Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Göteborg
Arrangörsorganisation: IK Stern
Datum: onsdag 13 juni 2012

Öppen motion 1

2 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma WidénKlubblös23:3710:16
2Frida PilttoKlubblös31:21+7:4413:37
3Emmy HedströmKlubblös31:25+7:4813:39
4Angelika FossKlubblös34:31+10:5415:00
4Simon HallKlubblös34:31+10:5415:00
6Anna KarlssonIK Stern35:12+11:3515:18
6Kajsa NylénKlubblös35:12+11:3515:18
8Karin ÅdaleKlubblös36:32+12:5515:53
9Carl MånssonIK Stern37:11+13:3416:10
10Hugo NorbergIK Stern43:59+20:2219:07
11Anton EngeKlubblös55:18+31:4124:02
12Bettan LundgrenKlubblös55:25+31:4824:05
13Artur LundgrenKlubblös55:28+31:5124:06
14Olle LundgrenKlubblös55:35+31:5824:10
15Karin SvenssonKlubblös1:27:58+1:04:2138:14

Öppen motion 3

3 400 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK27:528:11
2Johan HanssonKlubblös39:12+11:2011:31
3Johan BergholmKlubblös39:16+11:2411:32
4Elin ThyrFK Herkules40:23+12:3111:52
5Martin BorgvallKlubblös41:54+14:0212:19
6Ida ÅkermarkKlubblös43:07+15:1512:40
7Kristoffer ÅkermarkKlubblös43:11+15:1912:42
8Åsa LindqvistKlubblös44:07+16:1512:58
9Sara PettersonKlubblös44:18+16:2613:01
10Björn EngelbrektsonFK Snapphanarna44:58+17:0613:13
11Carl JosefssonSävedalens AIK45:38+17:4613:25
12Felix DrejmanOK Landehof47:34+19:4213:59
13Tomas StåhleOK Orinto50:50+22:5814:57
14Karin HasselgrenKlubblös50:59+23:0714:59
15Rune JungbjerGöteborgs Skidklubb54:36+26:4416:03
16Johan LindgrenKlubblös57:16+29:2416:50
17Susan GlennvallKlubblös1:03:38+35:4618:42
18Carl-Gustaf CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:07:39+39:4719:53
19Lizette AndrenKlubblös1:08:39+40:4720:11
20Chanelle AndrenKlubblös1:08:43+40:5120:12
21Helen EklundKlubblös1:09:15+41:2320:22
22Niklas GrinsvallKlubblös1:09:18+41:2620:22
23Barbro AndreassonKlubblös1:16:45+48:5322:34
24Samanta Singer NordmarkKlubblös1:16:47+48:5522:35
25Hanna GrahnIK Uven1:26:08+58:1625:20
Siv NylanderKlubblösej godkänd

Öppen motion 4

5 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Palle ZetterstrandKlubblös42:287:51
2Ingvar LarssonVänersborgs SK43:32+1:048:03
3Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK46:51+4:238:40
4Björn EriksenKlubblös48:54+6:269:03
5Sofia EbermarkÄlvsby IF OK49:16+6:489:07
6Filip SahlbergKlubblös50:33+8:059:21
7Pontus WiegandtKlubblös51:05+8:379:27
8Fredrik AnderssonKlubblös51:31+9:039:32
9Daniel FredrikssonMölndal Outdoor IF54:47+12:1910:08
10Mikael SvenssonKlubblös57:08+14:4010:34
11Fredrik BjörndalKlubblös57:12+14:4410:35
12Niklas KarlssonIK Stern58:25+15:5710:49
12Erika LättAltran58:25+15:5710:49
12Stefan EmbornKlubblös58:25+15:5710:49
15Karl-Johan HultinKlubblös59:42+17:1411:03
16Maria NethGöteborgs Skidklubb1:18:14+35:4614:29
17Patrik BlixtSävedalens AIK1:20:08+37:4014:50
18Sandra JohanssonKlubblös1:20:09+37:4114:50
Johan HåkanssonGöteborgs Skidklubbej godkänd

Öppen motion 5

3 500 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Palle ZetterstrandKlubblös27:187:48
2Magnus JosefssonSävedalens AIK28:54+1:368:15
3Arno BaumearKlubblös33:26+6:089:33
4Kurt ErikssonKlubblös35:48+8:3010:13
5Lennart AnderssonGöteborgs Skidklubb39:01+11:4311:08
6Peter NorbergSävedalens AIK39:07+11:4911:10
7Gustav HolmquistSweco IF40:25+13:0711:32
8Martin FloodKlubblös41:38+14:2011:53
9Johan HåkanssonGöteborgs Skidklubb42:28+15:1012:08
10Marika OgreliusIFK Göteborg43:11+15:5312:20
11Klas ErikssonKlubblös43:27+16:0912:24
12Ida SvenssonKlubblös44:03+16:4512:35
13Janis JanovskisKlubblös45:34+18:1613:01
14Niklas KarlssonKlubblös45:46+18:2813:04
15Karin OlssonSjövalla FK46:00+18:4213:08
16David KihlströmKlubblös46:35+19:1713:18
17Annika CarlungeKlubblös47:28+20:1013:33
17Tomas JaremoKlubblös47:28+20:1013:33
19Dennis LarssonKlubblös47:50+20:3213:40
20Anna NilssonFK Snapphanarna48:21+21:0313:48
21Mark UbbinkGöteborgs Skidklubb49:03+21:4514:00
22Filippa BorgKlubblös49:14+21:5614:04
23Hanna SvenssonKlubblös49:34+22:1614:09
24Charlotta LarsjöTolered-Utby Ol-klubb49:40+22:2214:11
25Jenny WåhlanderGöteborg50:28+23:1014:25
26Henrik AnderssonIFK Göteborg50:43+23:2514:29
27Johan GrahnIK Uven53:21+26:0315:14
28Marie WendinKlubblös53:58+26:4015:25
29Emanuel BygdellIK Uven54:03+26:4515:26
30Artur WraaliKlubblös55:01+27:4315:43
31Malin LenngrenKlubblös55:06+27:4815:44
32Josefin HedegardKlubblös55:39+28:2115:54
33Daniel LindauKlubblös56:47+29:2916:13
34Liselotte IwermoGöteborgs Skidklubb59:10+31:5216:54
35Jean-Michel SauryKlubblös59:29+32:1116:59
36Olivia SauryKlubblös59:37+32:1917:02
37Daniel JohanssonKlubblös59:44+32:2617:04
38Johan BergKlubblös1:00:32+33:1417:17
39Tommy LjuseniusGustavsbergs OK1:01:26+34:0817:33
40Per RobertssonIFK Göteborg1:06:17+38:5918:56
41Elin NyströmKlubblös1:08:27+41:0919:33
42Ida HallenbergKlubblös1:08:28+41:1019:33
43Anton LundbergKlubblös1:11:19+44:0120:22
44Stefan JohanssonAstra Tech IF1:11:45+44:2720:30
45Lillie de ValKlubblös1:27:47+1:00:2925:04
46Jan-Ove KarlssonMölndal Outdoor IF1:35:57+1:08:3927:24
Gustav SandinKlubblösej godkänd
Anna KellströmKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser