Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D21

6 880 m, 151 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Samantha SaegerOK Linné58:28
2Kristin SkaarRyda SK59:25+0:57
3Sara BengtssonSävedalens AIK59:46+1:18
4Julia OlssonUddevalla OK59:59+1:31
5Kajsa HammarströmLinköpings OK1:00:00+1:32
6Johanna SanderiIFK Lidingö SOK1:01:48+3:20
7Jenny LönnkvistTullinge SK1:02:01+3:33
8Tatyana BevzaNord West1:02:11+3:43
9Lone MalmgrenGjø-Vard OL1:02:21+3:53
10Johanna ErlandssonStora Tuna OK1:02:45+4:17
11Jenny ErikssonOK Kåre1:03:40+5:12
12Jenny BjörkOK Denseln1:04:13+5:45
13Linda LindkvistLeksands OK1:04:52+6:24
14Minna SaarinenKoovee1:05:15+6:47
15Carolin SvenssonHaninge SOK1:05:58+7:30
16My WestlundOK Tyr1:06:00+7:32
17Malin LeanderssonOK Tyr1:06:06+7:38
18Sofie GustavssonOK Tyr1:06:11+7:43
19Erika LindqvistSävedalens AIK1:06:13+7:45
20Lina LångStora Tuna OK1:06:33+8:05
21Malin WelénKöping-Kolsva OK1:06:55+8:27
22Linnéa JohnssonOK Nackhe1:07:10+8:42
23Amanda HanssonBredaryds SOK1:07:17+8:49
24Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:07:28+9:00
25Hannah CulbergUS Orienteering1:07:29+9:01
26Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:08:02+9:34
27Linnea BörjarsCentrum OK1:08:06+9:38
28Ida WillénÖstersunds OK1:08:25+9:57
29Frida ForsbergOK Ravinen1:08:27+9:59
30Sofia LönnkvistTullinge SK1:08:42+10:14
31Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:08:46+10:18
32Gry GranstedtNTNUI1:08:52+10:24
33Ida DalhammerOK Roxen1:08:55+10:27
34Linn BylarsForsa OK1:09:41+11:13
35Madeleine DahlinKovlands IF1:09:52+11:24
36Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK1:09:53+11:25
37Jaana PulkkinenYlistaron Kilpa-Veljet1:09:56+11:28
38Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:09:57+11:29
39Renee BeveridgeNorth West Orienteering Club1:10:14+11:46
40Lina SamorLerums SOK1:10:43+12:15
41Viktoria HelmerssonOK Ravinen1:11:49+13:21
42Elin HamreforsSävedalens AIK1:12:01+13:33
43Lisa SamorTjällmo-Godegårds OK1:12:15+13:47
44Maria JohanssonTorsås OK1:12:22+13:54
45Sofia SalomonssonLinköpings OK1:12:47+14:19
46Lydia MartinssonOK Tyr1:13:08+14:40
47Sara JonssonOK Orion1:13:13+14:45
48Lisa WesterbergOK Milan1:13:30+15:02
49Kate MorrisonOK Linné1:13:45+15:17
50Moa KjellstrandCentrum OK1:14:05+15:37
51Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF1:14:20+15:52
52Marie RönnestrandFrösö IF1:14:24+15:56
53Kerria ChallandesANCO-Neuchâtel1:15:36+17:08
54Karin E GustafssonHagaby GOIF1:16:03+17:35
55Eva ÖhlundUlricehamns OK1:16:22+17:54
55Karin ValdemarssonKöping-Kolsva OK1:16:22+17:54
57Dora SzerencsiJärla Orientering1:16:23+17:55
58Marthe GløersenOL Tønsberg og Omegn1:16:25+17:57
59Karin FägerlindCentrum OK1:17:03+18:35
60Maria SchmiterlöwHjobygdens OK1:17:07+18:39
61Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn OF1:17:13+18:45
62Elin TörnrothHjobygdens OK1:17:21+18:53
63Anna HåkanssonLinköpings OK1:17:24+18:56
64Susanna ForsellMotala AIF OL1:17:31+19:03
65Maria BoisLeksands OK1:17:38+19:10
66Agnes AdolfssonEksjö SOK1:18:05+19:37
67Sara SchmidtTrollhättans SOK1:18:09+19:41
68Britt Ingunn NydalNTNUI1:18:13+19:45
69Filippa SpånérSävedalens AIK1:18:32+20:04
70Jenny GullqvistVästvärmlands OK1:18:42+20:14
71Lisa PetterssonOK Dacke1:18:51+20:23
72Therese LarssonOK Kroppefjäll1:18:56+20:28
73Maria BrodinFossum IF1:19:02+20:34
74Sofie PetterssonUlricehamns OK1:20:12+21:44
75Lisa PalmSävedalens AIK1:21:28+23:00
76Maria ErikssonVästvärmlands OK1:21:55+23:27
77Sofia HägglundOK Hammaren1:22:10+23:42
78Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF1:22:53+24:25
79Karolina NygrenSkogspojkarnas OK1:23:04+24:36
80Ylva SunessonOK Alehof1:23:11+24:43
81Eva GustafssonHagaby GOIF1:23:13+24:45
82Alexandra KhlebnikovaANCO-Neuchâtel1:23:17+24:49
83Elin BlickOK Alehof1:23:38+25:10
84Elin ErikssonVästvärmlands OK1:23:56+25:28
85Malin JacobsonOK Tor1:24:06+25:38
86Hanna ErikssonOK Denseln1:24:33+26:05
87Emilia HenryssonTibro OK1:24:43+26:15
88Frida VoldenKongsberg OL1:24:53+26:25
89Linn AxelssonÄrla IF1:25:15+26:47
90Elin DölerudGöteborg-Majorna OK1:25:23+26:55
91Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:25:41+27:13
92Lovisa FalkHagaby GOIF1:25:49+27:21
93Katja LüscherOL Regio Olten1:26:19+27:51
94Emma LundmanOK Roslagen1:27:12+28:44
95Frida AnderssonOK Orion1:27:56+29:28
96Sofie SvenssonBjörkfors GOIF1:28:23+29:55
97Hanna ModinLunds OK1:29:07+30:39
98Emma BromarkLånghundra IF1:29:08+30:40
99Julia LundquistNybro OK1:29:13+30:45
100Live Bredholt JørgensenNTNUI1:29:48+31:20
101Frida StrömgårdUddevalla OK1:29:51+31:23
102Amanda ClaessonSävedalens AIK1:30:20+31:52
103Madeleine AttforsSävedalens AIK1:31:41+33:13
104Ellen LarssonIF Hagen1:32:14+33:46
105Sara LundstenSundsvalls OK1:32:50+34:22
106Sara IvarssonOK Kullingshof1:33:42+35:14
107Andrea WickbomVittjärvs IK1:34:30+36:02
108Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:34:32+36:04
109Linnea NordOK Klemmingen1:35:10+36:42
110Leena KuusipohjaKristiansand OK1:35:44+37:16
111Mary FlemingAustralia1:35:52+37:24
112Kristin KällströmerNyköpings OK1:36:24+37:56
113Barbara SchönenbergerOL Regio Wil1:36:42+38:14
114Heike TorgglerSportclub Meran1:36:50+38:22
115Evelina ChristofferssonOK Renen1:37:17+38:49
116Nina Jeanette TollehaugEiker OL1:38:12+39:44
117Anaïs CattinANCO-Neuchâtel1:39:34+41:06
118Viviane MumprechtIFK Ilfis OK1:39:53+41:25
119Josefine SöderlundLeksands OK1:40:14+41:46
120Maren HerrgesellOK Oachkatzlschwoaf1:40:49+42:21
121Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:40:50+42:22
122Frida DanielssonVästerås SOK1:40:58+42:30
123Iris LuiHKOXCC1:42:42+44:14
124Hanna BaushevichBSU OK1:43:59+45:31
125Sofia GumaeliusTibro OK1:45:53+47:25
126Eliana KöpfliIFK Ilfis OK1:47:12+48:44
127Lisa GabrielssonFalköpings AIK OK1:47:23+48:55
128Lucie KomarkovaHjärnarps GH OL1:48:38+50:10
129Angelica EngströmSkåneslättens OL1:49:10+50:42
130Anna OlssonTibro OK1:51:14+52:46
131Lovisa MannfolkUlricehamns OK1:52:14+53:46
132Therese PerssonSnättringe SK1:52:36+54:08
133Cristina HedlundVandrarringen1:54:30+56:02
134Marion RisseCA Rosé1:55:07+56:39
135Marielle NilssonAndrarums IF1:55:19+56:51
136Nicole HitzOLK Argus1:55:25+56:57
137Anicó KulowBerliner Turnerschaft1:55:40+57:12
138Olga BaranovaDVOA1:55:56+57:28
139Dorthe Kühl PetersenOK SYD2:00:50+1:02:22
140Lisa KaleredOK Denseln2:05:55+1:07:27
141Rachel CollinsDFOK2:07:26+1:08:58
142Anna NystedtSundsvalls OK2:07:28+1:09:00
143Livia SchifferleBjörnbär OK2:09:35+1:11:07
144Sonja MuellerOLG Basel2:14:50+1:16:22
145Anna GierlachWOLF Haltern2:18:43+1:20:15
146Bjørg GranlyNTNUI2:30:51+1:32:23
147Malin AndrénTibro OK2:46:07+1:47:39
148Vivian LeeHKOXCC2:50:24+1:51:56
149Yuqing ZhengOAC3:35:00+2:36:32
Natalia PereverzinaHertfordshire Orienteering Club HHej godkänd
Elina JohnssonCentrum OKej godkänd
Ida Mari Borge HoviKonnerud ILej start
Solveig LøkenNTNUIej start
Amanda MartinssonFalkenbergs OKej start
Albina PatrakovaNovosibirskej start
Kira ArkhipovaNovosibirskej start
Ronja ArvidssonSkåneslättens OLej start
Fontaine HéliseTous Azimuts Douaiej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser