Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H60

5 130 m, 139 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Harald ThonIF Sturla47:42
2Thomas GeorgssonOK Nackhe49:13+1:31
3Olof OlofssonHagaby GOIF50:36+2:54
4Lennart HålsjöOK Skogshjortarna53:13+5:31
5Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna53:57+6:15
6Geoff LawfordEureka Orienteering Club56:16+8:34
7Arne Kristian EspedalStavanger OK56:21+8:39
8Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF56:36+8:54
9Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe56:38+8:56
10Olle RönnolsSäterbygdens OK57:04+9:22
11Anders FriesUmeå OK57:26+9:44
12Olov ÖströmOK Tyr57:35+9:53
13Lennart LarssonJönköpings OK58:09+10:27
14Ilkka SaarimäkiAngelniemen Ankkuri58:25+10:43
15Göran SvensonSOK Viljan58:56+11:14
16Hans AnderssonVästerbergslagens OL59:02+11:20
17Kent BergendahlNyköpings OK59:21+11:39
18Pierre KarlssonOK Alehof59:33+11:51
19Kjell NeroNässjö OK1:00:12+12:30
20Uno MagnussonIF Hagen1:01:40+13:58
21James CrawfordGuildford Orienteers1:01:44+14:02
22Insaf IshmukhametovUfa-United1:01:46+14:04
23Peter RasmussenNyköpings OK1:02:14+14:32
24Bjørn SteinbekkenOdal OL1:02:43+15:01
25Lennart GustafssonJönköpings OK1:03:16+15:34
26Magnus AnderssonUlricehamns OK1:04:31+16:49
27Zivota TasicOK Dif1:04:45+17:03
28Göran HanssonTäby OK1:05:03+17:21
29Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK1:06:05+18:23
30Bent GalborgenSkaukameratene OL1:06:07+18:25
31Tapio HalmeAngelniemen Ankkuri1:06:26+18:44
32Ted van GeldermalsenYarra Valley OC1:06:42+19:00
33Magne VollenOSI Orientering1:06:44+19:02
34Kennet SandströmOK Stigen1:07:22+19:40
35Alain JuanANCO-Neuchâtel1:08:31+20:49
36Charlie TurnerSLOW1:08:35+20:53
37Hans OhlinRånäs OK1:10:00+22:18
38Krister StrandOK Landehof1:10:58+23:16
39Björn PetterssonUlricehamns OK1:12:25+24:43
40Roy FranssonÄrla IF1:12:43+25:01
41Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:13:00+25:18
42Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OK1:13:12+25:30
43Carl BachmanTäby OK1:13:14+25:32
44Christer FolkessonEksjö SOK1:13:39+25:57
45Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:13:40+25:58
46Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:14:21+26:39
47Karl MollénOK Denseln1:14:48+27:06
48Takashi SugiyamaSans Souci1:15:28+27:46
49Lars GrehnMullsjö SOK1:15:53+28:11
50Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF1:16:34+28:52
51Göran ErikssonLustens OK1:16:41+28:59
52Ingemar PerssonGamleby OK1:16:52+29:10
53Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:17:12+29:30
54Manuel DiasLisboa OK1:17:26+29:44
55Peter FoppenMinor1:18:27+30:45
56Sören WoxlinAlfta-Ösa OK1:18:35+30:53
57Markku VesalainenAngelniemen Ankkuri1:19:15+31:33
58Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:19:24+31:42
59Anders KarlssonOK Linné1:20:13+32:31
60Bernt JohanssonTirol1:21:14+33:32
61Ulf SvenssonOK Njudung1:22:39+34:57
62Leonard JanssonRasbo IK1:22:40+34:58
63Mats HaglundOK Djerf1:22:41+34:59Ladda ner rutt i gpx-format
64Olle BohmanHjärnarps GH OL1:22:56+35:14
65Sepp HonesLiebenau1:23:04+35:22
66Sergey GlebovBuilder1:23:07+35:25
67Hans TuvessonIF Hagen1:24:44+37:02
68Mikhail LukinKrasnogorsk1:25:55+38:13
69Theodor MeierOLG Stäfa1:26:16+38:34
70Jiri Gurkahsv ol wr. neustadt1:26:49+39:07
71Roger BergvikVäxjö OK1:27:22+39:40
72David RosenSouth Ribble OC1:27:23+39:41
73Odd Arne BlystadLøten o-lag1:27:43+40:01
74Torbjörn LundbergPiteå IF1:27:49+40:07
75Eugen KainrathHSV Pinkafeld1:28:34+40:52
76Jean-Marie FathSCAPA NANCY1:28:45+41:03
77John ScownAbominable O-Men1:29:22+41:40
78Sten BlomströmIK Stern1:30:07+42:25
79Jouni Hansen-HaugAskersunds OK1:30:19+42:37
79Torbjörn BergmanSnättringe SK1:30:19+42:37
81Tatsuo IshiiCHIBA OLK1:31:32+43:50
82Olof PerssonSnättringe SK1:31:38+43:56
83Kostas DudaOK Rudamina1:32:40+44:58
84Werner WehrliOLG Chur-Ruchenberg1:32:52+45:10
85Robert ElsonAustralopers1:34:00+46:18
86Jürg HodelOL Norska1:34:18+46:36
87Olivier BenevelloValbonne SAO1:35:07+47:25
88Rolf MührerSvaide Roma SOK1:36:04+48:22
89Tommy ÖstLjusdals OK1:36:28+48:46
90Jan ArvidssonOK Skogshjortarna1:37:04+49:22
91Peer StraarupHorsens OK1:37:23+49:41
92Keld AbrahamsenAarhus 1900 orientering1:37:57+50:15
93Lars Erik HermanssonOK Linné1:37:58+50:16
94Leif SundlingNjurunda OK1:39:55+52:13
95Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:40:20+52:38
96Per Storm HansenSvendborg OK1:40:59+53:17
97Gunnar SakseidStavanger OK1:41:03+53:21
98Knut HaugOL Vallset/Stange1:41:20+53:38
99Anders YngveOK Kontinent1:42:01+54:19
100Hans-Erik RingströmHåby IF1:43:23+55:41
101Gottfried LangNaturfreunde Stmk1:43:46+56:04
102Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:44:22+56:40
103Jan-Eric HellgrenNorbergs OK1:45:07+57:25
104Jan SveenRaumar Orientering1:47:02+59:20
105Olle EnforsTockarps IK1:47:08+59:26
106Jan JohanssonGamleby OK1:47:13+59:31
107Ragnar BergStokke IL1:47:44+1:00:02
108Mats WidesjöStigmännen Karlshamns OK1:48:06+1:00:24
109Charlie ShahbazianChicago Area Orienteering Club1:48:22+1:00:40
110Lars JohanssonMalmö OK1:51:47+1:04:05
111Bjarne AndersenSvendborg OK1:52:16+1:04:34
112Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:52:27+1:04:45
113Jan MolénOK Triangeln1:54:20+1:06:38
114Colin PriceCentral Coast1:55:12+1:07:30
115Franz RieglerTirol1:55:16+1:07:34
115Georg HechlTirol1:55:16+1:07:34
117Gary KraghtBay Area Orienteering Club1:56:05+1:08:23
118Frede ScheyeHerlufsholm OK1:56:07+1:08:25
119John FranklinSouthdowns Orienteers1:56:51+1:09:09
120Laurent GacondANCO-Neuchâtel1:57:39+1:09:57
121Bernt AnderssonIF Rigor1:57:51+1:10:09
122Freddy KochTV Eptingen1:59:12+1:11:30
123Mogens BøghFaaborg OK2:00:15+1:12:33
124Bengt SvenssonOK Gisle2:03:13+1:15:31
125Richard BresemanCascade OC2:03:17+1:15:35
126Anders GunnarssonSurahammars SOK2:04:26+1:16:44
127Bengt ÖstlundOK Roxen2:08:31+1:20:49
128Vandermeulen BrunoCO Liège2:09:56+1:22:14
129Nick PughEssex Stragglers OS2:11:31+1:23:49
130Anton HechlTirol2:21:34+1:33:52
131Shoji KatoTama-O-Club2:22:15+1:34:33
132Graham JohnsonDVO2:23:25+1:35:43
133Gert OlssonTockarps IK2:25:13+1:37:31
134Richard BengtssonLunds OK2:27:28+1:39:46
135Claude GirardinOLV Zug 20153:18:41+2:30:59
Roland DahlmanMalmö OKej godkänd
Jan LindelöfSeskarö IFej godkänd
David KingdonSLOWej godkänd
Lars ErikssonKalmar OKej godkänd
Johan SwärdHadeland OLej start
Nikolay GrigoryevUfa-Unitedej start
Pär J JohnssonVandrarringenej start
John BrittonMDOCej start
Mikhail LukinKrasnogorskej start
Lennart ErforsOK Torfinnej start
Kenneth FagerFK Vittusej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser