Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D20E2 | H20E2 | D18E2 | H18E2 | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D15 | H15 | D16K | H16K | D14 | H14 | D13 | H13 | D14K | H14K | D12 | H12 | D11 | H11 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D35K | H35K | D40 | H40 | D40K | H40K | D45 | H45 | D45K | H45K | D50 | H50 | D50K | H50K | D55 | H55 | D55K | H55K | D60 | H60 | D60K | H60K | D65 | H65 | D65K | H65K | D70 | H70 | D70K | H70K | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D35M | H35M | H40M | H40M | D45M | H45M | D50M | H50M | D55M | H55M | H60M | D60M | D65M | H65M | D70M | H70M | H80M | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö10 | Ö11 | Ö12 | Open CH10 | Challenge D 10 | Challenge H 10 | Challenge D 5 | Challenge H 5 | 3-days Easy | 3-days Middle | 3-days Difficult | 3-days Women | 3-days Men | Pre-E | Pre-A | Pre-B | Pre-C | MTBD21 | MTBH21 | MTBD20 | MTBH20 | MTBD16 | MTBH16 | MTBD14 | MTBH14 | MTBD12 | MTBH12 | MTBD40 | MTBH40 | MTBD50 | MTBH50 | MTBD60 | MTBH60 | MTBÖK | MTBÖM | MTBÖL | MTBH70

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D65

3 470 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linda VerdeIF Sturla37:37
2Maria EhnTullinge SK38:54+1:17
3Lena GranefeltOK Tyr40:34+2:57
3Maud MossbergOK Järnbärarna40:34+2:57
5Maria LuderOLV Hindelbank40:41+3:04
6Maud NilssonHJS-Vansbro OK41:50+4:13
7Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK42:21+4:44
8Margareta HagstedtVäsby OK42:51+5:14
9Gun-Inger SahlbergLånghundra IF43:31+5:54
10Eva HalvarsonOK Kåre43:58+6:21
11Eva BlomströmIK Stern43:59+6:22
12Raisa IgnatenkoBuilder44:00+6:23
13Margaret EllisGVOC44:12+6:35
14Lucia HaslerOLG Säuliamt44:23+6:46
15Lisa KumlinVäxjö OK44:59+7:22
16Evgeniya KaslovaBuilder45:03+7:26
17Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK45:28+7:51
18Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna45:38+8:01
19Miriam RosenSouth Ribble OC45:51+8:14
19Anne-Marie TiveljungIK Gandvik45:51+8:14
21Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK46:55+9:18
22Ulla GummesonVäsby OK47:05+9:28
23Ingrid ÖhlundUlricehamns OK49:18+11:41
24Lena FritzellIF Rigor49:27+11:50
25Rudite SternaOK Sigulda49:49+12:12
26Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK49:59+12:22
27Solveig SvahnOckelbo OK50:07+12:30
28Yuko UematsuTeam Chako50:21+12:44
29Teresa TurnerSLOW51:00+13:23
30Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK51:24+13:47
31Elke WilkeTierps SOK51:42+14:05
32Marianne SellgrenSigtuna OK51:57+14:20
33Margareta LöfqvistVästerås SOK52:08+14:31
34Janet ClenaghanSolway52:10+14:33
35Ylva HäggströmIF Rigor52:43+15:06
36Maj-Britt ByströmRävetofta OK52:50+15:13
37Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL52:53+15:16
38Inger Marie HaahrOK-Htf53:19+15:42
39Kicki SanderBjörkfors GOIF53:44+16:07
40Ann-Mari PerssonVäxjö OK54:41+17:04
41Aila HalttunenHaninge SOK54:44+17:07
42Kerstin BlomOK Kolmården58:50+21:13
43Ingrid TengelandIK Gandvik58:55+21:18
44Vanja GummessonNybro OK1:00:00+22:23
45Ros-Mari KarlssonNybro OK1:00:17+22:40
46Karin ElfmanIF Marin Väst1:00:52+23:15
47Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:01:17+23:40
48Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:01:43+24:06
49Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:05:04+27:27
50Eva JohanssonKungälvs OK1:05:37+28:00
51Eva ArvidssonAlvesta SOK1:09:33+31:56
52Britt ÅkessonHässleholms OK1:33:01+55:24
53Anna BerggrenOK Silvanus1:45:08+1:07:31
Judith KarpinskiUSA Orienteeringej start
Eva FeilSkellefteå OKej start
Sinikka KukkohoviAnderstorps OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser