Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 11

5 470 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin WendtLunds OK42:30
2Christian Henrich-FrankeOLG Siegerland49:54+7:24
3Thomas HollowellOK Tyr50:22+7:52
4Lars BjörkingOK Skogshjortarna51:07+8:37
5Niklas AnderssonLandvetter52:28+9:58
6Odd-Ragnar PettersenOK Moss56:09+13:39
7Fredrik JohanssonHestra IF56:24+13:54
8Bjørnar KvåleHadeland OL59:06+16:36
9Joel SihvonenNavi1:00:37+18:07
10Mikael BäsénIF Thor1:03:31+21:01
11Anders KarlssonBodafors OK1:03:52+21:22
12Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:04:39+22:09
13Gabriel BallotANCO1:05:25+22:55
14Axel JohanssonIK Gandvik1:06:04+23:34
15Tomas DudaNittedal1:06:57+24:27
16Robin HallstenVänersborg1:12:04+29:34
17Jonas JohanssonOK Nackhe1:15:05+32:35
18Åke KappelVisborgs OK1:16:33+34:03
19Rasmus NordgrenOK Kåre1:17:34+35:04
20Oleksandr MykhailichenkoO-klub1:17:41+35:11
21Linus KarlssonMålilla OK1:18:14+35:44
22Agneta HasselkvistOK Milan1:21:07+38:37
23Sven JacobsonOK Milan1:30:30+48:00
24Solrun GottebergMölndal Outdoor IF1:30:45+48:15
25Agnetha Le ClaireFK Herkules1:30:58+48:28
26Björn LinseLunds OK1:31:36+49:06
27Jörgen SvenssonRonneby OK1:32:12+49:42
28Hajra EdsandPartille1:33:56+51:26
29Daniel EdsandPartille1:34:02+51:32
30Hans GunnerekOK Klyftamo1:35:16+52:46
31Lennart JohanssonUlricehamns OK1:39:26+56:56
32Ole PedersenLinköpings OK1:40:22+57:52
33Märit KarlströmOK Linné1:41:22+58:52
34Elodie SoucatToutes Orientations Meaux1:48:02+1:05:32
35Holger HjortstamÅryd1:54:38+1:12:08
36Marie HjortstenÅryd1:55:18+1:12:48
37Nathalie RothOLG Galgenen2:04:52+1:22:22
38Freddy RaesBalise 102:15:45+1:33:15
39Nora WoodwardOK Moss2:19:45+1:37:15
Alexandr BuninNord Westej godkänd
Catharina RamhultHestra IFej godkänd
Qian Jingsunnyej start
Per-johan JohanssonRävetofta OKej start
Mette Reiche SørensenOK Vendelboerneej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser