Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D60

3 670 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK41:52
2Inger OnsbringEskilstuna OL42:14+0:22
3My RönnolsTäby OK46:18+4:26
4Christina HjertsonOK Linné47:53+6:01
5Eva TykessonRävetofta OK48:48+6:56
6Jenny BourneEureka Orienteering Club49:25+7:33
7Solveig HedenblomSjövalla FK49:42+7:50
8Ina LindebergSkåneslättens OL52:23+10:31
9Kristina LarssonOK Klyftamo55:55+14:03
10Katarina KvickSkogslöparna57:42+15:50
11Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF58:45+16:53
12Susan KeyMelbourne Forest racers59:10+17:18
13Inger WesterbergIF Hagen59:54+18:02
14Lena PerssonGamleby OK59:57+18:05
15Karin AxelssonIK Uven1:02:58+21:06
16Eva NydrlovaSK LOB Nova Paka1:04:01+22:09
17Inger LindholmFjärås AIK1:09:31+27:39
18Ursula WolfULUS REISEWELT1:10:14+28:22
19Robin UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club1:11:47+29:55
20Brigit OswaldOLK Piz Hasi1:12:05+30:13
21Agneta GranströmSOK Aneby1:14:14+32:22
22Christin LundgrenFWOC1:14:21+32:29
23Aud KjemperudEiker OL1:15:09+33:17
24Irene DanielssonPiteå IF1:15:50+33:58
25Kirsten BobachAalborg OK1:18:56+37:04
26Monica AbrahamssonGudhems IF1:21:27+39:35
27Catherine DawsonGafanhori1:25:42+43:50
28Britt GunnarssonKristinehamns OK1:27:12+45:20
29Linnea CarlssonSkarpnäcks OL1:27:14+45:22
30Britt KarlssonStenungsunds OK1:27:15+45:23
31Nadezhda LukinaKrasnogorsk1:27:42+45:50
32Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:30:51+48:59
33Barbro ÖstlundOK Roxen1:31:57+50:05
34Mona EnforsTockarps IK1:34:54+53:02
35Leubov LapushnerGALIL1:39:20+57:28
36Gudrun ElvhageIF Thor1:42:30+1:00:38
37Daina Julia DagisOK Renen1:44:10+1:02:18
37Jana NovakovaSK LOB Nova Paka1:44:10+1:02:18
39Vandermeulen BernadetteCO Liège1:45:33+1:03:41
40Ann ScownAbominable O-Men1:46:19+1:04:27
41Véronique JuanANCO-Neuchâtel1:48:50+1:06:58
42Maria Sao JoaoCLAC1:54:16+1:12:24
43Lone DybdalAarhus 1900 orientering1:56:28+1:14:36
44Jan HardyAustralopers2:06:06+1:24:14
45Robyn PallasCentral Coast2:06:22+1:24:30
46Lene HansenHerlufsholm OK2:09:43+1:27:51
47Lisbet HansenFSK Orientering2:14:21+1:32:29
48Kristin JohanssonOK Dacke2:48:52+2:07:00
Sally RolloSolwayej godkänd
Ingrid GraneliHaninge SOKej godkänd
Schifferle MonikaBjörnbär OKej godkänd
Oktyabrina SokolovaNovosibirskej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser