*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D20E2 | H20E2 | D18E2 | H18E2 | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D15 | H15 | D16K | H16K | D14 | H14 | D13 | H13 | D14K | H14K | D12 | H12 | D11 | H11 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D35K | H35K | D40 | H40 | D40K | H40K | D45 | H45 | D45K | H45K | D50 | H50 | D50K | H50K | D55 | H55 | D55K | H55K | D60 | H60 | D60K | H60K | D65 | H65 | D65K | H65K | D70 | H70 | D70K | H70K | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D35M | H35M | H40M | H40M | D45M | H45M | D50M | H50M | D55M | H55M | H60M | D60M | D65M | H65M | D70M | H70M | H80M | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö10 | Ö11 | Ö12 | Open CH10 | Challenge D 10 | Challenge H 10 | Challenge D 5 | Challenge H 5 | 3-days Easy | 3-days Middle | 3-days Difficult | 3-days Women | 3-days Men | Pre-E | Pre-A | Pre-B | Pre-C | MTBD21 | MTBH21 | MTBD20 | MTBH20 | MTBD16 | MTBH16 | MTBD14 | MTBH14 | MTBD12 | MTBH12 | MTBD40 | MTBH40 | MTBD50 | MTBH50 | MTBD60 | MTBH60 | MTBÖK | MTBÖM | MTBÖL | MTBH70

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D70 Motion

2 910 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Astrid JohannessonHelsingborgs SOK44:45
2Berit NilssonOK Älme46:42+1:57
3Monica WikerLudvika OK51:58+7:13
4Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOK53:21+8:36
5Mariann SvenssonVäxjö AIS54:53+10:08
6Britt-Marie ErikssonOK Grip57:01+12:16
7Elisabeth PrettnerTirol58:45+14:00
8Seiko ShibaOLP Hyogo59:17+14:32
9Veronika GübeliThurgorienta1:02:21+17:36
9Inger AndersenFaaborg OK1:02:21+17:36
11Eva StensbyLøten o-lag1:02:35+17:50
12Ingegerd OlssonOK Letstigen1:03:10+18:25
13Marita PusaFK Boken1:06:37+21:52
14Gunnel ChristianssonGamleby OK1:06:57+22:12
15Laila PerssonIS Skanne1:08:02+23:17
16Maria FaulhammerTirol1:08:28+23:43
17Margareta RingRonneby OK1:10:23+25:38
18Turid M ArnesenGrue IL1:16:53+32:08
19Birgit LjungOK Gipen1:19:26+34:41
20Ing-Mari LarssonOK Löftan1:19:54+35:09
21Rosita KarlssonVäxjö AIS1:23:07+38:22
22Doris NilssonGöteborgs SK1:24:34+39:49
23Junko AragakiNTA O tour1:34:07+49:22
24Mona ÅhlundVänersborgs SK1:35:51+51:06
25Birgitta PeterssonAlvesta SOK1:41:13+56:28
26Ingegerd JanssonVänersborgs SK1:52:00+1:07:15
Margit GlansMalmö OKej godkänd
Gunnel KarlssonÅmåls OKej godkänd
Anna-Britt JohanssonSundsvalls OKej start
Ingelise JørgensenFSK Orienteringej start
Eivor MjöbergHallstahammars OKej start
Britt-Marie NordmanHägersta GFej start
Tove SkovlystFaaborg OKej start
Tove SkovlystFaaborg OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser