Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45

6 600 m, 223 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henric BrohedeOK Tyr45:56
2Tomas EidsmoFreidig46:45+0:49
3Johan IvarssonFreidig47:16+1:20
4Johan PetterssonOK Motala48:15+2:19
5Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna48:19+2:23
6Jan OlmKils OK48:22+2:26
7Flemming JørgensenOK Snab48:29+2:33
8Tomas HallménOK Tisaren48:45+2:49
9Pelle ForsbergIFK Enskede49:06+3:10
10Tommy LindbergOK Roslagen49:41+3:45
11Gjermund UrsetBul-Tromsø IL50:02+4:06
12Olov VikströmSundsvalls OK50:29+4:33
13Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna50:30+4:34
13Per JanssonOK Djerf50:30+4:34
15Henrik BerlinOK Orion50:47+4:51
16Eric PerrinNature Orientation Saint Etienne50:48+4:52
17Magnus JohanssonOK Löftan51:51+5:55
18Andreas RangertIK Hakarpspojkarna52:29+6:33
19Magnus LindmarkIFK Kiruna52:38+6:42
20Peter LundOK Kolmården52:52+6:56
21Kjetil  BjørloHalden SK52:57+7:01
22Magnus AlbinssonOK Tyr53:12+7:16
23Bjørnar LynumFreidig54:28+8:32
24Magnus LarssonFK Göingarna54:58+9:02
25Mikael ÖhgrenSävedalens AIK55:09+9:13
25Tommy JauhojärviAsker SK55:09+9:13
27Lars-Inge ArnevikRingerike OL55:32+9:36
28Thomas JohannessonRonneby OK55:42+9:46
29Lars SjöbergTullinge SK56:07+10:11
30Jari LaitamäkiHiidenkiertäjät56:12+10:16
31Anders BoströmOK Linné56:13+10:17
32Johan AlfredssonStora Tuna OK56:14+10:18
33Stefan BergOK Ravinen56:50+10:54
34Sigmund VisterIndre Østfold OK56:51+10:55
35Johan LundbergArvidsjaurs OK57:00+11:04
36Ingemar MagnussonOK Måsen57:03+11:07
37Torgeir SnilsbergOK Moss57:28+11:32
38Matti EnvallIK Hakarpspojkarna57:37+11:41
39Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna57:41+11:45
40Timo KarppinenSK Pohjantähti58:19+12:23
41Kristian PalmIK Hakarpspojkarna58:24+12:28
42Lukas ErneOLG Cordoba58:28+12:32
43Håkan AxelssonFK Göingarna58:30+12:34
44Erik HelanderOK Roxen58:49+12:53
45Johan EngesLeksands OK59:01+13:05
46Ulf JanssonOK Triangeln59:07+13:11
47Håkan StoltSundsvalls OK59:11+13:15
47Otto Richard EideByåsen IL59:11+13:15
49Kari JussilaTampereen Pyrintö59:24+13:28
50Christian StamerPreetzer TSV59:27+13:31
51Martin BobergIF Rigor59:28+13:32
52Tore NymarkAskøy O-Lag59:29+13:33
53Bjart Are HellenTIF Viking59:44+13:48
54Niklas NilssonHärlövs IF59:48+13:52
55Jonas PerssonTorsås OK1:00:09+14:13
56Anders LillieströmOK Roxen1:00:19+14:23
57Toussaint StephaneCSLG Melun1:00:26+14:30
58Klas GrönkvistJönköpings OK1:01:06+15:10
59Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad1:01:18+15:22
60Nik SuterOLG Cordoba1:01:31+15:35
61Thomas PerssonOK Denseln1:01:38+15:42
62Samuel NyfelerOLG Thun1:01:46+15:50
63Anders ÄlvegranVästerås SOK1:02:00+16:04
64Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF1:02:01+16:05
65Ivar MølnvikFossum IF1:02:04+16:08
66Patrik RönnbäckVisborgs OK1:02:05+16:09
67Henrik LjungemyrOK Kolmården1:02:15+16:19
68Luc BéguinANCO-Neuchâtel1:02:17+16:21
69Neil ConwayWest Yorkshire Orienteers1:02:35+16:39
70Patrik RosénVäxjö OK1:02:42+16:46
71Magnus ForsbergOK Norrvirdarna1:02:48+16:52
71Gjermund GravirAsker SK1:02:48+16:52
73Thomas FreiOLG Zürich1:02:49+16:53
74Erik BerggrenTullinge SK1:02:56+17:00
75Lars NordgrenEksjö SOK1:03:00+17:04
76Mats HedmanIF Hagen1:03:03+17:07
77Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby1:03:09+17:13
78Stefan JonssonDomnarvets GOIF1:03:30+17:34
79Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:03:50+17:54
80Per ErlandssonVimmerby OK1:04:02+18:06
81Pål MagnussonUddevalla IS1:04:06+18:10
82Olle LindmanFinspångs SOK1:04:09+18:13
83Anders L OlssonGävle OK1:04:18+18:22
84Niklas BrattOK Orion1:04:26+18:30
85Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna1:04:38+18:42
86Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL1:04:40+18:44
87Fabian LjungqvistLunds OK1:04:53+18:57
88Alistair Cory-WrightPeninsula And Plains Orienteers1:05:10+19:14
89Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:05:33+19:37
90Reto MüllerOLG Galgenen1:05:51+19:55
91Anders PeterssonOK Njudung1:06:00+20:04
92Magnus TenghagenHärlövs IF1:06:08+20:12
93Børge HarveyBul-Tromsø IL1:06:10+20:14
94Ola BovalliusJärfälla OK1:06:17+20:21
95Valentas TotorisOK Perkunas1:06:36+20:40
96Magnus LarsenFK Boken1:06:38+20:42
97Thomas SommerOLG Cordoba1:06:40+20:44
98Filip SjöforsOK Älme1:06:45+20:49
99Patrik FalkGöteborg-Majorna OK1:06:51+20:55
100Ramunas CasasOK Perkunas1:06:59+21:03
101Tomas JonssonVandrarringen1:07:13+21:17
102Markus BieriOLG Pfaeffikon1:08:13+22:17
103Kent BörjessonOK Måsen1:08:16+22:20
104Fredrik HugossonLunds OK1:08:33+22:37
105Göran NordSol Tranås1:08:51+22:55
106Bjørn MartiniAsker SK1:09:11+23:15
107Rob HartOK Linné1:09:21+23:25
108Urban BillingHultsfreds OK1:09:32+23:36
109Anders ArfwedsonFrölunda OL1:09:33+23:37
110Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:09:58+24:02
111Kai SolumRond OL1:09:59+24:03
112Magnus NiklassonFalköpings AIK OK1:10:27+24:31
113Herkko PlitEspoon Suunta1:10:29+24:33
114Mikael WesterbergOK Kolmården1:10:38+24:42
115Andreas GrunderJärfälla OK1:10:57+25:01
116Per Erik LarsenSandefjord OK1:11:13+25:17
117Mats AnderssonOK Renen1:11:21+25:25
118Bjørn-Willy ArntzenAsker SK1:11:25+25:29
119Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:11:27+25:31
120Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø1:12:09+26:13
121Henning MartinsenFredrikstad SK1:12:23+26:27
122Mats LundbäckJärfälla OK1:12:35+26:39
123Lars OlssonVäsby OK1:12:42+26:46
124Yannick BeauvirClub Rennais de Course dorientation1:12:43+26:47
124Ingemar K. AnderssonÅmåls OK1:12:43+26:47
126Mats EkmanVallentuna-Össeby OL1:13:17+27:21
127Nick HowlettLOC1:13:25+27:29
128Anders WadstenOK Landehof1:14:11+28:15
129Anders KindbomIF Hagen1:15:13+29:17
130Stefan LemurellSjövalla FK1:15:15+29:19
131Per DambergIFK Lidingö SOK1:15:44+29:48
132Magnus TrofastBredaryds SOK1:15:59+30:03
133Christoph StäubleOLG Galgenen1:16:00+30:04
134Erik ÅbergKorsnäs IF OK1:16:08+30:12
134Nicklas BergströmTäby OK1:16:08+30:12
136Göran JonssonSundbybergs IK1:16:09+30:13
137Patrik SteenOK Enen1:16:15+30:19
138Matz AnderssonLesjöfors SK1:16:24+30:28
139Fredrik EngmanOK Denseln1:16:33+30:37
140Carsten ThyssenHorsens OK1:16:43+30:47
141Christoph AeschlimannOL Norska1:16:49+30:53
142Gunnar HedinSöders-Tyresö1:17:00+31:04
143Håkan OlofssonÄrla IF1:18:16+32:20
144Erich DoblerOLG Pfaeffikon1:18:20+32:24
145Johan SöderstenJärfälla OK1:18:27+32:31
146Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:19:07+33:11
147Johan BökmanHelsingborgs SOK1:19:09+33:13
148Mikael GustafssonOK Gynge1:19:10+33:14
149Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:19:18+33:22
150Rudy RoomanTrol Belgium1:19:29+33:33
151Risto RuoholaMS Parma1:20:07+34:11
152Thord SalenbäckKristinehamns OK1:21:07+35:11
153Jens KovstedCopenhagenO1:21:08+35:12
154Jörgen LarssonUlricehamns OK1:21:14+35:18
155Olle SjöforsOK Älme1:21:15+35:19
156Dennis TollOK Njudung1:21:16+35:20
157Steiner MartinOLG Rymenzburg1:21:46+35:50
158Moritz EtterASD Agorosso S. Alessandro1:22:11+36:15
159Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering1:22:16+36:20
160Johan SundinWaxholms OK1:22:28+36:32
161Henrik SvenssonOK Löftan1:22:34+36:38
162Hans JohanssonSundsvalls OK1:22:47+36:51
163Kjetil DammTIF Viking1:22:50+36:54
164Claus NorstedHalden SK1:23:02+37:06
165Henrik PetterssonFalköpings AIK OK1:23:03+37:07
166Vadim MasalkovDVOA1:23:10+37:14
167Hans JonssonVäsby OK1:23:14+37:18
168Robert HjelmVimmerby OK1:23:37+37:41
169Darius PeciuraOK Perkunas1:24:04+38:08
170Eugenii KorshunovKorshuniata1:24:19+38:23
171Per CarlssonStora Tuna OK1:24:36+38:40
172Jonas HöstHjärnarps GH OL1:25:19+39:23
173Thomas LjungqvistTibro OK1:25:45+39:49
174Johan WänströmFinspångs SOK1:25:51+39:55
175Tobias Den BraverOK Gränsen1:26:42+40:46
176Anders EkingeOK Motala1:27:04+41:08
177Håkon BørliFossum IF1:27:07+41:11
178Rolf BrühwilerOLG Thun1:27:35+41:39
179Peter LandénGustavsbergs OK1:28:15+42:19
180Christoph FreiOLG Dachsen1:29:23+43:27
181Thomas SteindahlStenungsunds OK1:30:14+44:18
182Sverre WisløffAsker SK1:30:36+44:40
183Mikael LundborgHjobygdens OK1:30:48+44:52
184Øystein WiggenByåsen IL1:31:16+45:20
185Harald StorrønningByåsen IL1:33:10+47:14
186Patrik OttossonGävle OK1:33:23+47:27
187Anton TcvetkovNiNo- Oteam1:33:33+47:37
188Anders FlågenHeming Orientering1:34:16+48:20
189Magnus SahlmanLinköpings OK1:35:25+49:29
190Joan Borràs RipollèsMontsant1:35:53+49:57
191Maarten BaakmanARGUS1:37:38+51:42
192Josef SklenarSKOB Bruntal1:38:58+53:02
193Frank DabelsteinAarhus 1900 orientering1:40:28+54:32
194Jean-Marie FauquantGuyancourt Orientation 781:40:43+54:47
195Ulf LiljebjörnNybro OK1:40:51+54:55
196Raphael LE CAmClub Rennais de Course dorientation1:40:55+54:59
197Andy ThorpeEPOC1:41:35+55:39
198Keisuke TamakiOsakaOLC1:43:04+57:08
199Olof BarrSkåneslättens OL1:44:35+58:39
200Kimiya OchiaiOLC Looper1:45:40+59:44
201Gianluca CarboneA.S.D. Amatori Orienteering Genova1:46:33+1:00:37
202Jonas HultinOK Löftan1:47:27+1:01:31
203Franz GuselHSV Villach1:49:08+1:03:12
204Wolfgang Marcher-TassinOL Amriswil1:49:21+1:03:25
205Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:50:36+1:04:40
206Stefano GallettiA.S.D. Unione Lombarda1:52:52+1:06:56
207Tero JulkunenLounais-Hämeen Rasti1:55:16+1:09:20
208Ulf IsakssonHässleby SOK1:56:45+1:10:49
209Bartlomiej KrasuskiTeam3601:59:22+1:13:26
210Thomas von KronhelmOK Måsen2:00:21+1:14:25
211Kim SchmidtHerning O-Klub2:01:03+1:15:07
212Jonathan NealisLänna IF2:09:05+1:23:09
213Jon VindalWing OK2:11:12+1:25:16
214Mats KarlssonIF Hagen2:11:20+1:25:24
215Ludek BartosMLOK Marianske lazne2:11:42+1:25:46
216Attilio AmatoA.S.D. Unione Lombarda2:16:44+1:30:48
217Marcello BaroniASD Agorosso S. Alessandro2:21:57+1:36:01
218Svante BerglundUlricehamns OK2:31:43+1:45:47
219Andre NedoborovskyBSV Halle-Ammendorf2:36:49+1:50:53
220Jørgen NilsenSandnes IL (Rogaland)2:49:22+2:03:26
221Roland StrandFK Åsen2:52:51+2:06:55
222Kang Kai CheungScout Orienteering Club2:56:37+2:10:41
Manfred DörsingOL Amriswilej godkänd
Janingvar JohanssonLidköpings VSKej start
Jan GrahnIK Uvenej start
Ademir Júlio de BastosCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASILej start
Isaac WongHKAYPej start
Per EkNyköpings OKej start
Stefan PeterssonKalmar OKej start
Igor VashchenkoVladivostokej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser