Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trekvällars, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trekvällars
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: måndag 2 juli 2012 - onsdag 4 juli 2012

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21

6 050 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna LönnkvistTullinge SK39:496:34
2Tove LagerbergOK Södertörn46:24+6:357:40
3Helena MarkstedtOK Södertörn46:25+6:367:40
4Irina NybergHellas Orientering46:30+6:417:41
5Yvonne AnderssonTullinge SK47:31+7:427:51
6Emilia NilssonNorbergs OK48:54+9:058:04
7Carolin SvenssonHaninge SOK49:57+10:088:15
8Nina de BoussardIFK Enskede50:46+10:578:23
9Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL51:45+11:568:33
10Annika LundströmSundbybergs IK53:10+13:218:47
11Lenka ZatloukalovaTullinge SK53:11+13:228:47
12Liina HaldnaJärla Orientering53:51+14:028:54
13Mette PeterssonCentrum OK55:16+15:279:08
14Elin SundqvistTullinge SK56:46+16:579:22
15Linda ErikssonUmeå OK56:50+17:019:23
16Moa KjellstrandCentrum OK57:10+17:219:26
17Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK57:36+17:479:31
18Sofia AnderssonCentrum OK57:52+18:039:33
19Alexandra BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:00:02+20:139:55
20Felicity BrownMalungs OK Skogsmårdarna1:00:21+20:329:58
21Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:00:51+21:0210:03
22Sára NožkováSöders-Tyresö1:01:22+21:3310:08
23Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:01:28+21:3910:09
24Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:02:35+22:4610:20
25Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK1:06:05+26:1610:55
26Therese PerssonSnättringe SK1:16:17+36:2812:36
27Sara JonassonCentrum OK1:19:15+39:2613:05
Linnea AdolfssonTullinge SKej start
Lovisa AdolfssonTullinge SKej start
Hilda ForsgrenOK Linnéej start
Charlotte IhrforsOK Linnéej start
Stina JanssonJärla Orienteringej start
Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OKej start
Channa LönneSkarpnäcks OLej start
Emelie MobergNorbergs OKej start
Johanna SanderiIFK Lidingös Skid o OKej start
Sofie SihverIFK Lidingös Skid o OKej start
Elin StenströmSala OKej start

H21

8 600 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias HallménAttunda OK48:195:37
2Erik AnderssonJärla Orientering48:21+0:025:37
3Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF50:09+1:505:49
4Tomas StenströmOK Linné50:45+2:265:54
5Niklas WraneSöders-Tyresö56:50+8:316:36
6Petter JönssonJärla Orientering57:04+8:456:38
7Johan KärrströmTullinge SK57:12+8:536:39
8Conny ForsbergLånghundra IF57:19+9:006:39
9Leonas MockunasHellas Orientering57:33+9:146:41
10Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK59:06+10:476:52
11Tomas HolmbergOK Södertörn59:52+11:336:57
12Fredrik HedinIFK Enskede1:00:41+12:227:03
13Oskar GustafssonBoxholm-Mjölby OL1:02:35+14:167:16
14Ulrik ImbergOK Linné1:03:05+14:467:20
15John SvanbergOK Södertörn1:04:05+15:467:27
16Oscar ArmanNyköpings OK1:04:58+16:397:33
17Emil AnderssonTullinge SK1:04:59+16:407:33
18David PetterssonTäby OK1:05:23+17:047:36
19Stuart FellCentrum OK1:06:19+18:007:42
20Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK1:06:56+18:377:46
21Tomas ReibringNyköpings OK1:07:47+19:287:52
22Kristoffer EdshageCentrum OK1:08:00+19:417:54
23Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK1:08:52+20:338:00
24Johan LindqvistTäby OK1:08:58+20:398:01
25Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:16:49+28:308:55
26Erik AnderssonOK Södertörn1:17:47+29:289:02
27Björn BängtssonCentrum OK1:17:59+29:409:04
28Mikael WilhelmssonHammarby IF OF1:20:38+32:199:22
29Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:23:51+35:329:45
30Fredric JohanssonSnättringe SK1:24:47+36:289:51
31Martin AhlströmIFK Enskede1:40:36+52:1711:41
Oskar DanielsAttunda OKej godkänd
Tomas LiljaSöders-Tyresöej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej start
Björn BylundIFK Enskedeej start
Fredrik IngelssonRehns BKej start
Mårten LundquistSundbybergs IKej start
Roland PerssonSkarpnäcks OLej start
Joel SanderiIFK Lidingös Skid o OKej start
Pierre SchambergerCentrum OKej start
Tobias WahlgrenCentrum OKej start

D20

5 175 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea DanielsAttunda OK51:399:58
2Emma BromarkLånghundra IF52:15+0:3610:05
3Minna SahlstenSkarpnäcks OL56:08+4:2910:50
4Jennifer AnderssonHaninge SOK59:40+8:0111:31
Sanna ForsbergLånghundra IFej godkänd

H20

7 375 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias AnderssonOK Österåker59:218:02
Anton SundgrenVallentuna-Össeby OLej godkänd
David HunhammarBromma-Vällingby SOKej godkänd

H18

6 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK36:085:58
2Martin GelinderAttunda OK38:16+2:086:19
3Daniel RoosAttunda OK38:49+2:416:24
4Daniel BengtssonTullinge SK40:37+4:296:42
5William NilssonOK Södertörn41:02+4:546:46
6Anton BlomdahlTullinge SK42:08+6:006:57
7Jefta LangerakJärfälla OK43:01+6:537:06
8David MellinSundbybergs IK46:48+10:407:44
9Anton DanielsAttunda OK1:10:47+34:3911:41
Joakim ByströmJärfälla OKej start
Martin Dahlgren-RosénJärla Orienteringej start
Arvid HenrikssonJärla Orienteringej start
Jakob IvarssonHaninge SOKej start
Simon MarteliusAttunda OKej start
Andreas Winander-SchönningJärfälla OKej start

D16

5 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna KorhonenHaninge SOK43:278:11
2Ebba PegestamOK Ravinen43:48+0:218:15
3Hanna SöderbergSkarpnäcks OL46:16+2:498:43
4Alice TörnlundOK Södertörn48:01+4:349:03
5Julia FrejdOK Ravinen57:19+13:5210:48
6Matilda RenlundOK Södertörn1:08:13+24:4612:52
7Linnéa GranlundTäby OK1:22:40+39:1315:35
Nathalie LybertOK Ravinenej start

H16

5 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NilssonSnättringe SK37:397:06
2Isak LangerakJärfälla OK39:27+1:487:26
3Felix HellgrenOK Ravinen40:02+2:237:33
4Karl EngesAttunda OK41:44+4:057:52
5Erik CallebergSnättringe SK47:54+10:159:02
6Max HårdOK Södertörn53:51+16:1210:09
7Ludwig BergfalkJärfälla OK57:00+19:2110:45
8William HubschUSA Orienteering57:57+20:1810:56
Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OLej start

H16 Kort

3 575 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter EnokssonOK Österåker28:247:56
2Mikael Landels BarnesStora Tuna OK39:23+10:5911:00
3Rasmus MörtbergOK Ravinen47:15+18:5113:13
4Yngve RahlénOK Ravinen52:50+24:2614:46

D14

3 575 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa WestbladOK Ravinen30:248:30
2Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK34:50+4:269:44
3Nora HallJärla Orientering44:13+13:4912:22
4Gabriella ErikssonHaninge SOK52:28+22:0414:40
5Moa HillTumba-Mälarhöjden OK53:29+23:0514:57
6Sofie MörtbergOK Ravinen1:00:16+29:5216:51
7Lovisa DanielssonTullinge SK1:13:44+43:2020:37
Amanda KarlssonOK Ravinenej godkänd
Hanna RöstinSöders-Tyresöej start

H14

3 575 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen26:057:17
2Albin AnderssonTullinge SK28:37+2:328:00
3Egil MorastHaninge SOK29:05+3:008:08
4Benjamin LangerakJärfälla OK29:49+3:448:20
5Albin GustafssonOK Österåker30:11+4:068:26
6John LarssonRånäs OK31:23+5:188:46
7André LindgrenOK Ravinen31:25+5:208:47
8Hannes SvahnOK Ravinen31:30+5:258:48
9Olle GrywenzOK Linné32:15+6:109:01
10Jason BransomeSkogsluffarnas OK33:18+7:139:18
11Lukas HellgrenOK Ravinen34:01+7:569:30
12Emil RoosAttunda OK34:39+8:349:41
13Oskar EdvardssonJärfälla OK36:17+10:1210:08
14Ludwig GustafssonOK Österåker36:38+10:3310:14
15Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK42:28+16:2311:52
16Christian RedtzerAttunda OK43:08+17:0312:03
17Ivar Lidström LauriSnättringe SK44:55+18:5012:33
Hugo ThorellOK Ravinenej godkänd
Axel KudinoffOK Södertörnej godkänd
Martin Andersson-BjörkHaninge SOKej start
Johan PerssonOK Österåkerej start

D14 Kort

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miranda GotheOK Ravinen30:1110:03

H14 Kort

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus EricsonJärla Orientering1:08:0122:40

D12

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LagerbergOK Södertörn21:177:05
2Veronica RedtzerAttunda OK27:29+6:129:09
3Jonna LundbäckJärfälla OK28:21+7:049:27
4Vilma GotheOK Ravinen30:20+9:0310:06
5Karin KallhaugeSnättringe SK58:59+37:4219:39
6Tilda AnderssonTullinge SK1:03:36+42:1921:12
Emilia EngelOK Ravinenej godkänd
Alexandra PerssonOK Österåkerej start

H12

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LangerakJärfälla OK21:287:09
2Johan CallebergSnättringe SK23:59+2:317:59
3Trevor BransomeSkogsluffarnas OK26:56+5:288:58
4Mattias IvarezOK Södertörn27:06+5:389:02
5Rasmus WinbergHaninge SOK28:05+6:379:21
6Melvin JakobssonOK Södertörn28:12+6:449:24
7Oliver HöglundJärla Orientering28:15+6:479:25
8Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK28:17+6:499:25
9Kristoffer TengrothSundbybergs IK30:27+8:5910:09
10Björn DanielssonSkogsluffarnas OK39:02+17:3413:00
11Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK39:38+18:1013:12
12Ludvig DanströmJärla Orientering40:07+18:3913:22
13Joar SöderbergJärla Orientering43:28+22:0014:29
14Tobias AbrahamssonSundbybergs IK50:24+28:5616:48
William ScherlinOK Ravinenej start

D12 Kort

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina BergOK Ravinen28:0010:46

D10

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea SöderqvistOK Ravinen24:589:36
2Sofia EdvardssonJärfälla OK26:17+1:1910:06
3Therese NilssonOK Österåker26:40+1:4210:15
4Emma LingJönköpings OK29:27+4:2911:19
5Hanna ÅbergTumba-Mälarhöjden OK46:10+21:1217:45
Amanda GranqvistOK Ravinenej godkänd

H10

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundbäckJärfälla OK20:187:48
2Erik Lidström LauriSnättringe SK21:01+0:438:05
3Martin RinnbäckOK Ravinen21:30+1:128:16
4Karl GrywenzOK Linné21:50+1:328:23
5Herman SvahnOK Ravinen28:03+7:4510:47
6Filip LindqvistTäby OK28:16+7:5810:52
7Otto BalckVallentuna-Össeby OL29:31+9:1311:21
8Gustav BjörklundOK Ravinen30:05+9:4711:34
9Erik LingJönköpings OK38:29+18:1114:48
Elliot AngelsiööOK Linnéej start

D35

5 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina ThörnqvistSöders-Tyresö44:158:20
2Elin AhlströmIFK Enskede50:07+5:529:27
3Johanna DahlinCentrum OK1:04:12+19:5712:06
4Daniela RennerOK Södertörn1:04:43+20:2812:12
Stina BorängSnättringe SKej godkänd

H35

7 375 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils MalmIFK Lidingös Skid o OK51:366:59
2Joacim TingstorpHammarby IF OF53:24+1:487:14
3Jesper HedbergSnättringe SK55:44+4:087:33
4Mats SandinIK Vikings OK57:53+6:177:50
5Fredrik NilssonHaninge SOK1:14:27+22:5110:05
6Christer WilhelmssonStigfinnarna1:19:18+27:4210:45
7Eric HuijsersHammarby IF OF1:43:20+51:4414:00

D40

4 375 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF34:557:58
2Anna Maja SvenssonSöders-Tyresö41:12+6:179:25
3Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF42:29+7:349:42
4Sofie HöglundJärla Orientering1:00:36+25:4113:51
5Maria EdvardssonJärfälla OK1:02:59+28:0414:23
6Jenny SöderbergJärla Orientering2:12:52+1:37:5730:22
Sara HektorJärla Orienteringej godkänd
Lena BrobergSnättringe SKej godkänd
Eva PerssonOK Österåkerej start

H40

6 050 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK37:256:11
2Mikael NybergHellas Orientering38:41+1:166:23
3Patric de BoussardIFK Enskede38:53+1:286:25
4Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK39:13+1:486:28
5Alistair LandelsStora Tuna OK40:30+3:056:41
6Mattias HolmbergBoxholm-Mjölby OL41:27+4:026:51
7Håkan MelinBromma-Vällingby SOK42:50+5:257:04
8Urban FreijSnättringe SK44:20+6:557:19
9Ola SvärdHaninge SOK44:46+7:217:23
10Mats LundbäckJärfälla OK45:39+8:147:32
11Björn LovangIFK Lidingös Skid o OK48:14+10:497:58
12Olle MalmringFreidig48:45+11:208:03
13Henrik MorastHaninge SOK48:54+11:298:04
14Per NordahlDomnarvets GOIF49:27+12:028:10
15Ronnie PetterssonHaninge SOK49:52+12:278:14
16Nils EdvardssonJärfälla OK51:09+13:448:27
17Roger LindénAttunda OK51:21+13:568:29
18Lars GreilertHaninge SOK51:32+14:078:31
19Magnus GrafströmCentrum OK52:54+15:298:44
20Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK54:11+16:468:57
21Fredrik MorastHaninge SOK54:41+17:169:02
22Anders BergmarkSnättringe SK55:38+18:139:11
23Mattias PetterssonSödertälje-Nykvarn OF56:50+19:259:23
24Torbjörn OhlssonHaninge SOK59:51+22:269:53
25Reijo KorhonenHaninge SOK1:22:22+44:5713:36
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOKej start
Anders EdquistVästerås SOKej start
Magnus ElwinIFK Enskedeej start
Andreas FredsikssonAttunda OKej start
Robert LidströmTullinge SKej start
Anders LingJönköpings OKej start
Niclas NilssonOK Österåkerej start
Tommy NilssonSöders-Tyresöej start
Lars Håkan SandvikAttunda OKej start
Mats ÅhmanOK Klemmingenej start

D45

4 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia HellgrenOK Södertörn38:179:27
2Ann FranzénOK Södertörn40:03+1:469:53
3Birgitta OlssonTäby OK42:52+4:3510:35
4Anna ForsgrenTäby OK43:39+5:2210:46
5Katarina SahlstenSkarpnäcks OL44:52+6:3511:04
6Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK47:03+8:4611:37
7Susanne HarryssonAttunda OK47:29+9:1211:43
8Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby50:22+12:0512:26
9Annika BjörkrothStockholms Multisport Klubb52:12+13:5512:53
10Kristina MarteliusAttunda OK1:04:28+26:1115:55
11Mari-helen LidströmSnättringe SK1:14:26+36:0918:22
12Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:29:11+50:5422:01
Anna BrandhorstJärla Orienteringej godkänd
Eva GustavssonHellas Orienteringej godkänd
Monica RoosAttunda OKej start

H45

6 050 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FranzénOK Södertörn41:596:56
2Lars LönnkvistTullinge SK43:10+1:117:08
3Jörgen AxelssonTullinge SK43:34+1:357:12
4Peter ZetterströmSöders-Tyresö43:37+1:387:12
5Anders ErikssonOK Linné43:47+1:487:14
6Johan MarkstedtOK Södertörn45:18+3:197:29
7Kjell ObergerIFK Lidingös Skid o OK45:23+3:247:30
8Kalle PerssonOK Österåker46:45+4:467:43
9Göran HellgrenOK Södertörn46:57+4:587:45
10Per GrywenzOK Linné47:16+5:177:48
11Jan CarlssonSöders-Tyresö48:49+6:508:04
12Bo LauriSnättringe SK49:20+7:218:09
13Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn49:35+7:368:11
14Joakim HedlöfOK Österåker50:22+8:238:19
15Patrik ForsAttunda OK50:29+8:308:20
16Anders WinbladSöders-Tyresö51:23+9:248:29
17Mats GunnemyrSöders-Tyresö51:25+9:268:29
18Ulf KallhaugeSnättringe SK52:20+10:218:39
19Erik NylundJärfälla OK54:43+12:449:02
20Ulf NilssonJärfälla OK55:20+13:219:08
21Leif LundinJärla Orientering55:30+13:319:10
22Mats NordTumba-Mälarhöjden OK57:55+15:569:34
23Nils EklöwOK Södertörn57:58+15:599:34
24Magnus HektorJärla Orientering1:00:03+18:049:55
25Tomas GlanshedIFK Enskede1:01:00+19:0110:04
26Johan BalckVallentuna-Össeby OL1:02:23+20:2410:18
27Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:05:14+23:1510:46
28Ulf DanielssonTullinge SK1:09:05+27:0611:25
29Stefan MarteliusAttunda OK1:17:03+35:0412:44
Claes RennerOK Södertörnej godkänd
Thomas CallebergSnättringe SKej godkänd
Anders ThuresonHellas Orienteringej start
Jonas WelanderEksport OLej start

D50

3 650 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro LönnkvistTullinge SK32:549:00
2Gunilla KreissJärla Orientering32:57+0:039:01
3Anna-Karin SundqvistTullinge SK34:44+1:509:30
4Anita KarlssonOK Södertörn35:22+2:289:41
5Linda Spjut-AsplundJärla Orientering35:56+3:029:50
6Karin GreilertHaninge SOK36:38+3:4410:02
7Maria BrattTullinge SK38:11+5:1710:27
8Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby38:15+5:2110:28
9Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn38:36+5:4210:34
10Annika SvenssonSolna OK40:18+7:2411:02
11Agneta HolgerssonSnättringe SK41:46+8:5211:26
12Kerstin OhlssonHaninge SOK48:10+15:1613:11
13Christina NordströmBodens BK51:07+18:1314:00
14Caroline JohanssonSödertälje-Nykvarn OF51:52+18:5814:12
15Maria GelinderAttunda OK55:05+22:1115:05
16Madeleine CasselIFK Lidingös Skid o OK1:12:10+39:1619:46
Karina LangerakJärfälla OKej start
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKej start
Anna-Karin OhlssonTullinge SKej start

H50

5 175 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EnokssonOK Österåker32:526:21
2Hans TarandiIFK Lidingös Skid o OK37:12+4:207:11
3Gunnar LangsSkarpnäcks OL37:49+4:577:18
4Bengt HallJärla Orientering38:09+5:177:22
5Jörgen BatzSkarpnäcks OL38:25+5:337:25
6Anders JakobssonOK Södertörn38:42+5:507:28
7Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF40:13+7:217:46
8Ronny NordgrenSundbybergs IK40:31+7:397:49
9Johan PalmgrenTäby OK42:53+10:018:17
10Rolf KarlssonJärla Orientering43:27+10:358:23
11Bengt SvenssonSundbybergs IK43:47+10:558:27
12Tapani MattusIFK Lidingös Skid o OK43:48+10:568:27
13Per NylundJärfälla OK47:49+14:579:14
14Erik AnderssonOK Österåker49:09+16:179:29
15Lars AnderssonOK Södertörn50:21+17:299:43
16Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK54:19+21:2710:29
17Tomas BjörelindJärla Orientering59:29+26:3711:29
18Ari SahlstenSkarpnäcks OL59:45+26:5311:32
19Per HolgerssonSnättringe SK1:11:01+38:0913:43
20Johan HamiltonStockholms Multisport Klubb1:18:45+45:5315:13
21Göran IvarezOK Södertörn1:27:36+54:4416:55
Kjell BengtssonTullinge SKej godkänd
Anders MattssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Roland BäcklinSigtuna OKej start
Erik DanielsAttunda OKej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Tommy HolmérVäsby OKej start
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Björn LönneSkarpnäcks OLej start

D55

3 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HedlöfRånäs OK30:568:35
2Pia-Lena PutkonenTullinge SK34:26+3:309:33
3Maggan BogstedtTullinge SK39:10+8:1410:52
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby41:59+11:0311:39
5Majlis BergqvistJärfälla OK54:32+23:3615:08
6Eva ElnerudSigtuna OK56:58+26:0215:49
7Eva BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:04:03+33:0717:47
8Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:35:51+1:04:5526:37
Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Margareta AnderssonHellas Orienteringej godkänd
Elisabeth BybergerSolna OKej start
Monika LarssonSkarpnäcks OLej start

H55

5 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen KarlssonAttunda OK39:427:29
2Anders KärrströmTullinge SK43:44+4:028:15
3Göran DoyleSundbybergs IK44:34+4:528:24
4Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL45:01+5:198:29
5Thomas WesterGustavsbergs OK45:45+6:038:37
6Göran OhlssonTullinge SK47:02+7:208:52
7Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL49:11+9:299:16
8Thomas JohanssonRånäs OK49:13+9:319:17
9Milan KoppSöders-Tyresö50:05+10:239:26
10Lars LandströmLånghundra IF52:12+12:309:50
11Bengt KärrströmTullinge SK52:37+12:559:55
12Björn NyqvistOK Södertörn55:43+16:0110:30
13Lars MongårdSkogsluffarnas OK56:41+16:5910:41
14Johan KarlstenSolna OK57:29+17:4710:50
15Torbjörn TrondsetNynäshamns OK1:00:46+21:0411:27
16Lars HagrotTäby OK1:01:01+21:1911:30
17Håkan IhrforsIFK Lidingös Skid o OK1:01:04+21:2211:31
18Ton LangerakJärfälla OK1:03:22+23:4011:57
19Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:03:30+23:4811:58
20Ove EricssonNyköpings OK1:05:47+26:0512:24
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Jan GottfridssonNorbergs OKej start
Roland NorellSöders-Tyresöej start
Benny PetterssonVäsby OKej start
Håkan SjunnestrandSolna OKej start
Håkan TärnrotHellas Orienteringej start

D60

3 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BlomgrenTullinge SK46:2812:43
2Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK46:51+0:2312:50
3Gertrud WilhelmssonStigfinnarna52:56+6:2814:30
4Helena KorhonenHaninge SOK1:03:02+16:3417:16

H60

5 175 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK38:477:29
2Ingemar GardSöders-Tyresö41:58+3:118:06
3Olof PerssonSnättringe SK46:04+7:178:54
4Paul NorénOK Södertörn48:53+10:069:26
5Christer NordströmOK Älvsjö-Örby52:32+13:4510:09
6Ulric CarlssonIFK Lidingös Skid o OK53:04+14:1710:15
7Willy LjungdellTäby OK54:43+15:5610:34
8Tommy LindbergHaninge SOK57:29+18:4211:06
9Göran FriskAttunda OK58:44+19:5711:20
10Gerhard LilliestiernaOK Roslagen1:00:54+22:0711:46
11Björn SvedinJärfälla OK1:06:36+27:4912:52
12Bo WinanderJärfälla OK1:08:05+29:1813:09
13Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:08:44+29:5713:16
14Olle ArmanNyköpings OK1:12:21+33:3413:58
15Jörgen WidlundNynäshamns OK1:15:31+36:4414:35
16Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF1:23:06+44:1916:03
17Martin ErikssonOK Södertörn1:23:35+44:4816:09
18Håkan ErikssonUmeå OK1:24:42+45:5516:22

D65

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit EdengrenNyköpings OK39:0713:02
2Inger JanssonNynäshamns OK41:46+2:3913:55
3Kristina Nygren-FriskAttunda OK43:53+4:4614:37
4Berit GustavssonSödertälje IF46:12+7:0515:24
5Gun Inger SahlbergLånghundra IF47:05+7:5815:41

H65

4 375 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK33:047:33
2Klas LangelsSkarpnäcks OL46:42+13:3810:40
3Sven Olov JohanssonSöders-Tyresö47:49+14:4510:55
4Alf LångSöders-Tyresö48:32+15:2811:05
5Jan BojlingSolna OK48:34+15:3011:06
6Sverker TirénHellas Orientering49:19+16:1511:16
7Bo NorbäckTullinge SK50:22+17:1811:30
8Lars NordinSolna OK55:58+22:5412:47
9Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF56:10+23:0612:50
10Hans SahlbergLånghundra IF58:17+25:1313:19
11Johan SandwallSkarpnäcks OL58:46+25:4213:25
12John ÖstlundSundbybergs IK1:00:38+27:3413:51
13Ingemar JohnssonHaninge SOK1:01:07+28:0313:58
14Hans CarlssonHellas Orientering1:02:51+29:4714:21
15Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:03:47+30:4314:34
16Kjell BergmanStigfinnarna1:05:17+32:1314:55
17Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:06:41+33:3715:14
18Örjan KampegårdOK Södertörn1:10:32+37:2816:07
Anders GärderudIFK Lidingös Skid o OKej start
Yngve SundbladOK Södertörnej start
Ingvar SvenssonBjursås OKej start

D70

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanHammarby IF OF35:4111:53
2Gunnel GranqvistNynäshamns OK51:17+15:3617:05
3Pia VikströmTäby OK55:58+20:1718:39
4Gun LarssonHammarby IF OF1:01:19+25:3820:26
5Berit LindungerHaninge SOK1:06:07+30:2622:02

H70

4 375 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede44:4110:12
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF45:30+0:4910:24
3Håkan SjökvistSöders-Tyresö47:10+2:2910:46
4Gunnar BramstenSundbybergs IK54:16+9:3512:24
5Leif LundquistEnebybergs IF55:00+10:1912:34
6Göran AnderssonTäby OK58:45+14:0413:25
7Levin SvedbergSundbybergs IK1:00:27+15:4613:49
8Benny BogstedtTullinge SK1:01:06+16:2513:57
9Hugo IsgrenIFK Enskede1:04:10+19:2914:40
10Stig GustavssonSödertälje IF1:04:19+19:3814:42
11Leif HermundstadSnättringe SK1:07:12+22:3115:21
12Bo SundenKarlsbyhedens IK1:14:03+29:2216:55
Åke AnderssonOK Älvsjö-Örbyej start
Reine BorgströmSkogsluffarnas OKej start

D75

2 525 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta WestergrenTäby OK42:5817:00
2Gunnel JunegardOK Södertörn48:00+5:0219:00
3Inga JohanssonSöders-Tyresö1:19:23+36:2531:26

H75

4 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby53:2813:12
2Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:05:52+12:2416:15
3Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:09:38+16:1017:11
4Robert BohmanSödertälje-Nykvarn OF1:16:45+23:1718:57
5Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:17:29+24:0119:07
6Olle JohanssonSöders-Tyresö1:18:09+24:4119:17
Evgeny TarantsevOK Yeiskej godkänd
Bror WahlbergHaninge SOKej start

H80

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per WesterGustavsbergs OK46:3115:30
2Lars SandvikOK Ravinen50:28+3:5716:49
3Hans LindskogSkogsluffarnas OK1:00:56+14:2520:18
4Bengt ÅhlanderHammarby IF OF1:13:38+27:0724:32
5Lennart WestergrenSöders-Tyresö1:14:16+27:4524:45
Karl-Erik MogrenStigfinnarnaej start

Inskolning

2 550 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tyra AggeforsKlubblösfullföljt
Valdemar AggeforsKlubblösfullföljt
Kasper BackKlubblösfullföljt
Olga DahlinKlubblösfullföljt
Olle DahlinKlubblösfullföljt
Sara HersgrenIFK Enskedefullföljt
Tove KarlssonJärla Orienteringfullföljt
Louise LindellIFK Enskedefullföljt
Sofie LindellIFK Enskedefullföljt
Sandra LingJönköpings OKfullföljt
Erik NederheimHaninge SOKfullföljt
Emil LingJönköpings OKej godkänd

U1

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF17:086:51
2Linus NilssonOK Österåker22:14+5:068:53
3Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK23:27+6:199:22
4Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK23:46+6:389:30
5Alva Lidström LauriSnättringe SK30:44+13:3612:17
6Linn De BoussardIFK Enskede33:02+15:5413:12
7Lucas De BoussardIFK Enskede39:02+21:5415:36
Olivia EngelOK Ravinenej start
Douglas OttSöders-Tyresöej start
Evelina OttSöders-Tyresöej start

U2

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia KallhaugeSnättringe SK36:2914:01
2Teodor EricsonJärla Orientering51:10+14:4119:40

Öppen motion 1

2 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver HermundstadSnättringe 19:137:41
2Ida SpennareAttunda OK19:50+0:377:56
3Kristina  SwaanKlubblös22:33+3:209:01
4Gustav SkogsjöSkogsluffarnas OK22:36+3:239:02
5Albin HainkeSnättringe SK24:22+5:099:44
6Karl DanströmJärla Orientering24:30+5:179:48
7Pyttan AsplundOK Södertörn26:58+7:4510:47
8Peter KlingstedtOK Södertörn30:04+10:5112:01
9Emilia JohnssonOK Kåre30:06+10:5312:02
10Elias JavehedVallentuna-Össeby OL30:46+11:3312:18
11Nils DanströmJärla Orientering31:06+11:5312:26
12Emma HallendalIFK Enskede48:56+29:4319:34

Öppen motion 2

3 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter BergOK Ravinen47:0512:43
2Lucas UnknownKlubblös50:09+3:0413:33
3Eva KeyserOK Älvsjö-Örby55:47+8:4215:04
4Ulla EkblomSkogsluffarnas OK56:28+9:2315:15
5Lova AggeforsOK Ravinen58:23+11:1815:46
Maxine LindströmOK Södertörnej godkänd

Öppen motion 3

3 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola ErikssonBromma-Vällingby SOK18:406:13
2Ville EdlundEksport OL25:45+7:058:35
3Helena FalkHaninge SOK33:47+15:0711:15
4Jonas EngstedtTullinge SK37:09+18:2912:23
5Daniel HellgrenOK Älvsjö-Örby38:19+19:3912:46
6Carin BauerIFK Lidingös Skid o OK39:00+20:2013:00
7Annette RedtzerAttunda OK39:15+20:3513:05
8Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL39:26+20:4613:08
9Didrik SkogsjöSkogsluffarnas OK39:29+20:4913:09
10Helena BerglindOK Södertörn41:43+23:0313:54
11Sanna HedbergOK Södertörn42:50+24:1014:16
12Madelene AnderssonOK Österåker43:03+24:2314:21
13Mats JonssonBromma-Vällingby SOK44:35+25:5514:51
14David JohanssonBromma-Vällingby SOK44:49+26:0914:56
15Kenneth DilmanSkogsluffarnas OK45:27+26:4715:09
16Ayan LingJönköpings OK46:35+27:5515:31
17Sabrina KrebsKlubblös48:28+29:4816:09
18Ida JohnssonOK Kåre52:58+34:1817:39
19Loke SundbergOK Södertörn54:50+36:1018:16
20Rune Nilsson DyTormestorps IF58:30+39:5019:30
21Alva SpennareAttunda OK59:57+41:1719:59
22Eivor ÅgrenOK Ravinen1:05:22+46:4221:47
23Stefan WeisKlubblös1:06:43+48:0322:14
24Oili DahlIFK Enskede1:07:45+49:0522:35
25Ylva LagerbergOK Södertörn1:21:51+1:03:1127:17
26Robin HernodhHellas Orientering1:38:38+1:19:5832:52

Öppen motion 4

4 725 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland LöwgrenSpårvägens OK54:2711:31
2Carl MohlinOK Linné56:27+2:0011:56
3Bengt MellinSundbybergs IK1:01:19+6:5212:58
4Anders SundellStockholm multisport1:03:01+8:3413:20
5Fredrik LennforsStigfinnarna1:05:38+11:1113:53
6Pernilla BorgOK Södertörn1:08:08+13:4114:25
7Fredrika LundhRånäs OK1:14:27+20:0015:45
Jannis Norén-KarasOK Södertörnej godkänd
Alexander AhlgrenTäby OKej godkänd
Caroline NilssonSol Tranåsej godkänd

Öppen motion 5

3 575 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin OlssonFK Boken34:499:44
2Linn GöranssonOK Ravinen38:57+4:0810:53
3Anders WigrenTullinge SK40:32+5:4311:20
4Lukas NorrmanKlubblös41:05+6:1611:29
5Ewert EngstedtTullinge SK42:29+7:4011:53
6Karin TidevallSkogsluffarnas OK44:32+9:4312:27
7Eva RimnäsKlubblös45:38+10:4912:45
8Johan BrodinKlubblös46:16+11:2712:56
9Cecilia WeistrandSödertälje-Nykvarn OF48:33+13:4413:34
10Bengt LundbergSolna OK48:40+13:5113:36
11Gunnar LindholmKlubblös49:22+14:3313:48
12Kerstin JenssenKlubblös49:23+14:3413:48
13Lukas ArkängTullinge SK50:39+15:5014:10
14Malin SkohgKlubblös51:22+16:3314:22
15Beata LarssonRånäs OK51:52+17:0314:30
16Matilda JonassonTumba-Mälarhöjden OK52:52+18:0314:47
17Albin TranbergTullinge SK53:16+18:2714:53
18Karin BjörklundOK Ravinen54:11+19:2215:09
19Karin WinbladSkogsluffarnas OK54:12+19:2315:09
20Ida AnderssonCentrum OK55:51+21:0215:37
21Lisa BehrenfeldtSkogsluffarnas OK57:15+22:2616:00
22Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK57:33+22:4416:05
23Olof NordqvistKlubblös58:37+23:4816:23
24Håkan FalkKlubblös59:28+24:3916:38
25Emma VivallTumba-Mälarhöjden OK59:33+24:4416:39
26Lena NilssonOK Österåker59:43+24:5416:42
27Tomas MörtbergOK Ravinen1:00:12+25:2316:50
28Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:00:13+25:2416:50
29Kristina  HugossonKlubblös1:01:55+27:0617:19
30Ingvar JanssonSundbybergs IK1:03:12+28:2317:40
31Ludwina RedtzerAttunda OK1:04:10+29:2117:56
32Rolf SärströmSkogsluffarnas OK1:05:46+30:5718:23
33Göran RoosKlubblös1:07:41+32:5218:55
34Göran R WallénIFK Lidingös Skid o OK1:10:12+35:2319:38
35Maria HernodhHellas Orientering1:15:01+40:1220:59
36Janne Fossum MalmringFreidig1:19:09+44:2022:08
37Anette MörtbergOK Ravinen1:29:09+54:2024:56
Maria TranbergTullinge SKej godkänd
Ellen Åström WesselTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Öppen motion 6

5 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus WestbladOK Ravinen39:077:31
2Josefin WångdahlIFK Lidingös Skid o OK47:54+8:479:12
3Henrik HellborgCentrum OK48:51+9:449:23
4Ola BrohmanCentrum OK50:52+11:459:46 Ladda ner rutt i gpx-format
5Jan SöderkvistKlubblös51:11+12:049:50
6Mats SandewallUmeå OK52:22+13:1510:04
7Towe Norén KarasOK Södertörn54:18+15:1110:26
8Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK56:41+17:3410:54
9Lotta PerssonKlubblös59:48+20:4111:30
10Claes-Göran SkohgTäby OK1:00:30+21:2311:38
11Jonas PetersonKlubblös1:00:58+21:5111:43
12Fredrik SkogsjöSkogsluffarnas OK1:05:08+26:0112:31
13Anders LindgrenKlubblös1:06:24+27:1712:46
14Kalle HögbergOK Södertörn1:11:43+32:3613:47
15Mats  HainkeKlubblös1:17:57+38:5014:59
16Caroline BerglindOK Södertörn1:22:24+43:1715:50

Öppen motion 7

3 000 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa PahlénSöders-Tyresö23:197:46
2Caroline WilboisGöteborgs SK24:27+1:088:09
3Georg EklöwOK Södertörn24:29+1:108:09
4Eva TiseliusOK Kåre26:22+3:038:47
5Sören AnderssonVäsby OK27:26+4:079:08
6Peter Lind Klubblös28:16+4:579:25
7Lars ÅgrenKlubblös28:18+4:599:26
8Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL28:24+5:059:28
9Cecilia FochsenWaxholms OK29:16+5:579:45
10Sven-Erik AmrénSnättringe SK29:33+6:149:51
11Micke GustafssonOK Södertörn29:59+6:409:59
12Fredrik BrandhorstJärla Orientering30:22+7:0310:07
13Jacob HårdOK Södertörn30:28+7:0910:09
14Anders KihlströmTullinge SK30:29+7:1010:09
15Gabriella LundholmSöders-Tyresö30:58+7:3910:19
16David AnderssonHellas Orientering31:02+7:4310:20
17Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF31:23+8:0410:27
18Adam HedbergOK Södertörn31:49+8:3010:36
19Håkan BoijeTurebergs IF32:10+8:5110:43
20Hannah SabelströmJärla Orientering32:16+8:5710:45
21Johanna AlmlundHaninge SOK32:27+9:0810:49
22Clas-Göran HerrgårdTäby OK32:31+9:1210:50
23Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF32:48+9:2910:56
24Jörgen LundholmSöders-Tyresö33:35+10:1611:11
25Sune LindellOK Hällen33:39+10:2011:13
26Gunilla RudanderSundbybergs IK33:41+10:2211:13
27Julia DalgrenCentrum OK33:58+10:3911:19
28Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK35:11+11:5211:43
29Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL35:27+12:0811:49
30Isak SöderströmSala OK35:34+12:1511:51
31Marie HeijkenskjöldTullinge SK36:16+12:5712:05
32Monika GustafssonOK Södertörn36:27+13:0812:09
33Christina GranathOK Södertörn37:03+13:4412:21
34Kennet SpennareAttunda OK37:30+14:1112:30
35Ylva TorbiörnssonJärla Orientering38:25+15:0612:48
36Inger PahlénSöders-Tyresö39:49+16:3013:16
37Mattias AdlerKlubblös40:27+17:0813:29
38Markus AggeforsKlubblös40:29+17:1013:29
39Thomas HallengrenKlubblös41:20+18:0113:46
40Helene RipaHaninge SOK42:26+19:0714:08
41Ewa SturkWaxholms OK43:21+20:0214:27
42Anette HagelinGustavsbergs OK43:51+20:3214:37
43Anders StenbackBromma-Vällingby SOK45:08+21:4915:02
44Martin EnglundOK Södertörn45:45+22:2615:15
45Karin EdströmSkogsluffarnas OK46:18+22:5915:26
46Marie EnokssonOK Österåker47:17+23:5815:45
47Erik DanielssonSkogsluffarnas OK48:06+24:4716:02
48Anna DahlbergIFK Enskede49:23+26:0416:27
49Anna-Karin CarlssonOK Södertörn49:25+26:0616:28
50Anki LandarvKlubblös51:34+28:1517:11
51Margaretha NylundOK Södertörn53:33+30:1417:51
52Mikael AnderssonOK Österåker53:50+30:3117:56
53Elisabeth BengtsonTullinge SK54:17+30:5818:05
54Tanja-Birgit SöderströmSala OK54:20+31:0118:06
55Susanne HöglundWaxholms OK54:55+31:3618:18
56Annica HedbergOK Södertörn56:35+33:1618:51
57Lars HeijkenskjöldTullinge SK57:49+34:3019:16
58Ingvar OskarssonKlubblös1:01:46+38:2720:35
59Georg EkströmHellas Orientering1:11:51+48:3223:57
60Helena LundinSkogsluffarnas OK1:13:40+50:2124:33
Richard WelanderOK Älvsjö-Örbyej godkänd

Öppen motion 8

5 300 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Graham GristwoodSödertälje-Nykvarn OF28:105:18
2Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK31:29+3:195:56
3Henrik ErikssonCentrum OK34:11+6:016:26
4Joakim BergBromma-Vällingby SOK35:38+7:286:43
5Kicki SkogTullinge SK37:49+9:397:08
6Patrik JohnssonOK Kåre38:14+10:047:12
7Fredrik NormanLeksands OK38:34+10:247:16
8Johan ErikssonLinköpings OK38:54+10:447:20
9Peter HöglundJärla Orientering39:37+11:277:28
10Niklas WestbladKlubblös40:48+12:387:41
11Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF41:02+12:527:44
12Dane CavanaghTullinge SK41:40+13:307:51
13Anastasiia DanylovaSödertälje-Nykvarn OF42:17+14:077:58
14Martin LerjenCentrum OK42:49+14:398:04
15Anders SkogTullinge SK43:35+15:258:13
16Adam DahlinKlubblös45:12+17:028:31
17Johan AleniusIFK Lidingös Skid o OK45:14+17:048:32
18Patrik AhlgrenTäby OK45:56+17:468:40
19Juliette SoulardStora Tuna OK46:47+18:378:49
20Karin JohnssonOK Kåre46:58+18:488:51
21Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna47:59+19:499:03
22Anne Cecilie LøvaldTäby OK48:01+19:519:03
23Linnéa EngstedtTullinge SK49:25+21:159:19
24Mark RudaKlubblös49:30+21:209:20
25Tomas  ErikssonTumba-Mälarhöjden OK49:40+21:309:22
26Erik ÅkessonIFK Lidingös Skid o OK49:52+21:429:24
27Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OF49:57+21:479:25
28Anders ForsgrenTäby OK50:11+22:019:28
29Oskar NerderheimHaninge SOK51:30+23:209:43
30Erik EngstedtTullinge SK52:14+24:049:51
31Anna EkOK Grip52:18+24:089:52
32Håkan RedtzerAttunda OK52:20+24:109:52
33Per-Johan WikforsOK Österåker53:05+24:5510:00
34Stefan RömanKlubblös53:36+25:2610:06
34Kristian LundgrenStigfinnarna53:36+25:2610:06
36Anders HolmströmOK Österåker53:40+25:3010:07
37Per-Erik CarleniusAttunda OK54:28+26:1810:16
38Mattias LiljedahlFK Boken54:48+26:3810:20
39Henrik AnderssonSnättringe SK54:53+26:4310:21
40Mårten HolmströmOK Österåker54:58+26:4810:22
41Joakim LönnkvistTullinge SK55:06+26:5610:23
42Jörgen HellbergTäby OK55:41+27:3110:30
43Anders KarlssonTullinge SK55:54+27:4410:32
44Ulf AnderssonHaninge SOK56:23+28:1310:38
45Sven SetterqvistOK Södertörn56:37+28:2710:40
46Bo NeidenströmFrölunda OL57:45+29:3510:53
47Mikael KristensenIFK Enskede58:00+29:5010:56
48Jakob RedtzerAttunda OK58:12+30:0210:58
49Markus HellströmSundbybergs IK58:55+30:4511:06
50Carina DoyleSundbybergs IK59:26+31:1611:12
51Louise KlingstedtOK Södertörn59:35+31:2511:14
52Ellinor BjörkSkarpnäcks OL1:00:12+32:0211:21
53Adam HallströmSvaide Roma SOK1:00:21+32:1111:23
54Johan KällbäckHammarby IF OF1:01:46+33:3611:39
55Niklas WickanderIFK Enskede1:02:53+34:4311:51
56Johan GrafKlubblös1:03:50+35:4012:02
57Mattias RöstinSöders-Tyresö1:05:14+37:0412:18
58Emma LarssonSol Tranås1:05:35+37:2512:22
59Harald BauerIFK Lidingös Skid o OK1:06:20+38:1012:30
60Paul DedeFrance1:08:35+40:2512:56
61Claes ElvhammarAttunda OK1:09:45+41:3513:09
62Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:12:16+44:0613:38
63Daniel BeutlerOK Södertörn1:15:22+47:1214:13
64David SöderströmSala OK1:18:15+50:0514:45
65Åke AndreassonGustavsbergs OK1:28:25+1:00:1516:40
66Olle KällbäckHammarby IF OF1:36:51+1:08:4118:16
67Susanne LundHaninge SOK1:38:27+1:10:1718:34
Maja AnderssonCentrum OKej godkänd
Lennart BrattgårdIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Fredrik SpjutJärla Orienteringej godkänd
Martin Løvald HellbergTäby OKej godkänd
Niklas HermundstadSnättringe ej godkänd

Öppen motion 9

7 375 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter HemmyrJärla Orientering43:345:54
2Pavlo UshkvarokSödertälje-Nykvarn OF45:22+1:486:09
3Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF45:59+2:256:14
4Daniel WejåsNyköpings OK48:00+4:266:30
5Erik KropfGustavsbergs OK48:58+5:246:38
6Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby51:40+8:067:00
7Andreas RangertIK Hakarpspojkarna52:07+8:337:04
8Mats FryxellTullinge SK53:18+9:447:13 Ladda ner rutt i gpx-format
9Måns HellgrenOK Södertörn53:59+10:257:19
10Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL54:15+10:417:21
11Sofia LönnkvistTullinge SK55:14+11:407:29
12Mattias ÅgrenCentrum OK59:41+16:078:05
13Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:00:18+16:448:10
14Peter ThorsellCentrum OK1:00:33+16:598:12
15Christian RotvikerCentrum OK1:00:36+17:028:13
16John HartleyOK Ravinen1:00:41+17:078:13
17Johan SällforsIFK Lidingös Skid o OK1:01:52+18:188:23
18Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:03:03+19:298:32
19Pär SvenssonSöders-Tyresö1:03:13+19:398:34
20Sebastian SvärdHaninge SOK1:05:16+21:428:50
21Ulrik IversAttunda OK1:05:21+21:478:51
22Robert HagelinGustavsbergs OK1:05:55+22:218:56
23Kenneth JönssonTullinge SK1:06:09+22:358:58
24Mikael HallendalIFK Enskede1:07:03+23:299:05
25Kristoffer NorrmanKlubblös1:07:09+23:359:06
26Claes AnderssonTullinge SK1:07:58+24:249:12
27Björn SalomonssonSnättringe SK1:11:21+27:479:40
28Per LjungStockholms OK1:15:03+31:2910:10
29Johan KüglerSigtuna OK1:19:19+35:4510:45
30Thomas BabtistMälarö SOK1:24:06+40:3211:24
31Lars IlisKlubblös1:30:31+46:5712:16
32Anders HaglundSundbybergs IK1:44:42+1:01:0814:11
Jan GlevenJärla Orienteringej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser