Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lång-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lång-KM
Arrangörsorganisation: OK Hammaren
Datum: onsdag 6 juni 2012

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D45 | H45 | D55 | H55 | D65 | H65 | Insk

D21

5 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa SundOK Hammaren40:597:21
2Joline IngelssonOK Hammaren44:46+3:478:02
3Laila IngelssonOK Hammaren46:47+5:488:23

H21

7 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn LjunggrenOK Hammaren40:425:10
2Joakim IngelssonOK Hammaren41:42+1:005:17
3Fredrik AhnlénOK Hammaren45:24+4:425:46
4Martin AhnlenOK Hammaren1:04:57+24:158:15
Håkan OlssonOK Hammarenej godkänd

H16

4 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip IvarssonOK Hammaren28:336:18
2Kalle JohanssonOK Hammaren35:43+7:107:53

D14

3 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen SkoogOK Hammaren41:1912:26
2Ida PalmbergOK Hammaren47:42+6:2314:22
3Emma JohanssonOK Hammaren1:09:12+27:5320:50
Tove FlodmanOK Hammarenej start

H14

3 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas PerssonOK Hammaren38:4911:41
Viktor IvarssonOK Hammarenej start

D12

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vanja JohanssonOK Hammaren35:4614:18
2Louise LindströmOK Hammaren37:32+1:4615:00
Moa BacklundOK Hammarenej start

H12

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus TäckOK Hammaren14:575:58
2Måns HolmgrenOK Hammaren21:19+6:228:31
3Samuel JohanssonOK Hammaren21:50+6:538:44
4Anton MäkinenOK Hammaren28:12+13:1511:16
5Samuel SundströmOK Hammaren28:40+13:4311:28
6Ture LundvikOK Hammaren50:52+35:5520:20
Emil DanielssonOK Hammarenej godkänd
Erik FlodmanOK Hammarenej start

D10

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia IvarssonOK Hammaren29:1313:16
2Josefin LindströmOK Hammaren31:13+2:0014:11
Anna BacklundOK Hammarenej start
Ida JohanssonOK Hammarenej start
Linn PalmbergOK Hammarenej start

H10

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus TäckOK Hammaren14:546:46
2Anton PerssonOK Hammaren18:32+3:388:25
3Hampus StengårdOK Hammaren26:45+11:5112:09
4Malte JohanssonOK Hammaren29:36+14:4213:27
5Gustaf BjörkOK Hammaren29:43+14:4913:30
6Albin BjörkOK Hammaren31:38+16:4414:22
7Hjalmar SjöbergOK Hammaren35:57+21:0316:20
8Joel ForslinOK Hammaren43:33+28:3919:47
9Loke HolmgrenOK Hammaren49:21+34:2722:25
10Holger LundvikOK Hammaren50:37+35:4323:00
11Jesper HöglundOK Hammaren54:35+39:4124:48

D35

4 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin PalmbergOK Hammaren36:407:42
2Ann-Sofie TäckOK Hammaren37:40+1:007:54
Anki DanielssonOK Hammarenej start

H35

6 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael PalmbergOK Hammaren37:515:52
2Fredrik MäkinenOK Hammaren39:02+1:116:03
3Anders JohanssonOK Hammaren39:13+1:226:05
4Henrik BjörkOK Hammaren45:56+8:057:07
5Mathias DanielssonOK Hammaren47:38+9:477:23
6Per E SjöbergOK Hammaren47:42+9:517:24
7Magnus FlodmanOK Hammaren48:03+10:127:27
8Janne LindströmOK Hammaren48:39+10:487:33
9Stellan TäckOK Hammaren50:49+12:587:53
10Ulf KivisäkkOK Hammaren1:04:15+26:249:58
Jonas PalmbergOK Hammarenej godkänd

D45

3 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena AhnlénOK Hammaren39:0110:30
Kia BratbergOK Hammarenej start

H45

5 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje AhnlénOK Hammaren46:478:23
2Jan OlssonOK Hammaren1:03:56+17:0911:28

H55

4 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola HedinOK Hammaren33:277:23
2Sture NilssonOK Hammaren44:00+10:339:42

D65

2 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva IvarssonOK Hammaren41:1413:50
2Margareta GavleforsOK Hammaren52:37+11:2317:39
3Ingrid OlssonOK Hammaren1:22:35+41:2127:42

H65

3 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune IvarssonOK Hammaren37:0610:00
2Anders AhnlénOK Hammaren38:13+1:0710:18
3P - o ErikssonOK Hammaren38:36+1:3010:24
4Ingemar SjöbergOK Hammaren46:04+8:5812:25
5Anders PerssonOK Hammaren46:30+9:2412:32
6Karl-Erik GustavssonOK Hammaren50:00+12:5413:28
Torbjörn DanielssonOK Hammarenej godkänd
Karl-Erik VesströmOK Hammarenej start

Inskolning

1 560 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Isak BjörkOK Hammarenfullföljt
Lisa BjörkOK Hammarenfullföljt
Elias DanielssonOK Hammarenfullföljt
Elise EdlerOK Hammarenfullföljt
Ebba FlodmanOK Hammarenfullföljt
Ida ForslinOK Hammarenfullföljt
Selma IvarssonOK Hammarenfullföljt
Gustav LjunggrenOK Hammarenfullföljt
Algot LundvikOK Hammarenfullföljt
Axel MäkinenOK Hammarenfullföljt
Edvin MäkinenOK Hammarenfullföljt
Hanna NyströmOK Hammarenfullföljt
Elsa PalmbergOK Hammarenfullföljt
Astrid SjöbergOK Hammarenfullföljt
Fabian SundOK Hammarenfullföljt
Melker SundOK Hammarenfullföljt
Anton SundströmOK Hammarenfullföljt
Arvid TörnqvistOK Hammarenej godkänd
Ivar TörnqvistOK Hammarenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser