Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H80

2 480 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1John VallinOK Hedströmmen35:44
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad37:22+1:38
3Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF38:59+3:15
4Rolf AnderssonRimbo SOK41:33+5:49
5Alf LundkvistOK Tor42:21+6:37
6Göran EkebjärOK Kåre43:49+8:05
7Nils JanssonSkattkärrs SOK44:49+9:05
8Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK44:53+9:09
9Torild BornetunSkillingaryds FK45:21+9:37
10Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby45:46+10:02
11Arvo HyvönenSkattkärrs SOK47:30+11:46
12Stig FranssonOK Stigen47:43+11:59
13Anders NilssonRyda SK47:51+12:07
14Tord LindValbo AIF47:57+12:13
15Frans Van de MoortelOMEGA52:53+17:09
16Lasse OlssonIK Trenne Ullared53:08+17:24
17Bengt EdvardssonOK Torfinn53:33+17:49
18Holger PerssonOK Eken54:00+18:16
19Gunnar NymanOK Djerf54:29+18:45
20Sven-Erik LundAnderstorps OK56:58+21:14
21Tor WøienHalden SK57:15+21:31
22Mats JohanssonLidköpings VSK57:33+21:49
23Lars PerssonVäsby OK59:08+23:24
24Sten JohanssonOK Kullingshof59:10+23:26
25Sigurd WallénTäby OK59:13+23:29
26Gunnar LarssonUddevalla IS1:02:21+26:37
27Bo ElmgrenSundbybergs IK1:06:15+30:31
28John LarssonVästvärmlands OK1:09:07+33:23
29Allan HåkanssonSOK Viljan1:11:16+35:32
30Torsten HannrupOK Kompassen1:11:58+36:14
31Arne StrandlieGjø-Vard OL1:12:35+36:51
32Anders AhnlénOK Hammaren1:14:34+38:50
33Dagfinn FøllesdalOSI Orientering1:14:46+39:02
34Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:17:06+41:22
35Bo KarlssonKöping-Kolsva OK1:20:42+44:58
36Elof BackFagersta OK1:25:34+49:50
37Atsushi TakahashiTama OL1:25:55+50:11
38Gunnar TimnerUmeå OK1:28:36+52:52
39Alf KarlssonLessebo OK1:33:51+58:07
40Lennart GrefOK Renen1:47:07+1:11:23
41Ed HicksHudson Valley Orienteering2:10:11+1:34:27
Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Lars MagnussonKristinehamns OKej start
Nils JohanssonOK Tjärnenej start
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OKej start
Gunnar SmistadOL Trollelgej start
Ove KilbornUddevalla ISej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser