Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H35 Kort

6 460 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andréas ThernOK Skogshjortarna47:14
2Anders DalinLeksands OK48:42+1:28
3Roger Telle-HansenÅstadkameratene IL50:42+3:28
4Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL51:19+4:05
5Rasmus GrönlundLunds OK53:40+6:26
6Melker PetterssonOK Renen53:46+6:32
7Henrik BoströmOK Linné54:02+6:48
8Björn PerssonVäxjö OK54:18+7:04
9Erik BengtssonFK Åsen54:39+7:25
10Arvid SundkvistKatrineholms OK54:48+7:34
11Olof NilssonVäxjö OK55:45+8:31
12Fredrik EngströmOK Renen56:55+9:41
13Mathias PerssonHelsingborgs SOK58:35+11:21
14Kristoffer JacobsenÅstadkameratene IL58:41+11:27
15Anders PåhlmanIstrums SK58:55+11:41
16Mikael TrofastJönköpings OK58:58+11:44
17Olof IngemarssonFK Vittus59:02+11:48
18Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK59:39+12:25
19Jonas ErikssonLänna IF59:54+12:40
20Robert EnbomVänersborgs SK59:57+12:43
21Niclas ArkåsenOK Kåre1:01:45+14:31
22Tomas ÖbergOK Hällen1:02:07+14:53
23Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL1:02:44+15:30
24Johan SanderSkåneslättens OL1:04:23+17:09
25Magnus LindblomGustavsbergs OK1:04:31+17:17
26Daniel GranlundLångvikens OK1:04:37+17:23
27Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering1:04:45+17:31
28Jörgen IngvarssonOK Renen1:04:48+17:34
29Johan PerssonUlricehamns OK1:07:31+20:17
30Kristian BirathSurahammars SOK1:07:43+20:29
31Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna1:09:38+22:24
32Magnus JonssonVästvärmlands OK1:10:32+23:18
33Robin KarlssonAlvesta SOK1:10:42+23:28
34Patrik LjungbergUmeå OK1:11:00+23:46
35Fredrik StåhlHjärnarps GH OL1:11:15+24:01
36Ulf RudälvLångvikens OK1:11:39+24:25
37Magnus DalenstamIstrums SK1:13:06+25:52
38Magnus WallinIK Trenne Ullared1:13:16+26:02
39Marcus ÅhlénFalkenbergs OK1:13:39+26:25
40Vasyl BogdanovKSO Kompas1:13:53+26:39
41Robert TiensuuMatteus SI1:16:30+29:16
42Jari SaarinenRastikarhut1:16:41+29:27
43Andreas LjungbergUmeå OK1:16:51+29:37
44Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL1:16:56+29:42
45Filip IvermarkVästerås SOK1:18:24+31:10
46Björn NorbergStora Tuna OK1:19:13+31:59
47Andreas BirathBoxholm-Mjölby OL1:20:12+32:58
48Jonas KarlssonKovlands IF1:20:27+33:13
49Anders StåhlHjärnarps GH OL1:20:48+33:34
50Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb1:21:08+33:54
51Linus MalmstenMalmö OK1:21:18+34:04
52Peter WaldenströmJönköpings OK1:23:30+36:16
53Erik BlomströmIK Stern1:23:44+36:30
54Jesper NilssonAndrarums IF1:24:18+37:04
55Martin RosénOK Stigen1:24:28+37:14
56Stanislav SkorbEkaterinburg1:25:15+38:01
57Jonas SvedbergTibro OK1:26:16+39:02
58Emil EdeboHärnösands OK1:30:55+43:41
59Michael SchildIFK Ilfis OK1:33:25+46:11
60Anders LindgrenLånghundra IF1:33:27+46:13
61Reto ZauggIFK Ilfis OK1:33:33+46:19
62Mikael WidénFK Boken1:39:27+52:13
63Michael ForslundKristinehamns OK1:40:34+53:20
64Daniel BoströmOK Tor1:40:48+53:34
65Martin TryggSvenljunga OK1:41:24+54:10
66Remigio Rodriguez EnriqueCodan Extremadura1:41:41+54:27
67Bernhard ProkopetzTirol1:42:14+55:00
68Ronny KrügerBerliner Turnerschaft1:42:24+55:10
69Johan KyhlbergTenhults SOK1:43:06+55:52
70Pär BergSvenljunga OK1:44:08+56:54
71Vesa IsoniemiOK Trian1:45:32+58:18
72Dan ErikssonVästerbergslagens OL1:45:48+58:34
73Xavier Roura GaroleraUE Vic1:49:38+1:02:24
74Mindaugas SapalasSV IHW Alex 78 Berlin e.V.1:50:57+1:03:43
75Niklas TryggSvenljunga OK2:01:08+1:13:54
76Johan FärmSidensjö IK2:03:26+1:16:12
77Mattias SörensenOK Kontinent2:07:13+1:19:59
78Mathias SundbäckGöteborg-Majorna OK2:12:13+1:24:59
79Joakim KjellbergBjörkfors GOIF2:25:59+1:38:45
80Carles Salvador CostaUE Vic2:28:21+1:41:07
81Andreas SlateffASVÖ Österrike2:34:11+1:46:57
82Fredrik NilssonAndrarums IF2:41:58+1:54:44
Andreas ErikssonHultsfreds OKej godkänd
Erik KjellgrenHammarkinds OKej godkänd
Karl-Johan BernhardCentrum OKej start
Janis BrokersUmeå OKej start
Domingo JimenezPorahinoné TIERRA TRAGAMEej start
Magnus MörtbergBodens BKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser