*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D20E2 | H20E2 | D18E2 | H18E2 | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D15 | H15 | D16K | H16K | D14 | H14 | D13 | H13 | D14K | H14K | D12 | H12 | D11 | H11 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D35K | H35K | D40 | H40 | D40K | H40K | D45 | H45 | D45K | H45K | D50 | H50 | D50K | H50K | D55 | H55 | D55K | H55K | D60 | H60 | D60K | H60K | D65 | H65 | D65K | H65K | D70 | H70 | D70K | H70K | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | D90 | H90 | D21M | H21M | D35M | H35M | H40M | H40M | D45M | H45M | D50M | H50M | D55M | H55M | H60M | D60M | D65M | H65M | D70M | H70M | H80M | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö10 | Ö11 | Ö12 | Open CH10 | Challenge D 10 | Challenge H 10 | Challenge D 5 | Challenge H 5 | 3-days Easy | 3-days Middle | 3-days Difficult | 3-days Women | 3-days Men | Pre-E | Pre-A | Pre-B | Pre-C | MTBD21 | MTBH21 | MTBD20 | MTBH20 | MTBD16 | MTBH16 | MTBD14 | MTBH14 | MTBD12 | MTBH12 | MTBD40 | MTBH40 | MTBD50 | MTBH50 | MTBD60 | MTBH60 | MTBÖK | MTBÖM | MTBÖL | MTBH70

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H70 Motion

3 550 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sven Håkan HolmbornLudvika OK45:34
2Sören HaglundOK Kullingshof45:44+0:10
3Leif NilssonGöteborgs SK46:40+1:06
4Einar StensbyLøten o-lag46:55+1:21
5Mårten SvenssonOK Gipen47:53+2:19
6Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK49:21+3:47
7Östen AnderssonVästerbergslagens OL50:40+5:06
8Christer SjöforsOK Älme51:49+6:15
9Leif KarlssonIFK Brattfors52:26+6:52
10Lars NordinSolna OK52:43+7:09
11Nils PerssonIS Skanne56:00+10:26
12Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK58:28+12:54
13Ingemar ÖbergOK Kullingshof59:06+13:32
14Leif  HagstedtVäsby OK1:00:05+14:31
15Sven PerssonTorsås OK1:00:12+14:38
16Olle RingRonneby OK1:01:13+15:39
17Jan-Erik LarssonUpsala IF1:01:30+15:56
18Gunnar BengtssonOK Gläntan1:01:33+15:59
19Jan-Erik GlansMalmö OK1:02:29+16:55
20Johnny ErixonFellingsbro GOIF1:03:38+18:04
21Ingemar ErlandssonVäxjö OK1:04:25+18:51
22Nils JohanssonIFK Mora OK1:05:03+19:29
23Bille WidellVisby IF Gute SOK1:07:17+21:43
24Lars Helge AlmgrenLudvika OK1:08:16+22:42
25Sven Ejvin BrindbergsVästerbergslagens OL1:08:28+22:54
26Eero SaramäkiOlavin Rasti1:09:06+23:32
27Rolf JohanssonSödertälje IF1:11:47+26:13
28Rolf KarlssonOK Fjällstigen1:12:33+26:59
29Arthur GübeliThurgorienta1:12:48+27:14
30Nils-Åke BlomAnnebergs GIF1:17:22+31:48
31Bengt-Åke LindgrenIF Hallby SOK1:17:56+32:22
32Sven-Åke SvenssonFilipstads OK1:18:01+32:27
33Inge FröjdSundsvalls OK1:18:29+32:55
34Rune OlssonVästvärmlands OK1:21:45+36:11
35Jan-Erik KraftHallstahammars OK1:39:51+54:17
36Anders LindnerHjärnarps GH OL1:44:44+59:10
37Ragnvald BladhOK Älme1:52:35+1:07:01
38Bertil BorglundTrollhättans SK2:15:33+1:29:59
Kazunobu AragakiNTA O tourej godkänd
Jan Olof HedbergGagnefs OKej godkänd
Erling AnderssonVänersborgs SKej start
John-Erik ErikssonJönköpings OKej start
Anders FrönellIK Hakarpspojkarnaej start
Sadao IsobeNTA O tourej start
Leif JehanderBromma-Vällingby SOKej start
Åke JohanssonSundsvalls OKej start
Bengt NygrenMalmö OKej start
Olle NäslundSelånger SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser