Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D20E2 | H20E2 | D18E2 | H18E2 | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D15 | H15 | D16K | H16K | D14 | H14 | D13 | H13 | D14K | H14K | D12 | H12 | D11 | H11 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D35K | H35K | D40 | H40 | D40K | H40K | D45 | H45 | D45K | H45K | D50 | H50 | D50K | H50K | D55 | H55 | D55K | H55K | D60 | H60 | D60K | H60K | D65 | H65 | D65K | H65K | D70 | H70 | D70K | H70K | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D35M | H35M | H40M | H40M | D45M | H45M | D50M | H50M | D55M | H55M | H60M | D60M | D65M | H65M | D70M | H70M | H80M | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö10 | Ö11 | Ö12 | Open CH10 | Challenge D 10 | Challenge H 10 | Challenge D 5 | Challenge H 5 | 3-days Easy | 3-days Middle | 3-days Difficult | 3-days Women | 3-days Men | Pre-E | Pre-A | Pre-B | Pre-C | MTBD21 | MTBH21 | MTBD20 | MTBH20 | MTBD16 | MTBH16 | MTBD14 | MTBH14 | MTBD12 | MTBH12 | MTBD40 | MTBH40 | MTBD50 | MTBH50 | MTBD60 | MTBH60 | MTBÖK | MTBÖM | MTBÖL | MTBH70

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D65 Kort

3 100 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marion HallstenUddevalla OK42:06
2Ann-Britt BengtssonSelånger SOK43:01+0:55
3Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK44:36+2:30
4Barbro EdströmKovlands IF46:29+4:23
5Åsa StåhlHjärnarps GH OL47:55+5:49
6Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK49:14+7:08
7Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL50:19+8:13
8Ingrid Rex WallströmOK Landehof50:58+8:52
9Kristin PetterssonStora Tuna OK53:33+11:27
10Karin WalltinÖstersunds OK54:23+12:17
11Liz DrewHertfordshire Orienteering Club HH55:26+13:20
12Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK55:53+13:47
13Kristina FriskAttunda OK56:45+14:39
14Lillemor RystedtStora Tuna OK56:49+14:43
15Susanne IngemanssonYstads OK57:18+15:12
16Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK58:24+16:18
17Eva ErikssonFK Friskus-Varberg58:30+16:24
18Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL59:16+17:10
19Eva TrangiusOK Tyr59:30+17:24
20Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:00:00+17:54
21Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:00:11+18:05
22Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL1:00:33+18:27
23Elin Pedersen SundtjønnKristiansand OK1:01:55+19:49
24Bodil RuterOK Älme1:04:21+22:15
25Ingegerd OlssonOK Alehof1:04:31+22:25
26Anita LjungbergUmeå OK1:04:44+22:38
27Valentina KostylevaRUS-Veteran1:04:57+22:51
28Britt Marie PersIK Jarl Rättvik1:06:04+23:58
29Ann-Helen LinnersjöOK Orion1:06:45+24:39
30Lotta BörjessonSävedalens AIK1:07:00+24:54
31Monica BerggrenBodafors OK1:10:53+28:47
32Barbro BengtssonOskarströms OK1:11:30+29:24
33Gunilla AnderssonOK Dacke1:13:04+30:58
34Kristina NilssonOK Skärmen1:14:12+32:06
35Setsuko WakaumeTeam Chako1:14:15+32:09
36Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK1:17:05+34:59
37Irene GustafssonOK Måsen1:17:31+35:25
38Herta LeumannOL Amriswil1:18:14+36:08
39Bodil BerbyTrøsken IL1:20:37+38:31
40Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK1:20:58+38:52
41Marianne SjöbergOK Gränsen1:22:20+40:14
42Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:23:38+41:32
43Elena MalyshevaRUS-Veteran1:24:22+42:16
44Inga GustavssonIK Uven1:24:47+42:41
45Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:26:04+43:58
46Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad1:26:56+44:50
47Britt-Marie RydbergIstrums SK1:28:42+46:36
48Judith HayToohey Forest Orienteering Club1:31:23+49:17
49Darina PolonyiovaATU Kosice1:31:59+49:53
50Inger AlmgrenGamleby OK1:32:59+50:53
51Lena SandahlGamleby OK1:38:37+56:31
52Rose-Marie PfeifferHSV Pinkafeld1:39:30+57:24
53Kateryna RadzivilRUS-Veteran1:41:43+59:37
54Inger BorgOckelbo OK1:43:03+1:00:57
55Zinaida LoykoOMEGA RUS1:45:56+1:03:50
56Franziska FritschySWISS O TOURS1:52:52+1:10:46
57Marie José BergerTout Azimut Fameck2:03:38+1:21:32
58Tomiko UnnoTeam Chako2:03:58+1:21:52
59Nicole Bastien-FathSCAPA NANCY2:14:20+1:32:14
60Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan2:22:47+1:40:41
61Inga LjungqvistLunds OK2:49:04+2:06:58
Ingalill SvenssonSävedalens AIKej godkänd
Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OKej godkänd
Galina KuntsevichRUS-Veteranej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila