Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 10

4 010 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Skjalg NysæterSkien OK34:49
2Ulf MellerdalKils OK39:41+4:52
3Tommy R. WilhelmsenKongsberg OL39:48+4:59
4Torbjörn SalomonsonVänersborgs SK41:07+6:18
5Anna WesterlundKoovee42:55+8:06
6Annika BäckOK Kullingshof43:14+8:25
7Bo KlamfeltTibro OK44:25+9:36
8David ShearerVästerbergslagens OL44:32+9:43
9Joachim ArnesenKolbotn & Skimt OL44:55+10:06
10Amanda MellerdalKils OK45:28+10:39
11Karin SvenskStora Tuna OK46:42+11:53
12Anna ÅhlinHelsingborgs SOK47:07+12:18
13Lovisa HäroldSol Tranås47:11+12:22
14Marianne MyklebustHamar OK48:33+13:44
15Mona LomeHamar OK48:34+13:45
16Renate Laugenflyfemkamp49:38+14:49
17Gisela LindFK Herkules50:18+15:29
18Anneli HedströmOK Kullingshof50:32+15:43
19Elin HållHJS-Vansbro OK51:08+16:19
20Lyubov SergeevaNord West51:30+16:41
21Marcus BranellRyda SK51:37+16:48
22Leif Arne NytrøenTynset IF51:51+17:02
23Mikael JohanssonOK Skogshjortarna52:37+17:48
24Tove PerssonMölndal Outdoor IF54:13+19:24
25Annika KumlinVäxjö OK54:25+19:36
26Håkan PerssonMölndal Outdoor IF54:38+19:49
27Robert BlomdalenBorås55:04+20:15
28Carl-Johan LarssonIK Ymer55:05+20:16
29Johan KarlssonIF Thor55:55+21:06
30Albert JohannessonGråberget55:56+21:07
31Ola SamuelssonOK Vivill56:22+21:33
32Ole Gunnar SølbergIL Leik56:38+21:49
33Teija LiponkoskiTampereen Pyrintö56:46+21:57
34Jonna GunnerekGöteborg57:31+22:42
35Karin EmanuelssonBredaryds SOK57:34+22:45
36Christian GotthardtHSV Spittal58:07+23:18
37Stephan HeinerOK Usterbadet58:32+23:43
38Daniel GotthardtHSV Spittal58:42+23:53
39Peter SvanbergStockholm58:48+23:59
40Lisa AnderssonUlricehamns OK59:31+24:42
41Anja MinörGöteborg-Majorna OK59:34+24:45
42Magnus HanssonBoxholm-Mjölby OL59:38+24:49
43Johanna JonssonIK Gandvik59:43+24:54
44Gustav NordforsOK Enen1:00:09+25:20
45Steffen André Arntzenflyfemkamp1:00:16+25:27
46Roger BolinFK Finn1:00:37+25:48
47Gyrid LøvliAsker SK1:01:00+26:11
48Johanna JulkunenLounais-Hämeen Rasti1:01:06+26:17
49Christina JosefssonSkogslöparna1:01:10+26:21
50Anders JonssonSkara1:04:26+29:37
51Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:05:18+30:29
52Ekaterina ZhelezovaKorshuniata1:05:19+30:30
53Anette PalmHJS-Vansbro OK1:05:57+31:08
54Elin PetterssonSurahammars SOK1:06:48+31:59
55Marco SieviOLK Wiggertal1:06:49+32:00
56Håkan RoosGöteborg1:06:54+32:05
57Frida ÖhlundOK Linné1:07:22+32:33
58Oskar VamlingFrölunda OL1:08:00+33:11
59Gunnar BlomKungälv1:09:16+34:27
60Dan  SunneroGöteborg1:10:00+35:11
61Rune MoianAskir skiklubb1:10:05+35:16
62Marica HäroldSol Tranås1:11:02+36:13
63Mikko LeppävuoriKuopion Suunnistajat1:11:37+36:48
64Mats GustafssonSkara1:13:22+38:33
65Jouni SimolaLounais-Hämeen Rasti1:13:23+38:34
66Aina JeppssonLunds OK1:14:19+39:30
67Monica StrandlyckeTräslövsläge1:17:37+42:48
68Joakim FlorinGuldheden1:21:08+46:19
69Pernilla RehnOK Landehof1:21:23+46:34
70Karolina BuckaTjeckien1:22:22+47:33
71Laila HakkarainenMS Parma1:25:34+50:45
72Sampsa HakkarainenFinland1:25:43+50:54
73Olivia BorgIF Hagen1:29:21+54:32
74Mette LyngenFrol IL1:32:39+57:50
75Zhefeng LiuSDSZ1:34:24+59:35
76Siwen LiSDSZ1:35:19+1:00:30
77Nils-Åke EmanuelssonBredaryds SOK1:35:39+1:00:50
78Wenche Rydningflyfemkamp1:41:15+1:06:26
79Kjell-Åke PramlidOK Klemmingen1:42:52+1:08:03
79Gunvor HögbergOK Klemmingen1:42:52+1:08:03
81Zean LiSDSZ2:10:20+1:35:31
82zipei liSDSZ2:10:25+1:35:36
83Håkan OlssonStockholm2:31:10+1:56:21
84ke xin yuanSDSZ2:53:25+2:18:36
85Ke Xin CaoSDSZ2:53:43+2:18:54
zi jian zhangSDSZej godkänd
Lena KeränenRydboholms SKej godkänd
Linda Mari Hammerslandflyfem kampej godkänd
Odd Egil FrognerOL Tønsberg og Omegnej godkänd
Tommy HögIK Gandvikej start
Rune LyngenFrol ILej start
Olena StrugalovaVaregg Fleridrettej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser