Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D11

3 120 m, 112 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF22:35
2Mathea GløersenOL Tønsberg og Omegn23:10+0:35
3Filippa FagerströmIFK Göteborg23:23+0:48
4Elena PorkhunMoscow-O-Club24:09+1:34
5Miranda FredrikssonNyköpings OK24:47+2:12
6Johanna RoosOK Linné24:52+2:17
7Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK25:04+2:29
8Nora WesterlundOK Nolaskogsarna25:17+2:42
9Ebba OttossonGävle OK26:00+3:25
10Ellen FunkeLeksands OK26:15+3:40
11Maja AhlströmVästerås SOK26:42+4:07
12Ina ÅmanOK Vilse 8727:16+4:41
13Jonna LindbladOK Djerf27:46+5:11
14Tuva NylundBredaryds SOK28:07+5:32
15Elina ReinholdssonOK Alehof28:20+5:45
16Tove ValleriusGamleby OK28:40+6:05
17Wilma LeicktTullinge SK28:41+6:06
18Ebba ThernOK Skogshjortarna28:52+6:17
19Matilda WallströmSävedalens AIK29:15+6:40
20Felicia FyhrSOK Aneby29:39+7:04
21Tindra JonssonSkarpnäcks OL29:42+7:07
22Matilda AasaÖvertorneå IF29:53+7:18
23Hanna AlsiöFalköpings AIK OK29:59+7:24
24Maja GraadIF Rigor30:01+7:26
25Siiri JulkunenLounais-Hämeen Rasti30:12+7:37
26Ellen PelanderOK Djerf30:20+7:45
27Ida BengtssonOK Alehof30:27+7:52
28Sara ÅbomGävle OK30:31+7:56
29Molly GranängKungälvs OK31:16+8:41
30Alice OlvegårdFK Göingarna31:21+8:46
31Tilda RosanderSOK Aneby31:28+8:53
32Alice LarssonSundsvalls OK31:35+9:00
33Elsa BobergIF Rigor31:36+9:01
34Edit JonssonLånghundra IF31:43+9:08
35Alice JohanssonFinspångs SOK31:46+9:11
36Saga MattssonDalaportens OL31:47+9:12
37Matilda CederbergVänersborgs SK31:49+9:14
38Ida HjortOK Roxen31:51+9:16
39Ida RosjöJönköpings OK32:01+9:26
40Maiwenn FauquantGuyancourt Orientation 7832:02+9:27
41Katya GusevaSt.Petersburg32:05+9:30
42Vilma LarssonOK Milan32:07+9:32
43Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb32:27+9:52
44Hanna ÖbergGamleby OK32:36+10:01
45Vendela SturekSOK Viljan32:41+10:06
46Live Raknes SogstadGjø-Vard OL33:12+10:37
47Emmy PalmFK Boken33:22+10:47
48Ida ÖsterbergGustavsbergs OK33:36+11:01
49Enni LindskogOK Älme33:38+11:03
50Lisa SwartzOK Orion33:51+11:16
51Stella RangertIK Hakarpspojkarna33:54+11:19
52Ella TuressonOK Renen34:00+11:25
53Erle FrostAlta OL34:26+11:51
54Katja GustafssonTrosabygdens OK34:31+11:56
55Julia WallbergOK Alehof34:45+12:10
56Lovisa MasesStora Tuna OK34:54+12:19
57Doris VäisänenHelsingin Suunnistajat35:20+12:45
58Juliet WaldenfjordJärfälla OK35:27+12:52
59Vera PogemaaOK Skogsstjärnan35:36+13:01
60Elin AxelssonMullsjö SOK35:43+13:08
61Ellen TollOK Njudung35:48+13:13
62Agnes EklundOK Rodhen36:05+13:30
63Maria KostølKristiansand OK36:09+13:34
64Cilia SandellOK Raseborg36:16+13:41
65Alva DahlinKovlands IF36:17+13:42
66Amanda JanssonOK Klemmingen36:26+13:51
67Maja LindénVäxjö OK36:29+13:54
68Elin JonhedKFUM Örebro OK36:55+14:20
69Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK37:20+14:45
70Julia WyssOL Regio Olten37:42+15:07
71Ebba NäsmanLerums SOK38:32+15:57
72Hanne HusbySkåneslättens OL38:53+16:18
73Linn OlssonOK Södertörn39:57+17:22
74Miia RollerJärfälla OK40:13+17:38
75Ebba CrispinOK Denseln40:18+17:43
76Mikaela JohanssonVästerviks OK40:21+17:46
77Melissa Jolly-janssonGuyancourt Orientation 7840:24+17:49
78Linn AnderssonOK Tyr40:51+18:16
79Anna SvenssonIF Rigor40:54+18:19
80Elin WolgastSnättringe SK41:01+18:26
81Wilma LindqvistIK Gandvik41:04+18:29
82Ella ServinLånghundra IF41:37+19:02
83Julia WesthMullsjö SOK42:45+20:10
84Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna43:18+20:43
85Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby44:08+21:33
86Tuva ÖhgrenSävedalens AIK44:11+21:36
87Elin DanielssonIstrums SK45:04+22:29
88Maruska BartosovaMLOK Marianske lazne45:15+22:40
89Ebba AnderssonSundsvalls OK46:22+23:47
90Emilia SandinOK Skärmen46:31+23:56
91Agnes WallinKorsnäs IF OK47:14+24:39
92Ellen KårénSundsvalls OK48:32+25:57
93Lovis BergstrandBrattås CK49:46+27:11
94Lenka PorubskáSK Triturus Nitra50:50+28:15
95Maya KastlanderJärla Orientering51:49+29:14
96Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb52:31+29:56
97Måra StegardSkarpnäcks OL52:46+30:11
98Annie ErikssonOK Löftan54:04+31:29
99Selma IvarssonOK Hammaren54:06+31:31
100Magdalena SalenbäckKristinehamns OK57:08+34:33
101Stina LindholmSundsvalls OK57:59+35:24
102Angelina ÄlvegranVästerås SOK58:38+36:03
103Tess FranssonKFUM Örebro OK1:01:25+38:50
104Frida BerggrenÖstersunds OK1:01:43+39:08
105Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb1:02:31+39:56
106Vera HallgrenOK Österåker1:03:23+40:48
107Alva SteinerOLG Rymenzburg1:11:53+49:18
108Ylva ThorénÖrnsköldsviks OK1:15:18+52:43
109Ebba LindholmSundsvalls OK1:31:06+1:08:31
110Elin BreivoldVästerås SOK2:05:05+1:42:30
Stina BernGarphyttans IFej godkänd
Tuva LundinHalmstad OKej godkänd
Alva SundblomRånäs OKej start
Emma ZbindenOLV Basellandej start
Moa JohanssonVäsby OKej start
Hanna ThulinVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser