Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H70 Motion

3 270 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK40:29
2Einar StensbyLøten o-lag41:07+0:38
3Anders FrönellIK Hakarpspojkarna41:50+1:21
4Inge FröjdSundsvalls OK43:42+3:13
5Sören HaglundOK Kullingshof45:06+4:37
6Leif NilssonGöteborgs SK45:40+5:11
7Mårten SvenssonOK Gipen46:15+5:46
8Östen AnderssonVästerbergslagens OL47:10+6:41
9Olle RingRonneby OK49:32+9:03
10Ingemar ÖbergOK Kullingshof50:47+10:18
11Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK51:22+10:53
12Ingemar ErlandssonVäxjö OK52:02+11:33
13Lars NordinSolna OK52:03+11:34
14Gunnar BengtssonOK Gläntan52:08+11:39
15Nils PerssonIS Skanne52:43+12:14
16Erling AnderssonVänersborgs SK53:40+13:11
17Leif  HagstedtVäsby OK53:54+13:25
18Jan Olof HedbergGagnefs OK54:47+14:18
19Christer SjöforsOK Älme55:23+14:54
20Nils JohanssonIFK Mora OK55:54+15:25
21Johnny ErixonFellingsbro GOIF57:25+16:56
22Leif KarlssonIFK Brattfors57:29+17:00
23Bille WidellVisby IF Gute SOK57:56+17:27
24Jan-Erik GlansMalmö OK1:00:13+19:44
25Eero SaramäkiOlavin Rasti1:01:11+20:42
26Anders LindnerHjärnarps GH OL1:02:36+22:07
27Sven Håkan HolmbornLudvika OK1:04:20+23:51
28Sven Ejvin BrindbergsVästerbergslagens OL1:05:29+25:00
29Jan-Erik LarssonUpsala IF1:07:19+26:50
30John-Erik ErikssonJönköpings OK1:08:52+28:23
31Bengt-Åke LindgrenIF Hallby SOK1:11:05+30:36
32Leif JehanderBromma-Vällingby SOK1:11:38+31:09
33Rolf JohanssonSödertälje IF1:13:12+32:43
34Arthur GübeliThurgorienta1:17:42+37:13
35Sven-Åke SvenssonFilipstads OK1:18:13+37:44
36Lars Helge AlmgrenLudvika OK1:18:39+38:10
37Sven PerssonTorsås OK1:19:43+39:14
38Bertil BorglundTrollhättans SK1:20:52+40:23
39Rune OlssonVästvärmlands OK1:21:06+40:37
40Rolf KarlssonOK Fjällstigen1:25:58+45:29
41Jan-Erik KraftHallstahammars OK1:26:38+46:09
42Olle NäslundSelånger SOK1:38:37+58:08
43Nils-Åke BlomAnnebergs GIF1:44:14+1:03:45
44Ragnvald BladhOK Älme1:50:44+1:10:15
45Åke JohanssonSundsvalls OK2:18:10+1:37:41
46Kazunobu AragakiNTA O tour2:31:23+1:50:54
Sadao IsobeNTA O tourej start
Bengt NygrenMalmö OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser