Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lång-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lång-KM
Arrangörsorganisation: OK Hammaren
Datum: onsdag 6 juni 2012

OK Hammaren

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Björn LjunggrenH21 (5)40:425:10
1Rune IvarssonH65 (7)37:0610:00
1Linus TäckH10 (11)14:546:46
1Eva IvarssonD65 (3)41:1413:50
1Ellen SkoogD14 (3)41:1912:26
1Rasmus TäckH12 (7)14:575:58
1Filip IvarssonH16 (2)28:336:18
1Andreas PerssonH14 (1)38:4911:41
1Vanja JohanssonD12 (2)35:4614:18
1Börje AhnlénH45 (2)46:478:23
1Mikael PalmbergH35 (11)37:515:52
1Lena AhnlénD45 (1)39:0110:30
1Malin PalmbergD35 (2)36:407:42
1Cornelia IvarssonD10 (2)29:1313:16
1Åsa SundD21 (3)40:597:21
1Ola HedinH55 (2)33:277:23
2Joakim IngelssonH21 (5)41:42+1:005:17
2Margareta GavleforsD65 (3)52:37+11:2317:39
2Anders AhnlénH65 (7)38:13+1:0710:18
2Måns HolmgrenH12 (7)21:19+6:228:31
2Ida PalmbergD14 (3)47:42+6:2314:22
2Kalle JohanssonH16 (2)35:43+7:107:53
2Anton PerssonH10 (11)18:32+3:388:25
2Louise LindströmD12 (2)37:32+1:4615:00
2Jan OlssonH45 (2)1:03:56+17:0911:28
2Fredrik MäkinenH35 (11)39:02+1:116:03
2Ann-Sofie TäckD35 (2)37:40+1:007:54
2Josefin LindströmD10 (2)31:13+2:0014:11
2Sture NilssonH55 (2)44:00+10:339:42
2Joline IngelssonD21 (3)44:46+3:478:02
3Fredrik AhnlénH21 (5)45:24+4:425:46
3Samuel JohanssonH12 (7)21:50+6:538:44
3Ingrid OlssonD65 (3)1:22:35+41:2127:42
3Emma JohanssonD14 (3)1:09:12+27:5320:50
3Hampus StengårdH10 (11)26:45+11:5112:09
3P - o ErikssonH65 (7)38:36+1:3010:24
3Anders JohanssonH35 (11)39:13+1:226:05
3Laila IngelssonD21 (3)46:47+5:488:23
4Malte JohanssonH10 (11)29:36+14:4213:27
4Martin AhnlenH21 (5)1:04:57+24:158:15
4Anton MäkinenH12 (7)28:12+13:1511:16
4Ingemar SjöbergH65 (7)46:04+8:5812:25
4Henrik BjörkH35 (11)45:56+8:057:07
5Gustaf BjörkH10 (11)29:43+14:4913:30
5Samuel SundströmH12 (7)28:40+13:4311:28
5Anders PerssonH65 (7)46:30+9:2412:32
5Mathias DanielssonH35 (11)47:38+9:477:23
6Ture LundvikH12 (7)50:52+35:5520:20
6Albin BjörkH10 (11)31:38+16:4414:22
6Karl-Erik GustavssonH65 (7)50:00+12:5413:28
6Per E SjöbergH35 (11)47:42+9:517:24
7Hjalmar SjöbergH10 (11)35:57+21:0316:20
7Magnus FlodmanH35 (11)48:03+10:127:27
8Janne LindströmH35 (11)48:39+10:487:33
8Joel ForslinH10 (11)43:33+28:3919:47
9Loke HolmgrenH10 (11)49:21+34:2722:25
9Stellan TäckH35 (11)50:49+12:587:53
10Holger LundvikH10 (11)50:37+35:4323:00
10Ulf KivisäkkH35 (11)1:04:15+26:249:58
11Jesper HöglundH10 (11)54:35+39:4124:48
Isak BjörkInskolning (19)fullföljt
Lisa BjörkInskolning (19)fullföljt
Elias DanielssonInskolning (19)fullföljt
Elise EdlerInskolning (19)fullföljt
Ebba FlodmanInskolning (19)fullföljt
Ida ForslinInskolning (19)fullföljt
Selma IvarssonInskolning (19)fullföljt
Gustav LjunggrenInskolning (19)fullföljt
Algot LundvikInskolning (19)fullföljt
Axel MäkinenInskolning (19)fullföljt
Edvin MäkinenInskolning (19)fullföljt
Hanna NyströmInskolning (19)fullföljt
Elsa PalmbergInskolning (19)fullföljt
Astrid SjöbergInskolning (19)fullföljt
Fabian SundInskolning (19)fullföljt
Melker SundInskolning (19)fullföljt
Anton SundströmInskolning (19)fullföljt
Emil DanielssonH12 (7)ej godkänd
Håkan OlssonH21 (5)ej godkänd
Torbjörn DanielssonH65 (7)ej godkänd
Jonas PalmbergH35 (11)ej godkänd
Karl-Erik VesströmH65 (7)ej start
Tove FlodmanD14 (3)ej start
Erik FlodmanH12 (7)ej start
Viktor IvarssonH14 (1)ej start
Moa BacklundD12 (2)ej start
Kia BratbergD45 (1)ej start
Anna BacklundD10 (2)ej start
Anki DanielssonD35 (2)ej start
Ida JohanssonD10 (2)ej start
Linn PalmbergD10 (2)ej start
Arvid TörnqvistInskolning (19)ej godkänd
Ivar TörnqvistInskolning (19)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser