Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 30 mars 2014

H17

88 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 12:47:32
1. Josef Nordlund42:57942:579
2. Albin Ridefelt41:5111:24:482-7
3. Oskar Sjöberg41:1022:05:581-1
4. Rassmus Andersson41:3422:47:3210
2Malungs OK Skogsmårdarna 12:49:01+1:29
1. Jakob Lööf40:49140:491
2. Thomas Carlsson43:2791:24:1610
3. Johan Bäckman42:1662:06:322+1
4. Anton Östlin42:2972:49:0120+1:29
3Södertälje-Nykvarn OF 22:49:43+2:11
1. Ralph Street41:42341:423
2. Pål Skogtjärn44:23121:26:058+5
3. Erik Liljequist41:4742:07:525-3
4. Eric Börjeskog41:5132:49:433-2+2:11
4IFK Lidingö SOK 42:49:59+2:27
1. Niklas Serrander42:581042:5810
2. Julian Dent43:0371:26:017-3
3. Erik Ivarsson Sandberg41:4532:07:464-3
4. Anders Carlsson42:1352:49:5940+2:27
5OK Ravinen 12:50:32+3:00
1. Assar Hellström44:412244:4122
2. Emil Granqvist43:45101:28:2611-11
3. Gustav Bergman39:1312:07:393-8
4. Kalle Bergman42:5382:50:325+2+3:00
6Södertälje-Nykvarn OF 12:51:51+4:19
1. Johan Ek-Larsson44:281844:2818
2. Ivar Lundanes44:52131:29:2013-5
3. Kent Ohlsson43:1992:12:399-4
4. Jonas Leandersson39:1212:51:516-3+4:19
7IFK Lidingö SOK 22:52:06+4:34
1. Jo Indgaard42:32742:327
2. Anders Skarholt45:12151:27:449+2
3. Nicolas Simonin42:2782:10:118-1
4. Øystein Kvaal Østerbø41:5542:52:067-1+4:34
8Järla Orientering 12:52:15+4:43
1. David Bejbom40:59240:592
2. Mattias Millinger44:58141:25:575+3
3. Martin Vister41:5752:07:546+1
4. Erik Andersson44:21122:52:158+2+4:43
9OK Denseln 12:52:25+4:53
1. Sigge Lundedal42:10542:105
2. Erik Pettersson45:36181:27:4610+5
3. Pavlo Ushkvarok42:2372:10:097-3
4. Olle Kalered42:1662:52:259+2+4:53
10Ärla IF 12:58:04+10:32
1. Oscar Vångell43:151343:1513
2. Robbin Kantarp42:4451:25:596-7
3. Petter Eriksson46:47182:12:4610+4
4. Karl Walheim45:18142:58:04100+10:32
11Turun Metsänkävijät 12:58:55+11:23
1. Janis Krumins43:341443:3414
2. Martins Sirmais42:0321:25:373-11
3. Erik Thorsson48:01252:13:3812+9
4. Jussi Suna45:17132:58:5511-1+11:23
12Järla Orientering 22:59:58+12:26
1. Christian Kollberg42:55842:558
2. Espen Hultgreen Weltzien42:5761:25:524-4
3. Mats Nordbrøden47:31222:13:2311+7
4. Oscar Björck46:35212:59:5812+1+12:26
13OK Tisaren 13:01:20+13:48
1. Oskar Andrén41:47441:474
2. Ivan Forsgren48:33321:30:2019+15
3. Albin Pettersson47:50242:18:1015-4
4. Daniel Attås43:1093:01:2013-2+13:48
14Ärla IF 23:01:58+14:26
1. Emil Andersson45:052545:0525
2. Jonatan Rosendahl44:13111:29:1812-13
3. Patrik Lind46:07162:15:2513+1
4. Simon Hedlund46:33203:01:5814+1+14:26
15OK Linné 23:04:08+16:36
1. David Lingfors44:362044:3620
2. Johan Hamelius48:40331:33:1621+1
3. Niklas Aldén45:25132:18:4117-4
4. Henrik Löfås45:27153:04:0815-2+16:36
16IFK Moras OK 13:04:47+17:15
1. Mattias Johansson47:084047:0840
2. Johan Lindberg42:1841:29:2615-25
3. Ola Svahn51:10322:20:3623+8
4. Zsolt Lenkei44:11113:04:4716-7+17:15
17OK Denseln 33:05:01+17:29
1. Edvin Karlsson43:101243:1012
2. Emil Jönsson51:37441:34:4731+19
3. Henrik Berggren43:56102:18:4318-13
4. Per Brolund46:18183:05:0117-1+17:29
18IFK Lidingö SOK 13:05:09+17:37
1. Emil Lauri46:523246:5232
2. John Fredriksson43:0371:29:5517-15
3. Mattias Johansson49:23272:19:1820+3
4. Martin Larbo45:51173:05:0918-2+17:37
19Linköpings OK 13:05:17+17:45
1. Peter Aronsson46:452946:4529
2. Fredrik Lindström47:26281:34:1126-3
3. Per Carlborg44:23112:18:3416-10
4. Mikael Andersson46:43223:05:1719+3+17:45
20OK Kolmården 13:06:52+19:20
1. Henrik Pilvinge46:533346:5333
2. Ville Johansson46:33231:33:2622-11
3. Mats Röjgård47:08212:20:34220
4. Oskar Leinonen46:18183:06:5220-2+19:20
21IFK Umeå / Gävle OK 23:07:00+19:28
1. Fredrik Åhman44:362044:3620
2. Eduardo Gil Marcos50:09371:34:4530+10
3. Anton Tynong48:59262:23:44300
4. Jakob Enmark43:16103:07:0021-9+19:28
22IFK Umeå 13:09:10+21:38
1. Erik Lind50:556050:5560
2. Lukas Peterson42:0631:33:0120-40
3. Oskar Malmberg45:47152:18:4819-1
4. Simon Waller50:22283:09:1022+3+21:38
23OK Denseln 23:10:18+22:46
1. Emil Folino Nielsen47:073947:0739
2. Mattias Eriksson47:06261:34:1327-12
3. Harri Karlsson45:07122:19:2021-6
4. Max Berggren50:58303:10:1823+2+22:46
24Tullinge SK 13:10:24+22:52
1. Anders Johansson50:395750:3957
2. Johan Kärrström45:48191:36:2733-24
3. Markus Adolfsson45:28142:21:5529-4
4. Magnus Glännefors48:29233:10:2424-5+22:52
25Linköpings OK 23:11:02+23:30
1. Joel Francen45:092745:0927
2. Erik Martinsson49:01351:34:1025-2
3. Peter Eriksson47:07202:21:1724-1
4. Erik Sköld49:45263:11:0225+1+23:30
26Långhundra IF 13:11:07+23:35
1. Anton Forsberg48:014348:0143
2. Erik Åhlin46:19221:34:2029-14
3. Conny Forsberg47:00192:21:2025-4
4. Simon Jacobsson49:47273:11:0726+1+23:35
27Attunda OK 13:13:20+25:48
1. Oskar Daniels43:081143:0811
2. Mathias Hallmén47:02251:30:1018+7
3. Martin Gelinder51:28372:21:3827+9
4. Axel Wrådhe51:42323:13:20270+25:48
28OK Tisaren 33:13:34+26:02
1. Anton Hallor43:591643:5916
2. Tomas Hallmén45:27171:29:2615-1
3. Johan Aronsson46:15172:15:4114-1
4. Jonathan Karlsson57:53453:13:3428+14+26:02
29OK Ravinen 23:16:40+29:08
1. Joël Borner54:006954:0069
2. Jacob Lindstam46:39241:40:3945-24
3. Per-Åke Olsson50:11282:30:5035-10
4. Martin Lindskog45:50163:16:4029-6+29:08
30OK Tisaren 23:16:46+29:14
1. Jonatan Aronsson47:053847:0538
2. Niklas Gustafsson47:10271:34:1528-10
3. Mattias Andersson47:36232:21:51280
4. Leif Svensson54:55413:16:4630+2+29:14
31IFK Lidingö SOK 33:21:28+33:56
1. Evan Barr48:074548:0745
2. Máté Kerényi45:59201:34:0624-21
3. Tero Junttila54:43442:28:4932+8
4. Andrew Quin52:39353:21:2831-1+33:56
32OK Linné 33:22:19+34:47
1. Anders Håkansson47:023647:0236
2. Liutauras Bilevicius48:09311:35:1132-4
3. Jörgen Ohlin55:11492:30:2233+1
4. Ross Smith51:57333:22:1932-1+34:47
33OK Södertörn 13:22:31+34:59
1. Fredrik Larsson48:154748:1547
2. Josh Beech51:18401:39:3336-11
3. John Svanberg51:17332:30:5035-1
4. Johan Sisell51:41313:22:3133-2+34:59
34OK Tisaren 43:22:32+35:00
1. Gustav Hindér46:503146:5031
2. Martin Sand54:02551:40:5247+16
3. Martin Särnbrink53:06432:33:5841-6
4. Filip Jacobsson48:34243:22:3234-7+35:00
35Södertälje-Nykvarn OF 33:24:25+36:53
1. Joakim Andén45:072645:0726
2. Johan Ryding56:00611:41:0750+24
3. Jesper Sjöblom51:18352:32:2538-12
4. Anders Axling52:00343:24:2535-3+36:53
36Skåneslättens OL 23:28:21+40:49
1. Hugo Mattsson46:452946:4529
2. Niklas Olsson53:52531:40:3743+14
3. Erik Lenning51:44382:32:2137-6
4. Johan Lenning56:00433:28:2136-1+40:49
37OK Kolmården 23:32:46+45:14
1. Henrik Håkansson48:154748:1547
2. Peter Lundh51:55481:40:1040-7
3. Mikael Westerberg52:27412:32:37400
4. Måns Bränneby1:00:09513:32:4637-3+45:14
38Tullinge SK 43:33:33+46:01
1. Björn Normark48:104648:1046
2. Markus Fredlund54:35561:42:4553+7
3. Per Bergh56:36522:39:2147-6
4. Ingemar Åkerman54:12373:33:3338-9+46:01
39Bromma-Vällingby SOK Järfälla OK / 13:34:15+46:43
1. Joakim Byström48:154748:1547
2. Rasmus Palmqvist Aslaksen51:50451:40:0538-9
3. Henrik Wiklund54:51462:34:5642+4
4. Joakim Berg59:19493:34:1539-3+46:43
40OK Ravinen 33:34:37+47:05
1. Joël Borner55:057355:0573
2. Erik Forsberg51:22421:46:2760-13
3. Per Mårtensson58:54622:45:2156-4
4. Stephen Craig49:16253:34:3740-16+47:05
41Linköpings OK 33:34:58+47:26
1. Sven Engström50:215250:2152
2. Henrik Tosteberg53:06501:43:2754+2
3. Johan Eriksson56:45532:40:1250-4
4. Lukas Gustavsson54:46383:34:5841-9+47:26
42Söders-Tyresö 13:35:04+47:32
1. Göran Thimberg46:563446:5634
2. Olle Carlsson57:37681:44:3357+23
3. Niklas Wrane54:52472:39:2548-9
4. Tomas Lilja55:39423:35:0442-6+47:32
43Täby OK 13:35:08+47:36
1. Henrik Olsson51:526451:5264
2. Martin Olsson51:53471:43:4555-9
3. Johan Lindqvist56:32512:40:1751-4
4. Kent Lundvall54:51403:35:0843-8+47:36
44OK Roxen 13:35:34+48:02
1. Albin Lillieström47:124147:1241
2. Elias Rankka59:42711:46:5463+22
3. Olle Hansson58:02572:44:5655-8
4. Emil Thellsén50:38293:35:3444-11+48:02
45Nyköpings OK 13:36:18+48:46
1. Jens Wängdahl44:081744:0817
2. Marcus Berggren45:14161:29:2214-3
3. Tomas Reibring52:04392:21:2626+12
4. Oskar Engman1:14:52723:36:1845+19+48:46
46Järla Orientering 33:41:17+53:45
1. Martin Härberg49:195149:1951
2. Dan Wester48:04291:37:2334-17
3. Emil Wipp1:05:14702:42:3752+18
4. Martin Dahlgren Rosen58:40483:41:1746-6+53:45
47Skåneslättens OL 13:41:30+53:58
1. Karl Dannbring56:587756:5877
2. Rasmus Elmelid50:29381:47:2766-11
3. Patrik Lindeberg50:38312:38:0545-21
4. Daniel Posch1:03:25573:41:3047+2+53:58
48Tumba-Mälarhöjden OK 13:41:52+54:20
1. Johan Eklöv44:502444:5024
2. Anders Boström55:12571:40:0237+13
3. Marcus Brandt58:02572:38:0444+7
4. Jerker Åberg1:03:48583:41:5248+4+54:20
49OK Linné 43:42:08+54:36
1. Pontus Johansson57:207857:2078
2. Johannes Ridefelt53:52531:51:1269-9
3. Nils Nedfors57:01552:48:1361-8
4. Simon Eklöv53:55363:42:0849-12+54:36
50OK Kåre 13:42:31+54:59
1. Isac von Krusenstierna44:472344:4723
2. Patrik Johnsson56:06631:40:5348+25
3. Eric Danielsson1:03:38682:44:3154+6
4. Peter Stenbeck58:00463:42:3150-4+54:59
51Snättringe SK 13:43:30+55:58
1. Mikael Nilsson50:556050:5560
2. Martin Nilsson55:50591:46:4562+2
3. David Hector51:23362:38:0846-16
4. Patrik Nilsson1:05:22593:43:3051+5+55:58
52Sundbybergs IK 13:46:23+58:51
1. Fredrik Bjernulf50:385650:3856
2. Ronny Falk56:02621:46:4061+5
3. Mårten Lundquist59:44642:46:2459-2
4. Jan-Olof Bogren59:59503:46:2352-7+58:51
53Tullinge SK 33:48:48+1:01:16
1. Olle Andersson47:033747:0337
2. Jonathan Envall53:34521:40:3743+6
3. Olle Skog54:54482:35:31430
4. Tintin Karlberg1:13:17703:48:4853+10+1:01:16
54Haninge SOK 23:50:43+1:03:11
1. Niclas Sjögren50:535950:5359
2. Henrik Sjögren1:01:14751:52:0771+12
3. P-O Ivarsson1:00:04652:52:1164-7
4. Ola Svärd58:32473:50:4354-10+1:03:11
55Haninge SOK 13:51:39+1:04:07
1. Jakob Ivarsson52:036552:0365
2. Hugo Dahlberg55:22581:47:25650
3. Joakim Skärlén1:02:55662:50:2062-3
4. Sebastian Svärd1:01:19533:51:3955-7+1:04:07
56OK Roslagen 13:54:50+1:07:18
1. Tommy Lindberg46:583546:5835
2. Ola Hultin57:34671:44:3256+21
3. Rebecka Lindberg58:55632:43:2753-3
4. Pål Jansson1:11:23693:54:5056+3+1:07:18
57Tullinge SK 23:55:06+1:07:34
1. Niklas Sundqvist48:185048:1850
2. Emil Andersson1:00:33731:48:5168+18
3. Andreas Hultqvist58:52602:47:4360-8
4. Robert Lidström1:07:23623:55:0657-3+1:07:34
58OK Hällen 33:56:39+1:09:07
1. Andreas Zeijlon52:136652:1366
2. Peter Öberg48:50341:41:0349-17
3. Jonas Svernestam1:13:24762:54:2767+18
4. Tomas Öberg1:02:12553:56:3958-9+1:09:07
59OK Denseln 43:57:07+1:09:35
1. August Mollén50:475850:4758
2. Hans Brolund49:22361:40:0939-19
3. Emil Kalered52:17402:32:26390
4. Giacomo Pezzé1:24:41753:57:0759+20+1:09:35
60Rehns BK 13:58:29+1:10:57
1. Fredrik Ingelsson47:284247:2842
2. Jerker Lysell51:35431:39:0335-7
3. Lars Olovsson1:21:35813:00:3872+37
4. Charlie Stolt57:51443:58:2960-12+1:10:57
61Långhundra IF 23:58:51+1:11:19
1. Anton Sundgren53:516753:5167
2. Fredrik Wigertz48:07301:41:5852-15
3. Joakim Wigertz1:08:53752:50:5163+11
4. Bobby Brahm1:08:00653:58:5161-2+1:11:19
62Forsa OK 13:59:01+1:11:29
1. Andreas Davidsson55:217455:2174
2. Stefan Carlsson1:04:34781:59:5576+2
3. Henrik Trolin58:50592:58:4569-7
4. Kalle Larsson1:00:16523:59:0162-7+1:11:29
63Täby OK 24:00:12+1:12:40
1. David Pettersson51:046251:0462
2. Gustav Lindeborg1:10:55822:01:5977+15
3. Peter Nordström56:49542:58:4870-7
4. Sven Johansson1:01:24544:00:1263-7+1:12:40
64OK Södertörn 24:02:58+1:15:26
1. Wiliam Nilsson50:285350:2853
2. Måns Hellgren56:39651:47:0764+11
3. Simon Kappel1:05:52712:52:5965+1
4. Jonathan Berglind1:09:59674:02:5864-1+1:15:26
65Linköpings OK 44:03:39+1:16:07
1. Johan Sköld56:497656:4976
2. Mikko Paakkolanvaara1:07:56802:04:4580+4
3. Albin Detterfelt56:12503:00:5773-7
4. Tomas Boman1:02:42564:03:3965-8+1:16:07
66Nyköpings OK 24:03:43+1:16:11
1. Daniel Nilsson54:187254:1872
2. Lennart Johansson1:11:24832:05:4281+9
3. Daniel Wejås52:28422:58:1068-13
4. Henning Hall1:05:33604:03:4366-2+1:16:11
67Attunda OK 24:10:38+1:23:06
1. Karl Enges50:305450:3054
2. Henrik Hammas58:04691:48:3467+13
3. Johannes Knutas57:48562:46:2258-9
4. Anton Daniels1:24:16744:10:3867+9+1:23:06
68OK Klemmingen 14:11:45+1:24:13
1. Lars Soldagg54:157054:1570
2. Oscar Vagman1:04:12771:58:2774+4
3. Edvard Davidsson1:06:37723:05:04740
4. Jonas Svensson1:06:41614:11:4568-6+1:24:13
69OK Södertörn 34:12:41+1:25:09
1. Martin Sigrand1:03:05821:03:0582
2. Jesper Hansson Lagerberg58:58702:02:0378-4
3. Johan Markstedt1:03:05673:05:0875-3
4. Erik Nygren-Wåhlin1:07:33644:12:4169-6+1:25:09
70Järla Orientering 44:14:11+1:26:39
1. Oscar Wiberg1:05:46831:05:4683
2. Olle Boström46:14211:52:0070-13
3. Holger Kohr1:14:47783:06:4776+6
4. Don Staudte1:07:24634:14:1170-6+1:26:39
71OK Klemmingen 24:41:28+1:53:56
1. Björn Pramlid54:177154:1771
2. Håkan Palm1:05:15791:59:3275+4
3. Micael Stamm1:08:09743:07:4177+2
4. Simon Jansson Järpling1:33:47764:41:2871-6+1:53:56
72Rånäs OK 14:57:47+2:10:15
1. Guillermo Bossi1:05:47841:05:4784
2. Joel Bohman1:12:35842:18:22840
3. Daniel Hallberg1:20:20803:38:4279-5
4. Simon Bohman1:19:05734:57:4772-7+2:10:15
Bromma-Vällingby SOK Järfälla OK / 2ej godkänd
1. Nils Edvardsson48:044448:0444
2. Viktor Janrik52:41491:40:4546+2
3. Ludwig Bergfalkej godkändej godkänd
4. Adam Artursson1:13:3971ej godkänd
OK Hällen 2ej godkänd
1. Björn Wistrand51:336351:3363
2. Tobias Kjell53:28511:45:0158-5
3. Torbjörn Svensk54:43442:39:4449-9
4. Hampus Möllerej godkändej godkänd
OK Kåre 2ej godkänd
1. Martin Mörsell1:00:42801:00:4280
2. Per Melén1:03:34762:04:1679-1
3. Erik Berglundej godkändej godkänd
4. Marcus Ramström1:09:5166ej godkänd
OK Klemmingen 3ej godkänd
1. Arne Jansson57:217957:2179
2. Stefan Carlsson1:15:34862:12:5582+3
3. Lars-Ola Lundin2:00:13834:13:0883+1
4. Per Skyllbergej godkändej godkänd
Söders-Tyresö 2ej godkänd
1. Jan Carlsson1:02:59811:02:5981
2. Andreas Prastorfer1:12:50852:15:4983+2
3. Elias Röstinej godkändej godkänd
4. Pär Svensson1:10:0968ej godkänd
Tullinge SK 5ej godkänd
1. Tobias Forsénej godkändej godkänd
2. Henrik Persson51:1840ej godkänd
3. Magnus Cederlöf50:1329ej godkänd
4. Olle Karlsson54:4638ej godkänd
Ärla IF 3utgått
1. Viktor Silvemark45:202845:2028
2. Oskar Backlund59:52721:45:1259+31
3. Christofer Näsholm1:14:39772:59:5171+12
4. Rudolfs Zernisutgåttutgått
Bromma-Vällingby SOK Järfälla OK / 3utgått
1. Jesper Ahlbin1:05:55851:05:5585
2. Adam N.Nutgåttutgått
3. Jesper N.Nfullföljtutgått
4. N.N.fullföljtutgått
Finspångs SOK 1utgått
1. Per Lindman50:335550:3355
2. Simon Lundin51:13391:41:4651-4
3. Alexander Wiklund1:03:48692:45:3457+6
4. Oskar Petersonutgåttutgått
IFK Moras OK 2utgått
1. Adrian Dahlström56:237556:2375
2. Per Holm56:25641:52:4872-3
3. Kristian Dahlström1:17:04793:09:5278+6
4. N.N.utgåttutgått
Malungs OK Skogsmårdarna 2utgått
1. Johan Nordlund43:431543:4315
2. Fredrik Persson56:41661:40:2442+27
3. Mattias Karlsson2:18:12843:58:3682+40
4. N.N.utgåttutgått
OK Hällen 1utgått
1. Jonas Engström42:15642:156
2. Oskar Carlborg51:50451:34:0523+17
3. Gustaf Sundbüe51:17332:25:2231+8
4. Tommy Söderbergutgåttutgått
OK Hällen 4utgått
1. Robert Karlsson1:21:09871:21:0987
2. Göran Karlsson1:10:44812:31:5386-1
3. Mikael Kindborn1:06:50733:38:4380-6
4. Mikael Kindbornutgåttutgått
OK Hällen 5utgått
1. Mattias Zeijlon1:09:23861:09:2386
2. Mikael Larsson1:19:57872:29:2085-1
3. Roger Norberg1:22:06823:51:2681-4
4. Björn Carlssonutgåttutgått
OK Roxen 2utgått
1. Mattias Zackrisson53:596853:5968
2. Erik Helander1:01:08741:55:0773+5
3. Sören Nilsson Påledal58:53612:54:0066-7
4. Lukas Evebornutgåttutgått
Turun Metsänkävijät 2utgått
1. Kristaps J Jaudzems44:301944:3019
2. Kjell Keke Erik Röisland55:53601:40:2341+22
3. Erling D Sommerfeldt50:23302:30:4634-7
4. Jouni Vidqvistutgåttutgått

D17

59 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 11:51:47
1. Sofia Salomonsson37:49437:494
2. Fredrika Vångell38:1811:16:071-3
3. Alva Olsson35:4011:51:4710
2Järla Orientering 11:54:20+2:33
1. Elsa Jansson37:45237:452
2. Elin Hemmyr Skantze38:5621:16:4120
3. Karolin Ohlsson37:3921:54:2020+2:33
3OK Linné 11:57:11+5:24
1. Inga Kazlauskaite38:12538:125
2. Lina Bäckström40:3791:18:496+1
3. Annika Billstam38:2251:57:113-3+5:24
4IFK Lidingö SOK 21:57:18+5:31
1. Sofia Törnqvist39:071039:0710
2. Annica Gustafsson39:0931:18:165-5
3. Anna Bachman39:0271:57:184-1+5:31
5IFK Lidingö SOK 11:57:50+6:03
1. Ausrine Kutkaite37:24137:241
2. Helena Karlsson39:5761:17:213+2
3. Sofia Adolfsson40:29101:57:505+2+6:03
6Tullinge SK 12:00:41+8:54
1. Sofia Lönnkvist39:161339:1613
2. Jenny Lönnkvist40:58101:20:147-6
3. Johanna Lönnkvist40:2792:00:416-1+8:54
7OK Hällen 12:01:45+9:58
1. Johanna Engström44:081944:0819
2. Johanna Öberg39:5351:24:0111-8
3. Linnea Gustafsson37:4432:01:457-4+9:58
8OK Tisaren 12:02:17+10:30
1. Andrea Svensson42:081442:0814
2. Lovisa Persson42:09141:24:1715+1
3. Lilian Forsgren38:0042:02:178-7+10:30
9Domnarvets GOIF 12:02:49+11:02
1. Johanna Lindberg44:202144:2021
2. Elin Dahlin39:4941:24:0912-9
3. Karolina A.Höjsgaard38:4062:02:499-3+11:02
10OK Linné 32:04:11+12:24
1. Hilda Forsgren37:46337:463
2. Samantha Saeger40:0471:17:504+1
3. Elin Karlsson46:21172:04:1110+6+12:24
11OK Linné 22:05:55+14:08
1. Rebecka Olsson39:131239:1312
2. Elisa Elstner41:49131:21:029-3
3. Lisa Carlsson44:53152:05:5511+2+14:08
12IFK Moras OK 12:06:03+14:16
1. Magdalena Olsson39:03739:037
2. Katarina Svahn41:47121:20:508+1
3. Frida Lövgren45:13162:06:0312+4+14:16
13OK Kåre 12:15:01+23:14
1. Linn Grälls51:033751:0337
2. Jenny Eriksson42:48151:33:5122-15
3. Kajsa Risby41:10112:15:0113-9+23:14
14Södertälje-Nykvarn OF 12:15:55+24:08
1. Jeanette Jönsson Hellstadius42:431742:4317
2. Anna Kindlundh45:39191:28:2218+1
3. Frida Jönsson Hellstadius47:33202:15:5514-4+24:08
15IF Thor 12:16:02+24:15
1. Fanny Fredriksson44:242244:2422
2. Annika Ridell50:07341:34:3125+3
3. Gunilla Svärd41:31122:16:0215-10+24:15
16OK Kolmården 22:16:05+24:18
1. Veronica Lundh39:06939:069
2. Märta Berggren50:15351:29:2119+10
3. Lisa Pettersson46:44192:16:0516-3+24:18
17OK Hällen 22:16:14+24:27
1. Markéta Novotná42:371642:3716
2. Anna Sjölander41:35111:24:1214-2
3. Terese Wängdahl52:02252:16:1417+3+24:27
18Tullinge SK 22:17:27+25:40
1. Sara Lundblad38:34638:346
2. Emeli Pettersson47:49241:26:2316+10
3. Rebecka Heinrup51:04232:17:2718+2+25:40
19IFK Lidingö SOK 32:19:00+27:13
1. Sofie Sihver44:282344:2823
2. Felicity Brown50:01331:34:2924+1
3. Adela Indrakova44:31142:19:0019-5+27:13
20OK Kolmården 12:19:03+27:16
1. Maja Pettersson55:184655:1846
2. Linn Bränneby44:29181:39:4730-16
3. Malin Leijon Lind39:1682:19:0320-10+27:16
21Långhundra IF 12:19:36+27:49
1. Josefin Bengtsson39:04839:048
2. Jenny Bengtsson42:52161:21:5610+2
3. Emma Bromark57:40362:19:3621+11+27:49
22Linköpings OK 22:23:22+31:35
1. Sanna Eriksson49:393449:3934
2. Sara Jonsson47:20221:36:5927-7
3. Amy Rankka46:23182:23:2222-5+31:35
23OK Denseln 12:23:38+31:51
1. Linnéa Claesdotter44:302444:3024
2. Lovisa Adolfsson50:43371:35:1326+2
3. Annica Crispin48:25212:23:3823-3+31:51
24OK Roxen 12:26:17+34:30
1. Fanny Asketun45:472945:4729
2. Anna-Stina Påledal46:24211:32:1121-8
3. Annika Asketun54:06302:26:1724+3+34:30
25Domnarvets GOIF 22:26:20+34:33
1. Lena Nordlund49:033149:0331
2. Karin Elfving48:26271:37:2929-2
3. Sara Helander48:51222:26:2025-4+34:33
26OK Linné 42:28:15+36:28
1. Lisa Rönnols39:091139:0911
2. Kate Morrison48:28281:27:3717+6
3. Claire Sandevoir1:00:38422:28:1526+9+36:28
27Ärla IF 12:28:42+36:55
1. Lisa Andersson45:082745:0827
2. Emma Andersson49:16301:34:2423-4
3. Sofia Grawé54:18322:28:4227+4+36:55
28OK Södertörn 12:28:56+37:09
1. Tove Lagerberg44:031844:0318
2. Louise Markstedt40:0681:24:0912-6
3. Marita Freimane1:04:47472:28:5628+16+37:09
29Tullinge SK 52:30:25+38:38
1. Anna-Karin Sundqvist49:173249:1732
2. Tina Junegard47:49241:37:0628-4
3. Linnéa Engstedt53:19282:30:2529+1+38:38
30OK Ravinen 12:32:18+40:31
1. Julia Frejd45:142845:1428
2. Frida Forsberg54:37411:39:5131+3
3. Annie Forsberg52:27262:32:1830-1+40:31
31Tullinge SK 42:32:48+41:01
1. Amanda Berggren49:023049:0230
2. Frida Junegard50:49381:39:5131+1
3. Elin Sundqvist52:57272:32:48310+41:01
32OK Kåre 22:36:30+44:43
1. Rebecka Adolfsson54:284554:2845
2. Karin Johnsson48:42291:43:1035-10
3. Malin Engström53:20292:36:3032-3+44:43
33Haninge SOK 12:37:11+45:24
1. Carolin Svensson42:291542:2915
2. Hanna Korhonen47:58261:30:2720+5
3. Jennifer Andersson1:06:44482:37:1133+13+45:24
34OK Kåre 32:39:18+47:31
1. Julia Adolfsson53:504353:5043
2. Annika Björk47:45231:41:3533-10
3. Hanna Berglund57:43372:39:1834+1+47:31
35Järla Orientering 22:42:06+50:19
1. Josefine Persson59:355059:3550
2. Anneke Hald Bjorgum43:06171:42:4134-16
3. Szerencsi Dora59:25412:42:0635+1+50:19
36Linköpings OK 32:47:06+55:19
1. Elin Gunnarsson1:01:22521:01:2252
2. Annika Ivarsson50:23361:51:4539-13
3. Anna Håkansson55:21342:47:0636-3+55:19
37Ärla IF 22:47:21+55:34
1. Sophie Eriksson55:384855:3848
2. Bettina Hoelgaard56:27421:52:0540-8
3. Linn Axelsson55:16332:47:2137-3+55:34
38Tullinge SK 32:48:50+57:03
1. Ida Forsén1:04:32561:04:3256
2. Cecilia Imark53:05401:57:3746-10
3. Linnea Adolfsson51:13242:48:5038-8+57:03
39OK Södertörn 32:50:10+58:23
1. Louise Klingstedt1:03:35551:03:3555
2. Caroline Larsson49:39311:53:1442-13
3. Daniela Renner56:56352:50:1039-3+58:23
40GOIF Tjalve 12:51:06+59:19
1. Lisa Malmström44:562644:5626
2. Jenny Karlsson1:02:14471:47:1038+12
3. Mai Ly Sorri1:03:56442:51:0640+2+59:19
41OK Linné 52:51:27+59:40
1. Fredrika von Essen44:432544:4325
2. Kerstin Burnett1:02:16481:46:5937+12
3. Johanna Ragvald1:04:28452:51:2741+4+59:40
42Säterbygdens OK 12:57:23+1:05:36
1. Emma Backlund49:303349:3033
2. Beatrice Köhler1:09:58531:59:2849+16
3. Carina Sandberg57:55392:57:2342-7+1:05:36
43OK Kåre 43:00:15+1:08:28
1. Emma Forsberg53:384253:3842
2. Kajsa Mattsson49:53321:43:3136-6
3. Hanna Gustafsson1:16:44543:00:1543+7+1:08:28
44OK Hällen 33:00:43+1:08:56
1. Kajsa Hammarström55:324755:3247
2. Linn Pettersson57:48441:53:2043-4
3. Maria Zeijlon1:07:23493:00:4344+1+1:08:56
45Linköpings OK 53:04:19+1:12:32
1. Linnea Kjell1:00:38511:00:3851
2. Maria Rost1:04:30502:05:08510
3. Matilda Jonsson59:11403:04:1945-6+1:12:32
46OK Kolmården 33:05:01+1:13:14
1. Julia Eriksson51:353951:3539
2. Sara Nordvall Forsberg1:02:54491:54:2944+5
3. Moa Hedegård1:10:32523:05:0146+2+1:13:14
47OK Hällen 43:07:33+1:15:46
1. Sara Öberg50:553650:5536
2. Camilla Larsson1:18:53552:09:4853+17
3. Maria Backlund57:45383:07:3347-6+1:15:46
47Linköpings OK 43:07:33+1:15:46
1. Hanna Modig Tjärnström1:03:01541:03:0154
2. Frida Karlsson59:56452:02:5750-4
3. Julia Modig Tjärnström1:04:36463:07:3347-3+1:15:46
49Forsa OK 13:08:16+1:16:29
1. Linn Bylars52:094052:0940
2. Matilda Jonsson1:07:17511:59:2648+8
3. Mikaela Blom1:08:50513:08:1649+1+1:16:29
50OK Klemmingen 13:08:52+1:17:05
1. Ebba Jansson Järpling50:403550:4035
2. Diana Soldagg1:02:06461:52:4641+6
3. Ylva Sahl Paavo1:16:06533:08:5250+9+1:17:05
51Snättringe SK 13:14:43+1:22:56
1. Sofia Persson52:094052:0940
2. Anna Tiderman1:14:35542:06:4452+12
3. Gunilla Kallhauge1:07:59503:14:4351-1+1:22:56
52Tullinge SK 63:15:35+1:23:48
1. Sara Tynong53:504353:5043
2. Caroline Längheim1:19:08562:12:5854+11
3. Alexandra Lengquist1:02:37433:15:3552-2+1:23:48
53OK Klemmingen 23:19:27+1:27:40
1. Elin Pramlid51:043851:0438
2. Charlotta Askeljung1:08:02521:59:0647+9
3. Ebba Frisk1:20:21553:19:2753+6+1:27:40
54OK Södertörn 23:46:37+1:54:50
1. Elin Nygren-Wåhlin59:044959:0449
2. Alice Törnlund57:44431:56:4845-4
3. Martina Sallstedt1:49:49563:46:3754+9+1:54:50
55Järla Orientering/Skogsfalken 33:08:07+1:16:20
1. Emma Sundvall (Järla Orientering/Skogsfalken)1:02:58531:02:5853
2. Ida Torbiörnsson (Järla Orientering/Skogsfalken)1:21:07572:24:0555+2
3. Lina Blomqvist (Järla Orientering/Skogsfalken)44:02133:08:07550+1:16:20
Ärla IF 3ej godkänd
1. Alexandra Forssej godkändej godkänd
2. Johanna Junker1:21:5558ej godkänd
3. Johanna N.Nutgåttej godkänd
Nyköpings OK 1ej godkänd
1. Kristin Hylanderej godkändej godkänd
2. Rebecka Hylander51:4639ej godkänd
3. Marika Nylund Ek54:1531ej godkänd
OK Tisaren 2ej godkänd
1. Maria Westherej godkändej godkänd
2. Anna Hallmén45:5920ej godkänd
3. Maria Westherutgåttej godkänd
Tullinge SK 7utgått
1. Anna Ställberg44:192044:1920
2. Tina Junegardutgåttutgått
3. Anna Ställbergutgåttutgått
Finspångs SOK 1ej start
1. Jenni Simolaej startej start
2. Sofia Aldénfullföljtej start
3. N.N.fullföljtej start
Långhundra IF 2ej start
1. Lise Mortensenej startej start
2. Petra Olanderfullföljtej start
3. Sara Bengtssonfullföljtej start
Nyköpings OK 2ej start
1. Amanda Delvénej startej start
2. Linnea Wejåsfullföljtej start
3. Maria Wallströmfullföljtej start
OK Ravinen 2ej start
1. Martina Craigej startej start
2. Theres Ericssonfullföljtej start
3. Camilla Engelfullföljtej start

H120

21 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 11:46:22
1. Lars Bygdén37:36937:369
2. Mats Hellstadius32:4211:10:181-8
3. Michael Wehlin36:0421:46:2210
2Linköpings OK 11:51:13+4:51
1. Per Magnusson37:24837:248
2. Johan Otterström34:2221:11:462-6
3. Christian Enberg39:2761:51:1320+4:51
3OK Denseln 11:53:01+6:39
1. Per Kempe37:21737:217
2. Stefan Karlsson40:1461:17:354-3
3. Henrik Peterson35:2611:53:013-1+6:39
4Centrum OK 11:56:14+9:52
1. Samuel Svensson36:37336:373
2. Jonas Nylund41:0381:17:405+2
3. Christian Rotviker38:3441:56:144-1+9:52
5Attunda OK 12:00:38+14:16
1. Tomas Henriksson39:051039:0510
2. Björn-Ove Pettersson44:03111:23:08100
3. Maria Von Schmalensée37:3032:00:385-5+14:16
6IFK Moras OK 12:03:44+17:22
1. Anders Hvittfeldt37:13537:135
2. Erik Ersson39:3351:16:463-2
3. Jonas Ullberg46:58102:03:446+3+17:22
7Tumba-Mälarhöjden OK 12:04:09+17:47
1. Dan Giberg36:30236:302
2. Anders Käll43:19101:19:496+4
3. Patrik Adebrant44:2092:04:097+1+17:47
8Finspångs SOK 12:04:20+17:58
1. Erik Ernstsson37:11437:114
2. Johan Wänström48:29141:25:4014+10
3. Olle Lindman38:4052:04:208-6+17:58
9Korsnäs IF OK / Karlsbyhedens IK 12:07:48+21:26
1. Lars Öhgren41:131641:1316
2. Magnus Fredriksson44:19121:25:3213-3
3. Mats Jönsson42:1682:07:489-4+21:26
10OK Ravinen 12:10:05+23:43
1. Staffan Kjellman39:171239:1712
2. Magnus Lönnqvist49:15151:28:3215+3
3. Stefan Karlsson41:3372:10:0510-5+23:43
11OK Kolmården 12:11:02+24:40
1. Henrik Ljungemyr41:041541:0415
2. Gunnar Melin40:3771:21:417-8
3. Tomas Karlsson49:21132:11:0211+4+24:40
12Ärla IF 12:12:46+26:24
1. Donald McCarthy40:141440:1414
2. Håkan Olofsson42:4191:22:559-5
3. Claes Caspár49:51142:12:4612+3+26:24
13Järfälla OK 12:14:16+27:54
1. Mats Lundbäck39:471339:4713
2. Ove Gustafsson45:26131:25:1312-1
3. Peter Albinsson49:03122:14:1613+1+27:54
14Nyköpings OK 12:20:47+34:25
1. Royne Myrman49:001949:0019
2. Per Ek34:5531:23:5511-8
3. Fredrik Ekenborg56:52182:20:4714+3+34:25
15OK Södertörn 12:21:01+34:39
1. Anders Jakobsson39:051039:0510
2. Göran Hellgren50:49161:29:5416+6
3. Nils Eklöw51:07152:21:0115-1+34:39
16Skogsluffarnas OK 12:21:06+34:44
1. Magnus Falkenström36:20136:201
2. Douglas Lundin56:57171:33:1717+16
3. Johan Tirén47:49112:21:0616-1+34:44
17Haninge SOK 12:40:42+54:20
1. Joakim Persson47:251847:2518
2. Ulf Andersson56:57171:44:22180
3. Fredrik Morast56:20172:40:4217-1+54:20
18Bromma-Vällingby SOK 12:44:54+58:32
1. Simon Sandgren51:342051:3420
2. Staffan Bjessmo1:00:01201:51:3519-1
3. Mattias Berglund53:19162:44:5418-1+58:32
19Sundbybergs IK 13:54:02+2:07:40
1. Jan Lindh1:08:26211:08:2621
2. Urban Ståhl59:43192:08:09210
3. Åsa Lind1:45:53193:54:0219-2+2:07:40
OK Denseln 2utgått
1. Fredrik Engman44:141744:1417
2. Björn Karlsson38:0241:22:168-9
3. Jonny Karlssonutgåttutgått
GOIF Tjalve 1utgått
1. Markku Sorri37:13537:135
2. Patric Malmström1:18:35211:55:4820+15
3. Sven-Johan Prytzutgåttutgått
Järfälla OK 2ej start
1. Leif Mörkforsej startej start
2. Per B Nilssonfullföljtej start
3. Leif Mörkforsfullföljtej start

H150

21 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 11:32:16
1. Per Gustås30:43630:436
2. Magnus Herberthson32:3431:03:173-3
3. Anders Berg28:5911:32:161-2
2Tullinge SK 11:32:18+0:02
1. Kenneth Jönsson29:38329:383
2. Hans Sundqvist32:1011:01:481-2
3. Lars Lönnkvist30:3021:32:182+1+0:02
3IFK Lidingö SOK 11:34:37+2:21
1. Magnus Rajan30:39530:395
2. Hans Tarandi32:1221:02:512-3
3. Ingemar Stenbeck31:4641:34:373+1+2:21
4OK Ravinen 11:38:34+6:18
1. Peter Albrektsson29:48429:484
2. Michael Granqvist37:44101:07:328+4
3. Pär Westblad31:0231:38:344-4+6:18
5Tullinge SK 21:44:27+12:11
1. Jörgen Axelsson29:35229:352
2. Sune Södergrann41:05141:10:4010+8
3. Erik Berggren33:4751:44:275-5+12:11
6Motala AIF OL 11:44:35+12:19
1. Fredrik Jönsson30:49830:498
2. Thomas Svensson37:54111:08:439+1
3. Mats R Johansson35:5261:44:356-3+12:19
7Snättringe SK 11:46:39+14:23
1. Ulf Kallhauge30:51930:519
2. Göran Nilsson36:3791:07:287-2
3. Per Kallhauge39:11121:46:3970+14:23
8Nyköpings OK 11:48:17+16:01
1. Ulf Hylander33:031433:0314
2. Ian Hamilton33:2941:06:326-8
3. Dan Nilsson41:45141:48:178+2+16:01
9OK Roxen 11:48:21+16:05
1. Stefan Thellsén30:521030:5210
2. Jan Asketun40:50131:11:4211+1
3. Anders Dalhammer36:3971:48:219-2+16:05
10Tullinge SK 31:51:21+19:05
1. Mats Fryxell31:191331:1913
2. Tomas Hultqvist35:0561:06:245-8
3. Kent Berggren44:57161:51:2110+5+19:05
11Södertälje-Nykvarn OF 11:57:08+24:52
1. Joakim Eriksson30:591230:5912
2. Gunnar Hedlund43:46151:14:4513+1
3. Tore Eklund42:23151:57:0811-2+24:52
12Attunda OK 21:57:52+25:36
1. Roger Lindén30:46730:467
2. Anders Hallmén46:02161:16:4814+7
3. Christoffer Norrman41:04131:57:5212-2+25:36
13Tullinge SK 51:58:42+26:26
1. Claes Andersson38:291638:2916
2. Göran Längheim34:0151:12:3012-4
3. Pär Dahlström46:12171:58:4213+1+26:26
14Skarpnäcks OL 12:02:43+30:27
1. Anders Mansén35:031535:0315
2. Göran Eklund50:39191:25:4216+1
3. Jörgen Stegard37:0182:02:4314-2+30:27
15Tullinge SK 42:04:29+32:13
1. Patrik Leickt30:551130:5511
2. Gunnar Ehn54:50211:25:4517+6
3. Björn Axelsson38:44112:04:2915-2+32:13
16Skarpnäcks OL 22:05:41+33:25
1. Stefan Myrefelt40:541940:5419
2. Leif Carlsson46:24171:27:1818-1
3. Gunnar Johansson38:23102:05:4116-2+33:25
17NAIS Orienteringsklubb 12:15:01+42:45
1. Anders Johansson38:321738:3217
2. Vesa Jussila40:26121:18:5815-2
3. Peter Stenbäck56:03202:15:0117+2+42:45
18OK Denseln 12:18:55+46:39
1. Jan Kalered38:361838:3618
2. Karl Mollén48:44181:27:2019+1
3. Christer Broström51:35192:18:5518-1+46:39
19Ärla IF 12:23:57+51:41
1. Ivar Näsholm42:232042:2320
2. Bengt Lundblad50:40201:33:03200
3. Johnny Fransson50:54182:23:5719-1+51:41
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Ton Langerakej godkändej godkänd
2. Ulf Nilsson36:088ej godkänd
3. Göran Lundqvist37:489ej godkänd
Tjällmo-Godegårds OK 1utgått
1. Anders Svensk28:31128:311
2. Marie Svensk35:5971:04:304+3
3. Anders Åbergutgåttutgått

H180

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 11:40:35
1. Anders Kärrström34:22234:222
2. Lennart Hävrén35:2321:09:453+1
3. Lennart Agén30:5011:40:351-2
2OK Södertörn 11:44:03+3:28
1. Lars-Gunnar Larsson34:13134:131
2. Paul Norén35:2931:09:422+1
3. Ola Nyqvist34:2131:44:0320+3:28
3Almby IK 11:59:30+18:55
1. Anders Robertsson41:47441:474
2. Karl-Göran Wahlström46:4861:28:355+1
3. Mats Carlsvärd30:5521:59:303-2+18:55
4OK Klemmingen 12:06:17+25:42
1. Peter Askeljung42:53542:535
2. Göran Svärd47:2581:30:186+1
3. Göran Davidsson35:5952:06:174-2+25:42
5NAIS Orienteringsklubb 12:10:17+29:42
1. Leif Berggren45:02645:026
2. Ralf Lindgren41:3341:26:354-2
3. Carl-Gustav Nöjd43:4262:10:175+1+29:42
6Linköpings OK 12:11:41+31:06
1. Anders Kjell49:54849:548
2. Lennart Sturesson47:0271:36:5680
3. Rikard Borg34:4542:11:416-2+31:06
7OK Klemmingen 22:35:54+55:19
1. Sven-Arne Nilsson45:13745:137
2. Kjell Nilsson45:3651:30:4970
3. Gun Molin Jansson1:05:0572:35:5470+55:19
IFK Lidingö SOK 1utgått
1. Anders Gärderud34:44334:443
2. Harald Bauer34:4011:09:241-2
3. Mikael Tarandiutgåttutgått

H16

22 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 11:24:33
1. Victor Imark32:42332:423
2. Albin Andersson21:06153:481-2
2. Oskar Forsberg24:33inaktiv
2. Lukas Arkäng28:43inaktiv
3. Simon Imark30:4511:24:3310
2GOIF Tjalve 11:31:19+6:46
1. Eric Jehrlander34:42834:428
2. Gustav Malmström24:51559:335-3
2. Oscar Prytzfullföljtinaktiv
2. Eric Jehrlanderfullföljtinaktiv
3. Johan Wehlin31:4621:31:192-3+6:46
3OK Ravinen 11:31:26+6:53
1. Axel Granqvist32:54432:544
2. Kasper Fransson23:54356:483-1
2. Hugo Thorell27:38inaktiv
2. Daniel Kjellman54:48inaktiv
3. Viktor Wohlgemuth34:3851:31:2630+6:53
4Nyköpings OK 11:31:48+7:15
1. Ludvig Ek31:17231:172
2. William Nilsson25:30656:4720
2. Elias Vibergej godkändinaktiv
3. Carl Carlsson35:0161:31:484+2+7:15
5Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 11:35:23+10:50
1. David Janson33:52533:525
2. Oskar Edvardsson23:01256:534-1
2. Hampus Norrby35:26inaktiv
2. Dennis Hallmén27:28inaktiv
3. Benjamin Langerak38:3081:35:235+1+10:50
6OK Ravinen 21:37:36+13:03
1. Albin Andersson37:451337:4513
2. Hannes Svahn26:4091:04:259-4
2. Simon Törnqvistfullföljtinaktiv
2. Lukas Hellgren26:54inaktiv
3. Erik Herne33:1131:37:366-3+13:03
7OK Roxen 11:37:41+13:08
1. Joel Karnehed37:351237:3512
2. Jonas Andersson26:3781:04:127-5
2. Hugo Dalhammer32:15inaktiv
3. Hugo Lillieström33:2941:37:4170+13:08
8OK Linné 11:44:58+20:25
1. Olle Grywenz43:271543:2715
2. Daniel Rönnqvist24:3941:08:0611-4
2. Gustav Nyholm28:42inaktiv
2. Oliver Angelsiöö25:46inaktiv
3. Tuve Möller36:5271:44:588-3+20:25
9OK Hällen 11:50:33+26:00
1. Simon Larsson31:09131:091
2. Nora Stålberg34:52161:06:0110+9
2. Oskar Källman35:34inaktiv
2. Linnéa Carlsson42:20inaktiv
3. Arvid Linder44:32121:50:339-1+26:00
10OK Kolmården 11:52:36+28:03
1. Josef Johansson39:461439:4614
2. Joel Sjödin29:58131:09:44140
3. Gustaf Hedegård42:52111:52:3610-4+28:03
11Sol Tranås 11:54:49+30:16
1. Victor Thörnkvist34:34734:347
2. Gustaf Härold26:54101:01:286-1
2. Axel Johansson26:55inaktiv
3. Isac Johansson53:21141:54:4911+5+30:16
12OK Södertörn 11:57:43+33:10
1. Georg Eklöw43:351643:3516
2. Axel Kudinoff25:5071:09:2513-3
2. Olof Lissmats26:04inaktiv
2. Simon N.Nfullföljtinaktiv
3. Hugo Lindbärg48:18131:57:4312-1+33:10
13Täby OK 12:03:29+38:56
1. Johan Herbert52:051952:0519
2. Anton Hänström30:16141:22:2116-3
2. Svante Johansson33:47inaktiv
3. Edvin Nordström41:08102:03:2913-3+38:56
14Skogsluffarnas OK 12:05:10+40:37
1. Jason Bransome37:25937:259
2. Ylva Tidevall31:11151:08:3612+3
2. Trevor N.Nfullföljtinaktiv
2. Karl Forslund1:02:37inaktiv
3. Trevor Bransome56:34172:05:1014+2+40:37
15Attunda OK 12:09:51+45:18
1. Christian Redtzer48:071848:0718
2. Christopher Wilesedt27:47111:15:5415-3
2. Nils Orbert29:08inaktiv
2. Oskar Enges28:58inaktiv
2. Oskar N.Nfullföljtinaktiv
3. Lucas Norrman53:57162:09:51150+45:18
16Tumba-Mälarhöjden OK 12:09:59+45:26
1. Johan Giberg34:32634:326
2. Ellinor Östervall29:45121:04:178+2
2. Emma Persson30:03inaktiv
3. Alexander Zackrisson1:05:42202:09:5916+8+45:26
17IFK Lidingö SOK 12:38:18+1:13:45
1. Petter Boding52:142052:1420
2. Axel Brelin46:56191:39:1018-2
2. Daniel Wendelius1:07:56inaktiv
2. Axel N.Nfullföljtinaktiv
3. Niclas Limnefelt59:08192:38:1817-1+1:13:45
18OK Klemmingen 13:07:03+1:42:30
1. Johan Hagströmer37:341137:3411
2. Norna Molin47:54201:25:2817+6
2. Olof Skyllberg43:44inaktiv
3. Arvid Flod1:41:35213:07:0318+1+1:42:30
19Haninge SOK 12:31:33+1:07:00
1. Emil Andersson1:12:11221:12:1122
2. Rickard Bemm39:26181:51:3720-2
2. Felix Perssonfullföljtinaktiv
2. Martin Skärlén41:11inaktiv
3. Egil Morast39:5692:31:3319-1+1:07:00
20Snättringe SK 12:35:09+1:10:36
1. Fredrik Ormö1:05:50211:05:5021
2. Mattias Kallhauge35:58171:41:4819-2
3. Ivar Lidström Lauri53:21142:35:0920+1+1:10:36
Sundbybergs IK 1ej godkänd
1. Astrid Simonsson47:201747:2017
2. Jonatan Ståhlej godkändej godkänd
2. Rasmus Kihl42:59inaktiv
3. Christian Lindh58:2818ej godkänd
OK Måsen 1utgått
1. Felix Lindell Öhman37:261037:2610
2. Niklas Kronhelmej godkändinaktiv
2. Hanna Sundinutgåttinaktiv
3. Tobias Kronhelmutgåttutgått
Attunda OK 2ej start
1. Nils Orbertej startej start
2. Filip Brunanderfullföljtinaktiv
2. Jakob Alfredssonfullföljtinaktiv
3. Christopher Wilestedtfullföljtej start
OK Södertörn 2ej start
1. Adam Hedbergej startej start
2. Olof Lissmatsfullföljtej start
3. Hugo Lindbärgfullföljtej start
Skarpnäcks OL 1ej start
1. Viktor Häggströmej startej start
2. Johan Bengtssonfullföljtej start
3. N.N.fullföljtej start

H14

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 11:05:44
1. Leo Johansson25:24525:245
2. Simon Johansson16:53142:171-4
2. Sverre Röjgård18:18inaktiv
2. Elin Netz22:38inaktiv
3. Arvid Westerberg23:2721:05:4410
2Linköpings OK 11:10:57+5:13
1. Emanuel Herberthson26:57826:578
2. Olof Ljunggren16:55243:522-6
3. Gunnar Engström27:0551:10:5720+5:13
3IF Thor 11:11:10+5:26
1. Emil Jonsell28:361328:3613
2. Viktor Bylund21:18949:5411-2
2. Anton Segerman21:37inaktiv
2. Arvid Bylund43:20inaktiv
3. Erik Hannrup21:1611:11:103-8+5:26
4Bromma-Vällingby SOK Järfälla OK / 11:15:27+9:43
1. Johan Langerak26:10726:107
2. Linus Albinsson20:04546:145-2
3. Noel Waldenfjord29:1361:15:274-1+9:43
5Finspångs SOK 11:16:29+10:45
1. Elias Axelsson24:34224:342
2. Martin Hillbom20:42845:163+1
3. Joel Ernstsson31:1371:16:295+2+10:45
6Nyköpings OK 11:16:39+10:55
1. Albin Falk27:42927:429
2. Isak Ericsson21:551049:3790
2. Rasmus Wallströmfullföljtinaktiv
3. Philip Carlsson27:0241:16:396-3+10:55
7OK Tor 11:17:02+11:18
1. Casper Hedar27:491027:4910
2. Joel Aristondo Magnusson22:151250:0412+2
2. Albert Renell23:23inaktiv
3. Ludvig Holmqvist26:5831:17:027-5+11:18
8Järla Orientering 11:21:16+15:32
1. Petrina Costermans29:591529:5915
2. Joar Söderberg19:50449:4910-5
2. Tyra Alm21:55inaktiv
3. Oliver Höglund31:2781:21:168-2+15:32
9Långhundra IF 11:22:34+16:50
1. Karl Brahm28:061128:0611
2. William Dverstorp20:06648:128-3
2. Olle Brahm20:10inaktiv
3. Niklas Gillberg34:2291:22:349+1+16:50
10NAIS Orienteringsklubb 11:28:03+22:19
1. Viktor Waernqvist25:04325:043
2. Linnea Samuelsson22:401347:447+4
3. Gustav Träff40:19101:28:0310+3+22:19
11Tumba-Mälarhöjden OK 11:35:31+29:47
1. Alexander Käll25:16425:164
2. Siri Rosengren26:151551:3114+10
2. Erik Åberg26:38inaktiv
3. Ebba Adebrant44:00121:35:3111-3+29:47
12Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 21:37:56+32:12
1. Emil Gustafsson33:221733:2217
2. Tim Sandgren23:541457:1616-1
2. Erik Arthursson27:33inaktiv
3. Nils Babtist40:40111:37:5612-4+32:12
13OK Roxen 11:44:08+38:24
1. Josef Helander31:521631:5216
2. William Lindfors26:361758:2817+1
2. Malte Eveborn28:59inaktiv
3. Olle Sylvan45:40131:44:0813-4+38:24
14Tullinge SK 11:45:57+40:13
1. Ruben Bryngelsson24:08124:081
2. Johannes Bladh22:031146:114+3
3. Adam Bratt59:46151:45:5714+10+40:13
15Södertälje-Nykvarn OF 11:46:21+40:37
1. Erik Wigle25:27625:276
2. Henrik Willamo26:161651:4315+9
3. Gustav Heldt54:38141:46:21150+40:37
Attunda OK 1ej godkänd
1. Ludvig Lindén29:521429:5214
2. Marcus Salomon-Sörensen20:16750:0813-1
2. Edvin Siggstedt39:24inaktiv
3. Hampus Brunanderej godkändej godkänd
OK Södertörn 1ej godkänd
1. Filip Möller28:231228:2312
2. Melvin Jakobsson19:11347:346-6
2. Andreas Skeppling21:36inaktiv
2. Filip Sigrandej godkändinaktiv
3. Mattias Ivarezej godkändej godkänd
IFK Lidingö SOK 1utgått
1. Jonatan Graversen33:321833:3218
2. Oscar Levin34:16181:07:48180
2. Anton Ström34:33inaktiv
2. Axel Kierkegaard1:29:09inaktiv
3. Erik Wretöutgåttutgått

H12

23 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 156:42
1. Erik Bovallius20:25720:257
2. Lukas Gustafsson16:37137:021-6
2. Manne Hammarberg16:40inaktiv
2. Oliver Sjögren16:42inaktiv
3. Johan Lundbäck19:40256:4210
2Tullinge SK 157:54+1:12
1. Hampus Hatlen20:29820:298
2. Laban Bryngelsson19:15739:446-2
3. Alfred Längheim18:10157:542-4+1:12
3Katrineholms OK 159:57+3:15
1. Karl Lundin20:21620:216
2. Melker Lundin17:55638:164-2
2. Ruben Edlund17:58inaktiv
3. Axel Flordal21:41459:573-1+3:15
4Haninge SOK 11:02:10+5:28
1. Filip Storell20:16320:163
2. Arvid Johansson17:25437:4130
2. Nina Persson17:27inaktiv
3. Jakob Gadefors Nau24:2991:02:104+1+5:28
5Snättringe SK 21:03:34+6:52
1. Isak Gelius20:16320:163
2. Jacob Kennerhed16:59337:152-1
2. Jacob Wolgast17:27inaktiv
3. Albin Hainke26:19131:03:345+3+6:52
6OK Måsen 11:12:09+15:27
1. Tobias Sjöstedt22:251022:2510
2. Sven Sjöqvist24:011446:269-1
3. Anton Börjesson25:43121:12:096-3+15:27
7OK Kåre 11:13:33+16:51
1. Markus Melén35:001935:0019
2. Olle Ringi16:46251:4612-7
2. Emilia johnsson20:54inaktiv
2. Alva Viker20:38inaktiv
3. Tove Ringi21:4751:13:337-5+16:51
8Södertälje-Nykvarn OF 11:13:44+17:02
1. David Borg23:591223:5912
2. Klara Borg25:071649:0610-2
2. Lucas Winsnesfullföljtinaktiv
3. Martin Bygdén24:38101:13:448-2+17:02
9Vallentuna-Össeby OL 11:15:35+18:53
1. Philip Forngren34:181634:1816
2. Marcus Ekman17:41551:5913-3
2. Matilda Ekman23:41inaktiv
3. Otto Balck23:3671:15:359-4+18:53
10Nyköpings OK 21:16:28+19:46
1. Edvin Hellsten20:17520:175
2. Jonas Musslinder23:101343:277+2
2. Kasper Lagerström23:10inaktiv
3. Andreas Holmqvist33:01171:16:2810+3+19:46
11NAIS Orienteringsklubb 11:17:28+20:46
1. Mattis Nilsson17:25117:251
2. Erik Wikström36:012153:2614+13
2. Mattis Granström38:06inaktiv
2. Ture Bergqvistej godkändinaktiv
3. Ludvig Classon24:0281:17:2811-3+20:46
12Attunda OK 11:17:34+20:52
1. Samuel Lindén19:12219:122
2. Olle Pettersson Gradin19:47838:595+3
2. Elis Ivers21:23inaktiv
2. Viktor Sonefullföljtinaktiv
3. Emil Sone38:35201:17:3412+7+20:52
13Snättringe SK 11:20:34+23:52
1. David Bern36:082036:0820
2. John Wolgast23:001259:0817-3
2. Johan Fredholm23:28inaktiv
3. Erik Lidström Lauri21:2631:20:3413-4+23:52
14OK Hällen 11:20:42+24:00
1. Hugo Kindborn20:42920:429
2. Ella Stenils24:211545:038-1
3. Gustav Norberg35:39191:20:4214+6+24:00
15Skogsluffarnas OK 11:20:43+24:01
1. Isak Forslund29:171429:1714
2. Albin Johansson26:031755:2015+1
2. Erik Santessonej godkändinaktiv
2. Kalle Hammarbäckfullföljtinaktiv
3. Kalle Hammarbäck25:23111:20:43150+24:01
16OK Ravinen 21:27:41+30:59
1. Gustav Björklund44:342244:3422
2. Max Lönnqvist21:02101:05:3619-3
2. Fritiof Rusck21:13inaktiv
3. Martin Rinnbäck22:0561:27:4116-3+30:59
17OK Ravinen 11:29:20+32:38
1. Albin Lindskog34:511834:5118
2. Prim Christiander27:46201:02:37180
2. Prim Christianderfullföljtinaktiv
3. Elon Albrektsson26:43141:29:2017-1+32:38
18OK Södertörn 11:32:15+35:33
1. Ludvig Sigrand34:121534:1215
2. Ludwig Berglind22:411156:5316+1
2. Mattis Sandén25:13inaktiv
3. Ingemar Sandén35:22181:32:1518+2+35:33
19Järla Orientering 11:43:00+46:18
1. Johan Nordquist43:392143:3921
2. Edvin Ogeborg27:25191:11:0420-1
2. Claes Nyqvist30:21inaktiv
2. Elias Hybergej godkändinaktiv
3. Timothy Arkwall-Lindqvist31:56161:43:0019-1+46:18
20OK Denseln 11:44:00+47:18
1. Alfons Peterson27:581327:5813
2. Rasmus Karlsson48:26221:16:2421+8
2. Vilgot Kempe48:28inaktiv
2. Elis Peterson48:38inaktiv
3. Hugo Persson27:36151:44:0020-1+47:18
IFK Enskede 1ej godkänd
1. Elias Skottej godkändej godkänd
2. Elis Forsberg Rundström20:189ej godkänd
2. Jonathan Derwinger38:25inaktiv
2. Elias Skottfullföljtinaktiv
3. Pontus Axell1:03:1221ej godkänd
IFK Lidingö SOK 1utgått
1. Ludvig Jarlemark23:481123:4811
2. Anders Widlund26:481850:36110
2. Robert Olsson Kihlborg29:24inaktiv
3. Simon Liljautgåttutgått
Tumba-Mälarhöjden OK 1utgått
1. Elias Adebrant34:241734:2417
2. Martin Sundberg48:36inaktiv
3. Marcus Gibergutgåttutgått
Bromma-Vällingby SOK Järfälla OK / 2ej start
1. Lukas Gustafssonej startej start
2. Oliver Sjögrenfullföljtinaktiv
3. Oskar Nilssonfullföljtej start
Nyköpings OK 1ej start
1. Edvin Hellstenej startej start
2. Axel Lindgrenfullföljtej start
3. Emil Wallströmfullföljtej start

HD10

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järla Orientering 21:03:14
1. Viktor Söderberg24:45124:451
2. Axel Friberger20:52145:3710
3. Eskil Costermans17:3711:03:1410
2OK Ravinen 11:21:59+18:45
1. Hugo Lindskog36:22636:226
2. Henrik Svensson22:08358:303-3
2. Liv Herne32:18inaktiv
3. Alvin Craig23:2951:21:592-1+18:45
3Järla Orientering 11:27:47+24:33
1. Inez Berggren24:58224:582
2. Axel Rudehill Sundell21:57246:5520
3. Sofia Erséus40:5281:27:473+1+24:33
4Skogsluffarnas OK 11:32:23+29:09
1. Olle Synnermark28:15328:153
2. Gustav Skogsjö36:2871:04:435+2
2. Sixten Lindqvist36:30inaktiv
3. Åke Falkenström27:4061:32:234-1+29:09
5OK Roxen 11:53:48+50:34
1. Ida Hjort1:07:0081:07:008
2. Rasmus Påledal25:1241:32:126-2
3. Jacob Påledal21:3631:53:485-1+50:34
Nyköpings OK 2ej godkänd
1. Oscar Ekenborgej godkändej godkänd
2. Meja Alenius35:135ej godkänd
2. Olof Musslinderfullföljtinaktiv
2. Liv Holmqvist35:20inaktiv
2. Olof Musslinder35:22inaktiv
3. Odin Ek18:092ej godkänd
OK Södertörn 1ej godkänd
1. Björn Renner30:58530:585
2. Viktor Zillingej godkändej godkänd
3. Max Österling21:534ej godkänd
Skarpnäcks OL 1ej godkänd
1. Tindra Jonssonej godkändej godkänd
2. Tilde Mansénej godkändej godkänd
2. Caspar Sperling38:36inaktiv
2. Palle Stegard38:36inaktiv
3. Måra Stegard28:417ej godkänd
Skogsluffarnas OK 2ej godkänd
1. Melker Carlinger28:15328:153
2. Klara Nilsson35:1561:03:304+1
2. Hanna Anderssonfullföljtinaktiv
3. Andreas Anderssonej godkändej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1utgått
1. Kerstin Åberg1:06:5171:06:517
2. Elsa Källutgåttinaktiv
3. Simon Adebrantutgåttutgått
Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 1ej start
1. Miia Rollerej startej start
2. Anton Mörkforsfullföljtinaktiv
2. Anders Nilssonfullföljtinaktiv
3. Estelle Sjögrenfullföljtej start
Skogsluffarnas OK 3ej start
1. N.N.ej startej start
2. N.N.fullföljtej start
3. N.N.fullföljtej start

HD Inskolning

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 11:00:49
1. Johannes Elvin16:21116:211
2. Erik Månsson21:09237:3010
3. Lovisa Borg23:1951:00:4910
2Attunda OK 11:03:33+2:44
1. Svante Sandvik19:09419:094
2. Karin Ejderby23:19342:283-1
2. Elvira Bredinfullföljtinaktiv
2. Ida Hellströmfullföljtinaktiv
3. Märta Sandvik21:0511:03:332-1+2:44
3OK Ravinen 11:12:32+11:43
1. Hilda Mård18:38218:382
2. Melvin Svensson23:21441:5920
2. Olivia Engel23:21inaktiv
2. Rebecca Craig25:33inaktiv
3. Sanna Rinnbäck30:33111:12:323+1+11:43
4OK Tor 11:18:07+17:18
1. Elliot Vikström20:08520:085
2. Pablo Aristondo Magnusson35:421355:506+1
3. Rasmus Hedar22:1731:18:074-2+17:18
5NAIS Orienteringsklubb 11:20:08+19:19
1. Mattias Samuelsson24:10824:108
2. Sixten Jarl24:38548:484-4
2. Casper Hultman36:25inaktiv
2. Eric Lindstam24:47inaktiv
3. Gustav Granström31:20121:20:085+1+19:19
6Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 11:21:58+21:09
1. Anton Mörkfors37:231637:2316
2. Anders Nilsson20:51158:148-8
3. Estelle Sjögren23:4461:21:586-2+21:09
7IF Thor 11:22:46+21:57
1. Love Bylund18:50318:503
2. Jessica Svärd36:511555:415+2
3. Simon Segerman27:0591:22:467+2+21:57
8Tullinge SK 11:28:05+27:16
1. Elias Bladh32:061232:0612
2. Fanny Sundberg29:4481:01:5011-1
2. Nova Matthews30:15inaktiv
2. Lena Persson29:49inaktiv
3. Ludvig Ferdman26:1581:28:058-3+27:16
9OK Måsen 11:29:15+28:26
1. Alva Börjesson35:241535:2415
2. Tezla Wallin31:50101:07:14150
2. Wilhelm Tengroth33:49inaktiv
2. Victor Jacobsen33:58inaktiv
3. Sebastian Sjöqvist22:0121:29:159-6+28:26
10OK Hällen 11:29:42+28:53
1. Filip Eliasson37:301737:3017
2. Molly Eliasson28:5871:06:2812-5
2. Hugo Larsson34:02inaktiv
2. Jonah Stenils34:58inaktiv
3. Rasmus Öberg23:1441:29:4210-2+28:53
11Nyköpings OK 21:30:58+30:09
1. Cajsa Alenius30:38930:389
2. Filippa Guttke30:1391:00:5110+1
3. Elin Järvall30:07101:30:5811+1+30:09
12Järla Orientering 21:31:11+30:22
1. Nathalie Valle Johansson21:08621:086
2. Ludvig Hagwall35:461456:547+1
3. Tomas Wallin34:17141:31:1112+5+30:22
13Järla Orientering 11:33:38+32:49
1. Sonja Ahlquist32:431432:4314
2. Märta Ahlquist34:59111:07:4216+2
2. Elvira Lindell39:31inaktiv
3. Klara Samuelsson25:5671:33:3813-3+32:49
14Skogsluffarnas OK 31:53:05+52:16
1. Carl Claesson30:531030:5310
2. Majken Lindqvist35:38121:06:3113+3
2. Henning Falkenströmfullföljtinaktiv
2. Stig Sochmanfullföljtinaktiv
3. Dag Sochman46:34161:53:0514+1+52:16
15Skogsluffarnas OK 11:53:07+52:18
1. Ture Johansson32:101332:1013
2. Arvid Hammarbäck26:11658:219-4
2. Johan Santesson30:26inaktiv
3. Molly Sundgren54:46171:53:0715+6+52:18
16Skogsluffarnas OK 21:53:15+52:26
1. Love Palmgren23:14723:147
2. Ruben Hård43:36171:06:5014+7
3. Sandro Pruth46:25151:53:1516+2+52:26
17Nyköpings OK 11:46:28+45:39
1. Lovis Hellsten31:351131:3511
2. Emil Clashammar43:28161:15:0317+6
3. Ida Westerlund31:25131:46:28170+45:39

D120

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundbybergs IK 11:49:10
1. Anna Falk33:10233:102
2. Annika Lundström37:1311:10:231-1
3. Karolina Hellberg38:4711:49:1010
2Södertälje-Nykvarn OF 12:01:29+12:19
1. Jeanette Enckell40:04340:043
2. Sofia Heldt39:4621:19:5030
3. Jo Stevenson41:3932:01:292-1+12:19
3Södertälje-Nykvarn OF 22:05:35+16:25
1. Katarina Borg32:57132:571
2. Anne-Marie Wigle45:2971:18:262+1
3. Anna Ek47:0972:05:353+1+16:25
4OK Södertörn 12:10:05+20:55
1. Anna Backlund44:48844:488
2. Ann Franzén40:2031:25:085-3
3. Pia Hellgren44:5742:10:054-1+20:55
5OK Kolmården 12:10:08+20:58
1. Agneta Eriksson42:26642:266
2. Annica Berggren42:0351:24:294-2
3. Malin Pilvinge45:3952:10:085+1+20:58
6OK Kåre 12:13:12+24:02
1. Anna Von Krusenstierna40:18440:184
2. Mia Gustafsson52:1391:32:317+3
3. Kersti Ringi40:4122:13:126-1+24:02
7OK Denseln 12:17:04+27:54
1. Johanna Peterson46:21946:219
2. Susanne Karlsson43:5461:30:156-3
3. Carina Kalered46:4962:17:047+1+27:54
8Tullinge SK 12:30:15+41:05
1. Monica Hatlen40:21540:215
2. Lina Matthews53:36101:33:5710+5
3. Lina Berggren56:1892:30:158-2+41:05
9Skogsluffarnas OK 12:52:32+1:03:22
1. Karin Fuhr Lindqvist48:241048:2410
2. Erika Carlinger1:12:57122:01:2112+2
3. Karin Tidevall51:1182:52:329-3+1:03:22
10Bromma-Vällingby SOK Järfälla OK / 12:57:52+1:08:42
1. Lena Bjessmo52:441252:4412
2. Kristin Åberg Nilsson40:4641:33:308-4
3. Maria Edvardsson1:24:22112:57:5210+2+1:08:42
11Tumba-Mälarhöjden OK 13:00:31+1:11:21
1. Helena Adebrant48:351148:3511
2. Maria Mikaelsson1:01:11111:49:46110
3. Annica Sundeby1:10:45103:00:31110+1:11:21
IFK Lidingö SOK 1ej godkänd
1. Teija Leppinen44:23744:237
2. Anna Karlqvist49:2181:33:449+2
3. Mia Liljaej godkändej godkänd

D150

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 11:51:35
1. Maria Bratt40:20340:203
2. Barbro Lönnkvist35:4211:16:022-1
3. Yvonne Andersson35:3311:51:351-1
2NAIS Orienteringsklubb 12:09:54+18:19
1. Anna Martin40:23440:234
2. Inger Johansson48:0341:28:2640
3. Marie Andersson41:2822:09:542-2+18:19
3Täby OK 12:11:05+19:30
1. Birgitta Olsson38:38238:382
2. My Rönnols44:4531:23:233+1
3. Anna Forsgren47:4232:11:0530+19:30
4Järla Orientering 12:56:17+1:04:42
1. Gunilla Kreiss37:44137:441
2. Johanna Sundström37:5021:15:3410
3. Anna Brandhorst1:40:4352:56:174+3+1:04:42
5Skogspojkarnas OK 13:09:31+1:17:56
1. Lena Fornander59:28559:285
2. Monika Lundqvist1:01:4052:01:0850
3. Lena Johansson1:08:2343:09:3150+1:17:56

D180

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 12:33:11
1. Maria Ehn47:41147:411
2. Anna Blomgren50:5921:38:4010
3. Viveka Backman54:3112:33:1110
2OK Hällen 12:36:15+3:04
1. Kerstin Svensk53:45253:452
2. Kristina Hagfalk47:3711:41:2220
3. Christina Sjölander54:5322:36:1520+3:04

D16

19 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Täby OK 11:24:51
1. Emma Hagrot31:36231:362
2. Anna Herbert23:08254:4420
2. Matilda Andersson34:36inaktiv
2. Emy Von Essenfullföljtinaktiv
3. Hanna Hänström30:0711:24:511-1
2OK Ravinen 11:25:19+0:28
1. Tone Albrektsson30:53130:531
2. Matilda Forsberg22:39153:3210
2. Amanda Karlsson26:31inaktiv
2. Tilda Andersson23:04inaktiv
3. Moa Westblad31:4731:25:192+1+0:28
3IFK Lidingö SOK 11:33:04+8:13
1. Ebba Ganslandt34:07634:076
2. Evelyn Wendelius25:12459:193-3
3. Julia Rajan33:4541:33:0430+8:13
4Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 11:33:28+8:37
1. Rebecca Waldenfjord33:56533:565
2. Emmy Albinsson25:47659:434-1
3. Agnes Lundqvist33:4541:33:2840+8:37
5OK Roxen 11:38:12+13:21
1. Victoria Asketun38:49938:499
2. Malin Kärrström24:4731:03:367-2
3. Lova Eveborn34:3661:38:125-2+13:21
6Snättringe SK 11:43:13+18:22
1. Vilma Karlsson33:05333:053
2. Frida Hector28:56111:02:016+3
2. Sofia Furebyfullföljtinaktiv
3. Kristina Tedhamre41:12101:43:1360+18:22
7OK Kåre 11:48:30+23:39
1. Alva Ringi33:08433:084
2. Ida johnsson37:14161:10:2211+7
2. Elin Vikerfullföljtinaktiv
2. Elin Viker37:15inaktiv
3. Matilda Melén38:0881:48:307-4+23:39
8Forsa OK 11:49:15+24:24
1. Hanna Kjellin42:321242:3212
2. Elin Johansson25:5171:08:2310-2
3. Emelie Jonasson40:5291:49:158-2+24:24
9Linköpings OK 11:49:16+24:25
1. Sofia Borg42:401342:4013
2. Henrietta Möller28:35101:11:1512-1
2. Hannele Möller31:01inaktiv
3. Johanna Gustås38:0171:49:169-3+24:25
10OK Linné 11:49:30+24:39
1. Maria Jansson35:07735:077
2. Klara Möller26:4481:01:515-2
3. Klara Mandahl47:39121:49:3010+5+24:39
11OK Kolmården 11:51:00+26:09
1. Lisa Berggren40:541140:5411
2. Emma Eriksson27:2691:08:209-2
2. Emma Erikssonfullföljtinaktiv
2. N.N.fullföljtinaktiv
3. Emilia Östlund42:40111:51:0011+2+26:09
12OK Grip 11:59:34+34:43
1. Emma Falk54:191854:1918
2. Linnéa Berg33:40131:27:5916-2
2. Heidi Fors35:07inaktiv
2. Ebba Helin Axelssonfullföljtinaktiv
3. Jonna Fors31:3521:59:3412-4+34:43
13IFK Lidingö SOK 22:13:02+48:11
1. Isabella Tapper46:531446:5314
2. Karolina Bjärnlid35:27151:22:20140
2. Lotta Duhs36:05inaktiv
3. Elin Jarlemark50:42142:13:0213-1+48:11
14Tullinge SK 12:18:50+53:59
1. Ebba Leickt48:251548:2515
2. Lovisa Danielsson39:49181:28:1417+2
2. N.Nfullföljtinaktiv
3. Hanna Tynong50:36132:18:5014-3+53:59
15Söders-Tyresö 12:26:04+1:01:13
1. Hanna Röstin40:341040:3410
2. Linnea Hedin38:49171:19:2313+3
2. Magdalena Hedberg38:50inaktiv
3. Ebba Jansson1:06:41162:26:0415+2+1:01:13
16Södertälje-Nykvarn OF 12:57:29+1:32:38
1. Jessica Grahn52:321652:3216
2. Tilde Eriksson1:02:23191:54:5519+3
2. Kristin Willamofullföljtinaktiv
3. Kristin Willamo1:02:34152:57:2916-3+1:32:38
Korsnäs IF OK 1ej godkänd
1. Ronja Jungåker38:34838:348
2. Lova Klasér25:2351:03:5780
3. Frida Fredrikssonej godkändej godkänd
NAIS Orienteringsklubb 1utgått
1. Josefin Bovellan1:04:37191:04:3719
2. Towa Pettersson34:18141:38:5518-1
2. Emilia Samuelssonfullföljtinaktiv
2. Vilma Karlssonfullföljtinaktiv
2. Emilia Samuelsson34:55inaktiv
3. Ellen Nilssonutgåttutgått
Nyköpings OK 1utgått
1. Alva Rasmussen52:521752:5217
2. Signe Nilsson30:35121:23:2715-2
2. Nadja Dixon-Kassman54:08inaktiv
3. Linnea Nilssonutgåttutgått

D14

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Thor / Långhundra IF 11:06:53
1. Lovisa Wigertz23:06223:062
2. Alva Lindell21:58645:045+3
3. Lina Svärd21:4921:06:531-4
2OK Södertörn 21:06:57+0:04
1. Ella Andersson24:52824:528
2. Ylva Sandén21:34546:266-2
2. Lotten Sandén24:07inaktiv
2. Hanna Söderlund28:07inaktiv
3. Hanna Lagerberg20:3111:06:572-4+0:04
3Linköpings OK 11:12:21+5:28
1. Tove Ekström23:04123:041
2. Amanda Ivehammar18:50241:5410
2. Kristin Herberthson21:50inaktiv
3. Frida Sahlman30:2781:12:213+2+5:28
4OK Ravinen 11:12:45+5:52
1. Emilia Engel23:23723:237
2. Tilda Mårtensson21:26444:493-4
2. Line Karlsson39:45inaktiv
2. Ella Forsbergfullföljtinaktiv
3. Elin Berg27:5671:12:454+1+5:52
5Bromma-Vällingby SOK Järfälla OK / 11:13:28+6:35
1. Karin Modin23:19523:195
2. Sara Salemyr18:49142:082-3
2. Elin Bjessmo21:34inaktiv
2. Minette Sjögren25:23inaktiv
3. Sofia Danielsson Damne31:20111:13:285+3+6:35
6OK Hällen 11:14:43+7:50
1. Linnéa Gustafsson25:191025:1910
2. Matilda Larsson22:01747:207-3
2. Ellen Stålberg22:25inaktiv
2. Beatrice Erikssonfullföljtinaktiv
3. Frida Zeijlon27:2351:14:436-1+7:50
7Tullinge SK 21:15:21+8:28
1. Lovisa Längheim24:57924:579
2. Tilda Andersson27:131052:1090
3. Trine Karlberg23:1131:15:217-2+8:28
8OK Roxen 11:16:14+9:21
1. Malva Eveborn25:281125:2811
2. Linnea Hansson19:35345:034-7
3. Tove Pihlström31:11101:16:148+4+9:21
9Bromma-Vällingby SOK Järfälla OK / 21:18:18+11:25
1. Isa Lundqvist23:14323:143
2. Sofia Edvardsson24:37947:518+5
2. Minette Sjögrenfullföljtinaktiv
3. Jonna Lundbäck30:2781:18:189+1+11:25
10Tullinge SK 11:22:43+15:50
1. Lovisa Larsson32:021232:0212
2. Klara Bolin24:03856:05120
2. Josefin Hersénfullföljtinaktiv
3. Ella Sjöberg26:3841:22:4310-2+15:50
11OK Södertörn 11:25:39+18:46
1. Linda Renner23:22623:226
2. Sofia Zilling30:191253:4110+4
2. N.Nfullföljtinaktiv
2. Katarina Norrby39:35inaktiv
3. Malin Adolfsson31:58121:25:3911+1+18:46
12Täby OK 11:26:50+19:57
1. Linnea Johansson23:17423:174
2. Nickolina Hedenlund30:251353:4211+7
2. Petronella Hedenlund30:58inaktiv
3. Ellen Andersson33:08131:26:5012+1+19:57
Attunda OK 1ej godkänd
1. Alicia Redtzerej godkändej godkänd
2. Felicia Bredin27:4911ej godkänd
2. Alva Spennare1:00:44inaktiv
3. Veronica Redtzer27:296ej godkänd
OK Denseln 1ej start
1. Vilma Karlssonej startej start
2. Towa Petterssonfullföljtej start
3. N.N.fullföljtej start

D12

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundbybergs IK 159:52
1. Kajsa Bogren19:18119:181
2. Ronja Ståhl20:16839:345+4
2. Tuva Falkfullföljtinaktiv
3. Matilda Lindh20:18159:521-4
2OK Roxen 11:02:51+2:59
1. Elvira Karnehed21:20421:204
2. Moa Hjort19:39340:596+2
3. Olivia Asketun21:5221:02:512-4+2:59
3OK Kolmården 11:04:52+5:00
1. Fanny Östlund21:32721:327
2. Annie Lundh17:44239:161-6
2. Linnea Lundh17:57inaktiv
2. Yrsa Röjgårdfullföljtinaktiv
3. Kerstin Ljungemyr25:3651:04:523+2+5:00
4Snättringe SK 11:05:31+5:39
1. Ella Karlsson21:26521:265
2. Cecilia Hector19:44441:107+2
2. Klara Linnarssonfullföljtinaktiv
2. Karolina Bolander21:45inaktiv
3. Marie-Chantal Ballnus24:2131:05:314-3+5:39
5Ärla IF 11:06:14+6:22
1. Malin Olofsson-Bierfeldt19:19219:192
2. Linnea Sjöström20:00539:193+1
2. Elin Lönnqvist20:05inaktiv
3. Agnes Ljungkvist26:5561:06:145+2+6:22
6Nyköpings OK 11:06:55+7:03
1. Alice Ek19:26319:263
2. Miranda Fredriksson20:00539:264+1
2. Emma Westerlundfullföljtinaktiv
3. Caroline Guttke27:2971:06:556+2+7:03
7Attunda OK 11:10:33+10:41
1. Alma Hellström22:49822:498
2. Lovisa Nilsson16:28139:172-6
2. Sofia Ivers16:38inaktiv
2. Maja Sandvik29:49inaktiv
3. Ida Spennare31:1681:10:337+5+10:41
8OK Södertörn 11:16:39+16:47
1. Sanna Hedberg28:38928:389
2. Ester Andersson23:231052:018-1
2. Malva Lindbärg23:25inaktiv
3. Sara Möller24:3841:16:3980+16:47
9OK Hällen 11:25:06+25:14
1. Vera Carlsson33:401133:4011
2. Alva Svensk20:03753:439-2
2. Annika Källman30:30inaktiv
3. Elsa Linder31:2391:25:0690+25:14
10IFK Lidingö SOK 11:59:03+59:11
1. Amelie Rajan35:271235:2712
2. Signe Hillerhag21:24956:5110-2
3. Lisa Thunell1:02:12121:59:03100+59:11
11NAIS Orienteringsklubb 12:34:01+1:34:09
1. Ida Waernqvist29:331029:3310
2. Kajsa Träff34:32121:04:0511+1
2. Amanda Wärn34:42inaktiv
2. Iris Jussila34:35inaktiv
3. Tilda Träff1:29:56132:34:01110+1:34:09
12Tullinge SK 12:06:00+1:06:08
1. Tove Sjöberg57:381457:3814
2. Lovisa Svensson29:47111:27:2512-2
2. Alva Bladh30:24inaktiv
2. Wilma Leickt30:14inaktiv
3. Katja Leickt38:35102:06:00120+1:06:08
Järla Orientering 1ej godkänd
1. Åsa Sundström57:341357:3413
2. Ebba Timanej godkändej godkänd
2. Ester Forssberg Madshusej godkändinaktiv
3. Lilo Kard52:1711ej godkänd
Finspångs SOK 1utgått
1. Sara Wänström21:26521:265
2. Alice Johanssonutgåttutgått
3. Jensine Svenssonfullföljtutgått
Skogsluffarnas OK 1utgått
1. Tilde Carlinger57:421557:4215
2. Nora Lundin35:04131:32:4613-2
2. Sofia Hagnell35:06inaktiv
3. N.N.utgåttutgått

ÖPPEN

42 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Thor 11:27:23
1. Robert Pettersson26:35326:353
2. Petter Ranefall20:17146:521-2
3. Thomas Pettersson40:3131:27:2310
2Hellas Orientering 11:27:51+0:28
1. Calle Bohman26:18226:182
2. Rolf Skoglund26:171252:354+2
2. Kristina Skoglund46:25inaktiv
2. Anders Winald32:48inaktiv
3. Leonas Mockunas35:1611:27:512-2+0:28
3Snättringe SK/Skarpnäck OL 11:33:13+5:50
1. Jesper Andersson27:40727:407
2. Oskar Nilsson23:22351:023-4
3. Mathias Myrefelt42:1161:33:1330+5:50
4OK Roxen 11:34:21+6:58
1. Joakim Fornander27:37627:376
2. Gith Thellsén25:15652:5260
3. Anders Lillieström41:2941:34:214-2+6:58
5Skåneslättens OL 11:38:33+11:10
1. Frida Andersson31:251931:2519
2. Maria Ohlsson23:05254:3011-8
3. Adam Segerslätt44:0381:38:335-6+11:10
6Långhundra IF 11:38:44+11:21
1. Sven Wigertz27:41827:418
2. Per Brahm25:30753:1180
3. Alexander Gillberg45:3391:38:446-2+11:21
7Trosabygdens OK 11:40:14+12:51
1. Tomas Bäck28:221428:2214
2. Eva Kindlundh25:44954:0610-4
3. Gunnar Kindlundh46:08101:40:147-3+12:51
8Karlsbyhedens IK 11:41:55+14:32
1. Johannes Öhgren31:241831:2418
2. Jenny Lind Öhgren27:231558:4714-4
3. Gustav Öhgren43:0871:41:558-6+14:32
9Säterbygdens OK 11:44:19+16:56
1. Magnus Backlund28:101328:1013
2. Robert Östlund24:39452:495-8
2. Lisa Jonsson Hofbergej godkändinaktiv
3. Per Sandberg51:30181:44:199+4+16:56
10Centrum OK 11:46:18+18:55
1. Martin Karlsson27:44927:449
2. Sara Jonasson26:151153:5990
3. Moa Kjellstrand52:19201:46:1810+1+18:55
11GOIF Tjalve 11:49:10+21:47
1. Anna Wehlin27:551227:5512
2. Lena Malmström25:00552:557-5
3. Kalle Karlsson56:15261:49:1011+4+21:47
12Skogspojkarnas OK 21:49:38+22:15
1. Ulf Johnsson31:151731:1517
2. Anna Johnsson28:131859:2815-2
3. Peter Ettling50:10141:49:3812-3+22:15
13Ärla IF 11:50:37+23:14
1. Pontus Olofsson-Bierfeldt27:34527:345
2. Axel Ljungkvist34:15301:01:4917+12
2. Niklas Lönnqvistfullföljtinaktiv
3. Göran Polhede48:48131:50:3713-4+23:14
14Forsa OK 11:53:29+26:06
1. Tomas Jonsson36:183036:1830
2. Jimmy Johansson30:20231:06:3828-2
2. Benjamin Terent45:51inaktiv
2. Fredrik Terent43:22inaktiv
3. Per-Åke Bladh46:51111:53:2914-14+26:06
15Alfta-Ösa OK 11:56:14+28:51
1. Frida Jonsson36:072936:0729
2. Elin Kindlundh28:17201:04:2424-5
3. Åsa Kindlundh51:50191:56:1415-9+28:51
16Tullinge SK 21:56:26+29:03
1. Staffan Walfridsson27:491127:4911
2. Kristin Bergh28:041755:5313+2
2. Matilda Thorsson28:07inaktiv
3. Pia-Lena Putkonen1:00:33331:56:2616+3+29:03
17Väsby OK 11:56:37+29:14
1. Maria Cole32:012032:0120
2. Samuel Kyletoft45:10391:17:1135+15
2. Marie Kyletoft45:25inaktiv
3. Lukas Olsson39:2621:56:3717-18+29:14
18Tullinge SK 11:57:22+29:59
1. Mikael Sundqvist36:273136:2731
2. Sofia Persson27:15141:03:4220-11
3. Per Lengquist53:40221:57:2218-2+29:59
19NAIS Orienteringsklubb 11:57:36+30:13
1. Stefan Träff29:141629:1416
2. Peter Hydén25:42854:5612-4
2. Ola Lundgrenfullföljtinaktiv
3. Simon Nyberg1:02:40371:57:3619+7+30:13
20NAIS Orienteringsklubb 21:57:47+30:24
1. Erik Wedin36:483336:4833
2. Björn Wiström27:23151:04:1121-12
2. Daniel Almgrenfullföljtinaktiv
3. Niklas Samuelsson53:36211:57:4720-1+30:24
21NAIS Orienteringsklubb 51:58:44+31:21
1. Åsa Granström33:402633:4026
2. Petra Nilsson29:55221:03:3519-7
2. Ingrid Hydén31:33inaktiv
3. Carl Granström55:09241:58:4421+2+31:21
22Kristinehamns OK 11:59:34+32:11
1. Stefan Gunnarsson33:342433:3424
2. Britt Gunnarsson30:46241:04:2022-2
3. Magnus Gunnarsson55:14251:59:34220+32:11
23OK Klemmingen 12:00:27+33:04
1. Simon Martinsson27:451027:4510
2. Rolf Lindblom37:35351:05:2026+16
3. Örjan Sahl55:07232:00:2723-3+33:04
24IFK Enskede 12:02:11+34:48
1. Ulf Persson27:06427:064
2. Björn Bylund35:48321:02:5418+14
3. Ulf Bylund59:17312:02:1124+6+34:48
25Katrineholms OK 22:02:29+35:06
1. Anna Löwegren33:422733:4227
2. Kenny Viström38:09361:11:5129+2
3. Klas Bringert50:38162:02:2925-4+35:06
26Linköpings OK 12:02:39+35:16
1. Jörgen Sköld33:222333:2223
2. Linnea Borg30:59251:04:21230
2. Lotta Borg32:39inaktiv
2. Astrid Lundmark43:45inaktiv
3. Frida Johansson58:18292:02:3926+3+35:16
27NAIS Orienteringsklubb 42:02:58+35:35
1. Daniel Almgren35:572835:5728
2. Fia Malena Maria Wärn35:58331:11:5530+2
2. Anton Forsbergfullföljtinaktiv
3. Kjell-Åke Träff51:03172:02:5827-3+35:35
28Väsby OK 42:04:14+36:51
1. Hans Jonsson37:173437:1734
2. Per-Åke Carlenstam28:13181:05:3027-7
3. Anders Berkelund58:44302:04:1428+1+36:51
29Väsby OK 22:05:06+37:43
1. Maria Hellström33:182233:1822
2. Robert Cole26:131059:3116-6
3. Filip Olsson1:05:35382:05:0629+13+37:43
30Väsby OK 32:06:14+38:51
1. Annika Lundström44:003644:0036
2. Ulla Gummeson34:25311:18:25360
2. Moa Johansson54:05inaktiv
2. Catrine Johanssonej godkändinaktiv
3. Joakim Olsson47:49122:06:1430-6+38:51
31IFK Lidingö SOK 22:14:41+47:18
1. Tomas Tapper44:283744:2837
2. Helena Ganslandt32:37281:17:0534-3
2. Lotta Tapperfullföljtinaktiv
2. Jasinta Rajan32:47inaktiv
3. Per Damberg57:36272:14:4131-3+47:18
32Järla Orientering 22:15:02+47:39
1. Kristin Andrée36:313236:3132
2. Alma Brandhorst28:44211:05:1525-7
3. Linda Ruthström1:09:47392:15:0232+7+47:39
33Finspångs SOK 12:15:06+47:43
1. Sofia Aldén40:193540:1935
2. Anneli Wiklund34:09291:14:2832-3
3. Björn Ohlsson1:00:38342:15:0633+1+47:43
34IFK Lidingö SOK 12:15:22+47:59
1. Henrik Boding53:434153:4341
2. Anneli Wendelius40:07371:33:50410
2. Mia Hillerhagfullföljtinaktiv
2. Maria Wretö48:35inaktiv
3. Pär Lilja41:3252:15:2234-7+47:59
35Katrineholms OK 12:15:28+48:05
1. Marcus Andersson33:152133:1521
2. Ola Eklund41:07381:14:2231+10
2. Jakob Andersson49:29inaktiv
3. Anna Eklund Timner1:01:06352:15:2835+4+48:05
36Långhundra IF 22:17:51+50:28
1. Gun-Inger Sahlberg51:134051:1340
2. Hans Sahlberg36:26341:27:3939-1
3. Anders Lindgren50:12152:17:5136-3+50:28
37Trosabygdens OK 22:24:01+56:38
1. Mona Halldin54:364254:3642
2. Eva Lindell31:36261:26:1238-4
2. Yoplaya Sarandopoulosfullföljtinaktiv
3. Anders Runander57:49282:24:0137-1+56:38
38Attunda OK 12:24:31+57:08
1. Fredrik Jonsson33:382533:3825
2. Nina Ivers48:53401:22:3137+12
3. Ulrik Ivers1:02:00362:24:3138+1+57:08
39Sundbybergs IK 12:38:05+1:10:42
1. John Östlund44:373844:3738
2. Åsa Lindh32:23271:17:0033-5
3. Cecilia Westström1:21:05412:38:0539+6+1:10:42
40OK Denseln 12:53:37+1:26:14
1. Hanna Berggren29:051529:0515
2. N.N.1:04:23411:33:2840+25
3. Sofie Dahlberg1:20:09402:53:37400+1:26:14
NAIS Orienteringsklubb 3ej godkänd
1. Linus Classon47:563947:5639
2. Lotta Classonej godkändej godkänd
2. Simon Stenbäck42:33inaktiv
3. Lars-Åke Classon1:00:0432ej godkänd
Kalevan Rasti 1utgått
1. Santeri Silvennoinen22:30122:301
2. Emilia Rantanen26:311349:012+1
3. Siiri Silvennoinenutgåttutgått
Järla Orientering 1ej start
1. N.N.ej startej start
2. N.N.fullföljtej start
3. N.N.fullföljtej start
Surahammars SOK 1ej start
1. Eva-Maj Ernebyej startej start
2. Robin Ernebyfullföljtej start
3. Gunnar Munkteliusfullföljtej start
Umeå OK Forsa OK / 2ej start
1. Ann-Sofi Karlssonej startej start
2. Fredrik Terentfullföljtinaktiv
2. Josefin Lingströmfullföljtinaktiv
3. Martin Larssonfullföljtej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser