Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D17-20 Kort

4 800 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna SahlinOK Kåre1:01:20
2Idun BækkenOs IL orientering1:03:13+1:53
3Elin JohanssonForsa OK1:11:07+9:47
4Matilda RenlundOK Södertörn1:14:40+13:20
5Ella JohanssonIF Hagen1:15:08+13:48
6Siri GrandalIL Tyrving1:19:10+17:50
7Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK1:21:01+19:41
8Moa HenningssonIK Trenne Ullared1:21:05+19:45
9Ellen PerssonSöderhamns OK1:22:00+20:40
10Emma RenbergSävedalens AIK1:23:10+21:50
11Filippa GrelzSöders-Tyresö1:24:16+22:56
12Linnea PetrisiVästerbergslagens OL1:27:03+25:43
13Joelle GirardinOLV Zug 20151:28:25+27:05
14Magdalena EnglASVÖ Österrike1:29:21+28:01
15Johanna CavallinValbo AIF1:32:46+31:26
16Linnea NybergSäterbygdens OK1:37:28+36:08
17Linnea HedinSöders-Tyresö1:39:13+37:53
18Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:40:15+38:55
19Ida SvenningssonLunds OK1:42:06+40:46
20Linnéa GranlundTäby OK1:42:47+41:27
21Ebba BengtssonOK Lindéna1:45:39+44:19
22Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK1:51:33+50:13
23Marie LindFrämmestads IK1:53:26+52:06
24Emma AuseliusBredaryds SOK1:54:43+53:23
25Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:55:49+54:29
26Christina BroingerASVÖ Österrike1:57:59+56:39
27Ronja BergmanSnättringe SK1:59:49+58:29
28Felicia KarlssonIK Trenne Ullared2:00:42+59:22
29Anna LeitnerTirol2:03:28+1:02:08
30Isis JernstigVänersborgs SK2:05:59+1:04:39
31Emma JohanssonOK Hammaren2:09:33+1:08:13
32Jennie RosénHästveda OK2:12:06+1:10:46
33Kajsa ErikssonBodafors OK2:13:26+1:12:06
34Alina SprengerSV IHW Alex 78 Berlin e.V.3:01:57+2:00:37
Tilda AnderssonOK Ravinenej godkänd
Regula KellerTirolej godkänd
Cecilie UdholmAalborg OKej godkänd
Magdalena HedbergSöders-Tyresöej godkänd
Kristina PræstgaardMariager Fjord OKej godkänd
Susanne StrømHedrum OLej godkänd
Florence GirardinOLV Zug 2015ej godkänd
Nelly LidmanTibro OKej start
Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OFej start
Amalie Fjæastad AmundsenKonnerud ILej start
Anna LampinenSelånger SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser