Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO-träning Upphärad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO-träning Upphärad
Arrangörsorganisation: OK Flundrehof
Datum: tisdag 3 juli 2012

Lätt Kort

1 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline WessmarkOK Flundrehof18:2714:11
2Ida StrömOK Skogsvargarna19:41+1:1415:08
3Lisa ZetterlundVänersborgs SK24:47+6:2019:03
4Hampus HellqvistOK Flundrehof28:59+10:3222:17
5Indra HalmeOK Flundrehof42:25+23:5832:37
5Tova HalmeOK Flundrehof42:25+23:5832:37

Kort

2 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JohanssonTrollhättans SOK28:1010:03
2Nils-Erik GunnarssonOK Gipen39:15+11:0514:01
3Margareta Almqvist MandingerTrollhättans SOK41:15+13:0514:43
4Wiktor ZetterlundVänersborgs SK42:02+13:5215:00
5Gunilla HogedahlVänersborgs SK43:47+15:3715:38
6Sofi StrömOK Skogsvargarna47:43+19:3317:02
7Jimmy JohanssonVänersborgs SK48:11+20:0117:12
8Matts MattssonOK Gipen48:58+20:4817:29
9Erika JohanssonVänersborgs SK50:18+22:0817:57
10Anders ZetterlundVänersborgs SK52:14+24:0418:39
11Linus JohnassonVänersborgs SK52:30+24:2018:45
12Göran NordhTrollhättans SK55:02+26:5219:39
13Maja AnderssonTSOK55:28+27:1819:48
14Bertil SjöströmOK Flundrehof56:24+28:1420:08
15Atte HeikkiläOK Gipen56:42+28:3220:15
16Johanna KjellbergOK Flundrehof57:27+29:1720:31
17Eva BäcklundTrollhättans SOK57:56+29:4620:41
18KarlErik FranssonTrollhättans SOK1:02:21+34:1122:16
19Radka KühnelTrollhättans SOK1:17:43+49:3327:45
Eva OlofssonOK Flundrehofej godkänd

Mellan

3 900 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK39:2710:06
2Stefan JohanssonTrollhättans SOK41:00+1:3310:30
3Jan SvenssonSödertälje/Nykvarn41:16+1:4910:34
4Lars HogedalVänersborgs SK42:29+3:0210:53
5Lina AnderssonTrollhättans SOK43:37+4:1011:11
6Mikael NilssonSnättringe SK43:40+4:1311:11
7Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK44:28+5:0111:24
8Nils-Olof LarssonVänersborgs SK47:32+8:0512:11
9Sandra AxelssonVänersborgs SK48:09+8:4212:20
10Petra JohanssonTrollhättans SOK48:13+8:4612:21
11Nina BejbomUddevalla OK50:03+10:3612:50
12Sören KnutsTrollhättans SOK51:09+11:4213:06
13Annette Falck-LarssonVänersborgs SK51:10+11:4313:07
14Lennart FärjhageOK Gipen52:11+12:4413:22
15Anders KjellbergOK Flundrehof52:57+13:3013:34
16Gunnel JernstigVänersborgs SK53:35+14:0813:44
17Bo WesterbergTrollhättans SOK53:38+14:1113:45
18Kristin BackVänersborgs SK58:22+18:5514:57
19Sofia KlassonOK Flundrehof58:36+19:0915:01
20Gunnar BejbomUddevalla OK1:00:02+20:3515:23
21Jakob LaurellOK Flundrehof1:00:27+21:0015:30
22Karin LaurellOK Flundrehof1:00:42+21:1515:33
23Barbro KlassonOK Flundrehof1:21:32+42:0520:54
24Martin SvennungssonOK Gipen1:38:59+59:3225:22
Gunnar ChristianssonTrollhättans SKej godkänd

Lång

6 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK51:397:29
2Tomas JohanssonVänersborgs SK1:00:02+8:238:42
3Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:01:21+9:428:53
4Jenny NymanVänersborgs SK1:07:37+15:589:47
5Jörgen HallénTrollhättans SOK1:07:43+16:049:48
6Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:10:21+18:4210:11
7Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:13:31+21:5210:39
8Mats KristianssonTrollhättans SOK1:16:49+25:1011:07
9Martin MandingerTrollhättans SOK1:18:37+26:5811:23
10Daniel SöderströmOK Skogsvargarna1:19:45+28:0611:33
11Olivia NymanVänersborgs SK1:57:36+1:05:5717:02
Kristofer JohanssonTSOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser