Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D35 Kort

4 450 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma ClaessonStora Tuna OK42:17
2Jessica SöllvanderOK Rodhen43:37+1:20
3Therese BergqvistKorsnäs IF OK44:12+1:55
4Marie-Louise KaipeOK Kåre44:31+2:14
5Lina RööhsSkattkärrs SOK46:41+4:24
6Catrin IngvarssonOK Renen48:51+6:34
7Linda MartinssonIF Marin Väst50:10+7:53
8Nina De BoussardIFK Enskede50:34+8:17
9Heidi StoksethHalden SK50:46+8:29
10Desiré RexOK Landehof51:03+8:46
11Emma ÖstbergStora Tuna OK51:36+9:19
12Emma FaxénVäxjö OK52:07+9:50
13Anna LöwegrenKatrineholms OK52:15+9:58
14Marion BüchliOLG Suhr52:33+10:16
15Linda VennerlundGöteborg-Majorna OK53:41+11:24
16Anna-Karin BondessonFrosta OK53:47+11:30
17Valentina TikhomirovaOMEGA RUS54:36+12:19
18Arisha TrofimchikSt.Petersburg54:41+12:24
19Ann HyvönenSkattkärrs SOK55:35+13:18
20Linda StinessenDalaportens OL56:19+14:02
21Liselotte KlemmingKalmar OK56:41+14:24
22Frida PalmFK Boken57:03+14:46
23Maria IvermarkVästerås SOK57:47+15:30
24Lina MatthewsTullinge SK58:14+15:57
25Maureen Olsson LoLunds OK58:20+16:03
26Marie GrönlundLunds OK58:47+16:30
27Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb59:26+17:09
28Monika OswaldOLK Piz Hasi1:00:01+17:44
29Lena MelvinsdotterIF Rigor1:00:44+18:27
30Karin LindqvistRonneby OK1:00:46+18:29
31Olga SyvoronovaKSO Kompas1:01:39+19:22
32Anna T PerssonOK Kåre1:01:48+19:31
33Karin ÅhlénOK Österåker1:03:11+20:54
34Johanna GrybäckSöderhamns OK1:04:00+21:43
35Camilla SelinFK Göingarna1:04:03+21:46
36Ingela RoosIFK Göteborg1:04:09+21:52
37Åsa LinnersjöSöders-Tyresö1:04:17+22:00
38Lisa EngelkeOK Gipen1:04:19+22:02
39Susanne GranängKungälvs OK1:04:55+22:38
40Helena StroppGävle OK1:05:05+22:48
41Katarina EnbomVänersborgs SK1:05:13+22:56
42Jessica BlomqvistDegerfors OK1:05:19+23:02
43Johanna SjonsIFK Hedemora OK1:05:27+23:10
44Anna WikströmHästveda OK1:05:29+23:12
45Ann-Christin NybergSnättringe SK1:06:04+23:47
46Kristin Nergaard BergFossum IF1:06:14+23:57
47Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK1:06:25+24:08
48Annie SvenssonLidköpings VSK1:07:49+25:32
49Camilla MorisKatrineholms OK1:10:29+28:12
50Anna RosnäsSkogsluffarnas OK1:11:46+29:29
51Kari StrandLierbygda O-lag1:12:43+30:26
52Lisa MartanderTrollhättans SOK1:14:15+31:58
53Gabriela SavičováSlovan Karlovy Vary1:14:16+31:59
54Johanna MobergOK Löftan1:14:25+32:08
55Eva LutnæsHamar OK1:15:43+33:26
56Christine KlockarOLG Cordoba1:19:41+37:24
57Dana JežkováAcademy 20151:20:48+38:31
58Ulrika ErikssonStora Tuna OK1:21:42+39:25
59Lena AnderssonTrollhättans SOK1:23:51+41:34
60Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL1:23:57+41:40
61Karin BernasconiASCO Lugano1:25:06+42:49
62Hilda ChengAcademy 20151:26:15+43:58
63Caroline WestbomOK Österåker1:27:12+44:55
64Pille VinneOK Kobras1:31:21+49:04
65Lina JonhedKFUM Örebro OK1:33:05+50:48
66Lovisa TobiesonUmeå OK1:33:41+51:24
67Torill Hynne FjæreHedrum OL1:34:55+52:38
68Viktoria KarlssonKovlands IF1:38:11+55:54
69Cristina Bertran PratUE Vic1:38:36+56:19
70Marie WalterssonOK Roxen1:40:02+57:45
71Esther BieriOLV Luzern1:46:45+1:04:28
72Sigrid Melander VieFossum IF1:47:22+1:05:05
73Erika KyhlbergTenhults SOK1:48:31+1:06:14
74Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK1:49:30+1:07:13
75Astrid RøthingHaugesund IL Orientering2:01:23+1:19:06
Angélique RemilleuxGivry Sport Orientationej godkänd
Aino TolkkinenSotkamon Jymyej start
Anja WingstedtHalden SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser