Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Haninge SOK Dag-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Haninge SOK Dag-KM
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: lördag 9 juni 2012

D21

6 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara EskilssonHaninge SOK49:127:24

H21

9 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer EskilssonHaninge SOK1:09:377:39
2Adam IvarssonHaninge SOK1:24:07+14:309:14

D20

5 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa Leijon-LindHaninge SOK39:347:41

H20

6 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob IvarssonHaninge SOK50:537:39
2Sebastian SvärdHaninge SOK1:00:31+9:389:06
3Emil HössjerHaninge SOK1:12:41+21:4810:56
Jesper LundHaninge SOKej start

D16

3 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna KorhonenHaninge SOK34:189:13
2Jennifer AnderssonHaninge SOK42:11+7:5311:20

H16

5 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim SkärlénHaninge SOK46:199:00
Hugo DahlbergHaninge SOKej start

H14

3 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Egil MorastHaninge SOK35:5410:08
Emil AnderssonHaninge SOKdiskvalificerad
Laban ThimHaninge SOKej start
Martin Andersson-BjörkHaninge SOKej start

H12

2 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix PerssonHaninge SOK21:448:15
2Rasmus WinbergHaninge SOK28:05+6:2110:40
3Martin SkärlénHaninge SOK29:39+7:5511:16
Elias NorrmanHaninge SOKej start

H10

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob Gadefors NauHaninge SOK18:027:46
2Filip StorellHaninge SOK20:06+2:048:39
3Sebastian SvenssonHaninge SOK25:08+7:0610:50
4Simon JönssonHaninge SOK25:38+7:3611:02

D35

3 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne LundHaninge SOK53:0514:16
2Ulrika AnderssonHaninge SOK56:49+3:4415:16
Catharina JohanssonHaninge SOKdiskvalificerad
Elisabeth BemmHaninge SOKej start

H35

6 640 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola SvärdHaninge SOK54:408:13
2Henrik SjögrenHaninge SOK55:11+0:318:18
3Henrik MorastHaninge SOK57:51+3:118:42
4Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:17:34+22:5411:40
5Ulf AnderssonHaninge SOK1:22:55+28:1512:29
6Fredrik MorastHaninge SOK1:29:48+35:0813:31
7Joakim PerssonHaninge SOK1:30:52+36:1213:41
8Reijo KorhonenHaninge SOK1:33:36+38:5614:05
Gunnar SkärlénHaninge SOKej start

D50

3 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin OhlssonHaninge SOK45:1912:10
2Karin GreilertHaninge SOK48:31+3:1213:02
3Karin IvarssonHaninge SOK52:44+7:2514:10
4Susanne LindHaninge SOK1:01:08+15:4916:26
5Christel NilssonHaninge SOK1:18:43+33:2421:09

H50

5 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars GreilertHaninge SOK45:438:53
2Jan EskilssonHaninge SOK57:50+12:0711:15
3Jan DahlbergHaninge SOK1:02:15+16:3212:06

D60

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva-Stina SvärdHaninge SOK42:5813:51
2Helena KorhonenHaninge SOK51:10+8:1216:30
Aila HalttunenHaninge SOKdiskvalificerad

D70

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siv FrölundHaninge SOK1:23:2626:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser