Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H10

2 500 m, 179 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle RingiOK Kåre14:37
2Odin EkNyköpings OK15:26+0:49
3Niels DalgaardKolding OK16:32+1:55
4Ivan MartemyanovLytkarino16:49+2:12
5Svante SelinFK Göingarna17:04+2:27
6Linus NilssonOK Österåker17:24+2:47
7Ilian VannierCSLG Melun17:32+2:55
7Jonathan Birk NielsenAalborg OK17:32+2:55
9Ture LiljaRonneby OK17:34+2:57
10Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:40+3:03
11Wille SöderqvistOK Kåre17:57+3:20
12Niklas ErlandssonOK Södertörn18:11+3:34
13Rasmus BerglundRingerike OL19:01+4:24
14Olle MalmKFUM Örebro OK19:03+4:26
15Arvid JohanssonOK Djerf19:05+4:28
16Jakob NordströmSigtuna OK19:20+4:43
17Elias NyqvistOK Landehof19:21+4:44
18Max ÖsterbergGustavsbergs OK19:43+5:06
19Fabian AlinderSjövalla FK19:44+5:07
20Olle DalinOK Kåre20:13+5:36
21Hjalmar AxelssonFK Göingarna20:16+5:39
22Emil LingJönköpings OK20:17+5:40
23Olof MusslinderNyköpings OK20:19+5:42
24Corsin MüllerOLG Galgenen20:23+5:46
24Liam WingstedtHalden SK20:23+5:46
26Isak LemurellSjövalla FK20:28+5:51
27Måns BergqvistGarphyttans IF20:31+5:54
28Dante RangertKungälvs OK20:35+5:58
29Arvid ErikssonOK Tyr20:42+6:05
30Tim LundbergOK Renen20:44+6:07
31Wilhelm KarmetunOK Njudung20:45+6:08
32Joel FinndahlIK Hakarpspojkarna20:55+6:18
33Elias TellsénOK Roxen20:57+6:20
34Liam HogedalVänersborgs SK21:17+6:40
35Marcus LammFrölunda OL21:19+6:42
36Casper GunnarssonOK Lindéna21:28+6:51
37Anton JohanssonSOK Aneby21:41+7:04
38Wilmer SelinFK Göingarna21:42+7:05
39Robin HelmerssonOK Tisaren21:47+7:10
40Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK21:50+7:13
41Olle PetersénOK Njudung21:55+7:18
42Arvid JonforsenHallstahammars OK21:58+7:21
43Olle HallnerOckelbo OK22:00+7:23
44Carl ÖbergGamleby OK22:18+7:41
45Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF22:21+7:44
46Arvid IngvarssonOK Renen22:22+7:45
47Melker SundOK Hammaren22:24+7:47
48Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg22:33+7:56
49Jens FochsenWaxholms OK22:34+7:57
49Olle SandbergOK Älvsjö-Örby22:34+7:57
49Edvin OckbornTrollhättans SOK22:34+7:57
52Hugo HedströmOK Bävern22:38+8:01
53Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL22:39+8:02
54Albin MöllerbergValbo AIF22:42+8:05
55Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF22:57+8:20
56Axel AnderssonOK Skogsstjärnan23:05+8:28
57Daniel KraftAlmby IK23:15+8:38
58Emil RingRonneby OK23:39+9:02
59Lucas SöderbergGävle OK23:42+9:05
60Jacob LiljeGävle OK23:44+9:07
61Alfred SjödinOK Tisaren23:49+9:12
62Albin ÅslundOK Linné23:53+9:16
63Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb24:00+9:23
64Joar BäckmanFrösö IF24:07+9:30
65Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL24:12+9:35
66Juho MalmiHelsingin Suunnistajat24:20+9:43
67Julius WiklundFalköpings AIK OK24:22+9:45
68Elouan ChevreuxGivry Sport Orientation24:31+9:54
69Albin PaulssonOK Löftan24:50+10:13
70Simon StridhSkogsluffarnas OK24:51+10:14
70Wilhelm TengrothOK Måsen24:51+10:14
72Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK25:07+10:30
73Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF25:17+10:40
74Albin SvenssonFK Herkules25:23+10:46
75Anton JonssonOK Tyr25:54+11:17
76Björn RönnestrandFrösö IF26:00+11:23
77Tuukka TolkkinenSotkamon Jymy26:15+11:38
78Alf Petter LynumFreidig26:45+12:08
79August EkingeOK Motala26:46+12:09
80Linus BååthSävedalens AIK26:48+12:11
81Wille VernströmRonneby OK27:15+12:38
82Edvard PelanderOK Djerf27:16+12:39
83Lavio MüllerOLG Galgenen27:20+12:43
84Nils MelénTrollhättans SOK27:24+12:47
85Hugo JaremalmVallentuna-Össeby OL27:25+12:48
86Oscar KjellmanLinköpings OK27:52+13:15
87Walter SöderqvistOK Kåre28:24+13:47
88Emil SeldénIF Rigor28:31+13:54
89Darío Díaz FernándezMalarruta28:50+14:13
90Albert BrohedeOK Älgen28:52+14:15
91Jacob OlssonOckelbo OK28:54+14:17
92Isak HolmgårdKils OK29:17+14:40
93Olle WallmanVästerbergslagens OL29:18+14:41
94Albin TagessonFK Finn29:25+14:48
95Casper TuressonHärlövs IF29:29+14:52
96Aron BromanLänna IF29:30+14:53
97Hugo BergenfurIK Vikings OK29:44+15:07
98Filip HanssonOK Löftan29:52+15:15
99Simon WesthMullsjö SOK30:08+15:31
100Marcus GrunderJärfälla OK30:13+15:36
101Malte SöderlundKarlsbyhedens IK30:32+15:55
102Sebastian LindblomGustavsbergs OK30:35+15:58
103Viktor JonhedKFUM Örebro OK30:37+16:00
104Robin AnderssonTrollhättans SOK30:39+16:02
105Elias LjungdellTäby OK30:50+16:13
106Lukas ErdalenIFK Göteborg30:55+16:18
107Valter DrejmoOK Landehof30:56+16:19
108Malte AlbinssonOK Österåker31:14+16:37
109Axel NilssonGarphyttans IF31:16+16:39
110Wilmer RexSundsvalls OK31:22+16:45
110oscar hallqvistVänersborgs SK31:22+16:45
112Rasmus DoeringGarphyttans IF31:28+16:51
113Samuel RingströmOK Landehof31:58+17:21
114August GörasLeksands OK32:00+17:23
115Oscar ÅslundOK Linné32:25+17:48
116Karl ForsgrenVästerbergslagens OL32:29+17:52
117Melker WaldfeltFinspångs SOK32:48+18:11
118Elis HanssonIF Thor33:01+18:24
119Martin ErikssonAnnebergs GIF33:02+18:25
120Erik PalmVästerås SOK33:07+18:30
121Hampus KarlssonStorviks IF33:14+18:37
122Eirik WathneSandnes IL (Rogaland)33:21+18:44
123Carl GlivesonRonneby OK34:29+19:52
124Hugo MartinssonFK Finn34:41+20:04
125Lukas HambäckLånghundra IF35:27+20:50
126Linus AlinderSjövalla FK35:33+20:56
127Anton KarlssonFK Finn35:40+21:03
128Rasmus HedarOK Tor35:47+21:10
129Nils JohanssonVästvärmlands OK36:18+21:41
130Viktor BerndtssonFrölunda OL36:32+21:55
131Oscar AnderssonOK Tyr36:37+22:00
132Hugo ThoressonAndrarums IF37:36+22:59
133Albin JemthIF Thor37:41+23:04
134David RothamelTolered-Utby Ol-klubb38:08+23:31
135Aurel GloorOLG Pfaeffikon38:13+23:36
136Edvin SanderSkåneslättens OL38:23+23:46
137Dennis BjurstedtSurahammars SOK39:02+24:25
138Albin KlaseniusKFUM Örebro OK39:09+24:32
139Isak LarssonOK Tisaren39:54+25:17
140Adrian WidmarkUmeå OK40:42+26:05
140Simon GrahnIK Uven40:42+26:05
142Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK41:09+26:32
143Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF41:24+26:47
144Isac WadmanIFK Mora OK42:00+27:23
145Hugo EkströmOK Älgen42:07+27:30
145Stefan ZoellyOLG Stäfa42:07+27:30
147Erik EkbergTrollhättans SOK42:10+27:33
148Mattias KillmeyVittjärvs IK42:25+27:48
149Axel BrattOK Orion43:01+28:24
150Christoffer Vang BobachAalborg OK43:55+29:18
151Adam NeroNässjö OK43:59+29:22
152Axel ErikssonStora Tuna OK46:03+31:26
153Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK47:13+32:36
154Cazper NilssonAndrarums IF47:26+32:49
155Paul SteinerOLG Rymenzburg48:21+33:44
156Emil AnderssonLunds OK48:25+33:48
157Axel KyhlbergTenhults SOK48:32+33:55
158Elias LauriFK Herkules50:02+35:25
159Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna50:52+36:15
160Felix LindOK Älgen51:22+36:45
161Arvid SjödinGustavsbergs OK53:56+39:19
162Jon WikströmHästveda OK1:10:32+55:55
163Olle KullmanOK Alehof1:11:27+56:50
164Isak BjörkOK Hammaren1:15:03+1:00:26
165Ivan MolchanovMoscow MSU3:08:18+2:53:41
Elias NilssonAndrarums IFej godkänd
Elias ThunbergOK Vivillej godkänd
Viggo AhlmAndrarums IFej godkänd
Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Nils SwartzOK Orionej godkänd
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Theodor HolmströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Timothy VlachSKOB Bruntalej godkänd
Albin BoellIFK Göteborgej godkänd
Marcus HällmanOK Tyrej godkänd
Erik NederheimHaninge SOKej godkänd
Axel VibergRyda SKej godkänd
Axel KylbornAlmby IKej godkänd
Dupuy CélestinCorrèze COej start
Simon CorneliussonOK Löftanej start
Hugo BergquistSödertälje-Nykvarn OFej start
Johan AnderssonIK Gandvikej start
Felix JohanssonOK Alehofej start
Love BylundIF Thorej start
Simon MagnerfeltFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser