Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM-Dag

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM-Dag
Arrangörsorganisation: OK Tranan
Datum: onsdag 6 juni 2012

D18

3 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SundqvistOK Tranan41:3210:59
2Sara NilssonOK Tranan42:40+1:0811:17

D16

3 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara KindlundOK Tranan38:0710:05
2Hanna LindströmOK Tranan40:16+2:0910:39
3Emma NilssonOK Tranan42:13+4:0611:10
4Ida NordbergOK Tranan1:01:58+23:5116:23

H16

3 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig HolmbergOK Tranan31:328:20
2Simon OlaussonOK Tranan51:24+19:5213:35
3Edvin AlstéusOK Tranan55:23+23:5114:39

D14

3 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa JohanssonOK Tranan29:209:31
2Lina SundqvistOK Tranan29:33+0:139:35
3Emma NordbergOK Tranan32:22+3:0210:30
Victoria AnderssonOK Trananej godkänd

H14

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin PerssonOK Tranan30:329:54
2Anton AndessonOK Tranan1:05:17+34:4521:11

D12

2 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja KindlundOK Tranan27:4510:50
2Malin NilssonOK Tranan35:02+7:1713:41
3Julia ElverlindOK Tranan43:27+15:4216:58
4Tuva PerssonOK Tranan46:12+18:2718:02

H12

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LindströmOK Tranan25:4010:01
2Hugo SetthagenOK Tranan29:44+4:0411:36
3Klas JohanssonOK Tranan31:00+5:2012:06
4Gustav ÖstenssonOK Tranan42:48+17:0816:43
5Nils LarssonOK Tranan46:41+21:0118:14

D10

2 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda RydinOK Tranan30:4013:52

H10

2 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac KarlssonOK Tranan13:406:11
2Gustav OhlinOK Tranan15:49+2:097:09
3Edvin AnderssonOK Tranan36:10+22:3016:21
Hugo SjögrenOK Trananej godkänd
Olle HolmbergOK Trananej start

D35

3 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia ÖstenssonOK Tranan54:0414:18

H35

4 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henric KarlssonOK Tranan42:558:57

D40

3 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika KindlundOK Tranan33:508:57
2Annika JohanssonOK Tranan37:51+4:0110:00
3Kristina NilssonOK Tranan42:06+8:1611:08
Anette SundqvistOK Trananej start

H40

4 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KindlundOK Tranan33:056:54
2Kenneth JohanssonOK Tranan35:37+2:327:26
3Claes SetthagenOK Tranan43:07+10:029:00
4Christian AnderssonOK Tranan54:03+20:5811:17

D45

3 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel SvenssonOK Tranan37:3611:13

H45

4 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger KarlssonOK Tranan35:007:18
2Magnus DahlOK Tranan46:29+11:299:42
3Peter Lillen NilssonOK Tranan53:13+18:1311:06
Per SundqvistOK Trananej godkänd

D55

3 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne JohanssonOK Tranan46:1213:47
2Monica MartinssonOK Tranan47:07+0:5514:03

H55

3 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Egon JohanssonOK Tranan42:4111:17
2Roland BörjessonOK Tranan44:30+1:4911:46

H60

3 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell MartinssonOK Tranan38:2310:09
2Ulf JogbrattOK Tranan49:56+11:3313:12

D65

3 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta JohanssonOK Tranan57:5518:48
Monica LarssonOK Trananej start

H65

3 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göte Johansson D-POK Tranan34:5710:25
2Ingvar BergmanOK Tranan35:33+0:3610:36

H70

3 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland JohanssonOK Tranan38:3711:31
2Göran PeterssonOK Tranan50:18+11:4115:00
3Kurt RydinOK Tranan57:43+19:0617:13
4Sten HjelmOK Tranan58:43+20:0617:31
Lars-Gunnar EnströmOK Trananej godkänd

Inskolning

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma BengtssonOK Trananfullföljt
Herrman FredrikssonOK Trananfullföljt
Christoffer GoodOK Trananfullföljt
Alma LarssonOK Trananfullföljt
Jakob LarssonOK Trananfullföljt
Linnea LarssonOK Trananfullföljt
Alice NymanOK Trananfullföljt
Ida WallinOK Trananfullföljt
Oscar WinklerOK Trananfullföljt

U1

1 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna MarkelOK Tranan13:107:18
2Philip MerkelOK Tranan14:33+1:238:05
3Isak AngerdOK Tranan16:09+2:598:58
4Sara OhlinOK Tranan17:36+4:269:46
5Hugo AlbertssonOK Tranan17:51+4:419:55
6Lisa ÖstenssonOK Tranan19:05+5:5510:36

U2

2 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia WallinOK Tranan23:0610:27
2Linn OlaussonOK Tranan28:43+5:3712:59
3Sofia ElverlindOK Tranan28:46+5:4013:00
4Mathilda AnderssonOK Tranan30:01+6:5513:34
5Adam NorenOK Tranan47:29+24:2321:29

Öppen motion 1

2 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ÖstenssonOK Tranan15:297:00

Öppen motion 5

3 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik MerkelOK Tranan38:1511:16
2Rickard SjögrenOK Tranan56:50+18:3516:45
3Anette NordbergOK Tranan1:09:56+31:4120:37
4Marika ElverlindOK Tranan1:20:20+42:0523:41
5Håkan LarssonOK Tranan1:25:00+46:4525:04
Ann-Sophie OhlinOK Trananej start

Öppen motion 7

3 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KallingsUlricehamns OK36:0610:46
2Björn SvenssonUlricehamns OK45:46+9:4013:39
3Magnus ElverlindOK Tranan46:59+10:5314:01
Karl-Johan OhlinOK Trananej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser