Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D35 Motion

3 710 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elisabeth HagelbergEksjö SOK37:33
2Helena WallmanVästerbergslagens OL38:06+0:33
3Frida BerglundEksjö SOK40:04+2:31
4Sofie MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna42:35+5:02
5Marina NilssonOK Njudung43:10+5:37
6Mila ZaharinovaOppsal Orientering47:11+9:38
7Karen OmlandIL Koll48:04+10:31
8Christina PetterssonSjövalla FK48:54+11:21
9Charlotte WikerGustavsbergs OK49:17+11:44
10Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb49:20+11:47
11Anna GranforsOK Landehof50:08+12:35
12Elin TiensuuSkåneslättens OL50:15+12:42
13Evelina RuthIK Jarl Rättvik50:42+13:09
14Ditte BuschOK Snab50:46+13:13
15Sara JägstedtHalmstad OK51:00+13:27
16Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb51:14+13:41
17Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb51:18+13:45
18Anna StaafUpsala IF51:49+14:16
19Dita VlachovaSKOB Bruntal52:24+14:51
20Maria WallströmGamleby OK53:21+15:48
21Anna AxelssonOK Österåker54:11+16:38
22Anna JohanssonFrämmestads IK54:55+17:22
23Anna-Karin KarlssonOK Södertörn55:42+18:09
24Cuki VassalliASCO Lugano57:04+19:31
25Mona LindénOK Bävern57:40+20:07
26Angelica LindblomGustavsbergs OK1:00:51+23:18
27Emma SjödinGustavsbergs OK1:01:28+23:55
28Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:03:40+26:07
29Katrin AebersoldIFK Ilfis OK1:05:49+28:16
30Karolina  HellfalkSkåneslättens OL1:05:52+28:19
31Sanna SintonenKoovee1:11:46+34:13
32Anna PerssonOckelbo OK1:18:22+40:49
33Hanna EDVARDSSONEksjö SOK1:19:29+41:56
34Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:19:35+42:02
35Marion AmundsenRingerike OL1:20:58+43:25
36Katerina WollmerstädtBerliner TSC1:29:13+51:40
37Karin SvenssonSkåneslättens OL1:41:30+1:03:57
38Helle Sjørup NielsenAalborg OK1:55:00+1:17:27
Jennie BjurgrenIK Hakarpspojkarnaej start
Jenny PerssonArvidsjaurs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser