Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D45 Motion

3 640 m, 102 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika LeufvénÅmåls OK46:14
2Annette LundeOK Landehof48:05+1:51
3Ingela RönnestrandFrösö IF48:48+2:34
4Kristina HolmgrenVästerås SOK48:50+2:36
5Maria KylbornAlmby IK49:46+3:32
6Charlotta FranssonOK Milan50:15+4:01
7Jessica ElmerssonOK Bävern50:18+4:04
8Katarina HanssonOK Hammaren50:26+4:12
9Martina SturekSOK Viljan51:13+4:59
10Marita KarlssonStorviks IF51:46+5:32
11Siv OlssonOK Kroppefjäll51:52+5:38
12Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK52:20+6:06
13Clary RexSundsvalls OK53:20+7:06
14Christina BjörkqvistOK Landehof53:27+7:13
15Monica CarlssonNyköpings OK54:15+8:01
16Eva NilssonKungälvs OK54:57+8:43
17Lena NilssonOK Österåker55:37+9:23
18Ingrid KarlssonIK Hakarpspojkarna55:42+9:28
19Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK56:22+10:08
20Eva Thorsell HanssonOK Djerf56:57+10:43
21Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna57:46+11:32
22Helena HolmOK Roxen57:54+11:40
23Helena BångaAlfta-Ösa OK58:28+12:14
24Petra HelmerssonVandrarringen58:31+12:17
25Maria KjellmanLinköpings OK58:51+12:37
26Fia MånssonGöteborg58:53+12:39
27Helena ÅhlinHelsingborgs SOK59:00+12:46
28Anette BjelkHästveda OK59:33+13:19
29Claudia WirzOLV Baselland59:51+13:37
30Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:01:28+15:14
31Anneli BlomgrenSOK Aneby1:02:05+15:51
32Eva FredrikssonKorsnäs IF OK1:02:22+16:08
33Karin TuoremaaVittjärvs IK1:02:23+16:09
34Yvonne RüeggOLG Welsikon1:02:41+16:27
35Mari HoffByåsen IL1:02:50+16:36
36Annica HenryssonTibro OK1:03:25+17:11
37Anna HagmanFjärås AIK1:03:29+17:15
38Lena TörnqvistVästerås SOK1:04:01+17:47
39Carina ErikssonHjärnarps GH OL1:04:45+18:31
40Birgitta BerglundOK Kåre1:05:02+18:48
41Karin SärnbrinkOK Tisaren1:05:15+19:01
42Karin LinderOK Hällen1:05:18+19:04
43Maria FredrikssonNyköpings OK1:05:45+19:31
44Caroline OttossonGävle OK1:06:02+19:48
45Marie FranssonRonneby OK1:06:20+20:06
46Camilla BerglundKarlsbyhedens IK1:06:41+20:27
47Lucy LouTibro OK1:06:52+20:38
48Tone Sølie LysnesHedrum OL1:07:52+21:38
49Jeanette BuuschLidköpings VSK1:08:24+22:10
50Annette BergströmTäby OK1:09:03+22:49
51Liv Berit ArenthIF Sturla1:09:21+23:07
52Camilla NäslundOK Hammaren1:09:33+23:19
53Annika ElmekeIF Hallby SOK1:09:34+23:20
54Lotta RangertIK Hakarpspojkarna1:10:04+23:50
55Lena Carlsson TellIF Hagen1:10:21+24:07
56Stina AnderssonLidköpings VSK1:10:39+24:25
57Pernilla BorgOK Södertörn1:11:25+25:11
58Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby1:11:40+25:26
59Christine SchönenbergerOLV Baselland1:12:15+26:01
60Lill NallgårdVästerås SOK1:12:24+26:10
61Anette OlssonEksjö SOK1:12:27+26:13
62Malin SöderberghIFK Göteborg1:12:39+26:25
63Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan1:15:07+28:53
64Maritha OlanderTäby OK1:15:23+29:09
65Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared1:15:29+29:15
66Anna SöderlundKarlsbyhedens IK1:15:30+29:16
67Maria NygrenFK Boken1:16:04+29:50
68Anna KällsmyrOK Kullingshof1:17:26+31:12
69Helena NilssonOK Älvsjö-Örby1:18:27+32:13
70Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:18:46+32:32
71Annelie WardOK Vivill1:19:07+32:53
72Gunilla NilssonHjärnarps GH OL1:19:18+33:04
73May-Lill DammTIF Viking1:19:56+33:42
74Annica KarlssonGOIF Tjalve1:20:20+34:06
75Lisa NilssonOK Torfinn1:20:52+34:38
76Kerstin MorastHaninge SOK1:21:12+34:58
77Ann-Christine LampinenSelånger SOK1:21:39+35:25
78Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK1:21:43+35:29
79Barbara SchweizerOLV Baselland1:21:49+35:35
80Lotta MöllerOK Linné1:22:14+36:00
80Torild MyrliTIF Viking1:22:14+36:00
82Åsa AxelssonGamleby OK1:24:22+38:08
83Barbara NyfelerOLG Thun1:24:38+38:24
84Clary BernerssonOK Enen1:26:06+39:52
85Maria RasmussenNyköpings OK1:27:15+41:01
86Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:27:43+41:29
87Anna-Karin MouazzenOK Letstigen1:28:18+42:04
88Camilla CarlssonHärlövs IF1:28:24+42:10
89Ylva LagerbergOK Södertörn1:28:46+42:32
90Anna AdolfssonOK Södertörn1:29:27+43:13
91Karolina OrrhedeHelsingborgs SOK1:32:05+45:51
92Cecilia BjurströmOK Tisaren1:32:24+46:10
93Helena DalénSala OK1:33:49+47:35
94Martina Wyss-KaufmannOL Regio Olten1:34:14+48:00
95Liselotte EvebornOK Roxen1:34:22+48:08
96Kerstin DahlHärlövs IF1:40:43+54:29
97Annika BjörklundIFK Mora OK1:42:49+56:35
98Lisa JonassonÄlvdalens IF OK1:50:20+1:04:06
99Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:51:59+1:05:45
100Oili DahlIFK Enskede1:59:36+1:13:22
101Veronica GustavssonFellingsbro GOIF2:05:01+1:18:47
Pauline LeitnerTirolej godkänd
Helen AhlstrandOK Vivillej start
Katarina BerggrenTullinge SKej start
Christina EvertssonLessebo OKej start
Catrin GustafssonKils OKej start
Maria KarlssonPiteå IFej start
Susanne LingblomOK Storsjönej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser