Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge H 10

9 870 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oscar ClaessonJönköpings OK52:58
2John AndénHINDÅS56:30+3:32
3Karl FremstadKongsberg OL58:05+5:07
4Erik HögkvistOK Tyr59:05+6:07
5Anders LindbergOK Tyr59:06+6:08
6Edvin ClaessonJönköpings OK59:09+6:11
7Per JemthIF Thor1:00:55+7:57
8Jakob Dybdal AbrahamsenAarhus 1900 orientering1:03:50+10:52
9Simon JonssonIF Hallby SOK1:04:18+11:20
10Jesper ArnessonSärna SK1:05:05+12:07
11Mikael LarssonOK Hällen1:05:29+12:31
12Mikael SvenssonFK Herkules1:05:35+12:37
13Gustav AflodalTäby OK1:05:39+12:41
14Magnus BrodénLeksands OK1:06:10+13:12
15Tore MårtenssonOK Vivill1:07:02+14:04
16Mikael TakeOK Tyr1:08:13+15:15
17Petter ErikssonÅmåls OK1:08:37+15:39
18Jan WiklundFalköpings AIK OK1:09:10+16:12
19Andreas SvaneboSundsbruk1:09:31+16:33
20Staffan JohanssonSol Tranås1:10:34+17:36
21Simon WiklundFalköpings AIK OK1:10:58+18:00
22Tomas PetersénOK Njudung1:14:14+21:16
23Dennis GustafssonOK Njudung1:14:39+21:41
24Magnus ErixonIFK Göteborg1:15:52+22:54
25Sergey ForsbergUmedalens IF1:16:45+23:47
26Robert EneljungIFK Göteborg1:17:21+24:23
27Patrick CastenborgNjurunda OK1:17:32+24:34
28DANIEL HOLMGRENIFK Umeå1:18:28+25:30
29Oskar SjögrenRomelanda1:20:51+27:53
30Kari EklundSödertälje-Nykvarn OF1:21:43+28:45
31Roland DeiningerOLG St.Gallen/Appenzell1:22:41+29:43
32Mikael ÖrnOK Bävern1:23:34+30:36
33Anders BrunanderAttunda OK1:24:12+31:14
34Mattias BillsonVargön1:24:51+31:53
34Lennart KjellinForsa OK1:24:51+31:53
36Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:27:58+35:00
37Anders NilssonAttunda OK1:34:58+42:00
38Sten OddmoHärlövs IF2:03:42+1:10:44
Henry RøthingHaugesund IL Orienteringej godkänd
Johan ArnqvistUppsala multisportej start
Johan BaggeOK Djerfej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser