Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H14

4 170 m, 153 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor SvenskStora Tuna OK25:39
2Morten Örnhagen JørgensenOK Snab25:51+0:12
3Akseli JulkunenLounais-Hämeen Rasti27:26+1:47
4Linus KristianssonTrollhättans SOK27:56+2:17
5Elias TidevallSkogsluffarnas OK28:03+2:24
6Leo JohanssonOK Kolmården28:05+2:26
7Arvid WesterbergOK Kolmården28:09+2:30
8Joar HertinVästerviks OK28:11+2:32
9Johan LangerakJärfälla OK28:13+2:34
10Samuel PihlströmOK Landehof30:05+4:26
11Alfred PetterssonFalköpings AIK OK30:08+4:29
12Benjamin NäslundSkogslöparna30:17+4:38
13Emanuel HerberthsonLinköpings OK30:28+4:49
14Philip CarlssonNyköpings OK30:58+5:19
15Pascal SchmidOLG Galgenen31:04+5:25
16Albin KronkvistÖrkelljunga FK31:15+5:36
17Søren Thrane ØdumCopenhagenO31:29+5:50
18Simon FriskGustavsbergs OK31:30+5:51
19Cedrik SandellOK Raseborg32:11+6:32
20Lars SandstadFreidig32:19+6:40
21Ludvig HolmqvistOK Tor32:23+6:44
22Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK32:28+6:49
23Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb32:30+6:51
24Melker ForsbergKFUM Örebro OK32:54+7:15
25Albin TollOK Njudung33:00+7:21
26Elias RöstinSöders-Tyresö33:06+7:27
27Carl JosefssonSävedalens AIK33:16+7:37
28Adrian VartiaOK Löftan33:58+8:19
29Hugo DjurstedtEksjö SOK34:00+8:21
30Erik HogedalGöteborg-Majorna OK34:03+8:24
31Linus LundbergOK Bävern34:04+8:25
32Arvid RoosOK Linné34:22+8:43
33Valtteri KankainenSotkamon Jymy35:03+9:24
34Anton HänströmTäby OK35:22+9:43
35Erik BonekNaturfreunde Wien35:41+10:02
35Bendik EliassenFredrikstad SK35:41+10:02
37Isak JonssonNydalens SK36:00+10:21
37Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby36:00+10:21
39Jesper LidmarSnättringe SK36:08+10:29
40Albin LindgrenVisborgs OK36:34+10:55
41Gaute Kvittum NytrøenTynset IF37:21+11:42
42Allan HedbergLunds OK38:02+12:23
43Axel Leijon ThorellLånghundra IF38:19+12:40
44Joar TryggöTrollhättans SOK38:34+12:55
45Alistair ChapmanMar Orienteering Club38:36+12:57
46Petter Liabakk EriksenByåsen IL39:19+13:40
47Mattis PerssonEksjö SOK39:26+13:47
48Casper HedarOK Tor39:28+13:49
49Simon SvahnEksjö SOK39:35+13:56
50Gustav ÅmanOK Vilse 8739:49+14:10
51Isac ErikssonOK Nolaskogsarna40:05+14:26
52Samuel ErikssonEds SK40:43+15:04
53Vegard KittilsenFreidig40:55+15:16
54Adam HodinÅrsunda IF41:04+15:25
55Ethan TebbuttTwycross OC41:12+15:33
56Oskar LundgrenVittjärvs IK41:19+15:40
57Pontus ErikssonHjärnarps GH OL41:22+15:43
58Andreas NäslundVästerås SOK41:54+16:15
59Axel BerglundUlricehamns OK42:46+17:07
60Melvin JakobssonOK Södertörn43:04+17:25
61Axel OrrhedeHelsingborgs SOK43:13+17:34
62Mattias LevinSvaide Roma SOK43:22+17:43
63Jakob SjöbergGävle OK43:24+17:45
64Anthony RileyDVOA43:51+18:12
65Jakob TellsénOK Roxen44:00+18:21
66Noah BechtelFK Friskus-Varberg44:14+18:35
67Jakub BílýTJ Lokomotiva Teplice44:18+18:39
68Johannes GreenAlmby IK44:25+18:46
69Alexander RoosOK Landehof44:27+18:48
70Elias BergenfurIK Vikings OK44:29+18:50
71Hugo JakobssonEksjö SOK44:54+19:15
72Herman BrunborgNittedal OL45:35+19:56
72Niklas SvenssonJärfälla OK45:35+19:56
74Daniel SchmidtHerning O-Klub45:55+20:16
75Trevor BransomeSkogsluffarnas OK46:18+20:39
76Markus ÖsterlundVästerås SOK46:19+20:40
77Eirik BlågestadIndre Østfold OK46:33+20:54
78Johan HolmbergIF Hagen46:36+20:57
79Oscar ThornellSurahammars SOK46:48+21:09
80Aron ThorénRonneby OK47:02+21:23
81Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb47:04+21:25
82Tom LE CAmClub Rennais de Course dorientation47:21+21:42
83Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK47:42+22:03
84Anton SilierJärfälla OK47:43+22:04
85Gideon ClaessonJönköpings OK47:47+22:08
86Hugo StrömUlricehamns OK48:04+22:25
87Oskar StenviOK Linné48:05+22:26
88Jonas WepferOLG Pfaeffikon48:08+22:29
89Nils KylbornAlmby IK48:12+22:33
90Richard TakeOK Tyr48:44+23:05
91Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby49:02+23:23
92Florian JandlNaturfreunde Wien49:51+24:12
93William SeguraKFUM Örebro OK50:09+24:30
94Carl HedinEksjö SOK50:33+24:54
95Matyas SieglVSSK MFF Praha (MFP)50:44+25:05
96Jens ErikssonPiteå IF51:09+25:30
97Egil FrydenlundIF Sturla51:40+26:01
98Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK52:13+26:34
98Adam HahneInsjöns IF OK52:13+26:34
100Axel JohanssonSol Tranås52:43+27:04
101Joel HellmanSjövalla FK53:21+27:42
102Joel WiklundOK Grip53:27+27:48
103Andreas SkepplingOK Södertörn54:22+28:43
104Moritz MeierOLG Pfaeffikon55:11+29:32
105Fabio BirrerOLG Galgenen55:20+29:41
106Jonas VindalWing OK55:27+29:48
107Hampus FyhrSOK Aneby55:42+30:03
108Odin UnsgårdIL Leik56:56+31:17
109Gustav BjörklundIFK Mora OK57:24+31:45
110Joel KihlströmRehns BK57:44+32:05
111Josef HelanderOK Roxen58:12+32:33
112Johan AlpbergAlmby IK58:42+33:03
113Asgeir EspelandTynset IF59:36+33:57
114Simon OlssonHjärnarps GH OL59:50+34:11
115Albin KårénSundsvalls OK59:57+34:18
116Assar JohanssonGOIF Tjalve1:00:43+35:04
117Edvin HägglundOK Nolaskogsarna1:01:10+35:31
118Erik FlodmanOK Hammaren1:01:25+35:46
119MATTIAS JONASSONÄlvdalens IF OK1:01:30+35:51
120Max RosenbergOK Sorø1:03:46+38:07
121Per JutterströmIFK Mora OK1:05:02+39:23
122Simon MöllerAlmby IK1:05:27+39:48
123Per HedmanIF Hagen1:06:12+40:33
124Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:06:23+40:44
125Oskar KällmanOK Hällen1:07:07+41:28
126Erik ErlandssonVimmerby OK1:07:42+42:03
127Ville FontellOK Enen1:08:14+42:35
128Isak LagnanderSkåneslättens OL1:08:25+42:46
129Tobias MächlerOLG Galgenen1:09:52+44:13
130Alfred AnderIstrums SK1:12:20+46:41
131Henrik Haga NesseHaugesund IL Orientering1:14:44+49:05
132Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:16:37+50:58
133Gustav GraasDomnarvets GOIF1:16:39+51:00
134Sigvart Eugen BerglandIndre Østfold OK1:19:05+53:26
135Jacob MobergHelsingborgs SOK1:22:44+57:05
136Filip BrodénLeksands OK1:23:11+57:32
137Vasik BartosMLOK Marianske lazne1:23:22+57:43
138Axel ErikssonOK Löftan1:24:02+58:23
139Karl PalmqvistOK Kontinent1:24:25+58:46
140Zhang FanLearnjoy1:25:02+59:23
141David NeroNässjö OK1:25:48+1:00:09
142David ÅkerlindLustens OK1:31:05+1:05:26
143Rinya TamakiOsakaOLC1:36:06+1:10:27
144Zhuang YunzhuoLearnjoy1:38:39+1:13:00
145Tyr HäggströmAndrarums IF1:51:49+1:26:10
146Cui XuhanLearnjoy1:52:28+1:26:49
147Bao YuxuanLearnjoy3:38:48+3:13:09
Måns PerssonAndrarums IFej godkänd
Ole Øivind NorstedHalden SKej godkänd
Povel HedbergLunds OKej godkänd
Miroslav MelnikovUfa-Unitedej godkänd
Linus AlbinssonJärfälla OKej godkänd
Anton KarlssonMariestads FKej godkänd
Jonatan AuneHalden SKej start
Axel HermanssonKungälvs OKej start
Jörgen DeubelNF Wienej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser