Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H18 Elit

8 160 m, 118 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon HectorSnättringe SK53:04
2Filip JacobssonDegerfors OK54:38+1:34
3Jesper SvenskStora Tuna OK54:39+1:35
4Ville JohanssonOK Kolmården55:35+2:31
5Simon ImarkTullinge SK57:27+4:23
6Anton ForsbergLånghundra IF57:28+4:24
7Isac von KrusenstiernaOK Kåre57:36+4:32
8Henning SjökvistStora Tuna OK57:42+4:38
9Elias EkvallTrollhättans SOK59:35+6:31
10Emil LjungemyrOK Kolmården59:59+6:55
11Oliwer LundbergOK Bävern1:00:00+6:56
12Mathieu PerrinNature Orientation Saint Etienne1:00:09+7:05
13Simon LarssonOK Hällen1:01:03+7:59
14Victor ImarkTullinge SK1:01:26+8:22
15Henrik JohannessonRonneby OK1:01:44+8:40
16Audun HeimdalKonnerud IL1:02:00+8:56
17Vegard GulbrandsenAsker SK1:02:08+9:04
18Albin LillieströmOK Roxen1:02:14+9:10
19Florian AttingerOK Ravinen1:02:24+9:20
20Jonas GustafssonOK Kåre1:02:46+9:42
21Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:02:56+9:52
22Akseli RuoholaMS Parma1:03:04+10:00
23Olle JosarpFK Friskus-Varberg1:03:10+10:06
24Teemu EerolaTampereen Pyrintö1:03:13+10:09
25Håkon Raadal BjørloHalden SK1:03:22+10:18
26Eevert ToivonenKangasala SK1:03:34+10:30
27Aaro JulkunenMS Parma1:04:00+10:56
28Olle AnderssonTullinge SK1:04:20+11:16
29Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:04:21+11:17
30Andrin GründlerVaajakosken Terä1:05:04+12:00
31Aleksi SorsaEspoon Suunta1:05:09+12:05
32Eero HeinonenMS Parma1:05:14+12:10
33Johan OlsonIK Uven1:05:16+12:12
34Knut AasheimOppsal Orientering1:05:42+12:38
35Rasmus LundbergOK Bävern1:06:01+12:57
36Gustaf SundbüeOK Hällen1:06:04+13:00
37Håvard EidsmoFreidig1:06:47+13:43
38Ollipekka HeikkiläLynx1:07:19+14:15
39Kristian Nilsen SandnesEmblem IL1:07:22+14:18
40Simon SchusterVallentuna-Össeby OL1:07:31+14:27
41Isak PrellnerSkåneslättens OL1:08:11+15:07
42André AnderssonVästerbergslagens OL1:08:18+15:14
43Olav RemmenOL Trollelg1:08:19+15:15
44Rafael DobnikEksjö SOK1:08:51+15:47
45Lari PernuEspoon Suunta1:09:09+16:05
46Carl Emil Schøier KovstedCopenhagenO1:09:12+16:08
47Erik ZeilonSkåneslättens OL1:09:30+16:26
48Otto StuhlhoferOK Landehof1:09:34+16:30
49Pascal BuchsANCO-Neuchâtel1:10:46+17:42
50Devon BeckmanHawkes Bay Orienteering Club1:11:00+17:56
51Oskar LindEksjö SOK1:11:09+18:05
52Christian MøllerAalborg OK1:11:18+18:14
53Sergey KrasilnikovNord West1:11:19+18:15
54Olle NilssonOK Linné1:11:44+18:40
55Timo SuterEksjö SOK1:11:47+18:43
56Filip KarlssonIF Hagen1:12:02+18:58
57Hallvard Arntzen FossSandefjord OK1:12:22+19:18
58Fabian SteenOK Enen1:12:44+19:40
59Fredrik JohanssonOK Nackhe1:13:07+20:03
60Jakob FranssonOK Milan1:13:10+20:06
61Peter NordbrødenHalden SK1:13:12+20:08
62Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK1:13:17+20:13
63Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering1:13:26+20:22
64Håkon Østraat SævareidHalden SK1:13:41+20:37
65Mattis HallbergIK Uven1:13:44+20:40
66Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK1:13:45+20:41
67Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot1:13:48+20:44
68Erlend Kvittum NytrøenTynset IF1:14:24+21:20
69Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus1:14:29+21:25
70Johannes RidefeltOK Linné1:15:15+22:11
71Nick GebertOLK Wiggertal1:15:21+22:17
72Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:15:24+22:20
73Veit SlodowskiUSV Jena1:15:40+22:36
74Robin SalénBergnäsets AIK1:16:29+23:25
75Sturla FrydenlundIF Sturla1:17:04+24:00
76Silvan UllmannOL Biel Seeland1:17:07+24:03
77Trygve Kristoffer LøvliHalden SK1:17:17+24:13
78Hugo DahlbergHaninge SOK1:17:31+24:27
79Johan Lindbjerg SkovbækCopenhagenO1:17:45+24:41
80Juha RauhalaEspoon Suunta1:17:46+24:42
81Andreas UllerKils OK1:17:49+24:45
82Anders HaflanOL Tønsberg og Omegn1:17:51+24:47
83Lucas SundbladEksjö SOK1:17:52+24:48
84Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:18:05+25:01
85Ole KostølKristiansand OK1:18:10+25:06
86Lukas DeiningerIFK Mora OK1:18:17+25:13
87Noel BoosOLV Luzern1:18:24+25:20
88Sverre Bang StøengHamar OK1:18:27+25:23
89Aidan RigbyCleveland Orienteering Klub1:18:32+25:28
90Tommy HayesAuckland OC1:19:06+26:02
91Erlend Nilsen SandnesEmblem IL1:19:10+26:06
92Petter Vangen LunåsmoTynset IF1:20:00+26:56
93Torkel ReinhartsenKristiansand OK1:20:56+27:52
94Eric RosjöJönköpings OK1:21:22+28:18
95Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:21:37+28:33
96Eivind Øfsthus GravirAsker SK1:21:40+28:36
97Rickard DjerfTibro OK1:22:16+29:12
98Ivar Jevne ArnesenHamar OK1:22:55+29:51
99Rasmus Damgaard NielsenCopenhagenO1:23:59+30:55
100Asger Skytte KirkegaardCopenhagenO1:25:54+32:50
101Trygve HeggedalKongsberg OL1:26:26+33:22
102Paul FlückigerANCO-Neuchâtel1:27:26+34:22
103Alex CarcasInterlopers1:27:40+34:36
104Benjamin WaltiOLK Argus1:28:50+35:46
105Albin AnderssonOK Ravinen1:29:56+36:52
106Julius MolsenCopenhagenO1:30:22+37:18
107Manuel WalssOLV Luzern1:30:57+37:53
108Nicolas MüllerOLG Thun1:34:37+41:33
109Kjetil MølnvikFreidig1:35:42+42:38
110Mathias GløersenOL Tønsberg og Omegn1:36:03+42:59
111Andrin BieriOLG Pfaeffikon1:36:22+43:18
112Cyril BucherOLV Hindelbank1:42:00+48:56
113Erik NielsenOrienteering Tarzo a.s.d.1:46:27+53:23
114Rune ØstergaardCopenhagenO1:49:37+56:33
115Noah HowlettLOC1:53:55+1:00:51
116Csaba GerberBussola OK1:57:49+1:04:45
Tom CampbellLustens OKej godkänd
Tim FranssenOLV Luzernej godkänd
Alexander WiklundFinspångs SOKej start
Alvar PalmenEspoon Suuntaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser