Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jukolaträning no 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Jukolaträning no 2
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 6 juni 2012

10 km

10 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan KärrströmTullinge SK1:22:107:58
2Markus AdolfssonTullinge SK1:24:47+2:378:13
3Sune SödergrannTullinge SK1:30:31+8:218:47
4Tobias ForsénTullinge SK1:31:43+9:338:54
5Christer BackmanTullinge SK1:35:20+13:109:15
6Andreas HultqvistTullinge SK1:38:21+16:119:32
7Mats FryxellTullinge SK1:38:52+16:429:35
8Fredrik ForsbergTullinge SK1:43:08+20:5810:00
Emil AnderssonTullinge SKej godkänd
Andreas AasaTullinge SKej godkänd
Jonas KarlssonDalaportens OLej godkänd
Anders JohanssonTullinge SKej godkänd
Anton BlomdahlTullinge SKej start
Jonas NordströmTullinge SKej start
Björn NormarkTullinge SKej start

7 km

7 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard ImarkTullinge SK54:497:30
2Simon ImarkTullinge SK1:04:32+9:438:50
3Johanna LönnkvistTullinge SK1:05:19+10:308:56
4Hans SundqvistTullinge SK1:06:02+11:139:02
5Olle AnderssonTullinge SK1:06:14+11:259:04
6Sofia LönnkvistTullinge SK1:08:32+13:439:23
7Daniel BengtssonTullinge SK1:13:38+18:4910:05
8Yvonne AnderssonTullinge SK1:14:26+19:3710:11
9Maria JonssonTullinge SK1:19:24+24:3510:52
10Rebecka HeinrupTullinge SK1:20:59+26:1011:05
11Andrea WesterdahlTullinge SK1:24:23+29:3411:33
12Ida ForsénTullinge SK1:29:05+34:1612:12
Claes AnderssonTullinge SKej godkänd
Robert LidströmTullinge SKej godkänd
Tina JunegardTullinge SKej godkänd
Cecilia ImarkTullinge SKej godkänd
Joel PetterssonTullinge SKej godkänd
Niklas SundqvistTullinge SKej godkänd
Martin LerjenTullinge SKej godkänd
Jonathan EnvallTullinge SKej godkänd
Per-Ove KivisäkkTullinge SKej start
Ingemar ÅkermanTullinge SKej start

5 km

4 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik PerssonTullinge SK41:238:59
2Jenny LönnkvistTullinge SK45:19+3:569:51
3Sara LundbladTullinge SK47:26+6:0310:18
4Albin AnderssonTullinge SK50:20+8:5710:56
5Victor ImarkTullinge SK51:21+9:5811:09
6Ola EnvallTullinge SK51:43+10:2011:14
7Kenneth JönssonTullinge SK52:41+11:1811:27
8Anders KärrströmTullinge SK53:20+11:5711:35
9Barbro LönnkvistTullinge SK54:55+13:3211:56
10Kerstin ImarkTullinge SK57:51+16:2812:34
11Bengt KärrströmTullinge SK59:52+18:2913:00
12Lennart HävrénTullinge SK1:06:43+25:2014:30
13Pia-Lena PutkonenTullinge SK1:10:21+28:5815:17
14Elina SundqvistTullinge SK1:36:43+55:2021:01
Magdalena van de VoordeTullinge SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser