Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D40 Motion

5 560 m, 105 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Claudia SchaererOLG Pfaeffikon38:50
2Lotta EnbergHalmstad OK39:13+0:23
3Lene SandvikHalden SK44:46+5:56
4Ulrika SanderOK Milan46:08+7:18
5Carolin JunebergBilldal47:09+8:19
6Sara ErikssonHusums IF OK47:30+8:40
7Pernilla KarlssonOK Landehof47:43+8:53
8Jessica KarmetunOK Bävern48:45+9:55
9Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna49:03+10:13
10Helena FalkHaninge SOK49:57+11:07
11Karolina NygrenGrycksbo IF OK50:19+11:29
12Therese GustafssonOK Virdarna50:24+11:34
13Erika BolanderSnättringe SK50:37+11:47
14Petra LorentssonLeksands OK50:38+11:48
15Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna50:42+11:52
16Maria SkoogIF Hagen51:20+12:30
17Frida JonforsenHallstahammars OK51:28+12:38
18Eli Ringstad LienGjø-Vard OL51:34+12:44
19Charlotte DrejmoOK Landehof53:23+14:33
20Ulrika OdénFjärås AIK53:33+14:43
20Linda AlmgrenOK Kolmården53:33+14:43
22Barbara NeuenschwanderOLG Thun53:42+14:52
23Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared53:44+14:54
24Kaisa MårtenssonGarphyttans IF53:57+15:07
25Liudmila RodinaMoscow-O-Club54:23+15:33
26Erica BergLeksands OK54:29+15:39
27Jennie PetterssonOK Renen55:11+16:21
28Sofia KleinBjörkfors GOIF55:30+16:40
29Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL56:33+17:43
30Sofia EkströmOK Älgen57:03+18:13
31Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK57:49+18:59
32Tina LindgrenLinköpings OK58:03+19:13
33Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF58:23+19:33
34Karin BianchiTirol58:31+19:41
35Malin AlbrektssonIFK Göteborg59:36+20:46
36Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb59:38+20:48
37Jenny DruggeKorsnäs IF OK59:44+20:54
38Katarina StockhedenOK Gränsen1:00:00+21:10
39Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg1:00:02+21:12
40Mia AnderssonIFK Mora OK1:00:08+21:18
41Anna FunkeLeksands OK1:00:14+21:24
42Sara GörasLeksands OK1:00:17+21:27
43Christine LundOK Skogshjortarna1:00:20+21:30
44Maria LindkvistTolered-Utby Ol-klubb1:00:25+21:35
44Karin RundqvistOK Nackhe1:00:25+21:35
46Sofia ErlandssonOK Milan1:01:04+22:14
47Jenny OlssonStigsökarna1:01:48+22:58
48Gunilla MöllerAlmby IK1:01:51+23:01
49Monika FredrikssonOK Dacke1:03:40+24:50
50Ann-Sofi OlovssonGamleby OK1:03:47+24:57
51Hanne GyllingAarhus 1900 orientering1:04:12+25:22
52Helena BybergKvarnsvedens GOIF OK1:04:14+25:24
53Åsa SandTullinge SK1:04:57+26:07
54Madelene HanssonOK Löftan1:06:29+27:39
54Susanne AnderssonOK Renen1:06:29+27:39
56Annica HedbergOK Södertörn1:06:45+27:55
57Jeanette HenningssonLunds OK1:06:50+28:00
58Anna ÅsLunds OK1:07:01+28:11
59Maria PetterssonBrattås CK1:07:20+28:30
60Karin JonsellVallentuna-Össeby OL1:08:32+29:42
61Linda NilssonAlvesta SOK1:08:40+29:50
62Elisabeth Lundgren OlssonOckelbo OK1:08:58+30:08
63Lena YlipääBergnäsets AIK1:09:37+30:47
64Maria HjorthDomnarvets GOIF1:09:50+31:00
65Emma LundholmUmeå OK1:10:03+31:13
66Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:10:11+31:21
67Ida ThunbergOK Vivill1:10:28+31:38
68Karin HemmingsVimmerby OK1:10:44+31:54
69Ingela PetterssonOK Milan1:11:08+32:18
70Malin KarlssonLånghundra IF1:12:44+33:54
71Claudia MächlerOLG Galgenen1:12:46+33:56
72Ingeborg WathneSandnes IL (Rogaland)1:13:33+34:43
73Maria OlssonNjurunda OK1:13:40+34:50
74Maren Kristine Raknes SogstadGjø-Vard OL1:13:46+34:56
75Susanne AhlstrandJärfälla OK1:13:47+34:57
76Fredrika ErikssonRyda SK1:15:15+36:25
77Marita LindqvistSelånger SOK1:15:19+36:29
78Anneli BäckströmHögåkers OK1:15:41+36:51
79Maria NilssonGamleby OK1:15:49+36:59
80Camilla ThorellJärfälla OK1:15:51+37:01
81Liv Kristin Lian AasestadHedrum OL1:16:20+37:30
82Reidun HansenSarpsborg OL1:16:21+37:31
83Yolanda Pérez Gonzálezorientabonito1:16:22+37:32
84Linda AhlmAndrarums IF1:16:30+37:40
85Anneli LidmarSnättringe SK1:17:21+38:31
86Kristine HjortOK Roxen1:17:24+38:34
87Elizabeth LöchtingOK Roslagen1:18:08+39:18
88Martina GabrielssonTrollhättans SOK1:19:18+40:28
89Linda PeterssonNybro OK1:19:19+40:29
90Kerstin LundqvistNybro OK1:19:31+40:41
91Carina LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb1:20:22+41:32
92Linda StrömbäckFjärås AIK1:20:47+41:57
93Pia NordinKorsnäs IF OK1:21:45+42:55
94Anna EdeboHärnösands OK1:23:20+44:30
95Mona LundinKatrineholms OK1:27:23+48:33
96Marie AugustssonOK Bävern1:28:18+49:28
97Camilla WidmarkUmeå OK1:28:45+49:55
98Katrine Haga NesseHaugesund IL Orientering1:30:12+51:22
99Lotta WedmanVästerbergslagens OL1:32:55+54:05
100Malin HäggströmAndrarums IF1:40:22+1:01:32
101Eva StenbackSkarpnäcks OL1:42:06+1:03:16
102Katja HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:43:08+1:04:18
103Ann PogemaaOK Skogsstjärnan1:46:30+1:07:40
104Åsa CarlssonOK Hällen1:55:51+1:17:01
105Pia Bo KølbækAarhus 1900 orientering2:16:55+1:38:05
Ingela AnderssonOK Orionej start
Randi Brevig AuneHalden SKej start
Jenny GustafssonLunds OKej start
Åshild HaaheimÖstersunds OKej start
Silke HochwieserOLT Transdanubienej start
Cecilia PalmLerums SOKej start
Mei-Hui TuanI-Taiwan Orienteering Clubej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser