Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D50 Motion

3 720 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna FrithioffSäterbygdens OK42:53
2Tove SildnesKonnerud IL43:47+0:54
3Susanne DombyOK Stigen44:13+1:20
4Annika HallNyköpings OK48:57+6:04
5Helena EkströmOK Kåre49:36+6:43
6Eva LarssonÅmåls OK50:07+7:14
7Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK50:15+7:22
8Lena RambergHallstahammars OK52:03+9:10
9Petra WikströmIK Jarl Rättvik53:36+10:43
10Marie SöderströmOskarströms OK54:02+11:09
11Anette ForsbergKFUM Örebro OK56:24+13:31
12Karin BengtssonVisborgs OK56:32+13:39
13Monica NordbrødenHalden SK58:30+15:37
14Agneta SamuelssonFältjägarnas IF58:31+15:38
15Birgitta MattssonOK Kåre59:49+16:56
16Ellen NielsenStjørdals-Blink Orientering1:00:19+17:26
17Anna Ekbom OlsonIK Uven1:01:15+18:22
18Lena JakobssonGamleby OK1:01:24+18:31
19Carolina ÖnstenIK Vista1:01:52+18:59
20Ann-Magritt SandeGjø-Vard OL1:02:20+19:27
21Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:03:12+20:19
22Carina GöranssonYstads OK1:03:18+20:25
23Anna SwalanderIF Hallby SOK1:03:38+20:45
24Karin SkoglundOK Linné1:04:48+21:55
24Hilde Gunn HellenesOK Skeidi1:04:48+21:55
26Helen InfeldtStockholm1:07:07+24:14
27Louise DalhammerOK Roxen1:07:30+24:37
28Yvonne JungbjerGöteborgs SK1:07:38+24:45
29Charlotte EngesAttunda OK1:07:49+24:56
30Elisabeth MellinSundbybergs IK1:08:35+25:42
31Marie GolsäterEksjö SOK1:09:08+26:15
32Mirella GrazianiOL Regio Olten1:10:13+27:20
33Carina HammarstrandFK Snapphanarna1:13:31+30:38
34Annika WessmarkOK Flundrehof1:18:25+35:32
35AnnCatrin ValfridssonSundsvalls OK1:18:34+35:41
36Bodil Jirskog HedOK Skogsfalken1:23:16+40:23
37Karen Lise BøghFaaborg OK1:24:46+41:53
38Gabriella LönngrenBoxholm-Mjölby OL1:26:44+43:51
39Åsa BlixtJärbo OK1:27:59+45:06
40Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:29:43+46:50
41Helene ArboreliusIS Kullen1:34:34+51:41
42Sofia PorleVäxjö OK1:36:06+53:13
43Åsa GrenaboHjobygdens OK1:44:51+1:01:58
44Birgit SchmuttererUSV TU Dresden2:45:10+2:02:17
Ingvild Strandlie EngerGjø-Vard OLej start
Maare OllinSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser