:25

OK Grip

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Anna EkÖppen motion 847:40+19:2810:18

OK Hällen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Karin LundeqvistÖppen motion 354:35+24:3818:59
Ingvar HultqvistÖppen motion 4ej godkänd

OK Klemmingen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Arne ÅhmanÖppen motion 741:06+8:0713:02
Mats ÅhmanH40ej godkänd

OK Kolmården

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Maja NyströmInskolningfullföljt
Märta NyströmInskolningfullföljt

OK Linné

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Olle GrywenzH1435:36+6:148:47
5Hilda ForsgrenD211:00:47+7:318:56
6Tomas StenströmH211:03:19+4:226:52
8Ulf AngelsiööÖppen motion 61:29:36+28:4814:52
9Carl MohlinÖppen motion 41:08:46+23:2315:59
9Elliot AngelsiööH1045:39+19:0716:09
10Per GrywenzH451:03:27+11:399:19
14Rebecka LindbergÖppen motion 91:11:41+19:129:14
16Ulrik ImbergH211:18:15+19:188:30
18Anders ErikssonH451:09:50+18:0210:16
Jörgen OhlinÖppen motion 9ej godkänd
Charlotte IhrforsD21ej start
Elliot AngelsiööH10ej start
Karl GrywenzH10ej start

OK Paracin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Ilic DejanÖppen motion 81:00:34+32:2213:05

OK Ravinen

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Miranda GotheD14 Kort49:3317:14
1Evelina BergD12 Kort40:4814:26
1Elin BergÖppen motion 329:5710:25
1Linnea SöderqvistD1029:1310:20
1Axel GranqvistH1429:227:15
1Moa WestbladD1435:3910:33
1Martin RinnbäckH1026:329:23
2Olle KallurÖppen motion 132:13+3:5011:24
2Herman SvahnH1031:24+4:5211:06
2Rasmus MörtbergH16 Kort1:58:56+36:0623:26
2Ebba PegestamD1650:14+8:5411:53
3Vilma GotheD1249:10+16:4617:06
3Hannes MogensenÖppen motion 134:26+6:0312:11
4Teo StruckÖppen motion 134:30+6:0712:12
4William ScherlinH1235:30+6:3012:20
4Felix HellgrenH1653:37+5:3710:46
4Julia FrejdD1658:02+16:4213:44
5Lars SandvikH801:15:16+23:4723:53
5Lukas HellgrenH1439:33+10:119:45
6Smilla MogensenÖppen motion 350:09+20:1217:26
7Sofie MörtbergD141:38:54+1:03:1529:18
7Gustav BjörklundH1044:21+17:4915:41
8Charlotte WatsonÖppen motion 840:38+12:268:47
37Markus AggeforsÖppen motion 71:02:55+29:5619:58
Amanda GranqvistD10ej godkänd
Hannes SvahnH14ej godkänd
Amanda KarlssonD14ej godkänd
Nathalie LybertD16ej start
Yngve RahlénH16 Kortej start
André LindgrenH14ej start
Hugo ThorellH14ej start
Emilia EngelD12ej start
Olivia EngelU1ej start

OK Roslagen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Gerhard LilliestiernaH601:29:43+40:0817:00
39Pål JanssonÖppen motion 91:32:52+40:2311:58
41Åsa JanssonÖppen motion 859:59+31:4712:58

OK Södertörn

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gunnel JunegardD751:00:4223:34
1Viktor ZillingÖppen motion 128:2310:02
1Hanna LagerbergD1232:2411:16
1Pia HellgrenD4539:5110:01
1Lukas ElmbergÖppen motion 252:1113:02
1Staffan ZillingÖppen motion 732:5910:28
2Ann FranzénD4544:15+4:2411:07
2Andreas SkepplingÖppen motion 258:07+5:5614:31
3Anita KarlssonD5039:42+5:2810:43
3Matilda RenlundD1656:32+15:1213:22
3Per FranzénH4558:17+6:298:34
4Daniela RennerD351:22:42+26:5815:40
4Johan MarkstedtH4559:41+7:538:46
5Ewa ArvidssonÖppen motion 349:53+19:5617:21
5Anders JakobssonH5052:36+7:199:23
5Pyttan AsplundÖppen motion 21:41:12+49:0125:18
6Alice TörnlundD161:02:46+21:2614:51
6Jenny EkÖppen motion 547:37+5:4614:06
7Paul NorénH601:04:28+14:5312:13
7Mattias IvarezH1248:27+19:2716:51
7Helena MarkstedtD211:03:31+10:159:20
7Björn NyqvistH551:06:18+12:5711:50
8Melvin JakobssonH1250:52+21:5217:41
8Ove ArvidssonÖppen motion 551:01+9:1015:06
8Micke GustafssonÖppen motion 738:52+5:5312:20
8Lars AnderssonH501:00:16+14:5910:45
9Örjan KampegårdH651:09:46+23:5415:05
9Towe Norén KarasÖppen motion 61:33:33+32:4515:31
9Ann-Sofie SvanbergD5048:19+14:0513:03
12Göran HellgrenH451:05:59+14:119:42
14Kalle HögbergÖppen motion 62:04:27+1:03:3920:39
15Tomas HolmbergH211:16:18+17:218:17
16Martin ErikssonH601:34:10+44:3517:51
17Bengt YttermoÖppen motion 31:03:57+34:0022:14
19Nils EklöwH451:12:19+20:3110:38
20Jesper Hansson LagerbergH451:14:33+22:4510:57
22Torbjörn JohanssonÖppen motion 91:19:49+27:2010:17
24Göran IvarezH501:47:04+1:01:4719:07
27Claes RennerH451:26:35+34:4712:43
27John SvanbergH211:32:21+33:2410:02
27Jacob HårdÖppen motion 754:58+21:5917:26
29Erik AnderssonH211:39:03+40:0610:45
29Ylva LagerbergÖppen motion 51:21:02+39:1124:00
30Fredrik SetterqvistH211:46:22+47:2511:33
45Margaretha NylundÖppen motion 71:10:02+37:0322:13
46Anna-Karin CarlssonÖppen motion 71:10:12+37:1322:17
46Sven SetterqvistÖppen motion 81:00:44+32:3213:07
68Daniel BeutlerÖppen motion 81:23:04+54:5217:57
Bertil LarssonÖppen motion 3ej godkänd
Jannis Norén-KarasÖppen motion 4ej godkänd
Tove LagerbergD21ej godkänd
Karin SetterqvistÖppen motion 4ej godkänd
Loke SundbergÖppen motion 7ej godkänd
Max HårdH16ej godkänd
William NilssonH18ej start
Axel KudinoffH14ej start
Yngve SundbladH65ej start

OK Yeisk

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Evgeny TarantsevH75ej godkänd

OK Älgen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Johan NordströmÖppen motion 91:09:30+17:018:58

OK Älvsjö-Örby

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ivar NordbergH7559:06+5:1314:52
2Åke AnderssonH7058:09+2:0812:34
3Mats ZackrissonÖppen motion 61:09:02+8:1411:27
5Margareta WadinD5558:58+15:0415:56
5Christer NordströmH601:02:25+12:5011:49
6Britt-Marie HellgrenD5045:05+10:5112:11
8Eva NordströmÖppen motion 351:36+21:3917:56
9Ingrid MattssonD451:00:13+20:2215:08
10Anders MattssonH501:00:54+15:3710:52
18Erica HellgrenD211:20:20+27:0411:48

OK Österåker

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linus NilssonU122:329:35
1Peter EnokssonH5045:178:05
2Therese NilssonD1031:04+1:5110:59
2Tobias AnderssonH201:18:05+1:4910:04
3Madeleine AnderssonÖppen motion 344:44+14:4715:33
6Johan PerssonH1439:54+10:329:51
6Eva PerssonD401:29:12+43:0519:17
6Alexandra PerssonD121:02:37+30:1321:46
6Kalle PerssonH451:01:13+9:259:00
8Albin GustafssonH1441:21+11:5910:12
8Anders HolmströmÖppen motion 457:22+11:5913:20
10Susanna HolmströmÖppen motion 41:11:44+26:2116:40
11Erik AnderssonH501:01:17+16:0010:56
12Ludwig GustafssonH1448:31+19:0911:58
14Joakim HedlöfH451:06:46+14:589:49
16Lovisa SandqvistÖppen motion 31:02:37+32:4021:46
17Pontus BergströmÖppen motion 91:14:17+21:489:35
28Kerstin SjökvistÖppen motion 852:08+23:5611:16
28Tomas SjökvistÖppen motion 91:23:03+30:3410:42
28Marie EnokssonÖppen motion 756:08+23:0917:49
35Mikael AnderssonÖppen motion 71:02:20+29:2119:47
45Mårten HolmströmÖppen motion 81:00:43+32:3113:07
49Monique Stalås HörnstenÖppen motion 71:15:36+42:3724:00
Ingrid AnderssonÖppen motion 3ej godkänd
Love Stalås HörnstenÖppen motion 1ej godkänd
Teo Hörnsten StalåsÖppen motion 1ej godkänd
Lena NilssonÖppen motion 5ej godkänd
Petter EnokssonH16 Kortej godkänd
Niclas NilssonH40ej godkänd

Oslo studenter

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lars KlintvallÖppen motion 9ej godkänd

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Fredrik IngelssonH211:15:32+16:358:12

Rånäs OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Thomas JohanssonH5553:219:31
2Elisabeth HedlöfD5545:29+1:3512:17
13John LarssonH1450:14+20:5212:24
30Fredrika LundhÖppen motion 51:22:23+40:3224:24
31Beata LarssonÖppen motion 51:22:24+40:3324:24
71Magnus BergströmÖppen motion 81:27:07+58:5518:50

Sala OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Isak SöderströmÖppen motion 752:26+19:2716:38
55Tanja-Birgit SöderströmÖppen motion 71:52:26+1:19:2735:41
67David SöderströmÖppen motion 81:20:56+52:4417:29
Elin StenströmD21ej godkänd

Sigtuna OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Eva ElnerudD551:08:48+24:5418:35
24Sofia BerglundÖppen motion 51:05:42+23:5119:28
33Lars-Olov AnderssonÖppen motion 758:53+25:5418:41
49Gustaf BerglundÖppen motion 81:03:22+35:1013:42
Roland BäcklinH50ej godkänd

Skarpnäcks OL

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mathias Myrefelt NorlingerH1648:009:38
5Hanna SöderbergD161:01:05+19:4514:27
7Jörgen BatzH5058:56+13:3910:31
8Klas LangelsH651:09:14+23:2214:58
9Stefan MyrefeltH551:09:58+16:3712:29
10Monika LarssonD551:40:23+56:2927:07
11Anita LindbohmD552:05:47+1:21:5333:59
12Katarina SahlstenD451:15:09+35:1818:54
12Gunnar LangsH501:02:04+16:4711:05
13Johan SandwallH651:12:29+26:3715:40
16Björn LönneH501:06:15+20:5811:49
18Edvin LindmarkÖppen motion 91:14:53+22:249:39
22Ari SahlstenH501:26:36+41:1915:27
22Channa LönneD211:26:08+32:5212:40
26Samuel HenrikssonÖppen motion 91:22:26+29:5710:38
34Nicklas DoyleÖppen motion 854:14+26:0211:43
47Eva MolénÖppen motion 81:01:44+33:3213:20
50Ellinor BjörkÖppen motion 81:03:24+35:1213:42
52Lars SegerqvistÖppen motion 81:05:56+37:4414:15
52Sebastian BankÖppen motion 71:21:04+48:0525:44
Minna SahlstenD20ej godkänd
Lena PetterssonÖppen motion 3ej godkänd
Roland PerssonH21ej start

Skogsluffarnas OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sten BergstrandH751:09:46+15:5317:33
4Ulla EkblomÖppen motion 21:11:01+18:5017:45
5Gustav SkogsjöÖppen motion 137:40+9:1713:19
6Didrik SkogsjöÖppen motion 137:53+9:3013:24
7Kenneth DilmanÖppen motion 351:27+21:3017:53
11Jason BransomeH1444:36+15:1411:00
11Lars MongårdH551:14:25+21:0413:17
12Elias TidevallÖppen motion 357:29+27:3219:59
13Erika CarlingerD451:50:24+1:10:3327:46
14Leif MagnussonÖppen motion 847:04+18:5210:10
16Ylva TidevallÖppen motion 557:27+15:3617:01
20Karin TidevallÖppen motion 51:02:37+20:4618:33
43Erik DanielssonÖppen motion 71:09:06+36:0721:56
48Karin EdströmÖppen motion 71:11:00+38:0122:32
56Björn EkblomÖppen motion 81:08:08+39:5614:43
64Per WesterlundÖppen motion 81:16:17+48:0516:29
Hans LindskogH80ej godkänd
Reine BorgströmH70ej godkänd
Rolf SärströmÖppen motion 5ej godkänd
Trevor BransomeH12ej godkänd
Kerstin MagnussonÖppen motion 5ej godkänd
Björn DanielssonH12ej godkänd
Mikael KlassonÖppen motion 8ej godkänd

Snättringe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Niklas HermundstadÖppen motion 844:01+15:499:31

Snättringe SK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jesper HedbergH351:11:32+8:189:13
4Alva Lidström LauriU129:12+6:4012:25
4Olof PerssonH6058:03+8:2811:00
4Mattias KallhaugeÖppen motion 544:28+2:3713:10
4Simon HectorÖppen motion 958:42+6:137:34
5Erik Lidström LauriH1035:44+9:1212:38
5Stina BorängD352:13:45+1:18:0125:21
5Erik CallebergH161:05:54+17:5413:14
6Johan CallebergH1247:46+18:4616:36
8Lena BrobergD401:42:59+56:5222:16
9Ulf KallhaugeH451:03:05+11:179:16
10Leif HermundstadH701:18:23+22:2216:56
11Mari-helen LidströmD451:08:58+29:0717:21
12Albin HainkeÖppen motion 11:00:45+32:2221:30
14Ivar Lidström LauriH141:02:09+32:4715:20
14Anders BergmarkH401:04:57+17:429:33
15David HectorÖppen motion 91:11:44+19:159:15
15Urban FreijH401:05:12+17:579:35
17Thomas CallebergH451:09:09+17:2110:10
22Karin WimmerÖppen motion 848:58+20:4610:35
22Bo LauriH451:21:37+29:4912:00
26Therese PerssonD211:42:44+49:2815:06
26Sven-Erik AmrénÖppen motion 752:40+19:4116:43
26Mats HainkeÖppen motion 51:13:38+31:4721:49
31Björn SalomonssonÖppen motion 91:24:35+32:0610:54
32Fredric JohanssonH212:01:56+1:02:5913:15
45Jonas KallhaugeÖppen motion 91:55:51+1:03:2214:56
62Gunilla KallhaugeÖppen motion 81:10:51+42:3915:19
Matilde HermundstadInskolningfullföljt
Per HolgerssonH50ej godkänd
Agneta HolgerssonD50ej godkänd
Karin KallhaugeD12ej godkänd
Alicia KallhaugeU2ej godkänd
Martin NilssonH16ej start
Oliver HermundstadInskolningej godkänd

Solna OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jan BojlingH6552:13+6:2111:17
4Elisabeth BybergerD5553:59+10:0514:35
10Lars NordinH651:11:01+25:0915:21
10Annika SvenssonD5048:49+14:3513:11
15Johan KarlstenH551:17:15+23:5413:47
22Bengt LundbergÖppen motion 51:04:20+22:2919:03
35Bo DavidssonÖppen motion 855:03+26:5111:54
Håkan SjunnestrandH55ej godkänd

Spårvägens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Roland LöwgrenÖppen motion 451:36+6:1312:00
23Erland LjungströmÖppen motion 51:05:04+23:1319:16

Stigfinnarna

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fredrik LennforsÖppen motion 445:2310:33
1Karl-Erik MogrenH8051:2916:20
4Gertrud WilhelmssonD601:02:43+6:2916:57
11Juha LoenbergÖppen motion 91:08:59+16:308:54
15Kjell BergmanH651:18:18+32:2616:55
36Kerstin LoenbergÖppen motion 71:02:27+29:2819:49
63Kristian LundgrenÖppen motion 81:14:21+46:0916:04
Christer WilhelmssonH35ej godkänd

Stockholms Multisport Klubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Anders SundellÖppen motion 452:59+7:3612:19
8Annika BjörkrothD4557:32+17:4114:28
23Johan HamiltonH501:38:31+53:1417:35

Stockholms OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per LjungÖppen motion 61:06:58+6:1011:06
9Gary PetterssonÖppen motion 738:57+5:5812:21

Stora Tuna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mikael Landels BarnesH16 Kort1:22:5016:19
8Alistair LandelsH4059:19+12:048:43
20Juliette SoulardÖppen motion 848:03+19:5110:23

Sundbybergs IK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kristoffer TengrothH1229:0010:05
4David MellinH181:00:23+10:148:52
5Ingvar JanssonÖppen motion 544:51+3:0013:17
6Margareta AhlqvistÖppen motion 738:35+5:3612:14
6Carina DoyleÖppen motion 738:35+5:3612:14
6Bengt MellinÖppen motion 454:01+8:3812:33
8Levin SvedbergH701:09:07+13:0614:56
9Tobias AbrahamssonH1258:49+29:4920:27
11John ÖstlundH651:11:26+25:3415:26
11Hans OlsénÖppen motion 844:20+16:089:35
12Gunnar BramstenH701:25:32+29:3118:29
14Jörgen AhlqvistÖppen motion 743:07+10:0813:41
14Ronny NordgrenH501:04:46+19:2911:33
15Ella ErikssonÖppen motion 31:01:12+31:1521:17
16Annika LundströmD211:16:04+22:4811:11
18Bengt SvenssonH501:08:53+23:3612:18
26Mårten LundquistH211:29:37+30:409:44
Joel RudanderÖppen motion 5ej godkänd
Göran DoyleH55ej godkänd

Svaide Roma SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Adam HallströmÖppen motion 857:17+29:0512:23

Söders-Tyresö

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nina ThörnqvistD3555:4410:33
1Håkan SjökvistH7056:0112:06
1Ingemar GardH6049:359:23
2Hanna RöstinD1446:48+11:0913:52
2Anna Maja SvenssonD4056:58+10:5112:19
3Inga JohanssonD751:20:17+19:3531:10
3Lennart WestergrenH801:05:14+13:4520:42
4Alf LångH6558:13+12:2112:35
4Karin AlmgrenÖppen motion 736:42+3:4311:39
5Peter ZetterströmH451:00:36+8:488:54
5Douglas OttU137:15+14:4315:51
5Peter AnderssonÖppen motion 837:39+9:278:08
6Sven Olov JohanssonH651:02:01+16:0913:24
7Olle JohanssonH751:37:32+43:3924:32
7Jan CarlssonH451:02:09+10:219:08
8Evelina OttU150:20+27:4821:25
8Matts BjörkeH551:08:41+15:2012:15
8Niklas WraneH211:10:02+11:057:36
10Milan KoppH551:12:10+18:4912:53
11Sára NožkováD211:10:43+17:2710:23
13Mats GunnemyrH451:06:28+14:409:46
13Gabriella LundholmÖppen motion 743:05+10:0613:40
15Anders WinbladH451:06:58+15:109:50
18Tommy NilssonH401:07:11+19:569:52
19Jörgen LundholmÖppen motion 746:55+13:5614:53
22Inger PahlénÖppen motion 749:48+16:4915:48
22Tomas LiljaH211:22:55+23:589:00
50Elisabeth CarlinÖppen motion 71:18:09+45:1024:48
Roland NorellH55ej godkänd
Olle WellanderÖppen motion 2ej godkänd
Tove WellanderÖppen motion 2ej godkänd

Södertälje IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Berit GustavssonD6553:1416:53
5Stig ThorssonÖppen motion 737:01+4:0211:45
13Stig GustavssonH701:31:34+35:3319:47
14Albert NordÖppen motion 11:18:51+50:2827:54

Södertälje-Nykvarn OF

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göran LarssonH7553:5313:33
1Kent OhlssonH2158:576:24
1Jonas LeanderssonÖppen motion 952:296:46
1Jeanette EnckellD4046:079:58
2Lars KristenssonÖppen motion 542:24+0:3312:33
5Robert BohmanH751:22:42+28:4920:48
6Kari EnckellÖppen motion 838:48+10:368:23
6Margareta LundhD5559:34+15:4016:05
6Tore EklundH5058:47+13:3010:29
11Greger WedinH601:12:42+23:0713:46
11Cecilia WeistrandÖppen motion 552:23+10:3215:31
12Caroline JohanssonD5050:46+16:3213:43
12Weine JohanssonH651:11:27+25:3515:26
18Robert JanssonÖppen motion 559:28+17:3717:37
19Mattias PetterssonH401:09:22+22:0710:12
40Staffan HolmbergÖppen motion 859:47+31:3512:55
41Leif BergmanÖppen motion 71:08:29+35:3021:44
Emil EnckellU1ej godkänd
Sofia HeldtD40ej start

Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Teo NylundInskolningfullföljt

Tullinge SK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Pia-Lena PutkonenD5543:5411:51
1Anders WigrenÖppen motion 541:5112:24Ladda ner rutt i gpx-format
1Barbro LönnkvistD5034:149:15
1Johanna LönnkvistD2153:167:50
1Lars LönnkvistH4551:487:37
2Anna BlomgrenD6056:15+0:0115:12
2Göran OhlssonH5558:09+4:4810:23
2Tilda AnderssonD1247:18+14:5416:27
2Albin AnderssonH1432:06+2:447:55
3Lovisa AdolfssonD2157:26+4:108:26
4Anders KärrströmH551:02:50+9:2911:13
4Maria BrattD5041:19+7:0511:10
5Bengt KärrströmH551:03:32+10:1111:20
5Anton BlomdahlH181:00:50+10:418:56
5Anna-Karin SundqvistD5042:06+7:5211:22
6Daniel BengtssonH181:05:56+15:479:41
7Johan KärrströmH211:09:31+10:347:33
7Katja LeicktÖppen motion 144:00+15:3715:34
7Patrik LeicktÖppen motion 840:07+11:558:40
8Lenka ZatloukalovaD211:04:55+11:399:32
8Jörgen AxelssonH451:02:39+10:519:12
9Benny BogstedtH701:16:13+20:1216:28
10Lisa LeicktÖppen motion 552:11+10:2015:27
10Mats FryxellÖppen motion 91:06:52+14:238:37
10Yvonne AnderssonD211:10:29+17:1310:21
11Anna-Karin OhlssonD5049:05+14:5113:15
12Anders KihlströmÖppen motion 742:19+9:2013:26
12Dane CavanaghÖppen motion 844:34+16:229:38
13Tina JunegardÖppen motion 845:37+17:259:51
15Linnea AdolfssonD211:15:54+22:3811:09
17Marie HeijkenskjöldÖppen motion 745:44+12:4514:31
19Per-Ove KivisäkkÖppen motion 91:15:06+22:379:41
21Kjell BengtssonH501:24:25+39:0815:04
23Ulf DanielssonH451:22:13+30:2512:05
24Lennart StrömÖppen motion 91:20:51+28:2210:25
24Emil AnderssonH211:24:23+25:269:10
25Moa HeijkenskjöldÖppen motion 51:10:18+28:2720:49
25Mikael SundqvistÖppen motion 849:48+21:3610:46
25Elin SundqvistD211:36:50+43:3414:14
48Anders KarlssonÖppen motion 81:03:14+35:0213:40
53Lars HeijkenskjöldÖppen motion 71:28:11+55:1227:59
Tuva FredInskolningfullföljt
Wilma LeicktInskolningfullföljt
Bo NorbäckH65ej godkänd
Maggan BogstedtD55ej godkänd
Lovisa DanielssonD14ej godkänd
Markus AdolfssonH21ej godkänd
Robert LidströmH40ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Helen TörnrosD6056:1415:11
2Elsa KällU125:50+3:1810:59
2Alexander KällH1232:58+3:5811:28
3Kerstin ÅbergU126:22+3:5011:13
3Staffan TörnrosH6055:13+5:3810:28
3Mikael TjernbergH4054:56+7:418:04
4Hanna ÅbergD1039:21+10:0813:55
5Ellinor ÖstervallD141:00:00+24:2117:46
6Moa HillD141:20:00+44:2123:42
6Carina JohanssonD4552:18+12:2713:09
7Ulrik EnglundH4057:54+10:398:30
8Dan GibergÖppen motion 91:03:42+11:138:13
9Eva BoströmD551:24:15+40:2122:46
9Jerker ÅbergH401:00:05+12:508:50
13Emma VivallÖppen motion 554:20+12:2916:05
15Olof RudinÖppen motion 743:22+10:2313:46
19Tomas HolmbergH501:11:06+25:4912:41
21Jennifer WargD211:24:22+31:0612:24
23Matilda LagerholmD211:26:32+33:1612:43
30Mats NordH451:32:33+40:4513:36
72Per ÅnmarkÖppen motion 81:40:16+1:12:0421:40
Erik ÅbergH12ej godkänd
Johan GibergÖppen motion 5ej godkänd
Arne KarlssonH50ej start

Täby OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Birgitta WestergrenD751:06:28+5:4625:48
2Alexander AhlgrenÖppen motion 449:51+4:2811:35
3Birgitta OlssonD4545:05+5:1411:20
3Pia VikströmD701:05:18+26:3720:43
5Anna ForsgrenD4548:11+8:2012:07
6Filip LindqvistH1038:25+11:5313:35
7Linnéa GranlundD161:33:03+51:4322:01
8Willy LjungdellH601:06:00+16:2512:30
8Annica AhlgrenÖppen motion 145:33+17:1016:07
9Anders ForsgrenÖppen motion 842:58+14:469:17
9Johan PalmgrenH501:00:33+15:1610:48
11Göran AnderssonH701:21:18+25:1717:34
17Patrik AhlgrenÖppen motion 847:30+19:1810:16
19Lars HagrotH551:31:27+38:0616:19
23Johan LindqvistH211:23:02+24:059:01
31Kia NordströmÖppen motion 853:32+25:2011:34
32Claes-Göran SkohgÖppen motion 853:37+25:2511:35
51Ingrid E StrömÖppen motion 71:18:35+45:3624:56
51Carin KihlströmÖppen motion 81:05:18+37:0614:07
Edvin NordströmÖppen motion 5ej godkänd
David PetterssonH21ej start

Umeå OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Håkan ErikssonH601:38:32+48:5718:40Ladda ner rutt i gpx-format
19Linda ErikssonD211:23:40+30:2412:18

USA Orienteering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6William HubschH161:06:42+18:4213:24

Vallentuna-Össeby OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anton SundgrenH201:16:169:50
8Otto BalckH1044:54+18:2215:53
12Peter SundgrenH551:14:30+21:0913:18
29Johan BalckH451:32:02+40:1413:32
31Claes LandqvistÖppen motion 757:16+24:1718:10
Anders ErikssonÖppen motion 7ej godkänd
Alexandra BjärrenholtD21ej start
Rebecca BjärrenholtD21ej start

Vansbro ok

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Maria OlssonÖppen motion 852:11+23:5911:16

Väsby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sören AnderssonÖppen motion 733:38+0:3910:40
2Tommy HolmérH5048:29+3:128:39
14Benny PetterssonH551:16:32+23:1113:40

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Anders EdquistH401:17:16+30:0111:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser