Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jukolaträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Jukolaträning
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: torsdag 31 maj 2012

Långa

10 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas NordströmTullinge SK1:13:207:03
2Markus AdolfssonTullinge SK1:16:02+2:427:18
3Christer BackmanTullinge SK1:24:23+11:038:06
4Jörgen AxelssonTullinge SK1:32:34+19:148:54
5Ingemar ÅkermanTullinge SK1:35:22+22:029:10
6Sune SödergrannTullinge SK1:46:34+33:1410:14
7Per-Ove KivisäkkTullinge SK1:48:10+34:5010:24
8Emil AnderssonTullinge SK1:56:47+43:2711:13
Jonas KärrströmTullinge SKej godkänd
Andreas AasaTullinge SKej godkänd
Tobias ForsénTullinge SKej godkänd
Anders JohanssonTullinge SKej godkänd
Jonas KarlssonDalaportens OLej godkänd
Markus FredlundTullinge SKej start
Andreas HultqvistTullinge SKej start
Kenneth JönssonTullinge SKej start
Björn NormarkTullinge SKåterbud

Mellan

7 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard ImarkTullinge SK50:477:15
2Lars LönnkvistTullinge SK52:37+1:507:31
3Hans SundqvistTullinge SK54:39+3:527:48
4Simon ImarkTullinge SK56:29+5:428:04
5Mats FryxellTullinge SK58:45+7:588:23
6Olle AnderssonTullinge SK1:01:44+10:578:49
7Niklas SundqvistTullinge SK1:02:27+11:408:55
8Staffan PerssonTullinge SK1:06:40+15:539:31
9Per-Arne ForsbergTullinge SK1:10:19+19:3210:02
10Yvonne AnderssonTullinge SK1:11:31+20:4410:13
11Ida ForsénTullinge SK1:14:45+23:5810:40
12Linnéa EngstedtTullinge SK1:20:27+29:4011:29
13Lovisa AdolfssonTullinge SK1:22:49+32:0211:49
Daniel BengtssonTullinge SKej godkänd
Jonathan EnvallTullinge SKej godkänd
Tomas HultqvistTullinge SKej start
Patrik LeicktTullinge SKej start
Olle KarlssonTullinge SKåterbud
Kicki SkogTullinge SKåterbud
Olle SkogTullinge SKåterbud
Andrea WesterdahlTullinge SKåterbud

Korta

5 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonTullinge SK57:219:53
2Johan KärrströmTullinge SK57:24+0:039:53
3Ola EnvallTullinge SK1:00:51+3:3010:29
4Barbro LönnkvistTullinge SK1:01:07+3:4610:32
5Magdalena van de VoordeTullinge SK1:06:01+8:4011:22
6Elin SundqvistTullinge SK1:06:37+9:1611:29
7Lennart AgénTullinge SK1:09:50+12:2912:02
8Lennart HävrénTullinge SK1:13:52+16:3112:44
Victor ImarkTullinge SKej godkänd
Sara LundbladTullinge SKej godkänd
Kjell BengtssonTullinge SKej start
Sofia PerssonTullinge SKej start
Henrik PerssonTullinge SKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser