Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D70 Kort

2 950 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kerstin GunnarssonNässjö OK51:22
2Margareta BengtssonOK Gläntan54:59+3:37
3Berit LindungerHaninge SOK55:24+4:02
4Berith IvehagFrämmestads IK56:41+5:19
5Viveca JernstedtKristinehamns OK58:55+7:33
6Kerstin NilssonOK Gynge59:02+7:40
7Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr1:02:04+10:42
8Birgit EkmanUlricehamns OK1:02:29+11:07
9Solveig TjernbergSödertälje IF1:04:14+12:52
10Paula KyyrönenKouvolan Suunnistajat1:07:19+15:57
11Eli KlovningPorsgrunn OL1:07:25+16:03
12Laila OlssonVästvärmlands OK1:09:06+17:44
13Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:10:18+18:56
14Monika NiklassonIK Albion1:10:47+19:25
15Gun ThorssonRyda SK1:11:32+20:10
16Berit GustavssonSödertälje IF1:12:43+21:21
17Margareta BirathIBM-Klubben1:13:07+21:45
18Solbritt GustafssonOK Virdarna1:13:09+21:47
19May-Sofie OlssonForserums SOK1:13:50+22:28
20Märtha LundhSvenljunga OK1:14:08+22:46
21Margaretha NyströmLänna IF1:14:25+23:03
22Margit RybergOK Klyftamo1:14:49+23:27
23Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:14:53+23:31
24Harriet KarlssonTorsås OK1:21:34+30:12
25Gurli BackFagersta OK1:23:09+31:47
26Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:23:30+32:08
27Barbro LundqvistLångvikens OK1:29:43+38:21
28Gerd BerglundHögåkers OK1:31:50+40:28
29Barbro NilssonAlvesta SOK1:32:43+41:21
30Inger BylanderSvenljunga OK1:33:02+41:40
31Evy EkströmOK Alferna1:36:28+45:06
32Lena PerssonMalmö OK1:40:48+49:26
33Inger GreenSjövalla FK1:43:16+51:54
34Ann-Margret PerssonGävle OK1:44:23+53:01
35Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GOIF1:45:14+53:52
36Zoya NovikovaRUS-Veteran1:56:18+1:04:56
37Michiko TeraoNTA O tour2:11:31+1:20:09
38Penny HemstedHOC2:26:59+1:35:37
39Halyna KalashnikovaRUS-Veteran2:30:30+1:39:08
40Christa DoblerHSV Pinkafeld2:48:21+1:56:59
41Anita AnderssonFjärås AIK3:01:59+2:10:37
Eleonor GrönvallKFUM Örebro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser