Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM-Dag

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM-Dag
Arrangörsorganisation: OK Tranan
Datum: onsdag 6 juni 2012

OK Tranan

84 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ulrika KindlundD40 (3)33:508:57
1Henric KarlssonH35 (1)42:558:57
1Gunnel SvenssonD45 (1)37:3611:13
1Ludvig HolmbergH16 (3)31:328:20
1Birgitta JohanssonD65 (1)57:5518:48
1Göte Johansson D-PH65 (2)34:5710:25
1Anne JohanssonD55 (2)46:1213:47
1Mats KindlundH40 (4)33:056:54
1Sara KindlundD16 (4)38:0710:05
1Henrik MerkelÖppen motion 5 (5)38:1511:16
1Roland JohanssonH70 (5)38:3711:31
1Roger KarlssonH45 (4)35:007:18
1Sofia ÖstenssonD35 (1)54:0414:18
1Elin SundqvistD18 (2)41:3210:59
1Kjell MartinssonH60 (2)38:2310:09
1Egon JohanssonH55 (2)42:4111:17
1Amanda RydinD10 (1)30:4013:52
1Lisa JohanssonD14 (4)29:209:31
1Maja KindlundD12 (4)27:4510:50
1Albin PerssonH14 (2)30:329:54
1Isac KarlssonH10 (4)13:406:11
1Erik LindströmH12 (5)25:4010:01
1Julia WallinU2 (5)23:0610:27
1Johanna MarkelU1 (6)13:107:18
1Peter ÖstenssonÖppen motion 1 (1)15:297:00
2Annika JohanssonD40 (3)37:51+4:0110:00
2Kenneth JohanssonH40 (4)35:37+2:327:26
2Simon OlaussonH16 (3)51:24+19:5213:35
2Ingvar BergmanH65 (2)35:33+0:3610:36
2Monica MartinssonD55 (2)47:07+0:5514:03
2Hanna LindströmD16 (4)40:16+2:0910:39
2Magnus DahlH45 (4)46:29+11:299:42
2Göran PeterssonH70 (5)50:18+11:4115:00
2Sara NilssonD18 (2)42:40+1:0811:17
2Ulf JogbrattH60 (2)49:56+11:3313:12
2Roland BörjessonH55 (2)44:30+1:4911:46
2Lina SundqvistD14 (4)29:33+0:139:35
2Malin NilssonD12 (4)35:02+7:1713:41
2Rickard SjögrenÖppen motion 5 (5)56:50+18:3516:45
2Anton AndessonH14 (2)1:05:17+34:4521:11
2Gustav OhlinH10 (4)15:49+2:097:09
2Hugo SetthagenH12 (5)29:44+4:0411:36
2Philip MerkelU1 (6)14:33+1:238:05
2Linn OlaussonU2 (5)28:43+5:3712:59
3Peter Lillen NilssonH45 (4)53:13+18:1311:06
3Kristina NilssonD40 (3)42:06+8:1611:08
3Edvin AlstéusH16 (3)55:23+23:5114:39
3Claes SetthagenH40 (4)43:07+10:029:00
3Magnus ElverlindÖppen motion 7 (3)46:59+10:5314:01
3Anette NordbergÖppen motion 5 (5)1:09:56+31:4120:37
3Emma NilssonD16 (4)42:13+4:0611:10
3Kurt RydinH70 (5)57:43+19:0617:13
3Emma NordbergD14 (4)32:22+3:0210:30
3Julia ElverlindD12 (4)43:27+15:4216:58
3Klas JohanssonH12 (5)31:00+5:2012:06
3Edvin AnderssonH10 (4)36:10+22:3016:21
3Sofia ElverlindU2 (5)28:46+5:4013:00
3Isak AngerdU1 (6)16:09+2:598:58
4Christian AnderssonH40 (4)54:03+20:5811:17
4Sten HjelmH70 (5)58:43+20:0617:31
4Ida NordbergD16 (4)1:01:58+23:5116:23
4Marika ElverlindÖppen motion 5 (5)1:20:20+42:0523:41
4Sara OhlinU1 (6)17:36+4:269:46
4Tuva PerssonD12 (4)46:12+18:2718:02
4Gustav ÖstenssonH12 (5)42:48+17:0816:43
4Mathilda AnderssonU2 (5)30:01+6:5513:34
5Håkan LarssonÖppen motion 5 (5)1:25:00+46:4525:04
5Adam NorenU2 (5)47:29+24:2321:29
5Nils LarssonH12 (5)46:41+21:0118:14
5Hugo AlbertssonU1 (6)17:51+4:419:55
6Lisa ÖstenssonU1 (6)19:05+5:5510:36
Emma BengtssonInskolning (9)fullföljt
Herrman FredrikssonInskolning (9)fullföljt
Christoffer GoodInskolning (9)fullföljt
Alma LarssonInskolning (9)fullföljt
Jakob LarssonInskolning (9)fullföljt
Linnea LarssonInskolning (9)fullföljt
Alice NymanInskolning (9)fullföljt
Ida WallinInskolning (9)fullföljt
Oscar WinklerInskolning (9)fullföljt
Per SundqvistH45 (4)ej godkänd
Lars-Gunnar EnströmH70 (5)ej godkänd
Victoria AnderssonD14 (4)ej godkänd
Hugo SjögrenH10 (4)ej godkänd
Anette SundqvistD40 (3)ej start
Monica LarssonD65 (1)ej start
Olle HolmbergH10 (4)ej start
Ann-Sophie OhlinÖppen motion 5 (5)ej start
Karl-Johan OhlinÖppen motion 7 (3)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser