Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D21 Motion

4 250 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Elin DolkJönköpings OK45:56
2Hanne StenbackOK Kåre51:06+5:10
3Trude Pedersen SundtjønnKristiansand OK51:16+5:20
4Sunniva FørdeSveio OL51:30+5:34
5Yvonne NymanUddevalla IS52:47+6:51
6Pernille NaufHedrum OL54:04+8:08
7Hanna ElfLunds OK54:19+8:23
7Cecilia VälijeesiöVästerås SOK54:19+8:23
9Samantha AhlgrenOK Roslagen54:59+9:03
10Annie WestlinOK Måsen55:41+9:45
11Marie SvenssonFK Åsen56:40+10:44
12Louise RohdénSundsvalls OK57:26+11:30
13Emma KlemetsKöping-Kolsva OK58:10+12:14
14Maria PollMölndal Outdoor IF58:14+12:18
15Sara StenbackOK Kåre58:45+12:49
16Malin IvermarkFrölunda OL58:54+12:58
17Emilia KarlssonOK Gynge1:01:14+15:18
18Anna GruvrisIK Jarl Rättvik1:01:26+15:30
19Lisa DahlbäckBrattås CK1:04:38+18:42
20Matilda LarssonHägersten1:04:54+18:58
21Emma NilssonAndrarums IF1:06:08+20:12
22Elin LarssonAndrarums IF1:06:40+20:44
23Therese WahlgrenSimlångsdalens IF1:07:23+21:27
24Johanna ErikssonIFK Brattfors1:08:41+22:45
25Evelina RostöRånäs OK1:11:27+25:31
26Triin JäädmaaOK Võru1:12:59+27:03
27Veronica LindebringOK Denseln1:13:57+28:01
28Karin SkogSkogsluffarnas OK1:14:52+28:56
29Emilia SvenssonRävetofta OK1:16:20+30:24
30Malin ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:16:49+30:53
31Natalia MarakhovskaiaEkaterinburg1:17:14+31:18
32Elina ReiverBodafors OK1:17:25+31:29
33Camilla RüeggOLG Welsikon1:19:26+33:30
34Sandra DavidssonOK Bävern1:19:29+33:33
35Amelie EldhLidköpings VSK1:20:02+34:06
36Sofia FogelbergVästvärmlands OK1:22:24+36:28Ladda ner rutt i gpx-format
37Anna LindeusHagaby GOIF1:23:45+37:49
38Amanda LundSurahammars SOK1:23:53+37:57
39Linda NordströmOK Älvsjö-Örby1:25:23+39:27
40Malin LundinFilipstads OK1:28:18+42:22
41Helen NilssonSimlångsdalens IF1:34:37+48:41
42Marie ZetterlingOK Tyr1:38:35+52:39
43Anna GusevaSt.Petersburg1:41:36+55:40
44Fanny FallénOK Tylöskog1:58:22+1:12:26
45Cecilia AlzénGustavsbergs OK2:05:47+1:19:51
46Ching Yan Candy ChanHKOXCC2:41:35+1:55:39
Ina DoddLunds OKej start
Kristin HøgetveitNTNUIej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser