Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D50 Kort

3 220 m, 113 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ann ChihaniFK Herkules35:13
2Anne BodinAlmby IK36:04+0:51
3Maria CastenborgNjurunda OK36:56+1:43
4Auli HovikorpiHämeenlinnan Suunnistajat37:00+1:47
5Lena SundqvistTullinge SK37:05+1:52
6Ragnhild SvensVästerbergslagens OL37:37+2:24
7Eva PetersonÄlvdalens IF OK37:43+2:30
8Annette Falck LarssonVänersborgs SK38:00+2:47
9Lotta JungåkerKorsnäs IF OK38:21+3:08
9Marie LarssonKöping-Kolsva OK38:21+3:08
11Catarina HögkvistOK Tyr38:22+3:09
12Karin ProforsKöping-Kolsva OK38:36+3:23
13Helena LindmanNässjö OK39:14+4:01
14Lena SwartzOK Orion39:18+4:05
15Mia GustafssonOK Kåre39:30+4:17
16Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK39:53+4:40
17Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby40:12+4:59
18Annika SvenssonSolna OK40:31+5:18
19Else GrandalIL Tyrving40:32+5:19
20Pia LundbergOK Bävern40:49+5:36
21Annlouise AlmqvistIFK Mora OK41:13+6:00
22Lisbet LidmanHJS-Vansbro OK41:17+6:04
23Eva EklundVäxjö OK41:27+6:14
24Mona OlssonBrattås CK41:38+6:25
25Lottie LindOK Älgen42:26+7:13
26Ingrid SvenssonStora Tuna OK42:46+7:33
27Tuija RaitanenHelsingin Suunnistajat42:54+7:41
28Lena  KarlssonOK Måsen42:57+7:44
29AnnaKarin HaglundSundsvalls OK43:01+7:48
30Ann BrenanderSOK Viljan43:39+8:26
31Evy MeisingsethMolde og omegn IF44:49+9:36
32Åsa SörlinLustens OK45:43+10:30
33Ingrid SvenssonFinspångs SOK45:58+10:45
34Sue HancockWellington Ranges46:19+11:06
35Gunilla GustafssonOK Orion46:23+11:10
36Marianne OttossonVästerbergslagens OL46:41+11:28
36Iréne PerssonTäby OK46:41+11:28
38Anna AsplundKungälvs OK46:43+11:30
39Maria TryggöTrollhättans SOK46:51+11:38
40Britta SahlinVänersborgs SK46:52+11:39
41Helena JohanssonOK Gisle48:00+12:47
42Carina HammarlingLänna IF48:04+12:51
43Ing-Britt SwedenborgLunds OK49:47+14:34
44Tiina WesterlundKoovee50:00+14:47
45Lena PeterssonOK Alehof50:05+14:52
46Elisabet ElmertoftNorbergs OK50:07+14:54
47Heike LeideckUSV TU Dresden52:03+16:50
48Sofia HolmgrenHagaby GOIF52:55+17:42
49Karin ElfvingIK Jarl Rättvik53:09+17:56
50Randi Fallbakken BergeLøten o-lag53:12+17:59
51Anu MannonenAngelniemen Ankkuri53:40+18:27
52Anna VesterbergRasbo IK53:48+18:35
53Helen KarlbomIFK Göteborg54:55+19:42
54Ulla SaramäkiSJJ55:00+19:47
55Annika HogedalGöteborg-Majorna OK55:17+20:04
56Lotta SchurmannHylte OK55:49+20:36
57Annette WigertzLånghundra IF56:09+20:56
58Margareta MandingerTrollhättans SOK56:25+21:12
59Ann-Sofie HultsvedOK Tyr56:30+21:17
60Brittmari HolmbergKorsnäs IF OK58:39+23:26
61Susanne LindholmVäsby OK58:53+23:40
62Lotta BerntssonSkåneslättens OL59:02+23:49
63Barbara DreselSC Klecken1:00:19+25:06
64Galina OnofreichukRUS-Veteran1:00:27+25:14
65Sabine Scholl-BürgiTirol1:00:37+25:24
66Gro EllegaardVang OL1:00:44+25:31
67Anne SvantessonHjärnarps GH OL1:01:03+25:50
68Bitte EldhLidköpings VSK1:01:18+26:05
68Maria PerssonAsker SK1:01:18+26:05
70Vibeke Ekhard EdsenAarhus 1900 orientering1:01:25+26:12
71Gudrun NilssonAndrarums IF1:01:47+26:34
72Kristina TinglöfDegerfors OK1:03:32+28:19
73Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared1:03:40+28:27
74Monica RostöRånäs OK1:04:11+28:58
75Elena BelicovaATU Kosice1:05:09+29:56
76Natalia PotapenkoVladivostok1:05:35+30:22
77Heidi Ullmann-KurzoOL Biel Seeland1:08:17+33:04
78Barbara RancanOLG Pfaeffikon1:08:37+33:24
79Ann-Beth JonssonTäby OK1:08:43+33:30
80Elsa BrahmLånghundra IF1:09:42+34:29
81Anna KullbergLinköpings OK1:09:57+34:44
82Kirsten TofteredIF Rigor1:10:11+34:58
83Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:11:52+36:39
84Agneta BergelinBergnäsets AIK1:12:34+37:21
85Lotta KihlbergHalmstad OK1:12:59+37:46
86Annalena AndersenWaxholms OK1:13:07+37:54
87Anna Bisceglia-SarinelliC.O. Aget Lugano1:13:12+37:59
88Ann-Kristin SjöströmLunds OK1:14:44+39:31
89Andrea WyssOLG Nidwalden+Obwalden1:14:53+39:40
90Anne EllekrogAarhus 1900 orientering1:15:23+40:10
91Monika LundqvistSkogspojkarnas OK1:16:48+41:35
92Anette AnderssonOK Nolaskogsarna1:17:37+42:24
93Karin EkebjärKalmar OK1:19:31+44:18
94Doris DanielssonIstrums SK1:19:54+44:41
95Cecilia JanzonOK Måsen1:19:59+44:46
96Elisabeth HectorSnättringe SK1:20:38+45:25
97Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:20:40+45:27
98Gry HafskjoldBergnäsets AIK1:21:42+46:29
99Helena StensötaFrölunda OL1:25:40+50:27
100Najla NaceurClub d Orientation Lausanne-Jorat1:26:20+51:07
101Anette RamströmSträngnäs-Malmby OL1:28:25+53:12
102Vera TepferRUS-Veteran1:28:53+53:40
103Anna GöhlmanIL Tyrving1:29:18+54:05
104Annemarie HolmAlstermo IF1:30:13+55:00
105Ewa SturkWaxholms OK1:32:23+57:10
106Olga KraghtBay Area Orienteering Club1:35:08+59:55
107Karin HelmertzFrölunda OL1:35:13+1:00:00
108Eva KarlssonOK Gynge1:36:09+1:00:56
109Katarina SundelinOK Orion1:37:35+1:02:22
110Seija AaltonenSK Varianssi1:46:36+1:11:23
111Maria VredinIFK Umeå1:51:36+1:16:23
112Barbara WengerOLG Bern2:10:31+1:35:18
Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinenej godkänd
Anna-Karin AdolfssonOK Kåreej start
Anna FröbergOK Roxenej start
Christina GabrielssonVästvärmlands OKej start
Frida MannfolkUlricehamns OKej start
Helle SørensenOK Melfarej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser