Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D75

2 930 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Siv HasselgrundBjursås OK48:23
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK48:35+0:12
3Eila PekkarinenKeravan Urheilijat50:41+2:18
4Britt ErikssonHammarby IF OF51:32+3:09
5Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK53:25+5:02
6Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna55:32+7:09
7Maud BengtssonSala OK57:40+9:17
8Ann-Britt BjörnlingerIK Vista58:38+10:15
9Eva von HeijneSigtuna OK58:42+10:19
10Ulrike RoderHSV Pinkafeld1:00:27+12:04
11Ann PerssonPiteå IF1:02:36+14:13
12Valentina ZhukovaRUS-Veteran1:03:18+14:55
13Doris WibergGävle OK1:04:49+16:26
14Lillemor ForsbergGävle OK1:04:52+16:29
15Gertrud AsplundVästerås SOK1:05:43+17:20
16Ann SjöbergEnebybergs IF1:06:30+18:07
17Gunvor GranathNynäshamns OK1:13:21+24:58
18Inger OlssonSala OK1:13:55+25:32
19Anita AspOckelbo OK1:15:10+26:47
20Gunnel BörjessonIK Uven1:15:25+27:02
20Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:15:25+27:02
22Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:17:29+29:06
23Kerstin HagströmIstrums SK1:18:34+30:11
24Gerda WoxénIBM-Klubben1:20:35+32:12
25Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:21:16+32:53
26Gerd HallstenVänersborgs SK1:22:27+34:04
27Gunni EkbergÄtrans IF1:22:38+34:15
28Karin LexellOK Torfinn1:27:24+39:01
29Barbro HugossonLunds OK1:27:59+39:36
30Lillemor HallinOK Landehof1:28:19+39:56
31Olga SreseliRUS-Veteran1:32:27+44:04
32Inga PerssonOK Landehof1:33:39+45:16
33Harriet KarlssonOK Grip1:42:56+54:33
34Kimiko KuboNerima OLC1:44:28+56:05
35Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:49:23+1:01:00
36Birgitta BergGarda OK2:15:56+1:27:33
37Liudmila OnofreichukRUS-Veteran2:24:23+1:36:00
Vera TofteredIF Rigorej godkänd
Monica ForsbergIBM-Klubbenej godkänd
Tirill Liby SeipOK Skeidiej start
Birgitta ErikssonLänna IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser