Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Göteborg
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 20 juni 2012

Öppen motion 1

2 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix DrejmoOK Landehof24:338:31
2Siv NylanderKlubblös31:21+6:4810:53
3Anna LjungkvistKlubblös31:26+6:5310:54
4Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK37:56+13:2313:10
5Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb47:43+23:1016:34
6Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb47:50+23:1716:36
7Maria WahlstenSävedalens AIK58:43+34:1020:23
8Ella och Fia  DienertKlubblös1:02:35+38:0221:43
9Olle SteijerGöteborgs SK1:09:37+45:0424:10
10Linnea WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb1:11:50+47:1724:56
11Gunnar ÅdaleKlubblös1:27:21+1:02:4830:19
12Julia TjellströmFK Herkules1:36:59+1:12:2633:40

Öppen motion 3

3 310 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellKlubblös30:269:11
2Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna30:58+0:329:21
3Hanna De la motteKlubblös31:24+0:589:29
4Karl LandströmKlubblös34:30+4:0410:25
5Anders PermanKlubblös34:39+4:1310:28
6Åsa LindqvistKlubblös38:55+8:2911:45
7Martin BorgvallKlublös42:39+12:1312:53
8Conny AnderssonKlubblös44:08+13:4213:20
9Lizette AndrénKlubblös49:38+19:1214:59
10Chanelle AndrénKlubblös49:57+19:3115:05
11Karin ÅdaleKlubblös50:40+20:1415:18
12Sofia PåhlmanKlubblös51:38+21:1215:35
12Magnus PåhlmanKlubblös51:38+21:1215:35
14Martin + Tingting FaxérKlubblös54:55+24:2916:35
15Helene EklundKlubblös59:27+29:0117:57
16Niklas GrindsvallKlubblös59:40+29:1418:01
17Carl-Gustaf CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:02:53+32:2718:59
18Therese + Karin MattsonKlubblös1:14:28+44:0222:29
19Annelie JohanssonKlubblös1:14:46+44:2022:35
20Nils SteijerGöteborgs SK1:37:09+1:06:4329:21
Tina SteijerGöteborgs SKej godkänd

Öppen motion 4

4 930 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan TallhageSkarpnäcks OL35:587:17
2Rikard HallgrenACtivitus38:05+2:077:43
3Arne Kjell VikhagenKlubblös41:57+5:598:30
4Patrik BlixtSävedalens AIK44:28+8:309:01
5Erika LättKlubblös46:45+10:479:28
6Stefan EmbornKlubblös46:55+10:579:30
7Karl-Johan HultinKlubblös47:16+11:189:35
8Fredrik BjörndalKlubblös49:46+13:4810:05
9Mikael SvenssonKlubblös49:48+13:5010:06
10Daniel JohanssonKlubblös50:19+14:2110:12
11Johan HåkanssonGöteborgs SK51:22+15:2410:25
12Josefine HedegaardKlubblös51:51+15:5310:31
13Niklas CarlssonIK Stern53:48+17:5010:54
14Anders LiljaKlubblös54:43+18:4511:05
15Alexander ÖbergKlubblös56:08+20:1011:23
16Hanna SvenssonKlubblös1:01:16+25:1812:25
17Madeleine SagerKlubblös1:07:12+31:1413:37
18Daniel SagerKlubblös1:07:17+31:1913:38
19Andreas RothKlubblös1:10:09+34:1114:13
20Andreas WagnerKlubblös1:25:43+49:4517:23
21Sara LarssonKlubblös1:26:48+50:5017:36
22Jean-Michel SauryKlubblös1:31:26+55:2818:32
23Fredrik SjöbergKlubblös1:39:20+1:03:2220:08
Ingvar  LarssonVänersborgs SKej godkänd

Öppen motion 5

3 430 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK26:097:37
2Pontus WigandtKlubblös29:09+3:008:29
3Lovisa LemanGöteborgs SK29:14+3:058:31
4Maria GustafssonSävedalens AIK29:25+3:168:34
5Sofia EbermarkÄlvsby IF OK30:06+3:578:46
6Fredrik NilssonKlubblös30:12+4:038:48
7Torbjörn GrahnIK Uven30:49+4:408:59
8Sten BlomströmIK Stern30:59+4:509:01
9Filip SahlbergKlubblös31:40+5:319:13
10Lennart AnderssonGöteborgs SK32:30+6:219:28
11Emanuel ByggdellKlubblös34:26+8:1710:02
12Kurt ErikssonKlubblös34:40+8:3110:06
13Peter MattssonIFK Göteborg35:17+9:0810:17
14Erik LindénKlubblös36:39+10:3010:41
15Tomas ElmekloKlubblös37:17+11:0810:52
16Peter KölqvistKlubblös37:29+11:2010:55
17Niklas KarlssonKlubblös38:37+12:2811:15
18Gustav HolmqvistSweco IF38:40+12:3111:16
19Lars TorstenssonGöteborgs SK39:19+13:1011:27
20David KihlströmKlubblös39:37+13:2811:33
21Henrik AnderssonKlubblös40:20+14:1111:45
22Filippa BorgKlubblös40:51+14:4211:54
23Jonas LarssonDegerfors OK41:44+15:3512:10
24Anders TallhageKlubblös41:54+15:4512:12
25Johan BergKlubblös42:45+16:3612:27
26Gustav SandinKlubblös43:19+17:1012:37
27Camilla VargmanKlubblös43:44+17:3512:45
27Martin  FloodKlubblös43:44+17:3512:45
29Anna JanssonGöteborgs SK43:52+17:4312:47
30Eva BlomströmIK Stern44:18+18:0912:54
31Daniel BäckKlubblös44:25+18:1612:56
32Malin AlbrektssonKlubblös44:39+18:3013:01
33Filip LemanGöteborgs SK45:15+19:0613:11
34liv TörnkvistKlubblös46:25+20:1613:31
35Ralf KindeKlubblös46:37+20:2813:35
36Johan LindgrenKlubblös46:48+20:3913:38
37Cecilia KarlssonGöteborgs SK47:31+21:2213:51
38Anna KellströmKlubblös47:51+21:4213:57
39Malin LenngrenKlubblös47:56+21:4713:58
39Marina OlssonKlubblös47:56+21:4713:58
41Maria NethGöteborgs SK48:45+22:3614:12
42Åsa BrusehedIK Stern49:10+23:0114:20
43Janis JanovskisKlubblös50:22+24:1314:41
44Göran LefflerLerums SOK50:53+24:4414:50
45Carl-Magnus IsakssonKlubblös52:14+26:0515:13
46Dennis LarssonKlubblös52:50+26:4115:24
47Mark UbbinkGöteborgs SK53:08+26:5915:29
48Sara + Rikard PetterssonKlubblös57:16+31:0716:41
49NN ChristenssonKlubblös57:34+31:2516:46
50Bo LundgrewIK Surd57:50+31:4116:51
51Calle AnderssonKlubblös1:01:20+35:1117:52
52Ann-Louise ElliotKlubblös1:03:10+37:0118:24
53Barbro AndreassonKlubblös1:08:18+42:0919:54
54Erik PalanderKlubblös1:09:14+43:0520:11
55Per RobertssonKlubblös1:10:29+44:2020:32
56Jan-Ove CarlssonMölndal Outdoor IF1:21:56+55:4723:53
Kristoffer NordhKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser