Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för IF Thor, Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IF Thor, Medel-KM
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: torsdag 14 juni 2012

D21

3 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla SvärdIF Thor29:367:49
2Sofie BergendahlIF Thor33:55+4:198:58
3Anna Karin OlmIF Thor34:12+4:369:02
4Rebecka HoppeIF Thor37:14+7:389:51
5Elin Falk SörqvistIF Thor38:09+8:3310:05
6Dorothe SpillmannIF Thor38:32+8:5610:11
Frida RoosIF Thorej start

H21

4 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ElwingerIF Thor29:467:18
2 Thomas PetterssonIF Thor37:51+8:059:17
3Johan StenbergIF Thor43:10+13:2410:36
3Robert PetterssonIF Thor43:10+13:2410:36

D14

2 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1 Moira NilssonIF Thor1:23:1634:07
Stina BrunellIF Thorej godkänd

H14

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Einar VallinIF Thor1:04:5624:58

D12

2 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina SvärdIF Thor22:159:07
2Alva LindellIF Thor40:26+18:1116:34

H12

2 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo BäsénIF Thor25:4410:32
2Erik HannrupIF Thor29:54+4:1012:15
3Elias KlamanIF Thor36:52+11:0815:06
4 Anton SegermanIF Thor39:02+13:1815:59
5 Jesper NyströmIF Thor59:47+34:0324:30
David GrönholmIF Thorej start
Emil JonsellIF Thorej start

D10

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindellIF Thor23:4310:10
2 Elsa BäsénIF Thor26:38+2:5511:25
3 Alva NyströmIF Thor27:27+3:4411:46
Hanna JonsellIF Thorej start

H10

2 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1 Aron HellgrenIF Thor26:0211:10
2Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor38:35+12:3316:33
Martin GrönholmIF Thorej start

H40

4 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1 Fredrik LindellIF Thor29:127:10
2Jörgen HellgrenIF Thor30:13+1:017:25
3Petter RanefallIF Thor31:41+2:297:47
4Daniel Andersson-OlmIF Thor32:40+3:288:01
5Lars VestlingIF Thor35:44+6:328:46
6Christian RohnerIF Thor39:42+10:309:45
7Bo SegermanIF Thor40:20+11:089:54
8 Peter NyströmIF Thor45:03+15:5111:04

H45

4 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn HannrupIF Thor34:388:30
2 Mikke BäsénIF Thor52:06+17:2812:48

D50

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mona HanssonIF Thor46:3114:32
Gunilla ReinholdssonIF Thorej start

H55

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Curt ReinholdssonIF Thorej start

H60

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan JohanssonIF Thor32:4010:12
2Mats-Olof WallinIF Thor42:08+9:2813:10

D70

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caje JacobssonIF Thor44:3213:55

U1

1 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1 Axel AnderssonIF Thor16:1312:11
2 Ellen HannrupIF Thor24:10+7:5718:10
3 Lukas LindIF Thor25:16+9:0318:59
4Viktor JemthIF Thor26:37+10:2420:00
5Jessica SvärdIF Thor29:35+13:2222:14
6Emelie SvärdIF Thor29:37+13:2422:16
6Siri SchröderIF Thor29:37+13:2422:16
8 Alice HellmanIF Thor40:03+23:5030:06
9 Hugo HellmanIF Thor40:04+23:5130:07
Tommy JohanssonIF Thorej start
Tora JonsellIF Thorej start

U2

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1 Simon OlmIF Thor34:4714:55
2Elisabeth MoilanenIF Thor35:48+1:0115:21
3Sofie JonsellIF Thor42:04+7:1718:03
4 Sara JonsellIF Thor43:06+8:1918:29
Linus JanssonIF Thorej start

Öppen motion 1

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1 Annika LindénIF Thor58:0718:09
1Karin HannrupIF Thor58:0718:09
Carina JanssonIF Thorej start
Peter JanssonIF Thorej start
Björn JonsellIF Thorej start

Öppen motion 2

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1 Max NilssonIF Thor1:00:0923:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser