Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H50 Kort

4 720 m, 198 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per KällvikÅmåls OK36:28
2Mikael KindbornOK Hällen36:58+0:30
3Thomas JohanssonSundsvalls OK37:43+1:15
4Per FlakbergIFK Göteborg38:13+1:45
5Anders PetterssonOK Dacke41:04+4:36
6Robert HallbergIK Uven41:13+4:45
7Per FranzénOK Södertörn41:18+4:50
8Sven WigertzLånghundra IF41:22+4:54
9Lars HolmgårdKils OK41:29+5:01
10Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna42:09+5:41
11Mats JönssonKorsnäs IF OK42:41+6:13
12Carl-Johan ThorellOK Ravinen42:44+6:16
13Bengt JohanssonOK Tyr42:55+6:27
14Torben MalmGarphyttans IF43:02+6:34
15Anders JonssonIK Vikings OK43:08+6:40
15Glen HåkanssonVäxjö OK43:08+6:40
17Trond BaklidKonnerud IL43:40+7:12
18Lars JacobssonDegerfors OK43:57+7:29
19Thomas HahneInsjöns IF OK44:10+7:42
20Charles Bromley GardnerBAOC44:12+7:44
21Michael GranqvistOK Ravinen44:17+7:49
22Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb44:52+8:24
22Stefan KarlssonOK Ravinen44:52+8:24
24Håkan HolmbergKorsnäs IF OK44:57+8:29
25Peter HambäckLånghundra IF45:43+9:15
26Per CarlssonNyköpings OK45:49+9:21
27Torbjörn KarlssonHagaby GOIF46:03+9:35
28Peter CederbergVänersborgs SK46:13+9:45
29Peter AnderssonOK Orion46:24+9:56
30Michael AnderssonLunds OK46:26+9:58
31Anssi RaitanenHelsingin Suunnistajat46:29+10:01
32Anders JohanssonOK Dacke46:35+10:07
33Ulf JohanssonOK Dacke46:39+10:11
34Stig-Johan WiklundOK Grip46:51+10:23
35Magnus BlennowFalköpings AIK OK46:53+10:25
36Magnus WideFrölunda OL46:55+10:27
37Clas LöfqvistOK Njudung47:04+10:36
38Teddy AnderssonOK Landehof47:11+10:43
39Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared47:15+10:47
40Tsutomu YoshidaAcademy 201547:21+10:53
41Alex BieriOLV Luzern47:31+11:03
42Mats HerbertTäby OK47:35+11:07
43Per GrywenzOK Linné47:48+11:20
44Frank SvarødIdd SPK48:09+11:41
45Per SandbergSäterbygdens OK48:14+11:46
46Tommy BäckOK Kullingshof48:23+11:55
47Erik AnderssonOK Österåker48:29+12:01
48Anders ThuresonHellas Orientering48:47+12:19
49Per-Erik RönnestrandFrösö IF49:33+13:05
50Mikael JungbjerGöteborgs SK49:34+13:06
51Per HögkvistOK Tyr49:41+13:13
52Håkon LøvliAsker SK49:51+13:23
53Andrew LagoGöteborg-Majorna OK50:13+13:45
54Peter StrömdahlOK Skogsvargarna50:36+14:08
55Øistein JensenSarpsborg OL50:43+14:15
56Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK51:00+14:32
57Lars AnderssonOK Tyr51:05+14:37
58Staffan AsplundKungälvs OK51:16+14:48
59Roger TinglöfVäsby OK51:26+14:58
60Njål SvingheimKonnerud IL51:32+15:04
61Terje SchjølbergRøros IL51:36+15:08
62Björn LindgrenKFUM Örebro OK51:37+15:09
63Mats BredfeltLunds OK51:50+15:22
64Roger KrohnFältjägarnas IF51:54+15:26
65Sören AnderssonFK Boken52:02+15:34
66Stefan SpetzUlricehamns OK52:07+15:39
67Per BjurströmOK Tisaren52:11+15:43
68Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL52:12+15:44
69Dan NilssonNyköpings OK52:13+15:45
70Stefan TörnqvistVästerås SOK52:18+15:50
71Brechbuehl MarkusOLG Stäfa52:20+15:52
72Bengt PetterssonNyköpings OK52:31+16:03
72Harald BergeLøten o-lag52:31+16:03
74Mats JavehedVallentuna-Össeby OL52:47+16:19
75Magnus BacklundSäterbygdens OK52:57+16:29
76Lars GustafssonOK Kåre53:00+16:32
77Pasi AaltonenSK Varianssi53:48+17:20
78Saxe FrøshaugIndre Østfold OK53:54+17:26
79Henrik HallorLindebygdens OK54:17+17:49
80Kent BerggrenTullinge SK54:51+18:23
81Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK54:57+18:29
82Stein Arne NegårdVang OL55:23+18:55
83Lennart DahlgrenFilipstads OK55:35+19:07
84Per AnderssonUlricehamns OK55:38+19:10
85Stein Magnus MoenGrue IL55:39+19:11
86Mats KristianssonTrollhättans SOK55:46+19:18
87Ulf HamreforsVästerås SOK55:49+19:21
88Klaes AxelssonMullsjö SOK55:51+19:23
89Anders JönssonOK Triangeln55:55+19:27
90Göran PerssonVärend GN OL56:03+19:35
91Mats LindströmOK Skärmen56:04+19:36
92Anders SjögrenSundsvalls OK56:07+19:39
93Peter WilhelmssonOK Dacke56:39+20:11
94Kjetil KarlsenOK Moss57:35+21:07
95Jan-I NygrenFK Boken57:44+21:16
96Anders SjöbergOK Reftele57:55+21:27
97Ola OlssonIK Hakarpspojkarna58:07+21:39
98Jonas AnderssonOK Norrvirdarna58:20+21:52
98Viktor MogurenkoKSO Kompas58:20+21:52
100Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK58:25+21:57
101Olle JanrikBromma-Vällingby SOK58:44+22:16
102Patric MolinBoxholm-Mjölby OL58:59+22:31
103Magnus NygrenSkogspojkarnas OK59:03+22:35
104Mats BergmanNorbergs OK59:17+22:49
105Geir PaulsenOL Trollelg1:00:06+23:38
106Erling ByeByåsen IL1:00:12+23:44
107Jan AnderssonGävle OK1:00:50+24:22
108Markus RutzOLG Stäfa1:01:40+25:12
109Inge AnderssonRembo IK1:01:41+25:13
110Tomas AndreassonFrölunda OL1:01:54+25:26
111Tommy RoosFalköpings AIK OK1:01:55+25:27
112Greg CampbellLustens OK1:01:57+25:29
113Roger NybergSnättringe SK1:02:09+25:41
114Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK1:02:22+25:54
115Per BrahmLånghundra IF1:02:29+26:01
116Per WintherVästerbergslagens OL1:02:40+26:12
117Robert ÖstlundSäterbygdens OK1:02:50+26:22
118Pär DahlströmTullinge SK1:03:14+26:46
119Sven ÖrnerlingOK Renen1:03:16+26:48
120Jan JohanssonSkåneslättens OL1:03:25+26:57
121André WirzOLV Baselland1:03:33+27:05
122Knut HagenByåsen IL1:03:37+27:09
123Leif-Åke AnderssonFK Boken1:04:21+27:53
124Ioan Sorin BotosC.S. ORIENTER TARGU MURES1:04:34+28:06
125Tore SunessonLerums SOK1:04:37+28:09
126Torulf BäckmanFrösö IF1:04:41+28:13
127Sören AnderssonLidköpings VSK1:05:13+28:45
128Vesa SaramäkiSJJ1:05:51+29:23
129Torbjörn KvistHässleby SOK1:06:15+29:47
130Joakim AhnheimTibro OK1:06:21+29:53
131Peter BrämersonTibro OK1:06:25+29:57
132Urban PeterssonLinköpings OK1:06:40+30:12
133Peter ClericiOLV Zug 20151:07:01+30:33
134Phil ConwayGuildford Orienteers1:07:07+30:39
135Tore LindaasElverum OK1:07:15+30:47
136Per AndénHässleholms OK1:07:17+30:49
137Eric TofteredIF Rigor1:08:09+31:41
138Håkan SvahnOK Ravinen1:08:38+32:10
139Stefan MalmbergStora Tuna OK1:08:57+32:29
140Fritiof AnderssonGudhems IF1:09:39+33:11
141Martin MandingerTrollhättans SOK1:09:45+33:17
142Magnus BergströmRånäs OK1:10:47+34:19
143Christer VredinIFK Umeå1:10:52+34:24
144Jens ArboreliusIS Kullen1:10:54+34:26
145Mats DahlrotIK Uven1:11:01+34:33
146Matthias BoosOLV Luzern1:11:42+35:14
147Leif LarssonÅmåls OK1:11:47+35:19
148Anders PetterssonVästerviks OK1:11:59+35:31
149Håkan KarlssonOK Gynge1:12:02+35:34
150Kjell RistoOK Linné1:13:14+36:46
151Thomas ArvidssonSäterbygdens OK1:13:15+36:47
152Anders StrandArboga OK1:14:38+38:10
153Leif HagmanIK Uven1:14:59+38:31
154Mikael KullinOK Tyr1:15:26+38:58
155Hans MalmbergWaxholms OK1:16:15+39:47
156Dan JohanssonGOIF Tjalve1:17:42+41:14
156Magnus EklundVimmerby OK1:17:42+41:14
158David SöderströmSala OK1:17:46+41:18
159Håkan RostöRånäs OK1:18:09+41:41
160Øystein MelbyVang OL1:18:44+42:16
161Hansueli SteinmannOLG Stäfa1:19:06+42:38
162Mikael JohanssonOK Skärmen1:20:04+43:36
163Johan KarlssonNorbergs OK1:21:46+45:18
164Vladimir TyszATU Kosice1:22:41+46:13
165Per-Johan PerssonFjärås AIK1:23:02+46:34
166Stefan MusslinderNyköpings OK1:23:46+47:18
167Ibrahim NaceurClub d Orientation Lausanne-Jorat1:23:52+47:24
168Magnus FreijOK Måsen1:24:33+48:05
169Martin WidmerOLG Suhr1:24:49+48:21
170Morten AndresenOK Skeidi1:25:26+48:58
171Per-Olof SvenssonLänna IF1:29:00+52:32
172Krister ÖsterbladFK Boken1:29:24+52:56
173Peter SlamaATU Kosice1:29:29+53:01
174Inge NilssonUmeå OK1:29:50+53:22
175Markus MoserOLG Welsikon1:30:18+53:50
176Torbjörn HammasVäsby OK1:31:37+55:09
177Pekka AlakuljuVäsby OK1:33:09+56:41
178Peter Salomon-SörensenAttunda OK1:35:25+58:57
179Rikard SwedenborgLunds OK1:36:47+1:00:19
180Roland LarssonGammelstads IF1:37:12+1:00:44
181Henryk ZienkiewiczIF Rigor1:37:33+1:01:05
182Stefan KarlssonFalköpings AIK OK1:39:52+1:03:24
183Oliver BrütschOLG Schaffhausen1:41:06+1:04:38
184Snorre FrydenlundIF Sturla1:41:48+1:05:20
185Mikael NilssonFrosta OK1:42:01+1:05:33
186Bernt NilssonOK Tyr1:44:49+1:08:21
187Per Einar StrømHedrum OL1:48:21+1:11:53
188Beat WillimannOLK Wiggertal1:52:49+1:16:21
189Po Man Pacino HouHKOXCC2:01:52+1:25:24
190Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF2:04:15+1:27:47
191Niglas RämmalLunds OK2:15:32+1:39:04
192Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK2:18:49+1:42:21
193Jozsef LiskanySTE Hungary2:26:05+1:49:37
194Boris DurcoATU Kosice2:37:20+2:00:52
Tore SvedlundSeskarö IFej godkänd
Niklas SanderOK Milanej godkänd
Mikael PetersonFalköpings AIK OKej godkänd
Anders WesterlundFK Bokenej godkänd
Niclas AhlströmVästerås SOKej start
Mats AnderssonOK Orionej start
Vsevolod DokhturovTomskej start
Mats DruggeVittjärvs IKej start
Eric GävertVästvärmlands OKej start
Ola IsakssonOK Tyrej start
Bernt KarlssonBredaryds SOKej start
Björn LundgrenKils OKej start
Anders SkogTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser