Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55 Kort

3 200 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kristina JohanssonKalmar OK40:41
2Mona PalmLessebo OK40:43+0:02
3Marie GustafssonSundsvalls OK41:00+0:19
4Annika DavidssonOK Klemmingen43:46+3:05
5Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik44:10+3:29
6Lena FröbergGOIF Tjalve47:41+7:00
7Ulla WesterlundTäby OK48:09+7:28
8Karin MoodhOK Tyr48:53+8:12
9Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK49:10+8:29
10Margareta WadinOK Älvsjö-Örby49:58+9:17
11Marianne ÅhlströmOK Storsjön51:08+10:27
12Kerstin OhlssonHaninge SOK51:23+10:42
13Eldbjørg G KalbækkenTynset IF52:17+11:36
14Anna LarssonÖrkelljunga FK53:00+12:19
15Catarina ÅkerströmFK Herkules53:30+12:49
16Karin DahlgrenHagaby GOIF54:44+14:03
17Marita MoodLänna IF55:18+14:37
18Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF55:21+14:40
19Helena BachmanTäby OK55:24+14:43
20Maria AnderssonBredaryds SOK56:08+15:27
21Karin BergströmGävle OK56:52+16:11
22Carina HolmbergOK Hammaren57:39+16:58
23Anki Teike AnderssonForsa OK58:15+17:34
24Elisabet HemlinIK Uven58:29+17:48
25Olga DanilchenkovaRUS-Veteran59:33+18:52
26Karin LugsteinerTirol1:00:09+19:28
27Ing-Mari EskilssonHaninge SOK1:00:24+19:43
28Kerstin OlssonFK Snapphanarna1:01:21+20:40
29Christina BerggrenLjungskile FK1:02:14+21:33
30Pia StålhandskeBjörkfors GOIF1:02:50+22:09
31Gunilla SandströmAlmby IK1:02:56+22:15
32Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:04:53+24:12
33Šárka GabrielováTJ Slovan Karlovy Vary1:06:59+26:18
34Ingela BengtssonÅrsunda IF1:09:58+29:17
35Tatiana TkachukRUS-Veteran1:11:33+30:52
36Iveta PutnovskaATU Kosice1:11:57+31:16
37Karin ForsgrenForsa OK1:12:21+31:40
38Tatiana MarchenkoVladivostok1:13:49+33:08
39Malin BromanLänna IF1:14:20+33:39
40Yvonne JohanssonGamleby OK1:14:36+33:55
41Pia WestlinOK Måsen1:15:52+35:11
42Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:18:54+38:13
43Berit RuneforsVäxjö OK1:19:56+39:15
44Olga GavrilovaRUS-Veteran1:25:16+44:35
45Åsa WängdahlOK Gipen1:25:20+44:39
46Judith DavisAustralopers1:34:01+53:20
47Carin ErlandssonOK Skogsfalken1:36:24+55:43
48Susanne OlssonGudhems IF1:37:50+57:09
49Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:39:21+58:40
50Tamara ZaetsAzimut, SPB1:42:09+1:01:28
51Julie CollinsDFOK1:58:06+1:17:25
52Riina MändFredrikshofs IF Skid & OK2:01:29+1:20:48
53Susanne NilssonFrosta OK2:07:10+1:26:29
Eva-Lena FalkOK Norrvirdarnaej godkänd
Birgitte BachViborg Orienteringsklubej godkänd
Maria OrrNewcastle Orienteering Clubej godkänd
Carola KarlssonOK Tyrej godkänd
Anne-Marie ErikssonKristinehamns OKej start
Angela MalarovaATU Kosiceej start
Natalia MikhoninaRUS-Veteranej start
Eva  RönnestrandFrösö IFej start
Gayle ShepherdUringa Orienteersej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser