Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Till skogs med Roslagens Sparbank

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Till skogs med Roslagens Sparbank
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: tisdag 22 maj 2012

D16

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alice FrostOK Roslagen21:41
2Caroline Löckting ThunbergOK Roslagen25:15+3:34
3Olivia KvarnlöfOK Roslagen28:01+6:20
4Fanny RostöRånäs OK28:44+7:03
5Caronlina NealisLänna IF29:49+8:08
6Elin MokvistLänna IF29:58+8:17
Beata LarssonRånäs OKej start
Emilia KaufeldtRånäs OKej start
Sara BrolinOK Roslagenej start
Caroline ThörnRånäs OKej start
Linda BrolinOK Roslagenej start

H16

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joel BohmanRånäs OK22:03
2Nicklas DeWittLänna IF26:28+4:25
3Simon ThärnOK Roslagen28:36+6:33
4Oskar AlbertsenRånäs OK31:53+9:50
Felix ClassonRånäs OKej start
Michael AnderssonRånäs OKej start
Ossian MikkoOK Roslagenej start

D14

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ellen BromanOK Roslagen13:22
2Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL14:20+0:58
3Ellen FrostOK Roslagen15:22+2:00
4Wilma GilleOK Roslagen16:51+3:29
5Jenny EdlundRånäs OK22:00+8:38
6Johanna BergmanRånäs OK38:42+25:20
Anna JanssonOK Roslagenej start
Julia AnderssonOK Roslagenej start
Malin SannelVallentuna-Össeby OLej start

H14

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1John LarssonRånäs OK13:54
2Johan EdenhamnLänna IF14:40+0:46
3Simon SchusterVallentuna-Össeby OL15:04+1:10
4Pontus ThörnRånäs OK17:53+3:59
5Jakob NäslundOK Roslagen33:39+19:45
Rikard GullikssonVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad
Waldermar AnderssonOK Roslagenej start
Lucas CederholmLänna IFej start

D12

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Agnes BromanOK Roslagen6:40
2Ida Österman NorrbyOK Roslagen7:29+0:49
3Wilma HämäläinenLänna IF8:23+1:43
4Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL8:38+1:58
5Matilda JakobssonOK Roslagen9:20+2:40
6Astrid AnderVallentuna-Össeby OL9:28+2:48
7Hanna KarlssonLänna IF9:46+3:06
8Sara EdenhamnLänna IF10:21+3:41
9Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL10:22+3:42
10Natalie KällmanLänna IF11:24+4:44
11Cornelia OlssonOK Roslagen13:18+6:38
12Eleanore NealisLänna IF13:23+6:43
13Alina GyllnerLänna IF17:33+10:53
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej start
Astrid StarkOK Roslagenej start
Tilda JanssonOK Roslagenej start
Vanja UusitaloLänna IFej start

H12

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carl WesterlundOK Roslagen7:58
2Joel WahlqvistOK Roslagen8:12+0:14
3Alfred HafströmVallentuna-Össeby OL10:24+2:26
Simon Kjörling-SkoglundRånäs OKej start

D10

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL6:17
2Cornelia KrafftLänna IF7:52+1:35
3Alva SundblomRånäs OK9:25+3:08
4Emma PalmOK Roslagen13:44+7:27
5Hanna ÖrtlundRånäs OK14:55+8:38
Vanessa JonssonLänna IFej start
Ida HofstedtVallentuna-Össeby OLej start
Lisa JarpnerVallentuna-Össeby OLej start

H10

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linus ÅhlénRånäs OK5:13
2Eric BjörforsOK Roslagen5:30+0:17
3Oskar SundblomRånäs OK5:55+0:42
4Simon KragmoVallentuna-Össeby OL6:16+1:03
5Carl HenrikssonRånäs OK6:22+1:09
6Pontus KragmoVallentuna-Össeby OL6:29+1:16
7Einar LundkvistLänna IF6:53+1:40
8Anton KarlssonLänna IF6:59+1:46
8Otto BalckVallentuna-Össeby OL6:59+1:46
10David NäslundOK Roslagen7:09+1:56
11Elias SäfströmRånäs OK7:24+2:11
12Viktor JanssonOK Roslagen7:40+2:27
13Arvid GyllnerLänna IF8:06+2:53
14Erik CnattingiusLänna IF8:26+3:13
Marcus EkmanVallentuna-Össeby OLej start
Edvin ForsumVallentuna-Össeby OLej start
Simon PeterssonOK Roslagenej start

Inskolning

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Eira AnderssonLänna IFfullföljt
Erik BalckVallentuna-Össeby OLfullföljt
Sigrid BittnerLänna IFfullföljt
Lukas BoströmLänna IFfullföljt
Aron BromanLänna IFfullföljt
Fanny EdlundRånäs OKfullföljt
Isabella ForsellLänna IFfullföljt
Joel GilljamLänna IFfullföljt
Matilda GustafssonLänna IFfullföljt
Hannes HämäläinenLänna IFfullföljt
Sandra JohanssonRånäs OKfullföljt
Noa KindstedtLänna IFfullföljt
Tindra KällmanRånäs OKfullföljt
Gustav LindbergOK Roslagenfullföljt
Hedvig LundkvistLänna IFfullföljt
Vilmer SandqvistVallentuna-Össeby OLfullföljt
Gustav SvenssonRånäs OKfullföljt
Liam UusitaloLänna IFfullföljt
Alice VaaraLänna IFfullföljt
Linus WirénVallentuna-Össeby OLfullföljt
Frida ÖnerudLänna IFfullföljt
Jenny AhlgrenLänna IFej start
Albin BrolundLänna IFej start
Felicia HalvarssonLänna IFej start
Erik HenrikssonRånäs OKej start
Frida KarlssonRånäs OKej start
Isac LindbergRånäs OKej start
Bruno QuetelRånäs OKej start
Julius SörumLänna IFej start

U2

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1August StarkOK Roslagen6:18
2Jacob HellqvistVallentuna-Össeby OL6:39+0:21
3Tony EdlundRånäs OK6:56+0:38
4Malin SvenssonRånäs OK7:37+1:19
5Alice JanssonOK Roslagen7:52+1:34
6Arthur FaxénOK Roslagen7:58+1:40
7Jacob HenrikssonRånäs OK8:00+1:42
8Elias JavehedVallentuna-Össeby OL8:04+1:46
9Alva SvenssonVallentuna-Össeby OL8:06+1:48
10Alva JohanssonRånäs OK8:31+2:13
11Axel BalckVallentuna-Össeby OL8:52+2:34
12Emma LundbergOK Roslagen9:23+3:05
13Birk TillmanOK Roslagen9:33+3:15
14Theo MattssonVallentuna-Össeby OL10:08+3:50
15Casper OlssonOK Roslagen10:13+3:55
16Valdemar BehmLänna IF11:47+5:29
17Lova ÅhlénRånäs OK11:49+5:31
18Viktor IsenborgLänna IF13:08+6:50
19Elin WahlqvistOK Roslagen14:34+8:16
20Astrid BittnerLänna IF18:55+12:37
21Tilda SandqvistVallentuna-Össeby OL19:11+12:53
22Julia SircVallentuna-Össeby OL19:51+13:33
Elliot PeterssonOK Roslagenej start
Evelina IngvardssonRånäs OKej start
Eira GriksaiteLänna IFej start
Sixten QuetelRånäs OKej start
Joel BolanderVallentuna-Össeby OLej start
Pontus ForsmarkLänna IFej start
William AdamssonRånäs OKej start
Isac AnderssonLänna IFej start
Hugo ÖrtlundRånäs OKej start
Nathan D'SouzaRånäs OKej start
Lina LundqvistLänna IFej start
Matilda EkmanVallentuna-Össeby OLej start
Ida WesterOK Roslagenej start
Findus ClassonRånäs OKej start
Linnéa NordborgRånäs OKej start
Samuel SjölanderRånäs OKej start
Hanna LundqvistLänna IFej start
Linus PeterssonOK Roslagenej start
Adam NordborgRånäs OKej start
Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OLej start
William LindgrenRånäs OKej start
Viktoria SvenssonOK Roslagenej start
Albin LansRånäs OKej start
Sara BolanderVallentuna-Össeby OLej start
Elliot LindbergRånäs OKej start
Andreas LugnetLänna IFej start
Max WesterOK Roslagenej start
Linus KlaarRånäs OKej start
Simon BolanderVallentuna-Össeby OLej start
Leon AnderssonRånäs OKej start
Ludvig BehmLänna IFej start
Sean McCauleyOK Roslagenej start
Arvid LansRånäs OKej start
Rasmus HellqvistVallentuna-Össeby OLej start
Otto BjörforsOK Roslagenej start
Inez SolderRånäs OKej start
Henrik LugnetLänna IFej start
Bruno BjörnheimRånäs OKej start
Audra von DalwigkVallentuna-Össeby OLej start
Alicia McCauleyOK Roslagenej start
Alva QuetelRånäs OKej start

U3

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Matilda MattssonOK Roslagen12:53
1Sara ThärnOK Roslagen12:53
Ebba WesterlundOK Roslagenej start

U4

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Lina FagerbergOK Roslagenej start
Lovisa PalmbergOK Roslagenej start

MF 12

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Mats FrostOK Roslagenej start

MF 14

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Roger TynellRånäs OK11:34
2Hillevi PalmqvistLänna IF24:13+12:39
3Hanna KarlssonLänna IF30:42+19:08
4Wilma HämäläinenLänna IF30:44+19:10

MF 16

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik SundblomRånäs OK15:12
2Gunnar ÅhlenRånäs OK17:43+2:31
3Jonas GidingVallentuna-Össeby OL17:55+2:43
4Tobias NyströmLänna IF18:18+3:06
5Pontus GilleOK Roslagen19:03+3:51
6Ove NäslundOK Roslagen20:39+5:27
7Andreas KrafftLänna IF20:44+5:32
8Robert CederholmLänna IF21:51+6:39
9Svante JonsellVallentuna-Össeby OL22:07+6:55
10Peter LindbergOK Roslagen22:53+7:41
11Stefan ÖnnerudLänna IF23:06+7:54
12Pål JanssonOK Roslagen23:14+8:02
13Johan BalckVallentuna-Össeby OL24:52+9:40
14Åsa JanssonOK Roslagen25:40+10:28
15Anders LundbergOK Roslagen26:47+11:35
16Maria KvarnlöfOK Roslagen28:11+12:59
17Sture LarssonLänna IF28:19+13:07
Per EdenhamnLänna IFdiskvalificerad
Karolina AnderssonLänna IFdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser